Slavia prohrála počtvrté v řadě, opět padla i Kadaň. Vsetín přehrál Sokolov

Autor: ČTK, ros
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté Třebíče vyhráli v 10. kole první ligy na ledě Poruby 2:1 po samostatných nájezdech, stále zůstávají jediný neporaženým týmem soutěže a vedou tabulku o bod před Litoměřicemi. Ty vyhrály na ledě Vrchlabí 3:1, třetí Prostějov zvítězil v Jihlavě 4:1.

Třebíč prolomila v Ostravě bezbrankový stav sedm sekund před koncem druhé třetiny, kdy využil přesilovou hru Vojtěch Střondala. V 55. minutě vyrovnal obránce Michal Houdek. V nájezdech rozhodl v páté sérii Lukáš Forman. Poruba prohrála třetí z posledních čtyř duelů.

Litoměřice i podesáté v ročníku bodovaly a podeváté z toho vyhrály. Stadion sice prohrával od 26. minuty po brance Michala Pochobradského, ale v čase 45:24 vyrovnal Přemysl Svoboda a 85 sekund před koncem otočil stav Ondřej Procházka. Při power play domácích v oslabení pojistil výsledek do prázdné branky Lukáš Válek.

Hokejisté Vsetína na domácím ledě zůstávají stoprocentní

Třetí Prostějov vyhrál v Jihlavě 4:1 a připsal si páté vítězství za sebou. Už po 14 sekundách dostal Jestřáby do vedení Tomáš Jiránek a v 17. minutě zvýšil Petr Beránek. V závěrečné třetině ještě přidali další góly Jan Rudovský, který využil přesilovku, a David Vala. Za domácí se prosadil 87 sekund před koncem Peter Lichanec.

Počtvrté za sebou nebodovala Slavia, která prohrála v Přerově 3:5. Pražanům nepomohl ani hattrick Tomáše Knotka, který si upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče druhé nejvyšší soutěže s 20 body za devět gólů a 11 asistencí z 10 zápasů. Zubři vyhráli i pátý domácí duel v ročníku a dvěma góly k tomu pomohl Jan Süss.

Vsetín naplno bodoval i v pátém domácím duelu v sezoně, když zdolal Sokolov 3:1. Baník v pátém duelu venku poprvé prohrál. Šumperk zdolal Havířov 2:1 a bodoval počtvrté v řadě, přičemž třikrát z toho vyhrál. Ani v desátém utkání v sezoně nebodovala poslední Kadaň, která podlehla Ústí nad Labem 2:3. Slovan zabral po třech porážkách za sebou.

10. kolo první hokejové Chance ligy:

Vsetín - Sokolov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky:
6. A. Zeman, 15. D. Březina, 37. Hořanský - 29. D. Zeman. Rozhodčí: Mrkva, Marek - Měkýš, Gančařík. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 2010.

Jihlava - Prostějov 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky:
59. Lichanec - 1. Jiránek, 17. P. Beránek, 47. Rudovský, 57. Vala. Rozhodčí: Jaroš, Micka - Polák, Roischel. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 837.

Kadaň - Ústí nad Labem 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky:
20. Kuboš, 29. Routa - 39. a 60. Š. Havránek, 9. Milfait, 38. Š. Bláha. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Coubal. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. Diváci: 320.

Vrchlabí - Litoměřice 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky:
26. Pochobradský - 46. P. Svoboda, 59. O. Procházka, 60. Válek. Rozhodčí: Úlehla, Čáp - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 2:4, navíc Lichtag (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 498.

Šumperk - Havířov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky:
4. D. Kindl, 29. Vildumetz - 24. Pas. Rozhodčí: Veselý, Wagner - Zídek, Hranoš. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 1076.

Přerov - Slavia Praha 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky:
21. a 59. Süss, 16. Kubeš, 28. F. Dvořák, 60. Jakub Svoboda - 25., 30. a 48. T. Knotek. Rozhodčí: Jechoutek, Šudoma - Kučera, Vašíček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 937.

Poruba - Třebíč 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky:
55. M. Houdek - 40. Střondala, rozhodující sam. nájezd L. Forman. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 592.

1. Litoměřice 48 32 3 2 11 176:128 104
2. Vsetín 48 30 2 3 13 177:112 97
3. Třebíč 48 25 7 3 13 136:99 92
4. Jihlava 48 27 4 3 14 179:134 92
5. Přerov 48 21 7 5 15 143:105 82
6. Sokolov 48 22 5 3 18 150:133 79
7. Slavia 48 20 7 4 17 157:139 78
8. Prostějov 48 22 3 5 18 162:145 77