29. července 2009 • 12:40

Rozehnal se upsal na tři roky Hamburku

Autor:
David Rozehnal
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Český fotbalový reprezentant David Rozehnal přestoupil z Lazia Řím do Hamburku. S německým klubem dnes podepsal tříletou smlouvu s opcí na další rok. Přestupní částka údajně činí 8 milionů eur.Částka v přepočtu přesahující 200 milionů korun dělá z reprezentačního stopera jednoho z nejdražších hráčů české fotbalové historie.

Hamburk si ho vyhlédl jako náhradu za zraněného Brazilce Alexe Silvu a o přestupu intenzivně vyjednával od minulého týdne.

Ještě ve čtvrtek se zdálo, že majitel Lazia Claudio Lotito Rozehnala neuvolní, ale nakonec přece jen dal souhlas.

"Jsem velmi rád, že se to podařilo dotáhnout. Poslední dny byly hodně hektické, jak se přestup stále oddaloval, a pak to zas mělo rychlý spád," uvedl Rozehnal v rozhovoru pro web Hamburku.

"Do Hamburku jsem chtěl, protože je to silný tým s výborným zázemím a fanoušky. Navíc hraje bundesligu, což je velmi silná soutěž. A já chci hrát na co možná nejvyšší úrovni. Věřím, že se prosadím," dodal reprezentační stoper.

Rodák ze Šternberka, který s velkým fotbalem začínal v Olomouci, okusí elitní soutěž už v páté zemi. Má za sebou také angažmá v Bruggách, Paris St. Germain a Newcastlu.

V Hamburku se setká mimo jiné s reprezentačním spoluhráčem Davidem Jarolímem a také s mladým stoperem Miroslavem Štěpánkem, který se tam vrátil z hostování v rakouském Kapfenbergu, ale nyní se potýká s poraněnými kolenními vazy.

Právě s Jarolímem svůj přestup konzultoval. "Často jsme si teď volali. Jaro (Jarolímova přezdívka) mi říkal o klubu jen to nejlepší. Pro mě je důležité, abych se co nejrychleji se vším seznámil a poznal, jak to tu chodí," řekl Rozehnal, který prý umí základy němčiny.

"Když se mluví hodně pomalu, tak jsem schopen něčemu rozumět. Ale raději komunikuji v angličtině," prozradil hráč s 56 mezistátními zápasy na kontě. V kvalifikaci pro mistrovství světa nechyběl Rozehnal ani minutu.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, rozehnal, hamburk
 Klasická verze
Mobilní verze