14. listopadu 2018 • 22:11

Chrudim vstoupila do elitní fáze Ligy mistrů výhrou 4:0 nad Lidou

0
Futsalisté Chrudimi vstoupili do elitní fáze Ligy mistrů suverénní výhrou 4:0 nad běloruskou Lidou. Domácí dali všechny góly až ve druhém poločase, dvakrát se trefil Matěj Slováček. Čeští šampioni další utkání skupiny D sehrají ve čtvrtek proti Pescaře, která podlehla Kajratu Almaty 1:4.

Chrudimští byli od začátku aktivnější, ale Lidu držel gólman Golovňov, jemuž na konci první půle pomohlo i břevno po Maxově ráně. Domácí se poprvé dočkali ve 23. minutě, kdy Évertonovu zblokovanou střelu Bagatini dorazil do odkryté branky.

O chvíli později se po individuální akci prosadil Slováček, který ve 36. minutě při power play soupeře zvýšil na 3:0. Těsně před koncem zápasu uzavřel skóre Felipe. Hosté však ve druhém dějství čtyřikrát trefili brankovou konstrukci.

Do závěrečného turnaje Final Four postoupí jen vítěz skupiny. Chrudim se mezi nejlepší čtyřku ještě nikdy v historii neprobojovala.