Dozvuky LOH ONLINE: doping u Britů, Němka čelí žalobě za týrání zvířat

Autor: iSport.cz, swp
15
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

16 dní, 11 medailí pro Česko. Letní olympijské hry v Tokiu, které proběhly s ročním odkladem, skončily. Češi mohli oslavit rekordní medailovou bilanci, díky které skončili v pořadí národů na 18. místě. Celý průběh olympiády jsme sledovali v online reportáži, v které vám teď budeme přinášet tokijské dozvuky.

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 6. 8. 2021
17:08
6. 8. 2021

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Markéta Nausch Sluková přijde kvůli karanténě po onemocnění covidem-19 také o evropský šampionát. Český volejbalový svaz to dnes oznámil v tiskové zprávě. Sluková kvůli koronaviru nemohla hrát na olympijském turnaji v Tokiu, v příštím týdnu ve Vídni ji po boku Barbory Hermannové nahradí Marie-Sára Štochlová.

„Po příletu do Česka můžeme kvůli českým zákonům ukončit karanténu v pátek (dnes) a s dalšími lékařskými prohlídkami začít nejdříve v pondělí. Jenže holky spolu netrénovaly už tři týdny a náš první zápas by se odehrál už ve středu. Proto jsme se rozhodli, že Markétu na mistrovství Evropy nahradí Marie-Sára Štochlová,“ prohlásil trenér a manžel Slukové Simon Nausch.

15:11
6. 8. 2021

JEZDECTVÍ: Čeští reprezentanti v jezdectví se při svém olympijském návratu v parkuru družstev do finále neprobojovali. Trio Ondřej Zvára, Anna Kellnerová a Aleš Opatrný si připsalo v kvalifikaci celkem 45 trestných bodů a obsadilo 15. příčku. Od finálové desítky je dělilo 18 bodů. Češi se v týmové soutěži představili pod pěti kruhy po 85 letech a poprvé ji dokončili. Kvalifikaci ovládli bezchybní Švédové. Finále se uskuteční v sobotu.

Český tým z kvalifikace nepostoupil Anna Kellnerová v olympijském závodě
14:57
6. 8. 2021

ATLETIKA: Faith Kipyegonová z Keni obhájila v Tokiu zlato na 1500 metrů v olympijském rekordu 3:53,11. Sifan Hassanová z Nizozemska tři zlata nezíská, ve svém druhém finále doběhla třetí. Česká mílařka Kristiina Mäki byla mezi nejlepšími poslední, vrcholem pro ni byl postup do finále v národním rekordu 4:01,23.

Hassanová, která měla v plánu tři zlaté v bězích od 1500 metrů po desítku, šla hned v úvodu do čela. Zřejmě nechtěla, aby se opakovala situace z rozběhu, kde v tlačenici upadla a musela dohánět třicetimetrovou ztrátu. Vedla ještě v polovině posledního kola, ale pak ji předstihla nejen Kipyegonová, ale i britská mistryně Evropy Laura Muirová. Hassanovou v krkolomné kombinaci čeká ještě sobotní desítka.

Zlatá radost Faith Kipyegonové Kristiina Mäki v cíli olympijského finále
14:33
6. 8. 2021

ATLETIKA: Ve 14.50 vyrazí do finále závodu na 1500 metrů česká běžkyně Kristiina Mäki. ONLINE sledujte ZDE>>>

13:38
6. 8. 2021

ATLETIKA: Česká štafeta mužů v běhu na 4x400 metrů obsadila v semifinále v Tokiu sedmé místo v čase 3:03,61 a nepostoupila do olympijského finále.

12:56
6. 8. 2021

JEZDECTVÍ: V týmové soutěži už má po své jízdě i Anna Kellnerová. K 15 trestným bodům Ondřeje Zváry ale přidala dalších 17 a s postupem do finále už to vypadá prakticky nemožně.

Ondřej Zvára nad jednou z překážek v týmovém parkuru
12:04
6. 8. 2021

JEZDECTVÍ: Startuje týmová soutěž v parkuru, kde se představí české trio Ondřej Zvára, Aleš Opatrný a Anna Kellnerová. Z devatenáctičlenné kvalifikace postoupí do finále deset nejlepších zemí, ONLINE sledujte ZDE>>>

11:55
6. 8. 2021

ATLETIKA: Kristiina Mäki, která se dnes představí ve finále běhu na 1500 metrů, dosáhla svého životního úspěchu jen sedm měsíců po porodu. Poklony jí v Sazka studio Stromovka v olympijském parku v Praze vysekly další sportovní maminky: plážová volejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a atletka Denisa Helceletová.

6:20
6. 8. 2021

GOLF: Třetí den má za sebou Klára Spilková se v průběhu dne na chvíli dostala na 5 ran pod par a desáté místo, ale nakonec má stejně jako na začátku dne -3 a je na děleném 26. místě. I po třetím dni celkově vede Nelly Kordová.

5:28
6. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Kanoista Martin Fuksa vstoupil do olympijského singlu na kilometru postupem do sobotního semifinále přesvědčivým vítězstvím v rozjížďce, v níž se představil s šátkem s pirátskými motivy, podobným, s jakým na olympiádě v Atlantě získal Martin Doktor dvě zlaté medaile. Do závodu vyrazil s černou lodí s trikolórou na památku dědečka své manželky.

Fuksa jel s šátkem jako zlatý Doktor. Na čí památku má černou loď? - čtěte ZDE>>>.

Martin Fuksa na LOH v Tokiu Martin Doktor si z Atlanty odvezl dvě olympijská zlata Slavná čelenka Martina Doktora, ve které si vyjel dvě olympijská zlata
5:20
6. 8. 2021

BEACHVOLEJBAL: Americká beachvolejbalistka April Rossová zkompletovala olympijskou medailovou sbírku. Po stříbru z Londýna 2012 a bronzu z Ria de Janeiro 2016 ovládla turnaj v Tokiu společně s Alix Klinemanovou. Ve finále Američanky porazily australskou dvojicí Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová hladce 21:15 a 21:16.

4:51
6. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Petr Fuksa staršího bratra nenapodobil a do semifinále kategorie C1 na 1000 metrů nepostoupil. Ve druhém čtvrtfinál skončil čtvrtý.

Petr Fuksa ze čtvrtfinále olympijského závodu na 1000 metrů nepostoupil
3:38
6. 8. 2021

GOLF: Dnešní skvělý nástup Kláře Spilkové bohužel nevydžel a po dvanácté jamce se vrátila na skóre -3, se kterým do třetího dne vstupovala. Znamená to dělené 25. místo.

3:08
6. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Starší Martin Fuksa slaví přímý postup do semifinále, když zvítězil těsně ve třetí rozjížďce před překvapivě druhým Maďarem Balazsem Adolfem. Ten zaskočil favorita na postup z Německa Sebastiana Brendela, který dojel třetí a čeká ho čtvrtfinále.

Martin Fuksa postoupil v rozjížďce na 1000 metrů přímo do semifinále
2:59
6. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Mladší z bratrů 22letý Petr Fuksa v rozjížďce v kategorii C1 na 1000 metrů dojel třetí a přímý postup do semifinále si nevybojoval. Kolem půl páté ráno českého času ho tak čeká čtvrtfinále. Přímý postup naopak slaví první Brazilec Isaquias Queiroz dos Santos a druhý Chao Liou z Činy.