Na olympijských hrách v Tokiu odstartoval závěrečný týden, podívejte se, co přinesl den č. 10. Hvězdný kajakář Josef Dostál uspěl v rozjížďce a postouil do semifinále, kam nakonec pronikli i bratři Fuksové na deblkanoi. Artur Omarov prohrál hned osmifinálový zápas, nedostal se do oprav a na Hrách skončil. Mezi nejlepší se neprosadili ani Jiří Přívratský s Petrem Nymburským, střelci z libovolné malorážky neprošli do finále. Projděte si kompletní výsledky.
ČESKÉ VRCHOLY 10. DNE LOH
- Kajakář Josef Dostál ovládl rozjížďku v poklidném tempu a zajistil si pohodový postup do semifinále, bratři Fuksové přímý postup nevybojovali, ale ve čtvrtfinále nakonec skončili druzí a pojedou semifinále
- České běžkyně na 1500 metrů Kristina Mäki a Diana Mezuliáníková postoupily do semifinále, když zaběhly své osobní rekordy. Simona Vrzalová naopak v rozbězích neuspěla.
- Zápasník Artur Omarov prohrál osmifinále proti Maďarovi Szőkemu a v Tokiu skončil. Jeho přemožitel vzápětí prohrál a Omarov se nedostal do oprav.
- Ambice mělo duo střelců z libovolné malorážky. Jiří Přívratský a Petr Nymburský ale v noční kvalifikaci obsadili 16. a 17. místo a do finále nepostoupili.
- Medailové pořadí zemí najdete ZDE>>>
Atletika
Finále:
Muži:
3000 m př.: 1. El Bakkali (Mar.) 8:08,90, 2. Girma (Et.) 8:10,38, 3. Kigen (Keňa) 8:11,45, 4. Wale 8:14,97, 5. Haileselassie (oba Et.) 8:15,34, 6. Hughes (Kan.) 8:16,03, 7. Miura (Jap.) 8:16,90, 8. Raitanen (Fin.) 8:17,44.
Dálka: 1. Tentoglu (Řec.) 841 (druhý nejdelší pokus 815), 2. Echevarría 841 (809), 3. Massó (oba Kuba) 821, 4. Cáceres (Šp.) 818, 5. Harrison (USA) 815, 6. Hašioka (Jap.) 810, 7. Montler (Švéd.) 808, 8. Randazzo (It.) 799.
Ženy:
5000 m: 1. Hassanová (Niz.) 14:36,79, 2. Obiriová (Keňa) 14:38,36, 3. Tsegayová (Et.) 14:38,87, 4. Tiropová (Keňa) 14:39,62, 5. Tayeová 14:41,24, 6. Teferiová (obě Et.) 14:45,11, 7. Battoclettiová (It.) 14:46,29, 8. Canová (Tur.) 14:46,49.
100 m př. (vítr -0,3 m/s): 1. Camachová-Quinnová (Portor.) 12,37, 2. Harrisonová (USA) 12,52, 3. Tapperová (Jam.) 12,55, 4. Amusanová (Nig.) 12,60, 5. Visserová (Niz.) 12,73, 6. Charltonová (Bah.) 12,74, 7. Cunninghamová (USA) 13,01, 8. Andersonová (Jam.) 13,24.
disk: 1. Allmanová (USA) 68,98, 2. Pudenzová (Něm.) 66,86, 3. Pérezová (Kuba) 65,72, 4. Perkovičová (Chorv.) 65,01, 5. Caová (Portug.) 63,93, 6. Kaurová (Indie) 63,70, 7. Lawrencová (Jam.) 62,12, 8. Steinackerová (Něm.) 62,02.
Rozběhy a kvalifikace:
Muži:
400 m - semifinále: 1. James (Gren.) 43,88.
Kladivo: 1. Nowicki (Pol.) 79,78.
Ženy:
200 m (vítr +0,7 m/s): 1. Mbomaová (Nam.) 22,11; semifinále (+0,3 m/s): 1. Thompsonová-Herahová (Jam.) 21,66,
1500 m: 1. Kipyegonová (Keňa) 4:01,40, ...13. Mäki 4:04,55, 22. Mezuliáníková 4:05,49 - postoupily do semifinále, 41. Vrzalová (všechny ČR) 4:19,46 - nepostoupila do semifinále.
400 m př. - semifinále: 1. McLaughlinová (USA) 53,03.
Tyč: 1. mj. Bradshawová (Brit.) 555, ...23. Maláčová (ČR) 440 - nepostoupila do finále.
Badminton
Muži:
Dvouhra:
Finále: Axelsen (Dán.) - Čchen Lung (Čína) 2:0 (15, 12),
o 3. místo: Ginting (Indon.) - Cordon (Guat.) 2:0 (11, 13).
Ženy:
Čtyřhra:
Finále: Poliiová, Rahayuová (Indon.) - Ťia I-fan, Čchen Čching-čchen (Čína) 2:0 (19, 15),
o 3. místo: Kim So-jong, Kong I-jong - I So-i, Sin Sung-čan (všechny Korea) 2:0 (10, 17).
Baseball
Muži - o postup do semifinále:
Izrael - Korea 1:11, USA - Japonsko 6:7 po 10. směně.
Basketbal
Ženy:
Skupina B:
Nigérie - Japonsko 83:102 (22:30, 38:51,57:84), Francie - USA 82:93 (22:19, 44:50, 67:71).
Konečná tabulka:
1. | USA | 3 | 3 | 0 | 260:223 | 6 |
2. | Japonsko | 3 | 2 | 1 | 245:239 | 5 |
3. | Francie | 3 | 1 | 2 | 239:229 | 4 |
4. | Nigérie | 3 | 0 | 3 | 217:270 | 3 |
Skupina C:
Čína - Belgie 74:62 (17:21, 38:37, 59:52), Austrálie - Portoriko 96:69 (22:24, 45:44, 68:52).
Konečná tabulka:
1. | Čína | 3 | 3 | 0 | 247:191 | 6 |
2. | Belgie | 3 | 2 | 1 | 234:196 | 5 |
3. | Austrálie | 3 | 1 | 2 | 240:230 | 4 |
4. | Portoriko | 3 | 0 | 3 | 176:280 | 3 |
Dráhová cyklistika
Ženy - týmový sprint:
Finále: 1. Čína (Čung Tchien-š', Pao Šan-ťü) 31,895 - Německo (Friedrichová, Hinzeová) 31,980,
o 3. místo: 1. Rusko (Šmelevová, Vojnovová) 32,252 - Nizozemsko (Braspennincxová, Van Riessenová) 32,504.
Další pořadí: 5. Litva, 6. Mexiko, 7. Polsko, 8. Ukrajina.
Fotbal
Ženy:
Semifinále:
USA - Kanada 0:1 (0:0)
Branka: 74. Flemingová z pen.
Austrálie - Švédsko 0:1 (0:0)
Branka: 46. Rolfová. ČK: 90.+6 Carpenterová (Austrálie).
Házená
Ženy:
Skupina A:
Jižní Korea - Angola 31:31 (16:17), Nizozemsko - Černá Hora 30:29 (17:12), Norsko - Japonsko 37:25 (16:11).
Konečná tabulka:
1. | Norsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 170:123 | 10 |
2. | Nizozemsko | 5 | 4 | 0 | 1 | 169:143 | 8 |
3. | Černá Hora | 5 | 2 | 0 | 3 | 139:142 | 4 |
4. | Jižní Korea | 5 | 1 | 1 | 3 | 147:165 | 3 |
5. | Angola | 5 | 1 | 1 | 3 | 130:156 | 3 |
6. | Japonsko | 5 | 1 | 0 | 4 | 124:150 | 2 |
Skupina B:
Francie - Brazílie 29:22 (17:11), Španělsko - Rusko 31:34 (17:18), Maďarsko - Švédsko 26:23 (15:15)
Konečná tabulka:
1. | Švédsko | 5 | 3 | 1 | 1 | 152:133 | 7 |
2. | Rusko | 5 | 3 | 1 | 1 | 148:149 | 7 |
3. | Francie | 5 | 2 | 1 | 2 | 139:135 | 5 |
4. | Maďarsko | 5 | 2 | 0 | 3 | 142:149 | 4 |
5. | Španělsko | 5 | 2 | 0 | 3 | 135:142 | 4 |
6. | Brazílie | 5 | 1 | 1 | 3 | 133:141 | 3 |
Jezdectví - všestrannost
Jednotlivci - konečné pořadí: 1. Krajewská (Něm./kůň Amande de B'Neville) 26,00, 2. McEwen (Brit./Toledo de Kerser) 29,30, 3. Hoy (Austr./Vassily de Lassos) 29,60, 4. Tomoto (Jap./Vinci de la Vigne) 31,90, 5. Townend (Brit./Ballaghmor Class) 32,40, 6. Touzaint (Fr./Absolut Gold) 33,90, 7. Six (Fr./Totem de Brecey) 35,20, 8. Jung (Něm./Chipmung Frh) 36,10, ...33. Příhoda (ČR/Ferreolus) 68,40, 39. Trunda (ČR/Shutterflyke) 101,70 - nepostoupili do finále.
