FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Bohemians - 30. ledna 2021   18:30

0:1
(0:1)
Bohemians
13' Necid  (Květ)

Nita – Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Vindheim (65. Plavšić), Ladislav Krejčí ml., Pavelka (C), Karabec (68. Dočkal), Matěj Hanousek (46. Ladislav Krejčí st.) – Juliš, Moberg Karlsson (68. Kozák).
Heča – Sáček, Souček, Plavšić, Dočkal, Ladislav Krejčí st., Kozák.
Hrubeš – Kotalík, Pečenka
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
P. Le Giang – M. Dostál, Bederka, Hůlka, Krch (C), Vondra – Vaníček (62. Vacek), Květ (62. Vodháněl, 90+3. Kosek), Ljovin – Necid (81. Puškáč), Hronek (81. Jindřišek).
Kouba – Jindřišek, Kosek, Novák, Vacek, Vodháněl, Puškáč.
Le Giang

SESTŘIH: Sparta - Bohemians 0:1. První výhru Klokanů po čtvrtstoletí zařídil Necid

Sparta po dnešní prohře zůstává třetí a zítra se ji může vzdálit Jablonec případným bodovým ziskem na Slavii, Bohemians se posouvají na dvanácté místo a už disponují devítibodovým náskokem na pásmo sestupu.

Sparťané v příštím kole zavítají na Hanou do Olomouce, Bohemians 1905 přivítají Zbrojovku Brno.

Červené karty: 0 – 0
Bohemians se poprvé od září 1996 radují z vítězství na Letné! Spartu zdolali díky trefě Tomáše Necida ze třinácté minuta, a protože Sparta nedokázala proměnit žádnou ze svých příležitostí a neujala se už ani žádná z dalších šancí hostů včetně Ljovinovy penalty, na výsledku už se nic nezměnilo.
90+5'
90+5'
Bohemians se ubránili i další standardní situaci Sparty a míří za vítězstvím!
90+5'
Po faulu na Plavšiće bude Sparta zahrávat ještě jednu standardní situaci.
90+4'
Kosek byl při svém prvním zapojení do hry přistižen v postavení mimo hru.
90+4'
Rozeběhly se závěrečné dvě minuty avizovaného nastavení.
90+3'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Daniel Kosek.
90+3'
Dočkalův centr doplachtil k Martinu Vitíkovi, ten v tísni nedokázal dobře zakončit.
90+2'
Po Dočkalově centru ze standardní situace se míč odrážel před brankou Le Gianga, nikdo v rudém se do zakončení nedostal.
90+1'
Dočkalově rohu se Bohemians ubránili, Sparta musí zase začít ze středu hřiště.
90+1'
Julišovi se nepovedl průnik do pokutového území, míč se mu zamotal mezi nohy, přesto vybojoval alespoň rohový kop.
90+1'
Rozhodčí Hrubeš oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Žlutou kartu dostává David Puškáč (Bohemians Praha 1905).

Hostující útočník na soupeřově polovině podrazil Martina Vitíka.
89'
Po dalším sparťanském centru se míč odrazil k Dávidu Hanckovi, jeho rána postrádala přesnost a letěla mimo branku.
87'
Pro Plavšićův přetažený centr si došel Patrik Le Giang, i tři minuty před koncem tak drží čisté konto.
86'
Po Dočkalově nákopu do pokutového území se Ladislav Krejčí starší utrhl od bránícího soupeře příliš brzy a je mu máván ofsajd.
84'
Další protiútok Klokanů zakončil střelou Vondra
84'
Jan Vondra se pokusil zakončit ze střední vzdálenosti, na jeho přízemní střelu byl Florin Nita připraven zasáhnout.
83'
Josef Jindřišek se u postranní čáry prosmýkl mezi dvěma sparťany a vybojoval autové vhazování pro „Klokany“.
81'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Josef Jindřišek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází David Puškáč.
80'
Hůlka mohl vyslat Vodháněla do úniku na Nitu! Ale brejk zbrzdil
80'
Z protiútoku se pokusil zahrozit Hůlka, ovšem místo centru volil velmi nepovedenou střelu, která proletěla výrazně mimo sparťanskou branku.
80'
Dočkal rozehrál nakrátko k Plavšićovi, ten posunul míč volnému Pavelkovi, následná Pavelkova střela ale skončila v klubku těl před Le Giangem.
79'
Martin Vitík byl nedovoleně atakován Ljovinem při průniku po pravém křídle, následovat bude Dočkalova standardní situace.
78'
Žlutou kartu dostává Dávid Hancko (AC Sparta Praha).

