Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Video placeholder
Cesta mistrovského poháru ze Síně slávy až na led O2 Areny
Zkušený obránce Jakub Jeřábek se stal novou posilou Třince
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Reprezentační obránce Jakub Jeřábek posílil mistrovský Třinec
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
35
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (1)

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.

„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“

V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“

Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.

Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 19. prosince 2022

Oceláři Třinec
19. prosince 2022 · 13:39

Třineckým Ocelářům se rýsuje zajímavá posila. Vladimír Roth ze Slavie by se mohl pod Javorový vrátit a vyztužit defenzivu posledních mistrů. Jak blízko je dohoda?
Více čtěte ZDE >>>

Vladimír Roth překvapivě skončil v Třinci. Kam zamíří?
Vladimír Roth překvapivě skončil v Třinci. Kam zamíří?

Zprávy ze dne 7. prosince 2022

Důležitý moment
Rytíři Kladno
7. prosince 2022 · 12:57

Předehrávané utkání 27. kola hokejové extraligy mezi Kladnem a Pardubicemi se ve čtvrtek neuskuteční. Kvůli virovému onemocnění většího počtu hráčů Kladna ho vedení soutěže odložilo. Asociace profesionálních klubů ledního hokeje o tom informovala v tiskové zprávě.

Zprávy ze dne 17. října 2022

Oceláři Třinec
17. října 2022 · 15:36

Slovy klasika - emoce k hokeji patří. Větší či menší provází každý nový příchod nebo odchod. Těch hodně probíraných by se v historii třineckého klubu našla celá řada. Ale žádná změna nebyla tak vyhrocená, masivní a ostře negativní jako příchod Samuela Bučka z ruského Nižněkamsku. Jaké další přesuny v týmu Ocelářů nejvíc hýbaly žlučí? Přehled čtěte ZDE>>>

Bartošák, Polanský, Král a další...
Bartošák, Polanský, Král a další...

Zprávy ze dne 16. října 2022

Důležitý moment
Oceláři Třinec
16. října 2022 · 16:21

Potvrzeno! Jak dříve informoval iSport.cz, do Třince přichází po konci v KHL slovenský útočník Samuel Buček. Vedení Ocelářů potvrdilo hráčův příchod před nedělním zápasem se Spartou, proti které by už měl nastoupit. Dřívější informace o podpisu hokejisty, který odešel do Ruska po začátku invaze na Ukrajinu, vyvolaly negativní reakce. „Udělal jsem chybu a věřil tomu, že dostanu dost prostoru, abych se po zranění dostal zpátky do formy a byl užitečným hokejistou,“ komentoval Buček. VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 13. září 2022

Oceláři Třinec
13. září 2022 · 11:39

Slovenský reprezentační útočník Martin Bakoš zabojuje o pozornost ve švýcarské NL, do které se přesouvá z extraligového Třince. Smlouvu v Ajoie má jen do konce října, potká se nicméně s bývalým reprezentačním trenérem Česka FilipemPešánem, který klub koučuje. Bakoš měl být posilou Ocelářů při posledním mistrovském tažení, ale vinou zdravotních potíží nakonec v play off nastoupil jen do dvou zápasů. Na prodloužení spolupráce se po konci sezony nedohodnul.

Martin Bakoš končí v Třinci
Martin Bakoš končí v Třinci

Zprávy ze dne 8. září 2022

Rytíři Kladno
8. září 2022 · 09:08

Jakubem Klepišem posilování nekončí. Kladno přivádí další posilu do útoku, tentokrát Rytíři lovili ve Skandinávii. V nadcházející sezoně totiž bude za Středočechy hrát švédský útočník Adama Brodecki. Sedmadvacetiletý rodák ze Stockholmu strávil poslední ročník ve Finsku, kde si v dresu Jyväskylä nevedl vůbec špatně (15+13). Drtivou většinu dosavadní kariéry ale odehrál ve Švédsku. V sezoně 2017-18 byl švédský reprezentant součástí mistrovského týmu Växjö Lakers, se kterými si zahrál například proti Spartě či Liberci v rámci Ligy mistrů. Nyní vyráží na své druhé zahraniční angažmá do Česka. „Chtěl jsem zkusit něco nového. Když se mnou začalo komunikovat Kladno, měl jsem z toho dobrý pocit a tomu týmu chci opravdu pomoci. Byl bych rád, kdybychom spolu dokráčeli k nějakému týmovému úspěchu,“ řekl Brodecki pro klubový web.

Zprávy ze dne 6. září 2022

Důležitý moment
Rytíři Kladno
6. září 2022 · 13:02

Kladno získává velezkušenou posilu do útoku! Po konci v Liberci přichází k Rytířům Jakub Klepiš. Někdejší reprezentant se těší, až se znovu sejde v jednom týmu s Jaromírem Jágrem. „Na Kladno se hodně těším. S Jardou jsem navíc hrál, bude to fajn. V příchodu k Rytířům hrála velkou roli dojezdová vzdálenost. Bydlím v Praze a mám dva malé kluky, takže to je velká výhoda. A také jsem měl dobrý pocit s rozhovoru, který jsem měl s Jardou, když jsme jednali, dávalo mi to smysl,“ prozradil osmatřicetiletý forvard pro klubový web.  Mistr světa z roku 2010 se ke Středočechům připojil již o víkendu, nastoupit by mohl již ve středu v přípravném utkání proti Bílým Tygrům, která kladenští hokejisté odehrají na již zrekonstruovaném domácím zimním stadionu.

Zprávy ze dne 26. srpna 2022

Rytíři Kladno
26. srpna 2022 · 13:30

Hokejový útočník Albert Michnáč získal smlouvu na zkoušce v extraligovém Kladně. Třiadvacetiletý odchovanec Sparty působil naposledy ve slovenské nejvyšší soutěži v Prešově. V domácí nejvyšší soutěži má dosud na kontě 40 utkání, která rozdělil mezi Spartu, Karlovy Vary, České Budějovice a Plzeň. „Zkoušku už jsem udělal, smlouva je hotová,“ řekl klubovému webu Michnáč, který minulý ročník začal v prvoligové Slavii.

 

Bývalý útočník Motoru Albert Michnáč uspěl v Kladně na zkoušce
Bývalý útočník Motoru Albert Michnáč uspěl v Kladně na zkoušce

Zprávy ze dne 1. srpna 2022

Důležitý moment
Oceláři Třinec
1. srpna 2022 · 12:01

Slovenský snajpr Libor Hudáček (31) se vrací do extraligy, je novou posilou třineckých Ocelářů. Bývalý útočník libereckých Bílých Tygrů, který se slovenskou reprezentací vybojoval stříbro na mistrovství světa 2012 a bronz na olympiádě 2022, si v pondělí s mistrovským týmem poprvé zatrénoval. Do Třince měl přitom namířeno už před dvěma roky... VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 28. července 2022

Rytíři Kladno
28. července 2022 · 22:19

Vedle Ondřeje Slováčka se Kladnu údajně rýsuje další zajímavá defenzivní posila. Spekuluje se, že obranu Rytířů vyztuží lotyšský zadák Oskars Cibulskis. Čtyřiatřicetiletý rodák z Rigy, který v minulé sezoně nastupoval v KHL a následně ve Švédsku, Tipsport extraligu dobře zná. Mezi lety 2017-2021 oblékal dres Hradce Králové a Litvínova.

Lotyšský obránce Oskars Cibulskis, který oblékal dres Hradce Králové či Litvínova, má údajně namířeno do Kladna
Lotyšský obránce Oskars Cibulskis, který oblékal dres Hradce Králové či Litvínova, má údajně namířeno do Kladna
Rytíři Kladno
28. července 2022 · 18:31

Získalo Kladno velkou posilu do obrany? K Rytířům má údajně namířeno český obránce Ondřej Slováček, který by se měl do Česka vrátit z Finska. S informací přišel redaktor iDNES.cz Jakub Hromada. Sedmadvacetiletý odchovanec vsetínského hokeje sice začal minulou sezonu v dresu Českých Budějovic, dostal ale lukrativní nabídku z klubu Lukko Rauma. V dresu předposledního finského mistra odehrál celkem 29 zápasů, ve kterých si připsal osm asistencí. Jasno bude ve čtvrtek 4. srpna, kdy Jaromír Jágr na tiskové konferenci odhálí kádr pro novou sezonu. 

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů