Rusové rozdrtili USA 7:2. Na domácím šampionátu berou bronz!

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Ruska na domácím mistrovství světa v utkání o bronzové medaile přejeli mladý výběr Američanů 7:2. Alespoň trochu tak uspokojili tlak domácích fanoušků, kteří nečekali nic jiného než zlaté medaile. Na vítězství se výrazně podílel ruský střelec Sergej Mozjakin. Útočník Magnitogorsku vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. Rusové po zlatu a stříbru potřetí za sebou berou na cenný kov.

Gól a dvě přihrávky zaznamenal také Artěmij Panarin a tři body za asistence nasbíral také kapitán Pavel Dacjuk.

V úvodu byli aktivnější Američané, ale do vedení se dostala místo čtvrtfinálového přemožitele české reprezentace v sedmé minutě sborná. Od modré čáry prostřelil Kinkaida mezi betony obránce Vojnov. Při Šipačovově vyloučení měl šanci na vyrovnání Nelson. Naopak Rusové se při trestu Santiniho prosadili. Dacjuk nabil na levý kruh Mozjakinovi, který nedal ránou do levého horního rohu gólmanovi New Jersey šanci.

Možnost zvýšit měl ve 24. minutě v přesilovce Tělegin, který se dočkal v polovině utkání, když po Dacjukově přihrávce zakončoval do prázdné branky. Podobně lehce skóroval ve 33. minutě po Panarinově asistenci Dadonov, který upravil už na 4:0.

Při Marčenkově trestu sice pokazil Bobrovskému čisté konto Vatrano, ale za 53 sekund po Bělovově střele do tyče dorazil puk Panarin a sborná měla zápas nadále plně ve své moci. Ve 44. minutě opět skóroval Vatrano, ale výsledek zpečetili Mozjakin a sedm vteřin před koncem v přesilovce i nejproduktivnější hráč turnaje Šipačov.

Mistrovství světa v hokeji v Rusku utkání o 3. místo.

Rusko - USA 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Vojnov (Kalinin, Širokov), 14. Mozjakin (Dacjuk, Orlov), 30. Tělegin (Dacjuk, Mozjakin), 33. Dadonov (Panarin, Šipačov), 36. Panarin (Bělov, Čudinov), 54. Mozjakin (Dacjuk), 60. Šipačov (Dadonov, Panarin) - 35. Vatrano (Warsofsky, Nelson), 44. Vatrano (Warsofsky). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Fraňo - Lhotský (oba ČR), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 12.043.

Rusko: Bobrovskij - Vojnov, Jemelin, Bělov, Čudinov, Zajcev, Marčenko, Orlov - Ljubimov, Kuzněcov, Ovečkin - Tělegin, Dacjuk, Mozjakin - Panarin, Šipačov, Dadonov - Širokov, Kalinin, Plotnikov. Trenér: Oleg Znarok.
USA: Kinkaid (41. Condon) - Murphy, McCabe, Wideman, Hanifin, Warsofsky, Skjei, Santini - Fasching, Nelson, Vatrano - Foligno, Matthews, Schroeder - Compher, Larkin, Motte - Wood, Hendricks, Maroon - Connor. Trenér: John Hynes.

USA

Domácí: 06:23. Vojnov, 13:41. Mozjakin, 29:36. Tělegin, 32:49. Dadonov, 35:22. Panarin, 53:13. Mozjakin, 59:53. Šipačjov

Hosté: 34:29. Vatrano, 43:42. Vatrano

Domácí: Bobrovskij (Sorokin) – Vojnov, Jemelin, Orlov, Čudinov, Bělov, Zajcev, Marčenko – Ovečkin, Ljubimov, Kuzněcov – Tělegin, Dacjuk (C), Mozjakin (A) – Panarin, Dadonov, Šipačjov (A) – Plotnikov, Kalinin, Širokov – Burmistrov. Hlavní trenér: Oleg Znarok

Hosté: Kinkaid (od 40. Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Schroeder, Matthews, Foligno (A) – Fasching, Nelson, Vatrano – Compher, Larkin, Motte – Wood, Hendricks (C), Maroon – Connor. Hlavní trenér: John Hynes

Björk (SWE), Fraňo (<b>CZE</b>) – Lhotský (<b>CZE</b>), Pihlblad (SWE)

VTB Ice Palace

12043 diváků

Více o mistrovství světa v Rusku čtěte zde >>>

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.