Příbram si komplikuje postup, nestačila na Frýdek-Místek. Dotahují se Pardubice

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Fotbalisté Opavy ve 24. kole druhé ligy doma porazili Žižkov 3:0 a upevnili si první místo. Druhá Příbram naopak prohrála na hřišti Frýdku-Místku 1:2 a zkomplikovala si cestu za postupem. Svěřenci Josefa Csaplára v tabulce mají tříbodový náskok na třetí Pardubice a ještě zápas k dobru. Východočeši se vrátili na třetí příčku díky domácí výhře 3:0 nad Táborskem, kterou zařídil hattrickem Adam Fousek.

Opava nakročila k 15. druholigovému vítězství v sezoně už během úvodního poločasu, kdy žižkovského brankáře Hrubeše překonali Kayamba a Kuzmanovič. Čtvrt hodiny před koncem uzavřel skóre střídající Puškáč.

Slezané zabrali po dvou předchozích remízách a opět se přiblížili kýženému postupu do nejvyšší soutěže. V tabulce mají šestibodový náskok na Příbram a devítibodový na Pardubice.

Frýdek-Místek poslal do vedení ve 28. minutě hlavou Chvěja. Na začátku druhé půle měla Příbram slibné šance, ve kterých však neuspěli Soldát ani Slepička. V 58. minutě vstřelil druhou domácí branku Hruška, ale Matoušek záhy snížil.Těsné vedení už Frýdečtí udrželi a po druhé výhře za sebou jsou dál čtyři body od sestupového pásma. Středočeši vyšli naprázdno poprvé od konce října a po devíti kolech.

Fousek se dvakrát trefil v úvodních 21 minutách a hattrick pardubický záložník dokonal čtyři minuty po změně stran. Domácí ve FNL naplno bodovali potřetí za sebou.

Třinácté Táborsko z posledních tří kol získalo jediný bod a zůstává v boji o záchranu.Pátý Třinec vyhrál ve Znojmě 2:0 a utnul dlouhou sérii bez vítězství, která trvala od listopadu devět duelů. Už v prvním poločase se prosadili Buchvaldek a Ilko.

Nepovedený zápas domácích v závěru korunoval Teplý vyloučením po druhé žluté kartě.Vítkovice doma zdolaly šesté České Budějovice 2:0 a poskočily na předposlední příčku neúplné tabulky. Po hodině hry proměnil penaltu Twardzik a těsně před koncem přidal pojistku Pašek.

Stejným výsledkem Sokolov na svém hřišti porazil Varnsdorf, když se rovněž ve druhém poločase trefili Čermák a Glaser.Ústí nad Labem přes domácí triumf 2:1 nad Vlašimí kleslo o skóre na poslední místo. První gól vstřelil až v 78. minutě hostující Dao, ale Jakubov a Kingue v závěru skóre otočili. Severočeši dál ztrácí na čtrnáctý Frýdek-Místek čtyři body.

Hradec Králové si poradil s Olympií

Fotbalisté Hradce Králové ve 24. kole druhé ligy porazili 4:1 Olympii Praha a posunuli se na třetí místo tabulky. Na druhou Příbram ztrácejí pět bodů, ale středočeský celek, kterému patří poslední postupová příčka, má k dobru hned dva zápasy.

O výhře Hradce rozhodl hattrickem nejlepší střelec soutěže Jan Pázler. V této sezoně si polepšil už na 18 branek a před druhým Nemanjou Kuzmanovičem z Opavy vede o čtyři góly.

Pázler otevřel skóre zápasu v 39. minutě a v nastavení na 2:0 zvýšil Adam Vlkanova. Krátce po pauze sice snížil Ibrahim Keita, ale Pázler z penalty v 56. minutě vrátil domácím dvougólový náskok a čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem dal výsledku konečnou podobu.

Hradec díky vítězství přeskočil v tabulce o bod východočeského rivala Pardubice, které však odehrály o zápas méně. Olympia prodloužila sérii bez vítězství na pět zápasů a patří jí desátá příčka.

24. kolo druhé fotbalové ligy:

Opava - Viktoria Žižkov 3:0 (2:0)

Branky: 21. Kayamba, 36. Kuzmanovič, 76. Puškáč. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Kříž. ŽK: Svozil - Čermák. Diváci: 3987.

Opava: Šrom - Simerský, Svozil, Helebrand - Kayamba, Jursa, Schaffartzik, Kuzmanovič, Zapalač (77. Hrabina) - Smola (67. Puškáč), Jurečka (82. Janetzký). Trenér: Skuhravý.

