FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Pardubice - 2. října 2020   19:00

0:1
(0:0)
Pardubice
90+4' Surzyn  (Sláma)

Nemrava – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann (C), Kalabiška – M. Petržela (84. Kliment), Kohút (74. V. Daníček), Navrátil, Havlík – Sadílek (46. Hellebrand) – Cicilia.
Bajza – Mareček, Kliment, Hellebrand, Jakub Rezek, Kubala, V. Daníček.
Hocek – Nádvorník, Dobrovolný
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
1980 diváků
Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Cadu (71. Sláma), Solil, Jeřábek (C), Hlavatý (90. F. Čihák), Pfeifer (83. Petráň) – P. Černý (71. Ewerton).
Letáček – T. Čelůstka, Sláma, F. Čihák, Petráň, Huf, Ewerton.
Boháč

SESTŘIH: Slovácko - Pardubice 0:1. V nastavení rozhodl z první střely hostí Surzyn

Pardubice nakonec slaví výhru, kterou v nastaveném čase trefil Michal Surzyn. Ve druhém poločase bylo domácí mužstvo lepší, vypracovalo si územní převahu. Tu přibrzdila červená karta pro Kalabišku, kterou poradil sudímu Hockovi videorozhodčí Rejžek. I tak se domácí hráči snažili vstřelit branku, ale nakonec v nastaveném čase Slovácko inkasovalo.
Po konci zápasu dostal žlutou kartu ještě domácí trenér Martin Svědík.
90+4'
90+4'
Sudí po rozehrání ukončil zápas.
90+4'
Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubice se nakonec v nastaveném čase z první střely na branku radují z vedoucí branky. Střídající Sláma posunul míč v pokutovém území na MICHALA SURZYNA, který prostřelil tvrdou střelu Nemravu.
90+2'
Havlík načechral míč do vápna, Kliment hlavičkoval nad branku, pomezní navíc mával ofsajd.
90+2'
Po dlouhém odkopu brankáře Nemravy byl faulovaný na polovině Pardubic Navrátil.
90+1'
Modrobílí to zkoušejí dlouhými nákopy, hostující hráči je však sbírají.
90'
Ve druhém poločase se budou hrát čtyři minuty navíc.
90'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Filip Čihák.
89'
Solil z větší vzdálenosti střílel hodně nepřesně
89'
Solil po přihrávce Ewertona vystřelil a hodně branku Slovácka přestřelil.
88'
Tomáš Solil centroval z levé strany, do místa jen kde byl Michal Kadlec, který odrazil míč z vápna a následně byl faulovaný Hellebrand.
85'
Slovácko i v deseti mačká Pardubice. Hellebrand našel Navrátila, jehož centr odvrátil hostující hráč mimo vápno. Domácí celek byl ještě na míči, ale druhá přihrávka do vápna se Navrátilovi nepodařila.
84'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Kliment.
84'
Po zahraném rohovém kopu odpískal sudí útočný faul domácímu celku.
83'
Před střídáním byl faulovaný Cicilia na polovině Pardubic. Havlík nacentroval míč do vápna, hosté jej dokázali odvrátit na roh.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Michal Petráň.
80'
Milan Petržela šel do střetu se Surzynem a sudí Hocek má nachystanou žlutou kartu pro domácího hráče. To se nelíbí domácímu kapitánovi Stanislavu Hofmannovi, který také dostává žlutou kartu za nesportovní chování.
78'
Petržela vybojoval míč na polovině Pardubic a v pokutovém území jej přihrál Hellebrandovi, který se snažil z úhlu prostřelit vybíhajícího Boháče, toho však neprostřelil.
77'
Boháč vychytal Petrželu, který pálil z úhlu
77'
Dlouho na míči ale nebyly, když jim odmával ofsajd pomezní rozhodčí.
77'
Prosek byl faulovaný podle sudího u postranní čáry Navrátilem. Pardubice mohou rozehrát.
77'
Slovácko i v deseti je více na míči a snaží se něco dopředu vymyslet.
74'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Vlastimil Daníček.
72'
Za protesty dostává červenou kartu i sportovní ředitel klubu Veliče Šumulikoski a musí opustit domácí lavičku.
71'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ewerton.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Jiří Sláma.
69'
Do hry ještě zasáhl videorozhodčí, který přivolává hlavního sudího k videu a bude se prozkoumávat žlutá karta Jana Kalabišky. Nakonec sudí Hocek odvolává žlutou kartu Kalabišky a dává mu rovnou červenou.
66'
Kalabiška přišlápl Hlavatého, za což vyfasoval červenou!
66'
Cadu na hranici ofsajdu našel Pfeifera, který v pokutovém území ještě přihrával Hlavatému, ale domácí obrana dobře zasáhla.
65'
Hellebrand sice kolmicí hledal Kalabišku, který sprintoval za míčem, ale na hrací ploše jej už nechytil.
64'
Havlík kopal volný přímý kop, ovšem míč šel do prostoru, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
62'
Pardubice kopaly dva rohové kopy za sebou. První srazil Navrátil, druhý pokus hosté zahráli nakrátko, centr do vápna chytil Nemrava.
61'
Po útoku Pardubic musel Michal Kadlec odvrátit míč na roh.
59'
Přihrávku na levou stranu dostal zcela volný Kalabiška, jeho přihrávku však spoluhráči nezachytili.
59'
Přímý kop zahrál Havlík, mířil do prostoru, kde nabíhali Michal Kadlec s Hofmannem, oba dva hráče ale balon přeletěl.
58'
Michal Surzyn viděl jako první v zápase žlutou kartu.
55'
Před pokutovým územím dostal balon Cicilia, balon si moc předkopl, ale dokázal jej posunout na volného Reinberka, který se do míče opřel, ale skluzem Surzyn balon dokázal zablokovat.
52'
Hellebrand kolmicí vyslal do vápna Navrátila, který udělal kličku Boháčovi, a snažil se najít dobře postaveného Ciciliu, ale do přihrávky se vložil hostující hráč, který skluzem balon odvrátil.
51'
Na centr z pravé strany nedosáhl před pokutovým územím Kalabiška.
49'
Slovácko je ze začátku druhé půle aktivní a kombinuje na polovině Pardubic.
46'
První střídání Slovácka. Do hry nastupuje Patrik Hellebrand namísto Lukáše Sadílka.
46'
Po prvním poločase je zatím stav nerozhodný 0:0. Pardubice byly více na míči a snažily se ohrozit více branku Slovácka. Nebezpečně střílel Cadu, jeho pokus skončil těsně vedle. Slovácko si vypracovalo šance až ke konci poločasu, kdy pohotovost musel vyhlásit brankář Boháč, který dvěma zákroky na brankové čáře podržel své mužstvo.
45'
Boháč famózně vytěsnil Hofmannovu hlavičku
45+1'
45+1'
Sadílek zahrál rohový kop, první centr hosté odrazili opět k Sadílkovi, ten znovu nacentoval do vápna na hlavu Hofmanna a jen skvělý zákrok Boháče uchránil Pardubice od inkasované branky. Druhá standardní situace už tak nebyla nebezpečná, odražený míč napálil Petržela nad branku.
45+1'
Slovácko v nastavení první půle bude ještě zahrávat rohový kop.
45+1'
Cadu zahrával centr do vápna, na zadní tyči číhal Toml, ale pomezní rozhodčí avizoval ofsajd.
45'
V prvním poločase se bude hrát navíc jedna minuta.
43'
Kalabiška si zaběhl za pardubickou obranu a snažil se přelobovat brankáře Boháče, míč skončil nad břevnem. Pomezní nechal hru nejprve pokračovat, až poté odmával podle pravidel ofsajd domácímu hráči.
41'
Reinberk sklepl míč na Cicilu, od něj spadl balon do zámezí
41'
Pardubice si rohový kop pohlídaly a navíc šly do protiútoku, který ale v zárodku skončil.
40'
