Karlovarští hokejisté poprvé v sezoně porazili Mladou Boleslav | iSport.cz
30. prosince 2015 • 21:35

Karlovarští hokejisté poprvé v sezoně porazili Mladou Boleslav

Autor: ČTK
Hokejisté Karlových Varů porazili ve 32. kole extraligy Mladou Boleslav 4:1 a přerušili sérii dvou nezdarů. Proti Středočechům Energie uspěla poprvé v sezoně a prodloužila tak nepříliš vydařené období Mladé Boleslavi. Svěřenci trenéra Františka Výborného prohráli pátý z posledních šesti zápasů.


"Po bezkrevném výkonu v Pardubicích si velice cením našeho dnešního vydolovaného vítězství nad soupeřem, kterého respektujeme. Po dvou prohrách je to velice důležitá výhra i vzhledem k vývoji v tabulce. Doufám, že dnešní výhrou se i mužstvo nakopne," přál si trenér domácích Karel Mlejnek.

V sestavě hostů se objevila čerstvá akvizice obránce Rýgl i navrátilec po zranění Látal. První dvacetiminutovka přinesla hru plnou nepřesností z obou stran. Nejblíže gólu byl v 9. minutě Trončinský, který ale trefil jen tyč. Hosté nevyužili ani 28 sekund trvající přesilovku pět na tři.

Prostřední dějství už nabídlo mnohem zajímavější podívanou. Hosté mohli jít do vedení ve 23. minutě, ale Jarůškovu nezištnou přihrávku nedokázal Klepiš z bezprostřední blízkosti zužitkovat.

Když o několik vteřin později dokázal výborný Závorka zlikvidovat nebezpečnou střelu Lence z mezikruží, byli to domácí, kdo otevřel skóre. Jako první se ve 26. minutě trefil Rachůnek, který z první zakončil křížnou přihrávku Benáka.

Stejný hráč mohl vzápětí přidat i druhý gól, na Ritticha však tentokráte nevyzrál. Následný herní úsek se nesl v duchu nedisciplinovanosti Středočechů, kteří se pětkrát za sebou provinili proti pravidlům. Energie to však potrestat nedokázala. Neuspěla ani při hře pět na tři.

Přesto se domácí dostali do vedení. Zaváhání Kučného dokázal pohotovou střelou potrestat Svoboda. Po 44 vteřinách však byli hosté opět na dostřel jediné branky, Jarůšek sebevědomě objel domácí branku a zasunul puk za Závorkova záda.

Po přestálém oslabení ve snaze vyrovnat zvýšili hosté obrátky. Mezi 49. a 50. minutou byli postupně Lenc, Hyka a Musil blízko vyrovnání, nikdo z nich ale v koncovce neuspěl. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky a vyplatilo se jim to. V 54. minutě nastřelil Bartek puk na zadní mantinel a po jeho odrazu pohotově skóroval Huna.

Karlovarští hráči získali klid a v 57. minutě své vedení ještě zvýšili. Po nezištném pasu Kůse ujel Bartek, který tvrdou ranou do masky nejprve sestřelil Ritticha a odražený puk vrátil do sítě. Otřesený boleslavský gólman se po kratším ošetřování poté nechal vystřídat Růžičkou a po zápase odjel na vyšetření do nemocnice.

"Reakce Barteka, který se ani nepřijel Davidovi omluvit, mě mrzí. Jiní hráči přijeli, ale on nikoliv. Tím mě lidsky zklamal," řekl po zápase trenér hostů Marian Jelínek. Výhru domácích ale označil za zaslouženou. "Šest až osm minut hokeje z naší strany nemohlo vést k vítězství," uvedl.

Závěrečné vteřiny zápasu ještě zpestřila bitka mezi Vachovcem a Rýglem.

 
Články odjinud


Články odjinud