Hancko je potrestán za ostrý zákrok na Vodháněla.
77'
Hancko za ostrý skluz dostal žlutou kartu
77'
Po rohovém kopu hosté zůstali usazeni u sparťanského pokutového území, útočné tažení Bohemians ukončil až nepřesný Vackův centr.
76'
Dostálovu dělovku ještě raději pohlídal zákrokem Nita
76'
Před Martinem Dostálem se rozestoupila sparťanská obrana, hostující obránce to tak zkusil vystřelit od rohu pokutového území, mířil těsně nad břevno, Florin Nita ještě zákrokem pojistil situaci a hosté budou rozehrávat rohový kop.
74'
Po Pavelkově přistrčení míče Dočkalův centr zablokoval Hronek, sparťané rychle vhodili míč zpět do hry.
73'
Dočkalův přetažený centr letěl mimo dosah jeho spoluhráčů, míč pak doputoval za brankovou čáru a rozehrávat se bude od Le Giangovy branky.
72'
Hostům se po zisku míče nepovedlo rozjet slibně vyhlížející protiútok, brzy je zastavil ofsajd.
70'
Velikou příležitost teď měli i hosté! Po nákopu do pokutového území se míc odrazil k Lukáši Hůlkovi, jenž se ocitl zcela osamocen před Florinem Nitou, ovšem nedokázal přesně zakončit!
68'
Obří závar Letenských! Ale Krejčí st. ani Hancko nevypálili na bránu
68'
Obrovská šance Sparty! Srdjan Plavšić potáhl míč po pravém křídle, pak přihrál před branku, po odrazu od Lukáše Juliše se nepovedlo vystřelit Ladislavu Krejčímu staršímu, následně David Pavelka z hranice pokutového území střílel nepřesně.
68'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Bořek Dočkal.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Libor Kozák.
66'
Při dlouhém nákopu na útočnou polovinu byl Davidu Mobergu Karlssonovi odmáván ofsajd.
65'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Andreas Vindheim, přichází Srdjan Plavšić.
64'
U sparťanské střídačky se do utkání pomalu připravuje Srdjan Plavšić.
63'
Brzy bude střídat i Sparta, neboť Andreas Vindheim nebude schopen pokračovat v zápase.
62'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Kamil Vacek.
62'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Jan Vodháněl.
61'
Po Bederkově zákroku zůstává ležet na trávníku Andreas Vindheim, norský fotbalista bude vyžadovat ošetření.
59'
Na Karabcův kvalitní centr si naskočil Ladislav Krejčí mladší, v tísni ale nedokázal míč zblízka dobře umístit a hlavičkoval do brankáře Le Gianga.
58'
Levinovu penaltu skvěle zneškodnil Nita!
58'
Vladislav Ljovin kopl penaltu k pravé tyči, tam ale skočil Florin Nita a Ljovinovu střelu vyrazil!
57'
Penalta je potvrzena!
56'
Nita sestřelil Necida, penalta pro hosty!
56'
Květ posunul míč Vaníčkovi doleva, na výbornou Vaníčkovu přihrávku si naběhl Necid, ovšem přestřelil takřka odkrytou sparťanskou branku, po zakončení však došlo ke střetu Necida s Nitou a rozhodčí Hrubeš odpískal penaltu, ještě je ale v kontaktu s kolegy u videa.
56'
Penalta pro Bohemians!
55'
Karlsson prostřelil Le Gianga! Ale byl v ofsajdu
55'
David Moberg Karlsson dostal od Karabce kolmici do pokutového území, před Le Giangem si zasekl míč a levačkou jej pak poslal ke vzdálenější tyči, rozhodčím však neunikl Švédův ofsajd.
54'
Žlutou kartu dostává Vladislav Ljovin (Bohemians Praha 1905).

Vladislav Ljovin u postranní čáry podrazil rozběhnutého Ladislava Krejčího staršího.
54'
Z následného rohového kopu hosté nedokázali nijak zahrozit.
53'
Hronek s Květem rozjeli rychlý brejk Bohemky ve středu hřiště, Vaníček pak prováhal ideální moment k zakončení, k němu se nedostal až Necid, do míče se tak následně opřel dobíhající Vondra, jeho tečovaná střela proletěla kolem sparťanské branky.
51'
Sparta zvyšuje aktivitu, Karabcova tečovaná střela mířila do protipohybu Patrika Le Gianga, ten ale neměl k míči daleko a dokázal tak zasáhnout.
50'
Tečovanou Karabcovu střelu si pohlídal Le Giang
50'
Ladislav Krejčí mladší napřáhl k parádní ráně levačkou, z dobrých třiceti metrů orazítkoval tyč hostující branky!
48'
Oblouček Karabce do pokutového území stáhl do svých rukavic brankář Le Giang.
47'
Julišův centr zleva mířil přesně mezi Karlssona s Vindheimem, míč tak odhlavičkoval Jiří Bederka.
46'
Hůlka fantastickým blokem zastavil Vitíkovu tutovku!
46'
Krejčího tečovanou dalekonosnou ránu výborně kryl Le Giang
46'
Sparta po změně stran pokračuje v původním rozestavení, Ladislav Krejčí starší nahradil Matěje Hanouska i na jeho místě u levé postranní čáry.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Hanousek, přichází Ladislav Krejčí st..
46'
Sparta bude do druhého poločasu střídat, v obličejově masce do hry zasáhne Ladislav Krejčí starší, jenž nahradí Matěje Hanouska.
Hostům se moc nelíbí, že rozhodčí Hrubeš ukončil první poločas v momentu, kdy se Petr Hronek uvolnil na pravém křídle, každopádně do šate se jde za stavu 0:1, neboť jedinou trefu prvního poločasu zaznamenal Tomáš Necid ve třinácté minutě zápasu.