Slovácko nyní přimáčklo Pardubice k pokutovému území, nártem v pokutovém území střílel Michal Kadlec, brankář Boháč balon vyrazil, z pravé strany Kohút centroval a jeho přihrávka byla sražena na roh.
37'
Petržela šel s míčem na pravé straně a nechal si ho nepochopitelně utéct, dobře zareagoval hostující hráč a balon mu sebral.
36'
Černý střílel zpoza vápna na branku Slovácka, nastřelil však jen domácího hráče.
33'
Centr Reinberka do pokutového území se snášel k Navrátilovi, ale ten se k hlavičce nedostal.
32'
Navrátil se snažil dostat mezi na hráče u postranní čáry a fauloval Hlavatého, sudí Hocek přisoudil balon hostům.
29'
Kalabiška byl faulovaný na levé straně. Ale centr do pokutového území se domácím nevyvedl. U míče budou hosté.
28'
Nyní se hra odehrává hlavně ve středu hřiště.
25'
Z pravé strany centroval Prosek nebezpečně před malé vápno, kde se do míče snažil položit Pavel Černý, který jej netrefil, navíc pomezní sudí mával ofsajdové postavení útočníka Pardubic.
24'
Černý v šanci, zároveň v ofsajdu
24'
Slovácko se zatím nedostává vůbec do zakončení, hosté velice dobře dostupují záložní řadu domácího celku.
23'
Solil fauloval zadáka Slovácka na polovině hřiště a domácí fotbalisté budou rozehrávat.
21'
Cicilia prodloužil míč do pokutového území, kde sprintoval Sadílek, Surzyn ve skluzu velice dobře zasáhl a balon posunul k brankáři Boháčovi.
19'
Nebezpečná akce Pardubic. Pavel Černý kolmicí vyslal Cadua, který svedl běžecký souboj s Kalabiškou, který jej před pokutovým územím trochu postrčil a hostující záložník upadl, sudí nechal hru pokračovat.
16'
Útočná akce Pardubic z levé strany byla ukončena píšťalkou rozhodčího Hocka, hosté už byli v pokutovém území.
13'
Pardubice nehrají žádného zanďoura, jsou zatím častěji na polovině Slovácka a snaží se také branku Nemravy ohrozit.
11'
Černý podržel míč a poslal je na Hlavatého, který se snažil ihned vybídnout vepředu svého spoluhráče, balon se dostal nakonec k Černému, ale u něj byl Kalabiška, který balon stačil hlavou odvrátit.
9'
To byla šance! Cadu jen těsně minul pravou tyč
9'
Pardubice si vypracovaly první střelecký pokus. Z osy hřiště Cadu střílel pravou nohou k po pravé ruce brankáře Nemravy a jeho pokus šel jen těsně vedle brankové konstrukce.
7'
Standardní situaci si hostující celek pohlídal a může rozehrávat od své branky.
5'
Hofmann vyslal míč na zcela volného Reinberka, který ale nedokázal nacentrovat, ale akce pokračovala přihrávkou Kohúta z brankové čáry do druhé vlny, ale obrana Pardubic balon srazila na roh.
4'
Hosté za chvíli míč zase vybojovali zpět, ale jejich útočná akce po pravé straně skončila ofsajdem Pavla Černého.
3'
Pardubice na chvíli měly míč na svých kopačkách, ale ten skončil v zámezí na polovině Slovácka a domácí budou vhazovat.
2'
Petržela sice přešel přes Hlavatého v pokutovém území, ale poté hostujícího záložníka fauloval podle rozhodčího Hocka.
1'
Po výkopu postupoval středem hřiště Kohút a snažil se balon na polovině Pardubic procedit Ciciliovi, ale hosté včas akci zastavili.
1'
-1'
Hráči Pardubic jsou na hrací ploše, budou hrát ve svých typických červených kompletech, Slovácko nastupuje celé v bílém.
Dnes budou moci naposledy na fotbal diváci, jelikož vláda od pondělí schválila nouzový stav a Ministerstvo zdravotnictví vydalo nařízení, že profesionální soutěže pod hlavičkou FAČR se budou hrát bez diváků. Kvóta pro dnešní zápas je 2000 diváků.

1.FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann (C), Kalabiška – M. Petržela, Kohút, Navrátil, Havlík – Sadílek – Cicilia.
Náhradníci: Bajza – Mareček, Kliment, Hellebrand, Jakub Rezek, Kubala, V. Daníček.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Cadu, Solil, Jeřábek (C), Hlavatý, Pfeifer – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – T. Čelůstka, Sláma, F. Čihák, Petráň, Huf, Ewerton.

Rozhodčí: Hocek – Nádvorník, Dobrovolný.
-22'
Dnes od začátku utkání dostane příležitost Michal Kohút, který nastoupí místo Vlastimila Daníčka, ostatní posty zůstávají beze změny jako v utkání se Slavii. Po dohodě obou klubu se dnes na Slovácku nepřestaví Emil Tischler, který je ze v Pardubicích na hostování. Místo něj si zahraje Jan Prosek.
Dnešní utkání bude za účasti videorozhodčího. Na zápas byl nominovaný Pavel Rejžek, jeho asistent bude Jaroslav Poživil.
FK Pardubice (7. místo – 7 bodů)

Nováček FORTUNA:LIGY těží ze svého elánu. Všechny body zatím Pardubice získaly v domácích zápasech, které hrají v azylu v pražských Vršovicích. Porazily Teplice, remizovaly překvapivě se Slavii a v posledním zápase porazily o tři branky rozjetý Liberec. Ve venkovních zápasech se jim nedaří, když prohrály v Jablonci a na Baníku.

Pardubice šly do vedení proti účastníku Evropské ligy po půl hodině, když si Toml naběhl na zadní tyč a balon po přihrávce od Černého doklepl do opuštěné svatyně. Domácí hráči se radovali podruhé před koncem prvního poločasu, kdy si opět připsal asistenci Černý, který vybídl ke skórování Pfeifera, jenž prostřelil Nguyena. Třetí branka se narodila z penalty, když spadl míč zahraný z rohového kopu na ruku Chaluše. Hlavatý ty ji nekompromisně proměnil do šibenice.
1. FC Slovácko (8. místo – 7 bodů)

Moravané mají za sebou 4 zápasy, ze kterých získali sedm bod.Na svém kontě mají dvě výhry a jednu remízu. K dobru mají ještě odložené domácí utkání s Příbramí. V posledním zápase prohráli svěřenci trenéra Svědíka v Sinobo aréně se Slavii 0:3. Začátek utkání jim vůbec nevyšel. Již ve druhé minutě Nemrava neudržel střelu jednoho ze z domácích hráčů a dorážejícího Kuchtu zatáhl za dres Hofmann a pískala se penalta. Tu proměnil bývalý odchovanec Slovácka Ondřej Kúdela. Zanedlouho to mohlo být o dvě branky, když Malinský předložil míč podél vápna Kuchtovi, který zakončoval do prázdné brány. Gól však nebyl uznaný, jelikož se domácí útočník nacházel v době přihrávky v ofsajdovém postavení. Slavisté se podruhé dočkali po standardní situaci, do míče, který odhlavičkoval Kalabiška se opřel Kúdela a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Slovácko se ve druhém dějství prezentovalo povedenějším dojmem. Sice znovu mu nevyšel začátek poločasu, kdy inkasoval z kopačky Kuchty, ale i ve druhém případě se jednalo ofsajd. První velkou šanci si vypracovali modrobílí po centru Daníčka, na centr si naběhl Sadílek, jenž orazítkoval nejprve pravou tyč a balon se odrazil k protější brankové konstrukci, o kterou se také otřel a odskočil před brankovou čáru. Za zmínku také stojí pumelenice Havlíka či lob Petržely, kterým orazítkoval břevno slávistické branky. Nemrava se zaskvěl proti samostatnému nájezdu Kuchty, ten se proti slováckému brankáři neprosadil. Razítko na výhru Slavie dal střídající Provod, který trochu nachytal Nemravu na hruškách, jelikož místo centru zahrál míč přímo na přední tyč a hostující brankář byl u ní pozdě.
Příjemný páteční podvečer z Uherského Hradiště. Vítám vás u sledování předehrávky 6. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se sousedi v tabulce. Osmé 1. FC Slovácko přivítá na svém stadionu sedmé FK Pardubice. Bude se jednat o vůbec první vzájemný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.