FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Zlín - 28. února 2021   14:00

0:1
(0:1)
Zlín
23' Potočný

Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Beneš, Vepřek (60. Hála) – P. González (84. Breite), Greššák (60. Zahradníček), Houska – Chytil, Nešpor, Mihalík (59. Daněk).
Macík – Daněk, Breite, Látal, Poulolo, Zahradníček, Hála.
Hrubeš – Dobrovolný, Váňa
Andrův stadion, Olomouc
S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka, Fantiš (88. Cedidla) – Hlinka, Conde, Janetzký (62. Jiráček) – Dramé (88. Čanturišvili), Poznar (C) (33. Jawo), Potočný.
Rakovan – Jiráček, Cedidla, Matejov, J. Kolář, Jawo, Čanturišvili.
Dostál

SESTŘIH: Olomouc - Zlín 0:1. Hosté zvítězili podruhé za sebou a posunuli se v tabulce

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek víkendu.
Díky proměněné penaltě Romana Potočného ze 23. minuty vítězí Zlín v Olomouci nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Sigma byla ve druhém poločase aktivnější, ale do šancí se dostávala těžko. Největší tutovku měl hlavičkující Roman Hubník, Dostál však zastavil míč na brankové čáře. V závěru mohl stvrdit zlínskou výhru Čanturišvili, ale ani jednu ze svých tutovek neproměnil. Fastav přesto zvítězil a zapisuje cenné tři body do tabulky, díky kterým poskočil na jedenácté místo.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:19.
90+4'
90+4'
Další šance pro Čanturišviliho! Po Jawově přihrávce zůstal sám v pokutovém území, mířil pod horní tyčku, ale Mandous se výborně natáhl a vyrazil míč mimo tři tyče. Zlín však rozehrává rohový kop a je hodně blízko ke třem bodům.
90+3'
Sigma nakopává míč do pokutového území, ale Zlín se výborně brání a nepouští domácí do šance.
90+2'
Čanrutišvili mohl s brejku stvrdit zlínskou výhru, z šestnácti metrů ale napálil míč jen doprostřed branky. Mandous kryje.
90+1'
Po nepřesné kombinaci Sigmy odkopává od branky Stanislav Dostál.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
90'
Jawo drží míč u rohového praporku a šetři cenné vteřinky. Vybojoval autové vhazování.
89'
Houskova dobrá rána se zakroutila pouze vedle tyče
89'
Pěkná akce Sigmy, na jejímž konci pálil David Houska z první z hranice pokuzového území! Skákavý míč napálil kousek vedle pravé tyčky. Balonu dal olomoucký záložník opačnou rotaci, než by potřeboval.
88'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Martin Cedidla.
88'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Vachtang Čanturišvili.
87'
Obrovská šance! Mandous na brankové čáře vychytal Jawa
87'
V pokutovém území byli při rohovém kopu Zlína jen tři hostující hráči, Jawo ale vyhrál hlavičkový souboj a pořádně ohrozil Mandouse, který se rychle položil na zem a vytáhl míč vedle levé pravé tyčce!
87'
Jawo z protiakce vybojoval rohový kop.
86'
Hála centroval z levé strany, ale Zlín pokus do šestnáctky odvrátil.
85'
Hubník už se vysouvá do útoku a svedl souboj s Fantišem, který ale ovládl zlínský fotbalista. Odkopává se od hostující branky.
84'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Radim Breite.
84'
Potočný pálil z dvaceti metrů levačkou, ale míč mu nepříjemně poskočil. Rána zlínského útočníka tak nebyla vůbec přesná.
83'
Fastav po dlouhé době kombinuje na útočné polovině a šetří čas.
82'
Chytil se snažil vybojovat odražený míč v pokutovém území, po souboji třináctek s Potočným se bude odkopávat od branky Zlína.
81'
Hála centroval z levé strany, nenašel nikoho v modrém dresu. Zlín už ovšem hraje velmi zataženě a snaží se jen udržet těsné vedení.
80'
Nepřesnost ukončuje akci Sigmy. Velmi špatná přihrávka končí v zámezí.
79'
Rohový kop pro Zlín šancí nedopadl. Fantiš nezakončil přesně.
78'
Po chybné rozehrávce hostů centrovali Hanáci z pravé strany, na vysoký míč si naskakoval Nešpor, ovšem před hlavou ho ze vzduchu lapil Stanislav Dostál.
77'
Dominik Simerský dobře odvrátil nebezpečný centr Sigmy z pravé strany.
76'
Po centru z pravé strany se snažili zakončovat hlavou Nešpor a Beneš, ale srazili se a míč skončil hodně vedle branky.
75'
Po nepřesné kombinaci hostů však odkopává od branky Aleš Mandous.
75'
Jawo sám proti třem obráncům vybojoval asi to jediné, co mohl. Faul na svou osobu.
74'
Daněk se snažil projít přes obránce na levé straně, ale byl odzbrojen. Sigmě se krátí čas a v posledních minutách se jí nedaří vymyslet zajímavou akci.
73'
Brejk hostů zakončil Potočný jen slabou střelou
73'
Protiakci Zlína táhl Roman Potočný, se zakončením zpoza vápna neměl Mandous žádný problém a ukryl míč v náruči.
72'
Míč poté propadl do pokutového území, ale k Chytilovi hosté včas přistoupili a připravili ho o balon.