Sparta se dlouho nemohla dostat k zakončení, po půlhodině hry to dvakrát zkoušel David Moberg Karlsson, v samém závěru prvního poločasu si s Krejčího ránou z dálky poradil Le Giang a po následném rohu mu při Vitíkově zakončení pomohl spoluhráč Hůlka.
45'
Hancko pálil po pěkné kombinaci domácích
45+2'
45+2'
Po rohovém kopu se míč odrazil k osamocenému Martinu Vitíkovi, do jehož rány v poslední chvíli vpadl Lukáš Hůlka!
45+1'
Ladislav Krejčí napřáhl levačkou k dalekonosné ráně, která byla na hranici pokutového území tečovaná, ovšem mířila přímo do středu branky, Le Giang tak vyrazil míč do strany.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Hrubeš přidává dvě nastavené.
45'
Sparťané zakombinovali na levé straně pokutového území, Pavelka pak přistrčil míč k Hanckovi, jeho pomalou střelu pravačkou snadno kryje brankář Le Giang.
43'
Karlsson sice odcentroval od levé postranní čáry, míč ale nasměroval přímo k Patriku Le Giangovi.
41'
Oba fotbalisté už se vrátili zpět na trávník, více svěží ale vypadá Petr Hronek.
40'
Rumunský brankář hned zakopl míč do zámezí, neboť ve středu hřiště po vzájemné srážce zůstávají ležet na trávníku Petr Hronek a Dávid Hancko.
39'
Lukáš Hůlka si při útočném výletu posunul míč do volného prostoru na pravém křídle, pak jej přihrál do běhu Dostálovi, jeho centr stáhl ze vzduchu Florin Nita.
39'
Roman Květ umí pálit z dálky, teď to ale zkusil z dobrých čtyřiceti metrů a jeho střela byla zastavena ještě před pokutovým územím.
38'
Po nedovoleném zákroku Ladislava Krejčího se píská proti Spartě.
37'
Ve Vaníčkovi vydržela frustrace ještě o pár sekund později, rozhodčí Hrubeš mu tak za nevhodné chování ukazuje žlutou kartu.
36'
Vaníček se rozčiluje poté, co rozhodčí Hrubeš neposoudil jeho souboj s Hanckem jako nedovolený ze strany slovenského fotbalisty.
36'
Karlssonův centr propadl k Čelůstkovi s Vitíkem, oba sparťanští obránci ale na míč nedosáhli.
35'
Sparťané vybojovali standardní situaci u postranní čáry, k centru se chystá David Moberg Karlsson.
34'
Hanouskův centr si pohlídal Jan Vondra, Vaníčkovi pak je ve středu hřiště pískána ruka při zpracování míče, kterého se znovu ujme Sparta.
33'
Po Karabcově výborném centru hlavičkoval Karlsson
33'
Na vysoký Karabcův centr si naskočil David Moberg Karlsson, jeho hlavičku kryje Le Giang.
32'
Karlsson si typicky zasekl na levačku a protáhl Le Gianga
32'
Poprvé od třetí minuty sparťané vystřelili, David Moberg Karlsson si u rohu pokutového území navedl míč na levačkou a zakončoval ke vzdálenější tyči, brankář Le Giang vyrazil míč do bezpečného prostoru.
31'
Vindheim si nedokázal dobře zpracovat jednoduchou přihrávku Karlssona a špatným prvním dotykem posunul míč k bránícímu Vondrovi.
30'
Sparťané mají míč znovu na svých kopačkách, jejich hra ale postrádá jakoukoliv myšlenku a domácím se nijak nedaří překonat defenzivní tvrz soupeře.
29'
Martin Vitík potáhl míč přes střed hřiště, pak jej nákopem do území nikoho jen odevzdal brankáři Le Giangovi.
27'
Pavelkovi se nepovedlo přenést hru doprava na Vindheima, úmysl reprezentačního středopolaře vystihl Jan Vondra.
25'
Adam Karabec byl u postranní čáry povalen k zemi Petrem Hronkem, sparťané rychle rozehráli volný kop.
24'
Po Karlssonově centru od rohového praporku se míč odrazil k brankáři Le Giangovi.
23'
Karabcův centr Bederka nekontrolovaně prodloužil za vlastní branku, následovat bude rohový kop Sparty.
21'
Po rohovém kopu Vaníčka se teď sice k míči prodral Hůlka, v těžké pozici ale nedokázal nasměrovat míč na branku.
20'
Prvnímu rohovému kopu Bohemky se Sparta ubránila, odraženého míče se ale zmocnili hosté, Hůlka pak z pravé strany přihrával před branku, kde Krejčí odehrál míč na další roh.
19'
Ze sparťanské ztráty míče mohl těžit Roman Květ, ten rychle pronikl po levé straně hřiště, přihrát před branku se mu ale nepodařilo.
17'
Hosté zaútočili po pravé straně, po souhře s Necidem přihrával před branku Petr Hronek, Jan Vondra si naběhl ke vzdálenější tyči, k míči ale měl daleko.
15'
Pavelka přenesl hru doleva, kde byl volný Hanousek, ten si ale netroufl na centr, vrátil míč zpět Krejčímu, jeho následnému nákopu do pokutového území se hosté ubránili.
13'
Necid se dostal před Nitu a zpražil Letnou! 1:0 pro Klokany
13'
Bohemians právě vstřelili branku!
Bohemians se na Letné ujímají vedení! Roman Květ se uvolnil na levém křídle, adresoval přesnou přihrávku před branku, kde TOMÁŠ NECID špičkou kopačky nasměroval míč podél Florina Nity do sítě!
12'
Bohemians se znovu usadili na polovině Sparty, v těchto minutách jsou oni těmi iniciativnějšími.
11'
Necidovu výbornou hlavičku zneškodnil Nita
11'
Tomáš Necid ve středu hřiště přistrčil míč do běhu Petru Hronkovi a naběhl si do pokutového území, Hronkovi se povedlo odcentrovat až na druhý pokus, ale našel Necidovu hlavu, někdejší slávista hlavičkuje přímo do brankáře Nity.
10'
Martina Vitíka se u vlastního rohového praporku pokusil dostat pod tlak Antonín Vaníček, mladý sparťanský stoper ale pohlídal odkop od vlastní branky.
9'
Dávid Hancko vybojoval míč na útočné polovině, sparťanská akce ale brzy skončila, navíc je Matěji Hanouskovi pískán faul za přistrčení soupeře.
9'
Pavelka se kličkami na pravém křídle pokusil uštvat Vondru, svoji snahu ale zakončil nepřesnou přihrávkou.
8'
Při Vindheimově centru byl Lukáš Juliš pokryt hostujícími stopery, odraženého míče se pak zmocnil Pavelka, Karlssonovi už se ale nepovedlo proniknout do pokutového území.
7'
Po Karabcově ztrátě míče ve středu hřiště se balón zmocnil Vaníček a potáhl jej k pokutovému území, do něj už jej sparťané nepustili.
5'
Po Vindheimově přihrávce se Julišovi nepovedlo proniknout do pokutového území, Sparta se ale zase zmocnila odraženého míče.
4'
Martin Vitík ve středu hřiště přistrčil Antonína Vaníčka, píská se proti sparťanům.
3'
Krejčí zakončoval efektně po Hanckově centru
3'
Hanckův centr doletěl k Ladislavu Krejčímu mladšímu, jeho krkolomnému zakončení ale chyběla potřebná razance, aby výrazněji zaměstnalo Patrika Le Gianga.
3'
David Pavelka se pokusil vystřelit z dálky, jeho střela levačkou ale byla zablokována ještě před pokutovým územím.
2'
Po Hanouskově přihrávce Krch podkopl Juliše, píská se proti zeleno-bílým.
2'
Bohemians se od úvodu snaží vysoko napadat rozehrávku Sparty, při Nitově odkopu od branky byli až tři hráči hostů u pokutového území, Sparta se ale celkem jednoduše dostala do středu hřiště.
1'
Hosté z Vršovic hrají v tradičních zeleno-bílých dresech, sparťané oblékli neméně obvyklou rudou barvu.
1'
Úvodní výkop Bohemians se musel zopakovat, neboť Tomáš Necid vběhl na sparťanskou polovinu ještě před rozehrávkou.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.
Jedinou změnou v sestavě Sparty je návrat Ladislava Krejčího mladšího místo Michala Sáčka, na opačné straně je těch změn oproti zápasu s Opavou podstatně více. Vynucené jsou ztráty Bačkovského a Pulkraba, do základní sestavy se nevešli ani Jindříšek, Vacek a Puškáč.

