Alcaraz (19) dál válí! Po Nadalovi porazil i Djokoviče, čeká ho finále

Autor: ČTK, krm
1
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Devatenáctiletý španělský tenista Carlos Alcaraz si po maratonské výhře nad Novakem Djokovičem zahraje v Madridu o titul. Světovou jedničku dnes po téměř čtyřech hodinách porazil 6:7, 7:5 a 7:6.

V nedělním finále Alcaraz nastoupí proti obhájci titulu Alexanderu Zverevovi z Německa, nebo proti Stefanosi Tsitsipasovi z Řecka. Španělský mladík si zahraje o čtvrtý letošní titul a celkově pátý v kariéře.

Alcaraz proti Djokovičovi sice nezvládl dobře rozehraný první set, ale poté dokázal skóre otočit a dvacetinásobného grandslamového šampiona porazil po třech hodinách a 35 minutách.

Navázal na čtvrtfinálové vítězství nad hvězdným krajanem Rafaelem Nadalem. „Bylo to nesmírně vyrovnané. Abych byl upřímný, vůbec nevím, co rozhodlo,“ uvedl Alcaraz na webu ATP.

„Před finále mi to dodá hodně sebevědomí. Hrál jsem velmi dobře a pro zbytek sezony vím, že můžu porážet i nejlepší hráče na světě,“ přidal Alcaraz, který má zatím ve finálových zápasech stoprocentní bilanci.