Dozvuky LOH ONLINE: doping u Britů, Němka čelí žalobě za týrání zvířat

Autor: iSport.cz, swp
15
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

16 dní, 11 medailí pro Česko. Letní olympijské hry v Tokiu, které proběhly s ročním odkladem, skončily. Češi mohli oslavit rekordní medailovou bilanci, díky které skončili v pořadí národů na 18. místě. Celý průběh olympiády jsme sledovali v online reportáži, v které vám teď budeme přinášet tokijské dozvuky.

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 25. 7. 2021
8:49
25. 7. 2021

VESLOVÁNÍ: Nepříznivá předpověď počasí přinutila organizátory olympijských her v Tokiu podruhé změnit program veslařské regaty. S ohledem na očekávaný tajfun se nebude závodit ani v úterý, již v pátek byl s předstihem zrušený i pondělní program. Dnešní změny se dotknou i českých reprezentantů. V úterý měli o postup do finále bojovat Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskifu lehkých vah, semifinálový program jejich disciplíny byl ale přesunut na středu. Až ve čtvrtek poté nastoupí v semifinále C/D skifař Jan Fleissner.

Skifař Jan Fleissner během olympijského závodu
8:42
25. 7. 2021

JACHTING: Karel Lavický je po úvodních třech rozjížďkách olympijské regaty na 23. místě. Pětatřicetiletý českobudějovický rodák startuje pod pěti kruhy potřetí po Londýně a Riu de Janeiro a je jisté, že vylepší svou dosud nejlepší 31. pozici z roku 2016, neboť na startu v Tokiu je pouze 25 závodníků.

8:39
25. 7. 2021

BASKETBAL: Olympijský turnaj zahájili vítězně i basketbalisté Itálie. Ve skupině B porazili Německo 92:82.

8:12
25. 7. 2021
Čeští basketbalisté

BASKETBAL: Český tým sice úvodní zápas Her zvládl, ale pocity byly rozporuplné. Tomáš Satoranský nebyl spokojený se svým výkonem, reprezentace ztratila náskok 22 bodů a nakonec nad Íránem vyhrála 84:78, což může zkomplikovat postup vzhledem k tomu, že rozhodnout může skóre... Více čtěte ZDE>>>.

Český rozehrávač Tomáš Satoranský Kouč Českých basketbalistů Ronen Ginzburg
8:06
25. 7. 2021

SPORTOVNÍ STŘELBA: Čeští střelci Jiří Přívratský a David Hrčkulák se do osmičlenného finále olympijské soutěže v disciplíně vzduchová puška neprobojovali. Přívratský skončil v dnešní kvalifikaci se ziskem 626,8 bodu na 14. místě a od postupu jej dělilo 2,4 bodu, Hrčkulák byl výkonem 625,7 bodu devatenáctý.

7:55
25. 7. 2021
Barbora Krejčíková

TENIS: Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily do 2. kola olympijského turnaje. Tchaj-wanky Hsieh Jü-čche a Hsu Čche-jü porazily 6:2, 6:1.

Barbora Krejčíková (vpravo) s Kateřinou Siniakovou postoupily do 2. kola olympijského turnaje ve čtyřhře Barbora Krejčíková (vlevo) s Kateřinou Siniakovou postoupily do 2. kola olympijského turnaje ve čtyřhře
7:32
25. 7. 2021

SKATEBOARDING: Premiérovým olympijským vítězem ve skateboardingu se stal Japonec Juto Horigome. Úřadující světový šampion v Tokiu ovládl disciplínu street před Brazilcem Kelvinem Hoeflerem a Jaggerem Eatonem z USA. Další Američan Nyjah Huston coby největší favorit a čtyřnásobný mistr světa obsadil v Ariake Urban Sports Parku až sedmé místo.

Skateboardisti: vlevo stříbrný Kelvin Hoefler z Brazílie, uprostřed zlatý Japonec Juto Horigome a vpravo bronzový Američan Jagger Eton
6:19
25. 7. 2021

ŠERM: Jakub Jurka vypadl z olympijského turnaje kordistů hned v prvním kole. Se světovou desítkou Kazujasu Minobem prohrál nejtěsněji 14:15.

