Cyklista Padrnos ještě neví, co jej v sezoně čeká | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
8.1.2007 • 00:00

Cyklista Padrnos ještě neví, co jej v sezoně čeká

Nejzkušenější český cyklista v profesionálním pelotonu Pavel Padrnos zatím netuší, jaký závodní program jej v nastávající sezoně čeká.Nejzkušenější český cyklista v profesionálním pelotonu Pavel Padrnos zatím netuší, jaký závodní program jej v nastávající sezoně čeká. V šestatřiceti letech vstoupí do své jedenácté sezony v zahraničním klubu, do šesté v barvách americké stáje ProTour Discovery Channel. Odstartuje ji na své poměry nezvykle už 7. února na Mallorce, ale jeho další program je zatím ve hvězdách. Po čtyřech letech, v nichž pomohl Lanci Armstrongovi k výhrám na Tour de France, byl loňský rok z pohledu stáje spíše neúspěšný. I proto došlo k obměně a omlazení kádru, ale český veterán jeho členem zůstal. Už 23. ledna s týmem odletí na společné předsezonní soustředění do Kalifornie. "Tam se dozvím svůj program a zařazení do skupiny, v níž budu jezdit. Každopádně oproti loňsku nastane změna, protože přišli Ivan Basso a Levi Leipheimer, čímž máme dva jezdce schopné uspět na třech velkých závodech (Giro, Tour, Vuelta)," řekl dnes novinářům Padrnos. Právě příchod Bassa, který se vloni ocitl v centru dopingového skandálu kolem španělského lékaře Eufemiana Fuentese, ale nakonec mu nebylo prokázáno porušení pravidel, vyvolal v týmu nejistotu ohledně závodního programu. Před jeho příchodem prý měl Padrnos domluveno, že z trojice největších závodů pojede jeden a jeho přáním bylo Giro d'Italia, které Basso před rokem vyhrál. "Vedení jsem řekl, že bych chtěl jet Giro d'Italia. To je mi rozhodně bližší než Tour de France. V Itálii jsem začínal, Giro je takový rodinnější podnik. Tour jistě láká každého, ale Giro je zajímavější, je na něm lepší atmosféra a navíc mluvím dobře italsky," pokračoval český jezdec, který se před rokem netajil přáním zakončit svoji kariéru právě v Itálii. "Nakonec jsem zůstal v Discovery Channel a nyní nejsem schopen říci, jak dlouho ještě budu jezdit, zda rok nebo dva," řekl Padrnos. Ohledně Bassa si myslí, že jeho nový týmový kolega bude hladový po závodění. "Po přestávce, ať již zaviněné, či ne, je to normální. V jeho případě ale nikdo nerozhodl o případné vině, všechna vyjádření mluví spíše v jeho prospěch," řekl Padrnos. "Znám jej poměrně dobře, často jsme se potkávali, pro mě to není nikdo nový," pokračoval Padrnos a ze zákulisí stáje prozradil, že její spolumajitel Lance Armstrong plánuje letos absolvovat s týmem více závodů v Evropě. "Jeho prvořadým úkolem je však zajištění týmu," dodal Padrnos.


Témata: 
Další články autora

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud