Válka kšiltovek v UFC! Pan Black Lives Matter vs. Trumpův zastánce | iSport.cz
Marek Stodůlka
18. září 2020 • 17:15

Válka kšiltovek v UFC! Pan Black Lives Matter vs. Trumpův zastánce

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Experti iSport.cz: Nejbláznivější zápas za dlouhou dobu. Kdo je favoritka na titul?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Barca si vyšlápne na Real, West Ham proti City skóruje
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tiskové konference MMA zápasníků před duely v UFC vypadají obvykle jinak. Tyron Woodley ji před očekávaným soubojem s Colbym Covingtonem v rámci turnaje UFC 178 využil k propagaci hnutí Black Lives Matter. Jeho outfit nenechal v Las Vegas nikoho na pochybách, doplnil ho kšiltovkou se sloganem „Pojďme dát KO rasistům,“ ve stylu čepice, kterou nosí jeho soupeř na podporu Donalda Trumpa.Politické hnutí, které v posledních měsících hýbe světem. Přiživit povědomí se o něm pokusil i bývalý šampion veltrové divize Tyron Woodley. Místo informací si tak diváci, již po internetu sledovali tiskovou konferenci k turnaji UFC Fight Night 178, vyslechli jedinou větu. „Jsem nadšený, že na životě černochů záleží (Black Lives Matter),“ zopakoval Američan tmavé pleti několikrát.

Samozřejmě ani soupeř Colby Covington nemohl absolvovat akci bez vyjádření svého politického názoru. Na konferenci dorazil už klasicky s kšiltovkou „Udržme Ameriku skvělou,“ což je parafráze hesla spojeného se současným americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Co se týče odpovědí, nebyl však tak skoupý jako protivník. „Tyron se snaží mě kopírovat. Přišel s nějakou kšiltovkou, na které bylo napsáno Pojďme dát KO rasistům, ale jediná osoba, která dostane knokaut, bude v sobotu večer on sám,“ vysmál se Covington rivalovi.

„Bojím se jenom toho, aby náhodou nezačal v oktagonu rapovat,“ vystřelil si poté ještě z Woodleyho. Ten se totiž mimo zápasení vydal také na dráhu hudebníka.

Ještě před tím, než se však na pódiu po jednom vystřídali aktéři hlavního souboje, hostilo UFC tiskovou konferenci také pro účastníky předzápasů.

Zajímavá slovní přestřelka proběhla mezi švédským Čečencem Chamzatem Čimajevem a Geraldem Meerschaertem z USA. „Mám modrý pásek, až tě uškrtím, dáš mi svůj černý pásek,“ zaútočil Čimajev na zkušenějšího soupeře. „Pokud mě uškrtíš, najdu nějaký černý pásek a dám ti ho, co na to říkáš?“ zeptal se Meerschaert. „Když tě uškrtím, skončíš s tímhle sportem,“ kontroval okamžitě reprezentant Švédska.  „A když já tě strhnu k zemi, dostanu nějakou wrestlingovou trofej nebo tak něco?“ nenechal se rozhodit veterán.

Vypadá to tak, že nejen hlavní bitva večera bude pořádně vyhrocená.

Tyron Woodley se pochlubil svým outfitem na Instagramu
Tyron Woodley se pochlubil svým outfitem na Instagramu

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud