Autor: ČTK, krm
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Chrudimi vstoupili do jarní části druhé ligy vítězstvím 3:1 na hřišti Žižkova. Východočeši ve FNL naplno bodovali počtvrté z posledních pěti zápasů a posunuli se na třetí místo. Viktoria je po neúplném 13. kole v tabulce šestá.

Chrudimští byli v úvodní půlhodině hodně efektivní a po dvou brejcích se prosadil Rybička. Na začátku druhé půle žižkovský brankář Švenger v pokutovém území fauloval Vernera a nařízenou penaltu v 51. minutě proměnil Mužík. Krátce nato snížil Súkenník, ale třetí porážku z posledních čtyř kol už Pražané neodvrátili.

Prostějov ve Varnsdorfu po obratu vyhrál 4:2 a poskočil na čtvrtou pozici. Dvě branky hostů vstřelil Kopřiva, kterého napodobili Zlatohlávek a Matoušek. Na lavičce Severočechů, za které skórovali Ondráček s Bláhou, nevyšel soutěžní debut novému trenérovi Pavlu Drskovi. Jeho svěřenci jsou devátí.

Předposlední Táborsko zvítězilo na hřišti osmé Vlašimi 1:0 a uspělo po sérii pěti druholigových porážek, na dvanácté Blansko v tabulce ztrácí bod. Zápas rozhodl v 57. minutě Holiš.

13. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - MFK Chrudim 1:3 (0:2)
Branky: 54. Súkenník - 7. a 28. Rybička, 51. Mužík z pen. Rozhodčí: Dubravský - Lakomý, Vejtasa. ŽK: Hušek, Švenger, Batioja, Pudil, Zoubele, Auer - Verner, Breda, Čáp, Řezníček. Bez diváků.

Varnsdorf - Prostějov 2:4 (1:1)
Branky: 25. Ondráček, 78. Bláha - 36. a 50. Kopřiva, 74. Zlatohlávek, 81. Matoušek. Rozhodčí: Černý - Hurych, Leška. ŽK: Zbrožek, Hasil - Koudelka, Omale, Schuster. Bez diváků.

Vlašim - Táborsko 0:1 (0:0)
Branka: 57. Holiš. Rozhodčí: Nedvěd - Vaňkát, Slavíček. ŽK: Svoboda - Boula, Liepa, Pecháček. Bez diváků.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43
7. Táborsko 30 11 9 10 39:43 42
8. Chrudim 30 8 15 7 32:32 39