5:54
25. 7. 2021

TENIS: Nejvýše nasazená tenistka olympijského turnaje Ashleigh Bartyová vypadla v Tokiu hned v 1. kole. Španělce Saře Sorribesové podlehla 4:6, 3:6.

Ashleigh Bartyová padla na LOH v Tokiu už v 1. kole, nestačila na Španělku Saru Sorribesovou Tormovou Zklamaná Ashleigh Bartyová skončila na LOH v Tokiu už v 1. kole
5:50
25. 7. 2021

To tu dlouho nebylo. Americký olympijský tým nezískal úvodní den olympiády v Tokiu žádnou medaili, což se podle agentury Gracenote stalo poprvé od her v Mnichově 1972, tedy pokud nepočítáme bojkotované hry v Moskvě. Medailové pořadí sledujte ZDE>>>

5:36
25. 7. 2021

VESLOVÁNÍ: Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová obsadil v semifinále olympijských her v Tokiu páté místo a ve středu bude bojovat ve finále B.

Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová během závodu na LOH v Tokiu
5:27
25. 7. 2021
COVID-19

GOLF: Americký golfista Bryson DeChambeau měl před odletem na olympijské hry pozitivní test na koronavirus a o start v Tokiu přijde. Oznámili to zástupci národního týmu. Šestého hráče světového žebříčku ve výběru USA nahradí Patrick Reed, pokud projde covidovým protokolem.

„Jsem hluboce zklamaný, že nebudu moci reprezentovat tým USA na olympijských hrách,“ uvedl DeChambeau, vítěz loňského US Open, v oficiálním prohlášení. V Japonsku měl startovat spolu s Collinem Morikawou, jenž před týdnem vyhrál British Open, Justinem Thomasem a Xanderem Schauffelem.

5:17
25. 7. 2021

TENIS: Dvojnásobný olympijský šampion Andy Murray vzdal svou snahu o třetí zlato v řadě. Odhlásil se z turnaje v mužské dvouhře. Do čtyřhry by podle ostrovních médií měl nastoupit.

Andy Murray během čtyřhry na LOH Andy Murray by měl ve čtyřhře po boku Joea Salisburyho pokračovat
5:15
25. 7. 2021

VESLOVÁNÍ: Skifař Jan Fleissner obsadil ve čtvrtfinálové jízdě na olympijských hrách v Tokiu páté místo a bude bojovat v takzvaném semifinále C/D.

5:13
25. 7. 2021
Karolína Plíšková

TENIS: Krátký proces v podání Karolíny Plíškové. Česká tenistka se na kurtu proti Francouzce Alize Cornetové zdržela jen 63 minut a vyhrála 6:1 a 6:3.

Ženská dvouhra - 1. kolo:

Ósakaová (2-Jap.) - Čeng Saj-saj (Čína) 6:1, 6:4, Alexandrovová (Rus.) - Mertensová (12-Belg.) 4:6, 6:4, 6:4, Suárezová (Šp.) - Džabúrová (Tun.) 6:4, 6:1, Ferrová (Fr.) - Sevastovová (Lot.) 2:6, 6:4, 6:2, Karolína Plíšková (5-ČR) - Cornetová (Fr.) 6:1, 6:3, Sorribesová (Šp.) - Bartyová (1-Austr.) 6:4, 6:3, Sabalenková (3-Běl.) - Linetteová (Pol.) 6:2, 6:1, Giorgiová (It.) - Bradyová (11-USA) 6:3, 6:2, Wang Čchiang (Čína) - Cepedeová (Par.) 6:4, 6:3, Podoroská (Arg.) - Putincevová (Kaz.) 7:6 (7:4), 1:3 skreč.

Karolína Plíšková postoupila do druhého kola Karolína Plíšková postoupila do druhého kola