Žižkov: Hrubeš - Dressler, Švejdík, Mareš, Trávníček - Podrazký (77. Frimmel), Čermák, Moravec - Štípek (83. Jelínek), Batioja, Urbanec (68. Volek). Trenér: Pilný.

Frýdek-Místek - Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 28. Chvěja, 58. Hruška - 60. Matoušek. Rozhodčí: Ginzel - Fišer, Caletka. ŽK: Slaninka, Tandir - Průcha. Diváci: 712.

Frýdek: Mihálek - Fukala, Literák, Gáč, Slaninka - Krčula (46. Hruška), Chvěja, Willwéber, Mozol (72. Švrček), Přichystal - Varadi (78. Tandir). Trenér: Pulpit.

Příbram: Boháč - Skácel, Tregler, Kodr, Soldát - Hlúpik (63. Antwi), Grajciar, Průcha, Květ (46. Matoušek), Fantiš - Ayong (46. Slepička). Trenér: Csaplár.

Pardubice - Táborsko 3:0 (2:0)

Branky: 11., 21. a 49. Fousek. Rozhodčí: Dubravský - Hock, Vlček. ŽK: Linhart (Táborsko). Diváci: 695.

Pardubice: Knobloch - Prosek, Jeřábek, Šejvl, Čelůstka - Fousek, Kovář (73. Látal), Řezníček, Mužík - Černý (82. Novák) - Huf (67. Sokol). Trenér: Novotný.

Táborsko: Toma - Prošek (29. Souček), Klusák, Navrátil (72. Ngimbi), Dudl - Kučera, Nešický, Šandera, Vandas (59. Mršič), Blecha - Linhart. Trenér: Nádvorník.

Sokolov - Varnsdorf 2:0 (0:0)

Branky: 46. Čermák, 63. Glaser. Rozhodčí: Nenadál - Poživil, Pfeifer. ŽK: Ševčík - Bláha. Diváci: 580.

Sokolov: Belaň - Mejdr, Ševčík, Mráz, Čermák - Hlavatý, Dvořák - Kosak (81. Rychnovský), Glaser (69. Končal), Přeučil - Vávra (85. Silný). Trenéři: Hejret a Horváth.

Varnsdorf: Porcal - Bílek, Zieris, Kouřil, Chlumecký - Zbrožek (70. Kocourek), Bláha, Ondráček - Šulc (59. Durdevič), Šup, Barac (78. Klobása). Trenér: Frťala.

Znojmo - Třinec 0:2 (0:2)

Branky: 21. Buchvaldek, 31. Ilko. Rozhodčí: Rejžek - Ratajová, Polák. ŽK: Teplý, Dujmovič - Janoščín. ČK: 81. Teplý. Diváci: 380.

Znojmo: Koukal - Helísek, Malár, Machuča, Dujmovič - Javůrek, Pospíšil, Lacko (65. Čeredea), Ambrozek - Teplý, Vašíček (75. Pecháček). Trenér: Kalvoda.

Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs (59. Masař), Janoščín - Samiec (70. Janošík), Vaněk, Šumbera, Buchvaldek (89. Joukl) - Juřena. Trenér: Neček.

Hradec Králové - Olympia Praha 4:1 (2:0)

Branky: 39., 57. z pen. a 74. Pázler, 45.+1 Vlkanova - 49. Keita. Rozhodčí: Matějček - Melichar, Černý. ŽK: Martan, Černý - Keita, Fišl, Katidis. Diváci: 742.

Hradec: Ottmar - Černý, Čech, Kvída, Plašil (85. Funda) - Martan (78. Miker), Janoušek, Zorvan, Krátký - Vlkanova - Pázler (88. Šípek). Trenér: Havlíček.

Olympia: Stejskal - Mulazimis, Broukal, Žežulka (46. Verner), Frizoni - Giditz, Fišl, Vasiliu (69. Rothe) - Katidis (80. Novák), Keita, Jukl. Trenér: Pařízek.

Ústí nad Labem - Vlašim 2:1 (0:0)

Branky: 85. Jakubov, 90. Kingue - 78. Dao. Rozhodčí: Franěk - Boček, Lakomý. ŽK: Novotný, Martykán - Skopec. Diváci: 667.

Ústí: Vašek - Peterka, Pokorný, Kingue, Šnirc - Drame (57. Procházka), Vaněk, Ťok (73. Martykán), Richter (69. Leibl), Novotný - Jakubov. Trenér: Křeček.

Vlašim: Řehák - Kadlec, Štochl, Březina, Tusjak - Plachý, Skopec, Bachocha, Frýdek (75. Mareček), Kučera (70. Vodháněl) - Hadaščok (65. Dao). Trenér: Havlíček.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43