Dozvuky LOH ONLINE: doping u Britů, Němka čelí žalobě za týrání zvířat

Autor: iSport.cz, swp
15
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

16 dní, 11 medailí pro Česko. Letní olympijské hry v Tokiu, které proběhly s ročním odkladem, skončily. Češi mohli oslavit rekordní medailovou bilanci, díky které skončili v pořadí národů na 18. místě. Celý průběh olympiády jsme sledovali v online reportáži, v které vám teď budeme přinášet tokijské dozvuky.

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 2. 8. 2021
13:39
2. 8. 2021

ATLETIKA: Světový rekordman v běhu na 400 metrů Jihoafričan Wayde van Niekerk olympijské zlato neobhájí, v Tokiu nepostoupil do finále.

13:25
2. 8. 2021

ZÁPAS: Olympijským vítězem v řecko-římském stylu ve váhové kategorii do 60 kg se stal Kubánec Luis Orta. Ve finále porazil 5:1 Japonce Keničira Fumitu.

13:17
2. 8. 2021

DRÁHA: Olympijskými vítězkami v týmovém sprintu se staly dráhařky Číny po finálovém triumfu nad Němkami. Bronz si při prvním rozdělování medailí na olympijském velodromu v Izu vyjely ruské cyklistky v souboji s Nizozemkami.

13:01
2. 8. 2021

GYMNASTIKA: Finále přeskoku vyhrál na olympijských hrách v Tokiu Korejec Sin Ča-hwan. Denis Abljazin z Ruska se potřetí v řadě musel spokojit se stříbrem.

12:45
2. 8. 2021

JEZDECTVÍ: Čeští reprezentanti v jezdecké všestrannosti se do pětadvacetičlenného finále neprobojovali. Miloslav Příhoda skončil 33., Miroslav Trunda 39.

12:28
2. 8. 2021

Čeští olympijští vítězové obdrží za triumf v Tokiu 2,4 milionu korun, stříbrní medailisté získají 1,8 milionu a za bronz sportovci inkasují 1,2 milionu korun. Prémie v této výši dnes schválila Národní sportovní agentura, která je nově vyplácí namísto ministerstva školství. Výše odměn je shodná s tou, jaká byla při posledních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Totožné prémie byly schváleny i pro medailisty z paralympijských her, které budou následovat.

12:18
2. 8. 2021

FOTBAL: Fotbalistky Spojených států amerických nezískají páté olympijské zlato. V semifinále v Japonsku podlehly 0:1 Kanadě po brance Flemingové z penalty.

12:13
2. 8. 2021

GYMNASTIKA:  Jade Careyová ozdobila svou olympijskou premiéru zlatem z prostných. Ženský tým USA tak i bez Simone Bilesové získal v Tokiu pátou medaili.

12:12
2. 8. 2021
COVID-19

Pražští hygienici při trasování našli u jednoho z nakažených z letu do Tokia tři blízké osoby v ČR, které měly pozitivní test na koronavirus. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovala ředitelka Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. O kterého cestujícího šlo, to neuvedla. Více ZDE >>>

11:27
2. 8. 2021
Čeští basketbalisté

BLOG PETRA SCHIMONA: Olympijský boj o semifinále proti Slovincům s Lukou Dončičem a v něm místo Němců basketbalisté v dresech s nápisem Česko. Příliš troufalá představa? Nemístné očekávání po dvou ostrých lekcích od Francie a Ameriky? K jeho naplnění nebylo vůbec tak daleko, jak se mohlo zdát při pohledu na děsivé skóre po základní skupině. Více čtěte ZDE >>>

11:12
2. 8. 2021

GYMNASTIKA: Čínský gymnasta Liou Jang získal v Tokiu olympijské zlato za cvičení na kruzích. Mistr světa z roku 2014 si vynahradil zklamání z Ria de Janeiro, kde po vítězství v kvalifikaci finálové vystoupení nezvládl a skončil až čtvrtý.

11:04
2. 8. 2021

STŘELBA: Číňan Čang Čchang-chung vyhrál finále libovolné malorážky na 3x40 ran a stal se v Tokiu posledním zlatým medailistou ve sportovní střelbě.

10:51
2. 8. 2021

Olympijské hry v Tokiu a jejich organizace, to je spojení, o kterém se hodně mluví. Sportovci oceňují to, že se tento svátek koná. Jenže když se tady s některým z nich bavíte, často chvíli trvá, než najdou pro něco v místním fungování slova chvály. Pravdou je, že k preciznosti to má daleko. REPORTÁŽ zpravodajky deníku Sport Romany Barboříkové přímo z Tokia čtěte ZDE >

10:45
2. 8. 2021

GYMNASTIKA: Americká gymnastka Simone Bilesová využije v úterý poslední šanci na start na olympijských hrách v Tokiu. Čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeiro figuruje ve startovní listině finále na kladině, do něhož se v minulém týdnu kvalifikovala. Z dosavadních čtyř finálových závodů včetně dnešních prostných se dosud vždy odhlásila s odkazem na psychické potíže.

10:43
2. 8. 2021

VZPÍRÁNÍ: Čínská vzpěračka Wang Čou-jü získala na hrách v Tokiu zlatou medaili v kategorii do 87 kg. Sedmadvacetiletá mistryně světa zvítězila se součtem 270 kg. Za ní skončila Ekvádorka Tamara Salazarová, bronz si na krk pověsí Crismery Santanaová z Dominikánské republiky.