Oktagon 51: Brutální KO Piráta, Vémola zůstal ležet! Srb s miliony, pád Čepa

Senzace je na světě! Poslední vrcholná akce ve sféře bojových sportů před koncem roku má překvapivého hrdinu. Samuel Krištofič udolal v prvním kole brutálním KO Karlose Vémolu... Prozatimní titul ve střední váze získal na turnaji Oktagon 51 zaskakující Piotr Warzyniak, který porazil Vlasta Čepa. A více než sedm milionů korun za výhru v pyramidě Tipsport Gamechanger urval Bojan Veličkovič. Akci i vše, co jí předcházelo, jsme sledovali ONLINE na iSport.cz.
Zprávy ze dne 29. prosince 2023
První český vítěz Oktagonu 51. Roušal přestřílel Angličana a uspěl jednomyslným bodovým vítězství.
Magda Šormová nedávno přivedla na svět syna, po porážce na body se rozpovídala o roli matky zápasnice. „Jsem nadšená, že jsem měla zápas v O2 areně. Ale je to prohra, budu si to zítra hodně vyčítat. Bylo to blízko, kdybych dělala, co mi říkal trenér. Moc mě to bavilo. Teď jsem spíš v roli průvodce než vychovatele, jsem na rodičovské dovolené, ale přitom mám něco, co mě baví, je mé vlastní. Na každý trénink se těším, je to vzácný čas pro sebe. Nejsem frustrovaná matka. Určitě chci pokračovat, je to kam dotáhnout.“

Nakonec se bodování objevilo... Zřejmě tak šlo o technikálii.
Jak vypadá atmosféra na místě?
V prvním kole úvodního zápasu vítězí brutálním způsobem Hassan Shaaban. A lepší otevření karty si snad promotéři ani nemohli přát. Úvodní klidná minuta rychle vzala za své, Němec původem z Libanonu dokázal prosadit svůj drsný postoj. Otázkou je, jestli ukončení nemělo přijít už dřív, protože malátný Tomáš Fiala šel pak malátně do další přestřelky, kdy inkasoval brutální koleno a doslova vypl.

První zápas turnaje klasicky organizace Oktagon vysílá zdarma na svém YouTube. Ostatní zápasy už pouze prostřednictvím PPV, jejich vývoj ovšem můžete sledovat ONLINE na iSport.cz.
Promotér Ondřej Novotný se svými pobočníky vítá fanoušky v hale, i když tribuny se teprve pomalu plní. Zároveň přiznal, že hala není zcela vyprodaná, ale prázdnách míst by mělo být jen několik.
Vítáme vás z O2 areny u Oktagonu 51. Všechny podstatné události dnešního turnaje můžete sledovat prostřednictvím ONLINE přenosu iSport.cz, o který se starají redaktoři Patrik Czepiec a Marián Šustr. Akce vypukne v 18 hodin, zhruba před čtvrt hodinou se do haly začali hrnout fanoušci.
Na dnešním turnaji se poprvé spustí otevřené bodování. Bojovníci i diváci budou po první a druhém kole vědět, kdo má v očích sudích navrch. Třetí kolo zůstane tajné až do ohlášení konečného verdiktu. Ve vyhlašování vítěze tak zůstane drama.
„Extrémně se na to těším. Jsme první z velkých světových organizacích, která otevřené bodování spustí, takže vlastně nikdo neví, jaký dopad to bude mít na bojovníky a průběh zápasů. Dal jsem pokyn, abych o inovaci informovali největší světová sportovní média. Věřím, že to bude zajímat fanoušky i mimo bublinu Oktagonu a odhalení bodových lístků změní mentalitu boje. Když vstupujete do třetího kola a víte, že jste dvě předchozí dějství ztratil, zákonitě to s vámi něco udělá. Myslím, že nejvíc budou ze změny benefitovat právě fanoušci, protože uvidí zcela novou dynamiku,“ těší se Pavol Neruda, spolumajitel Oktagonu.
Jak zápas Terminátor versus Pirát vidí bojovníci?
VLADO LENGÁL
(účastník elitní pyramidy Tipsport Gamechanger)
„Pirát je zkušený bojovník a má Karlose tak načteného, že by mu mohl vzdorovat celá tři kola. Bojuje nepříjemným stylem, dobře vstátá a nemá špatný pohyb. Mohl by se tak ubránit proti Karlosovým submisím a dojít k velice těsnému bodovému výsledku. Přesto favorizuji českého bojovníka.“
MAREK MAZÚCH
(8. v žebříčku střední divize)
„Samuel má opravdu dobré jiu jitsu a dokáže Karlose ohrozit i ze spodní pozice na zemi. Mohl by ho překvapit. Nemyslím si, že tak velké favorizování Terminátora je na místě. Vidím to jako mnohem vyrovnanější duel.“
DAVID KOZMA
(šestinásobný šampion Oktagonu, 4. v žebříčku velterové váhy)
„Vidím to jednoznačně pro Karlose. Myslím, že mu skvěle sedne Pirátův styl i jeho proporce. Krištofič je vysoký postojář s ne úplně dobrou obranou proti strhům na zem. Vždy když v minulosti nastoupil proti kvalitnímu wrestlerovi, tak skončil na zemi. I když bude odolávat a nevzdá se, Karlos ho v každém kole hodí a nastolí brutální kontrolu. Terminátor zvítězí na body.“
MICHAL MARTÍNEK
(bývalý šampion Oktagonu)
„Pirát si Karlose může zkusit držet od sebe a pořádně ho trefit, když si půjde pro strh na zem, ale pravděpodobnost je velmi nízká. Za ty roky se sice obrovsky zlepšil a je nyní opravdu komplexním bojovníkem. Nemyslím si ale, že dokáže dohnat Kinclovu chytrost a schopnost obrany na pletivu. Karlos přitlačí Krištofiče na klec a nahází.“
Pro mnohé opožděný vánoční dárek konečně dorazí. Už dnes večer v podobě posledního turnaje tohoto roku - Oktagonu 51. Tam se svede bitva o dočasný pás střední váhy i o trofej největší pyramidy historie evropského MMA. Vrcholem bude střet Piráta s Terminátorem, v němž se Karlos Vémola rozloučí s O2 arenou zápasem s odvěkým rivalem Samuelem Krištofičem. „Oba si opravdu věří. Pro jednoho z nich bude souboj velkým rozčarováním a zklamáním,“ myslí si Pavol Neruda, spolumajitel organizace. Více čtěte ZDE>>>


Zprávy ze dne 28. prosince 2023
Bojan Veličkovič v rozhovoru vypráví nejen o cestě pyramidou Tipsport Gamechanger až do sobotního finále, pusťte si celé video.

Překvapení dnešního večera představili pražští fanoušci, když oba zahraniční finalisty Tipsport Gamechangeru přivítali jako domácí hvězdy. Publikem hlasitě zaznívá skandování jména Řeka Andrease Michailidise, který je součástí Oktagonu pouhých 9 měsíců.
Zatím největší podpoře fanoušků se těší slovenský vyzyvatel Vlasto Čepo, kterého čeká životní zápas o pás dočasného šampiona střední váhy.
Oproti tomu rannímu - večerní staredown odvěkých rivalů byl delší a intenzivnější. Nakonec si však oba podali ruce. Pirát předpovídá vítězství KO v 1. kole. Vémola hlásí: „Nejdříve ho potrápím, zmlátím a až pak ukončím!“

Nástup Karlose Vémoly probudil řady fanoušků. Všichni jsou v očekávání, jaký bude staredown.