Družstva - konečné pořadí: 1. Británie (Townend/kůň Ballaghmor Class, McEwen/Toledo de Kerser, Collettová/London 52) 86,30, 2. Austrálie (Hoy/Vassily de Lassos, McNab/Don Quidam, Rose/Virgil) 100,20, 3. Francie 101,50 (Six/Totem de Brecey, Touzaint/Absolut Gold, Laghouag/Triton Fontaine), 4. Německo 114,20, 5. Nový Zéland 116,40, 6. USA 125,80, 7. Itálie 144,80, 8. Irsko 177,00.
Pozemní hokej
Ženy - čtvrtfinále:
Německo - Argentina 0:3 (0:2), Austrálie - Indie 0:1 (0:1), Nizozemsko - Nový Zéland 3:0 (2:0), Španělsko - Británie 2:2 (2:1), na nájezdy 0:2.
Rychlostní kanoistika (jízdy s českou účastí)
Muži :
Rozjížďky:
1000 m:
C2: 1. Brendel, Hecker (Něm.) 3:42,774, ...3. M. Fuksa, P. Fuksa (ČR) -10,282.
K1: 1. Dostál (ČR) 3:37,342.
Čtvrtfinále:
C2: 1. Glazunow, Barniak (Pol.) 3:49,770, 2. M. Fuksa, P. Fuksa -0,865.
Sportovní gymnastika
Muži:
Kruhy: 1. Liou Jang 15,500, 2. Jou Chao (oba Čína) 15,300, 3. Petrunias (Řec.) 15,200, 4. Ait Said (Fr.) 14,900, 5. Colak (Tur.) 14,866, 6. Abljazin (Rus.) 14,833, 7. Asil (Tur.) 14,600, 8. Zanetti (Braz.) 14,133.
Přeskok: 1. Sin Ča-hwan (Korea) 14,783, 2. Abljazin (Rus.) 14,783, 3. Davtjan (Arm.) 14,733, 4. Yulo (Filip.) 14,716, 5. Nagornyj (Rus.) 14,716, 6. Asil 14,449, 7. Onder (oba Tur.) 14,066, 8. Souza (Braz.) 13,683.
Ženy:
Prostná: 1. Careyová (USA) 14,366, 2. Ferrariová (It.) 14,200, 3. Melnikovová (Rus.) a Murakamiová (Jap.) obě 14,166, 5. Andradeová (Braz.) 14,033, 6. Jessica Gadirovová 14,000, 7. Jennifer Gadirovová (obě Brit.) 13,233, 8. Listunovová (Rus.) 12,400.
Sportovní střelba
Muži:
Rychlopalná pistole: 1. Quiquampoix (Fr.) 34, 2. Pupo (Kub.) 29, 3. Li Jüe-chung (Čína), 4. Han Te-jun (Korea), 5. Reitz (Něm.), 6. Lin Ťün-min (Čína)
Libovolná malorážka 3x40: 1. Čang Čchang-chung (Čína) 466,0, 2. Kamenskij (Rus.) 464,2, 3. Sebič (Srb.), 4. Hegg (Nor.), 5. Gorsa, 6. Maričič (oba Chorv.), 7. Ščerbacevič (Běl.), 8. Kuliš (Ukr.), ... v kvalifikaci 16. Přívratský, 17. Nymburský (oba ČR) oba 1169 - nepostoupili do finále.
Stolní tenis
Družstva - čtvrtfinále:
Muži: Korea - Brazílie 3:0, Čína - Francie 3:0.
Ženy: Hongkong - Rumunsko 3:1, Japonsko - Tchaj-wan 3:0.
Vodní pólo
Muži:
Skupina A:
Maďarsko - Itálie 5:5 (2:1, 2:1, 1:1, 0:2), Řecko - USA 14:5 (4:1, 2:2, 5:2, 3:0), Japonsko - JAR 24:9 (5:4, 7:4, 6:1, 6:0).
Konečná tabulka:
1. | Řecko | 5 | 4 | 1 | 0 | 68:34 | 9 |
2. | Itálie | 5 | 3 | 2 | 0 | 60:32 | 8 |
3. | Maďarsko | 5 | 3 | 1 | 1 | 64:35 | 7 |
4. | USA | 5 | 2 | 0 | 3 | 59:53 | 4 |
5. | Japonsko | 5 | 1 | 0 | 4 | 65:66 | 2 |
6. | JAR | 5 | 0 | 0 | 5 | 20:116 | 0 |
Skupina B:
Srbsko - Černá Hora 13:6 (6:1, 2:1, 3:2, 2:2), Španělsko - Chorvatsko 8:4 (2:1, 1:0, 4:2, 1:1), Austrálie - Kazachstán 15:7 (4:1, 3:0, 5:2, 3:4).