71'
Chytil pěkně vysouval Daňka, který ale na pas těsně nedosáhl! Hosté zvládli odkopnout míč do bezpečí.
71'
Ofsajd zastavil útočnou akci Zlína.
70'
Mandous si připisuje další jednodušší zákrok. Pohlídal si přízemní pokus zpoza šestnáctky.
68'
Závar před zlínskou brankou, odražený míč nakonec našel rukavice Stanislava Dostála!
68'
González vybojoval faul na svou osobu. Přímý kop pro Sigmu z levé strany. Centrovat bude Mojmír Chytil.
67'
Nepřesnosti na obou stranách. Olomouc začíná další útočnou akci z vlastní poloviny.
66'
Youba Dramé vypálil přes obránce z hranice šestnáctky. Se skákavým pokusem si Mandous v klidu poradil.
64'
Jawo faulovaný na levé straně. Zlín se na chvíli dostává k míči.
64'
Gonzálezův centr z levé strany hodně nepřesný. Dostál odkopává od branky.
63'
Mandousův dlouhý nákop hosté odvrátili a Hubník musel sprintovat dozadu, aby ubránil dotírajícího Potočného.
62'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Petr Jiráček.
61'
Sigma pokračuje v aktivitě a drží míč na kopačkách.
60'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Tomáš Zahradníček.
60'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Martin Hála.
59'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jaroslav Mihalík, přichází Kryštof Daněk.
58'
Tak Stanislav Dostál nakonec udržel míč alespoň částí objemu na brankové čáře! Vyrovnání se nekoná.
57'
Gól?! Po rohu Sigmy hlavičkoval Hubník, podle VARu Dostál míč udržel na brankové čáře
57'
Po rohu Sigmy hlavičkoval Roman Hubník. Osamocený kapitán Sigmy zamířil přesně k levé tyči, kam se natahoval Dostál. Míč dokázal zpomalit, ale propadl mu. Zastavil ho možná až za brankovou čárou! Bude se zkoumat video.
56'
Jawo pokazil rozehrávku, po levé straně utekl Mihalík, ale prováhal možnost dobře vypálit. Nakonec přeci jen vystřelil přes dvojici obránců, ránu na přední tyč si Dostál pohlídal.
56'
Potočný pomohl hostující obraně dobrým skluzem zlínská defenziva si tak na chvíli může odpočinout.
55'
Houska se dostal k odraženému míči těsně za hranicí šestnáctky, ale k ráně levačkou se neopovážil. Ještě posunul balon na Gonzáleze, toho hosté zablokovali.
53'
Centr z rohu na zadní tyč se snažil napálit z voleje Mihalík, ale míč netrefil ideálně. Chytil se ještě snažil nepřesnou střelu tečovat hlavičku, ale v těžké pozici nezamířil přesně.
52'
Gonzálezův centr odvrátili hosté na rohový kop.
52'
Antonín Fantiš fauloval v hlavičkovém souboji, Olomouc znovu útočí.
51'
Sigma je ve druhém poločase aktivnější, ale do šancí se nedostává. K tomu chybí přesnost přihrávek.
50'
Mihalík se snažil projít mezi dvěma obránci, ale to se mu nepodařilo. Dostál odkopává od branky.
49'
Nepřesnost v kombinaci stojí Olomouc míč, Vepřek nepřihrál dobře na Mihalíka.
48'
Po vhazování na pravé straně napálil skákavý míč na branku Chytil, ale pokus mu vůbec nesedl a skončil hodně mimo branku.
47'
Mihálik po individuální akci trefil jen náruč připraveného Dostála
47'
Mihalík táhl míč po levé straně, navedl si ho na střed a zpoza šestnáctka vypálil pravačkou jen doprostřed branky. Lehký zákrok pro Dostála.
47'
Lukáš Greššák se tlačil s míčem k pokutovému území, ale při snaze přejít přes protihráče fauloval.
46'
Zlín po rozehrávce vyrazil do útoku, ale dopustil se faulu.
46'
V první půli jsme na Hané viděli jednu branku, o kterou se postaral hostující Potočný z pokutového kopu. Hosté jsou zatím lepším týmem. Domácí na svoji první vážnější příležitost budou čekat do druhé půle.
45'
Hubník se opřel z voleje do míče, pálil těsně vedle tyče
45+3'
45+2'
Zdá se, že první půle skončí vedením Zlína. Snaha domácích je křečovitá a bez výraznějšího nápadu.
45+1'
V první půli se bude hrát nastavení 3 minuty.
45+1'
Sigma rozehrála na krátko. Následně poslal míč Vepřek za zadní tyč, odkud jej jeden z domácích vrátil do ohně. Nakonec se do míče opřel z voleje Hubník, ale branku soupeře netrefil.
45'
Sladký vybojoval rohový kop, který pošle do šestnáctky González. Jedná se o jednu z posledních šancí v tomto poločase.
43'
Domácí se příliš neví rady. Míč se pohybuje především mezi stopery Sigmy, proti kterým stojí trojice Zlínských na polovině. S nimi mají domácí velký problém.
42'
Domácí se snaží něco vymyslet, ovšem výsledkem je pouze to, že gólman Dostál stále čeká na svůj první zákrok.
41'
González posadil míč na hlavu Beneše, který ale nevýraznou hlavou branku soupeře netrefil.
40'
Benešova hlavička po centru neměla patřičnou razanci
40'
Conde poslal na trávník Gonzáleze, takže se bude rozehrávat proti brance hostů. Centrovat ze zhruba 30 metrů bude faulovaný hráč.
