13. října 2015 • 20:46

České Budějovice porazily Havířov a dotáhli se na vedoucí Slavii

0
Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v předehrávce 14. kola první ligy i díky hattricku Luboše Roba nad Havířovem 6:1 a na druhém místě se bodově dotáhli na vedoucí Slavii. Ta ve středu hostí třetí Kladno. Čtvrtou pozici si upevnila Kadaň, která zvítězila nad nováčkem Přerovem 5:1.

Českobudějovický Motor si připsal páté vítězství za sebou. Před 4341 diváky sice prohrával od čtvrté minuty, kdy otevřel skóre Sztefek, ale za 125 vteřin vyrovnal Škoda a před polovinou utkání otočil stav Rob. V závěru druhé části zvýšil Žálčík a rozdíl ještě zvýraznili v závěrečném dějství dvěma trefami Rob, který dovršil hattrick, a Nouza.

Kadaň naplno bodovala i v sedmém domácím utkání v sezoně. Skóre otevřel ve 13. minutě v přesilové hře Račuk a ve druhém dějství získali Severočechům čtyřbrankový náskok Kverka, Charousek a Vaněk. V 57. minutě upravil už na 5:0 Trefný a vzápětí zaznamenal čestný úspěch Přerova Kovařík.