Konečná tabulka:
1. | Španělsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 61:31 | 10 |
2. | Srbsko | 5 | 3 | 0 | 2 | 70:46 | 6 |
3. | Chorvatsko | 5 | 3 | 0 | 2 | 62:46 | 6 |
4. | Černá Hora | 5 | 2 | 0 | 3 | 54:56 | 4 |
5. | Austrálie | 5 | 2 | 0 | 3 | 49:60 | 4 |
6. | Kazachstán | 5 | 0 | 0 | 5 | 35:92 | 0 |
Volejbal
Ženy:
Skupina A:
Srbsko - Jižní Korea 3:0 (18, 17, 15), Japonsko - Dominikánská republika 1:3 (-10, -23, 19, -19), Brazílie - Keňa 3:0 (10, 16, 8).
Konečná tabulka:
1. | Brazílie | 5 | 5 | 0 | 15:3 | 434:315 | 14 |
2. | Srbsko | 5 | 4 | 1 | 13:3 | 381:313 | 12 |
3. | Jižní Korea | 5 | 3 | 2 | 9:10 | 374:415 | 7 |
4. | Dominikánská republika | 5 | 2 | 3 | 10:10 | 411:406 | 8 |
5. | Japonsko | 5 | 1 | 4 | 6:12 | 378:395 | 4 |
6. | Keňa | 5 | 0 | 5 | 0:15 | 242:376 | 0 |
Skupina B:
USA - Itálie 3:2 (-21, 16, -25, 16, 12), Rusko - Turecko 2:3 (21, -23, -23, 15, -10), Čína - Argentina 3:0 (15, 22, 19).
Konečná tabulka:
1. | USA | 5 | 4 | 1 | 12:7 | 418:401 | 10 |
2. | Itálie | 5 | 3 | 2 | 11:7 | 409:377 | 10 |
3. | Turecko | 5 | 3 | 2 | 12:8 | 434:416 | 9 |
4. | Rusko | 5 | 3 | 2 | 11:8 | 422:378 | 9 |
5. | Čína | 5 | 2 | 3 | 8:9 | 374:385 | 7 |
6. | Argentina | 5 | 0 | 5 | 0:15 | 275:375 | 0 |
Vzpírání
Ženy:
Do 87 kg: 1. Wang Čou-jü (Čína) 270 kg (trh 120 + nadhoz 150), 2. Salazarová (Ekv.) 263 (113+150), 3. Santanaová (Dom. rep.) 256 (116+140), 4. Munchjancan (Mong.) 252 (110+142), 5. Nayová-Ketchankeová (Fr.) 247 (108+139), 6. Rogersová (USA) 246 (108+138), 7. Pérezová (Ven.) 242 (112+130), 8. Cilcicová (Mold.) 240 (105+135).
Nad 87 kg: 1. Li Wen-wen (Čína) 320 (140+180), 2. Campbellová (Brit.) 283 (122+161), 3. Roblesová (USA) 282 (128+154), 4. I Son-mi (Korea) 277 (125+152), 5. Akmalová (Indon.) 256 (115+141), 6. Amoeová-Tarrantová (Austr.) 243 (105+138), 7. Saladinová (Dom. rep.) 242 (111+131), 8. Manumuaová (Tonga) 228 (103+125).
Zápas
Muži - řecko-římský:
Do 60 kg: 1. Orta (Kuba), 2. Fumita (Jap.), 3 Wa-li-chan Saj-li-kche (Čína) a Jemelin (Rus.), 5. Temirov (Ukr.) a Ciobanu (Mold.), 7. Šaršenbekov (Kyrg.), 8. Melikjan (Arm.).
Do 130 kg: 1. López (Kuba), 2. Kadžaja (Gruz.), 3. Kayaalp (Tur.) a Semjonov (Rus.), 5. Mirzazadeh (Írán) a Acosta (Chile), 7. Abdullajev (Uzb.), 8. Popp (Něm.).
Ženy - volný styl:
Do 76 kg: 1. Rotterová-Fockenová (Něm.), 2. Grayová (USA), 3. Čou Čchien (Čína) a Adarová (Tur.), 5. Medetová Kyzyová (Kyrg.) a Minagawaová (Jap.), 7. Vorobjevová (Rus.), 8. Mäeová (Est.).