39'
Sladký vybojoval míč pro Gonzáleze, který chtěl poslat míč do šestnáctky. Nicméně hned první bránící hráč centr domácích srazil na aut.
36'
Janetzký byl na vlastní polovině zbytečným zákrokem Greššáka sestřelen, za což si domácí hráč vysloužil žlutou kartu.
34'
Sladký nepřesnou přihrávkou nabídl míč soupeři, ovšem vzápětí jej dokázal čistým způsobem odebrat Jawovi.
34'
Novým kapitánem hostů se stává Hlinka, který obdržel pásku.
33'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Lamin Jawo.
32'
Jediné, co domácí z přesilovky využili, byl centr Hubníka, který jeden z domácích lízl hlavou, ale zakončit nedokázal.
32'
González dostal míč proti noze a vypálil. K jeho smůle ale napálil jen Mihalíka.
31'
Olomoučtí tak nyní hrají přesilovou hru, nicméně zatím se jedná o přihrávku na vlastní polovině.
29'
Poznar odchází ze hřiště a vypadá to na zraněné rameno. Hostující trenér už také posílá některé své hráče na střídačce se rozběhat. Kapitán hostů zřejmě nebude pokračovat.
28'
Nejprve se do příležitosti hnali domácí, kdy z levé strany přišel přízemní centr, který obrana odehrála do bezpečí. Vzápětí se Zlínští hnali dopředu a za záchranou brzdu musel zatáhnout Hubník.
27'
Vepřek se snažil získat míč, nicméně si u toho pomohl nedovoleným zákrokem proti Dramému.
26'
Pokus Dramého z dálky Mandous konečky prstů vytáhl na roh
26'
Nádherná střela v podání Drameho, který z pětadvaceti metrů napálil míč na branku Sigmy. Mandous se musel natáhnout, aby konečky prstů vytáhl ránu na roh.
23'
Potočný zkušeně proměnil penaltu a připsal si první gól, 0:1
23'
Zlín právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ROMAN POTOČNÝ, který poslal míč po zemi doprostřed. Mandous zvolil pravou stranu.
23'
Penalta se ale píská na druhé straně! Greššák fauloval na hranici pokutového území a taky se zdálo, že se bude zahrávat jen přímák. Nicméně po zásahu VAR se jedná o "desítku".
21'
González a s ním i ostatní spoluhráči se dožadovali pokutového kopu poté, co hostující hráč zahrál rukou v šestnáctce. Hra ale pokračuje, jednalo se ale o ruku u těla.
19'
Hubník zbytečně ztratil míč a hosté mohli jít dopředu. Zasáhnout musel Houska, který akci Zlína přerušil.
18'
González si narazil se spoluhráčem a už chtěl střílet. Při zisku míče si ale domácí záložník pomohl faulem, a tak sudí akci Sigmy přerušil.
17'
Hosté pokračovali v akci a míč nezakopli. Až po střele z pravé strany zasáhl Mandous a následně hru přerušil.
16'
Potočný si zaběhl za obranu, Mandous skvěle zasáhl
16'
Hosté poprvé vážněji zahrozili. Na přihrávku ze středu sbíhal Potočný, který byl u míč ale až jako druhý. Vyběhnutý Mandous ve skluzu míč vyrazil. V ten samý moment Potočný přeletěl přes domácího brankáře a dlouhou dobu zůstal ležet na trávníku.
14'
Brejk hostujícího týmu skončil útočným faulem, respektive jeden ze zlínských hráčů fauloval svého soupeře ihned po ztrátě míče.
13'
Vepřek mohl pálit z první, Sladkého centr ale přesně netrefil
13'
Prudký centr z pravé strany mířil na Vepřka, který se pokusil zakončit z první. Olomoucký obránce ale míč bohužel netrefil a ten tak propadl ven ze šestnáctky.
11'
González čistým způsobem obral o míč Janetzkého, který jej vzápětí podržel. Míč pro domácí.
10'
Olomoučtí fotbalisté se snaží o kombinační hru, ovšem zatím to k ohrožení hostující branky nevede. K šestnáctce soupeře se modří nemohou probojovat.
8'
Následovalo několik autů poblíž střídaček, hra je hodně kouskovaná a nepřesná.
6'
González získal míč na straně, ovšem bylo to s faulem. Janetzký skončil po zákroku na trávníku a sudí píská ve prospěch Zlína.
5'
Hraje se především na polovině hřiště. Mužstva se zatím jen oťukávají.
3'
Podobnou možnost dostalo i hostující mužstvo. Mandous nemusel zasahovat, nebezpečí vyřešila obrana domácích.
2'
Hubník nakopl míč směrem na Dostála, ale centr byl příliš dlouhý a skončil v náruči zlínského gólmana.
2'
Conde si v souboji s Gonzálezem pomohl nedovoleným způsobem, a tak budou z poloviny hřiště rozehrávat domácí.
1'
Oba celky vstupují na hrací plochu. Domácí jsou ve své tradiční modré sadě dresů, hosty ze Zlína dnes uvidíme v bílém.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Beneš, Vepřek – P. González, Greššák, Houska – Chytil, Nešpor, Mihalík.
Náhradníci: Macík – Daněk, Breite, Látal, Poulolo, Zahradníček, Hála.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka, Fantiš – Hlinka, Conde, Janetzký – Dramé, Poznar (C), Potočný.
Náhradníci: Rakovan – Jiráček, Cedidla, Matejov, J. Kolář, Jawo, Čanturišvili.

Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Poživil.
Poslední vzájemný duel se uskutečnil na konci loňského září. Sigma tehdy brala ze hřiště svého soupeře všechny body, a to díky brance Zmrzlého.

Poslední výhra Zlína na Hané je již hodně dávná. V březnu 2008 Ševci zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Z posledních šesti ligových zápasů na Hané domácí čtyřikrát zvítězili a dvakrát si body se soupeřem rozdělili.
SK Sigma Olomouc

Olomoučtí se naposledy představili v domácím prostředí, kde v moravském derby s Brnem uspěli až díky brance z nastaveného času. Pro Sigmu to byla důležitá výhra, kterých v posledních týdnech moc nemá. Olomoučtí se během podzimu stali remízovým králem. Téměř polovina jejich ligových duelů skončila nerozhodně, nejčastěji 1:1. Aktuálně jsou Hanáci na osmé pozici. V případě výhry se o jednu příčku posunou.
FC Fastav Zlín

Ševci se nacházení sice až na třinácté pozici, boje o záchranu se jich ale aktuálně úplně netýkají. Na první sestupovou pozici mají Zlínští náskok devíti bodů. V minulém kole dokázal Fastav po delší době uspět za tři body. V důležitém utkání proti Mladé Boleslavi zvítězili 2:1, čímž svého soupeře ponechali právě na prvním sestupovém místě. Na výhru se ve Zlíně čekalo od konce listopadu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.