Fleischmann dal 21. gól v sezoně, Florida padla po nájezdech

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Jeden bod za prohru 1:2 po nájezdech vybojovali hokejisté Floridy díky gólu Tomáše Fleischmanna v pátečním utkání NHL na ledě Pittsburghu. Český útočník si připsal 21. branku v sezoně a s 48 body je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Fleischmann ve 28. minutě otevřel skóre zápasu, když doklepl do odkryté branky střelu Wojteka Wolskiho, která se odrazila od zadního mantinelu. Tučňáci však na začátku třetí třetiny vyrovnali a penaltový rozstřel pak vyhráli 2:0.

O jejich vítězství rozhodli James Neal a Jevgenij Malkin, kteří oba při nájezdech překonali Josého Theodora. Wolski ani Mikael Samuelsson naopak na druhé straně na Marca-Andreho Fleuryho nevyzráli.

Panteři si ziskem bodu upevnili vedení v tabulce Jihovýchodní divize, kde mají náskok tří bodů před druhým Washingtonem a třetím Winnipegem, který prohrál 3:5 v Calgary.

Pittsburgh - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 43. Sullivan, rozh. nájezd Neal - 28. Fleischmann. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.606.

Calgary - Winnipeg 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Giordano, 7. Iginla, 13. Stajan, 33. Tanguay, 52. Glencross - 18. E. Kane, 20. Wheeler, 54. Enström. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 27 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,5 procenta. Střely na branku: 27:45. Diváci: 19.289.

Chicago - New York Rangers 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky: 35. Shaw, 54. Sharp, 55. Oduya, 60. P. Kane - 20. Anisimov, 48. Prust, 60. B. Richards. Střely na branku: 22:25. Diváci: 22.049.

Detroit - Los Angeles 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 15. a 36. Zetterberg (na první Hudler), 56. Filppula, 59. Helm - 8. Carter, 18. Justin Williams, 55. King. Střely na branku: 15:24. Diváci: 20.066.