6. května 2018 • 22:44

SESTŘIH: Barcelona - Real 2:2. Domácí dohrávali v deseti, Ronaldo se zranil

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Bitva o Španělsko dopadla bez vítěze. Fotbalisté Barcelony se rozešli s Realem Madrid za stavu 2:2. Domácí vedli po trefě Luise Suáreze, ale do konce prvního poločasu vyrovnal Ronaldo. Do druhé části utkání už však Portugalec kvůli zranění nenastoupil Stejně tak i Sergi Roberto, který byl na konci první půle vyloučen. Přesto přidal Lionel Messi druhou branku. O vyrovnání se nakonec postaral povedenou střelou Gareth Bale.

Barcelona se dostala proti Realu do vedení v desáté minutě. Roberto po povedené kombinaci nacentroval z pravé strany a Luis Suárez se z voleje trefil do protipohybu gólmana Navase.

O čtyři minuty později však Real vyrovnal. Kroos přihrál na vzdálenější tyč Benzemovi, ten hlavou poslal míč před branku a Ronaldo se v běhu nemýlil. Portugalská hvězda 18. soutěžním gólem v El Clásicu dorovnala klubový rekord Alfreda di Stéfana.

V 27. minutě mohl Ronaldo přidat další zásah, včas proti němu ale vyběhl Ter Stegen. O minutu později držitel Zlatého míče jen těsně minul branku, neuspěl ani po Marcelově centru. V závěru poločasu poslal na druhé straně dobrou přihrávku za obranu Coutinho, proti Messimu ale včas zasáhl Navas.

Vyhrocený konec úvodního dějství přinesl množství žlutých a nakonec i červenou kartu poté, co Roberto zasáhl Marcela. Šestadvacetiletý barcelonský odchovanec se stal prvním vyloučeným hráčem katalánského velkoklubu v domácím ligovém utkání od října 2015.

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona - Real Madrid 2:2

Do druhého dějství vstoupily oba týmy v pozměněné sestavě: Ronalda, který si při vstřelení gólu možná přivodil zranění, nahradil Asensio, na druhé straně Semedo nastoupil místo Coutinha. Lépe do hry vstoupili i přes oslabení domácí. Po Suárezově přihrávce si Messi poradil s obránci Realu a zakončil přesně k tyči.

V 58. minutě hřiště opustil také Iniesta, který odehrál 38. a zároveň poslední El Clásico v kariéře, neboť po sezoně odejde z Barcelony. Dvacet minut před koncem do rychlého brejku utekl Messi, Navas si ale s jeho pokusem tentokrát poradil.

Skóre se však změnilo na druhé straně, když se po Asensiově přihrávce střelou z první přesně trefil Bale a oslavil premiérový ligový gól proti Barceloně. V 82. minutě mohl domácím vedení vrátit argentinský kanonýr Messi, nejprve ale technickou střelou těsně minul a v další šanci se zaskvěl Navas.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Hráči Barcelony slaví druhý gól do sítě Realu Madrid

Barcelona - Real Madrid: Hned v samotném úvodu velká šance! Navas ale Sureze vychytal

Barcelona - Real Madrid: 1:0! Roberto poslal přesný pas na Suáreze, který uklidil míč do sítě

Barcelona - Real Madrid: 1:1! Ronaldo rozjel akci a pak ji zakončil gólem

Barcelona - Real Madrid: Další tutovka Ronalda. Ztroskotal na ter Stegenovi

Barcelona - Real Madrid: A opět Ronaldo, jen těsně minul tyč

Barcelona – Real Madrid: Hloupý faul Balea! Prošlápl Umtitiho, ale sudí ho nepotrestal
Barcelona - Real Madrid: Roberto neunesl emoce a udeřil Marcela, jasná červená!

Barcelona – Real Madrid: Suárez fauloval Varaneho, poté Messi zvýšil na 2:1

Barcelona – Real Madrid: Sudí upřel Suárezovi gól, chybně viděli Rakitiče v ofsajdu

Barcelona - Real Madrid: Messi se mohl postarat o třetí branku, jeho úprk ale zneškodnil Navas

Barcelona - Real Madrid: 2:2! Asensio vybídl Balea a ten se krásně trefil k tyči

Barcelona - Real Madrid: Alba jasně kopl Marcela ve vápně, sudí penaltu nenařídil

Barcelona - Real Madrid: Messi si navedl míč na levačku a poté obstřelem málem vstřelil branku

1. Barcelona 38 26 9 3 90:36 87
2. Atlético 38 22 10 6 55:29 76
3. Real 38 21 5 12 63:46 68
4. Valencia 38 15 16 7 51:35 61
5. Sevilla 38 17 8 13 62:47 59
6. Getafe 38 15 14 9 48:35 59
7. Espanyol 38 14 11 13 48:50 53
8. Bilbao 38 13 14 11 41:45 53