15. března 2021 • 20:25

Vsetín v předkole vyřadil Ústí, pátý zápas si vybojovala Slavia i Sokolov

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Hokejisté Vsetína vyhráli ve čtvrtém utkání předkola play off první ligy v Ústí nad Labem 4:3 a po vítězství v sérii 3:1 na zápasy postoupili do čtvrtfinále. Do něj vstoupí v pátek na ledě Vrchlabí. Tento výsledek také rozhodl o tom, že Poruba po nedělním postupu narazí na Přerov. Středeční rozhodující pátý zápas si vynutily Sokolov vítězstvím nad Litoměřicemi 3:2 v prodloužení a Slavia výhrou nad Třebíčí 4:3.

Po základní části pátý Vsetín díky nedělní výhře 5:2 získal v sérii mečbol, ale dnes dvakrát prohrával o dva góly. Slovan poslal ve 14. minutě do vedení Dominik Sklenář a ve 28. minutě v přesilové hře zvýšil Martin Tůma. Za půl minuty sice snížil Adam Zeman, ale za dalších 76 sekund v další početní výhodě vrátil domácím dvoubrankový náskok Daniel Vrdlovec.

Favorit zareagoval ještě před pauzou a obrat zahájil v přesilovce obránce Šimon Jenáček. Ve 47. minutě vyrovnal Roman Půček a v čase 50:22 rozhodl jednačtyřicetiletý Radim Kucharczyk. Majitel zlaté medaile z roku 2001 s Valachy za triumf v extralize dotlačil puk za Petra Hamalčíka z dorážky.

Litoměřice obrat v sérii z 0:1 na 3:1 nedokonaly. Sokolov už ve 4. minutě otevřel skóre díky přesilovkové trefě Víta Jiskry a šest sekund před koncem druhé třetiny zvýraznil náskok Jaromír Kverka. Jenže brankami ve 47. a 49. minutě smazal vedení Baníku Patrik Miškář. V čase 62:12 ale potrestal vyloučení Martina Procházky obránce Jan Pohl a poslal boj zpět do Litoměřic.

Slavia dokázala odpovědět na nedělní prohru 0:1 a opět srovnala v souboji s Horáckou Slavií krok. Sice od poloviny úvodní třetiny prohrávala po brance nejlepšího střelce základní části Ladislava Bittnera, ale za 107 sekund srovnal Daniel Kružík a ve druhé třetině jej napodobili Petr Vampola a Filip Vlček.

Krátce po polovině utkání sice snížil Martin Štovíček, ale 48 sekund před koncem druhé části vrátil Slavii dvoubrankové vedení kapitán Jan Novák v přesilovce čtyř proti třem. Hosty dostal opět na kontakt v 52. minutě Václav Krliš, těsný náskok ale už Pražané uhájili.

Předkolo play off první hokejové Chance ligy - 4. zápasy:

Ústí nad Labem - Vsetín 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Branky: 14. D. Sklenář, 28. M. Tůma, 30. Vrdlovec - 29. A. Zeman, 39. Š. Jenáček, 47. R. Půček, 51. Kucharczyk. Rozhodčí: Wagner, Micka - Flegl, Jindra. Vyloučení: 6:5, navíc Trávníček - Roman Vlach oba 10 min. Využití: 2:1. Bez diváků. Konečný stav série: 1:3.

Sokolov - Litoměřice 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 4. Jiskra, 40. Kverka, 63. J. Pohl - 47. a 49. Miškář. Rozhodčí: Zubzanda, Hucl - Belko, Sedláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Bez diváků. Stav série: 2:2.

Slavia Praha - Třebíč 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky: 12. Kružík, 23. Vampola, 27. F. Vlček, 40. J. Novák - 10. Bittner, 32. Šťovíček, 52. Krliš. Rozhodčí: Pilný, Souček - Hnát, Šimánek. Vyloučení: 7:9, navíc Tejnor (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Stav série: 2:2.