AC Sparta Praha: Nita – Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Vindheim, Ladislav Krejčí ml., Pavelka (C), Karabec, Matěj Hanousek – Juliš, Moberg Karlsson.
Náhradníci: Heča – Sáček, Souček, Plavšić, Dočkal, Ladislav Krejčí st., Kozák.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Bederka, Hůlka, Krch (C), Vondra – Vaníček, Květ, Ljovin – Necid, Hronek.
Náhradníci: Kouba – Jindřišek, Kosek, Novák, Vacek, Vodháněl, Puškáč.

Rozhodčí: Hrubeš – Kotalík, Pečenka.
Bohemians Praha 1905

Zatímco sparťané drží sérii šesti zápasů bez prohry, tak Bohemians naopak už čtyři ligové zápasy v řadě nezvítězili. Naposledy se výhry dočkali v zápase s Příbramí v polovině prosince, pak prohráli 1:2 na Slavii, remizovali 1:1 v Liberci, prohráli 1:3 se Slováckem a ve středeční dohrávce hráli bez branek s Opavou.

„Klokani“ jsou aktuálně na třináctém místě tabulky, když mají šestibodový náskok na pásmo sestupu. V dolní polovině tabulky jsou zejména kvůli velmi špatným výsledkům na hřištích soupeřů, kde dosud uhráli z osmi zápasů jen dva body a společně s dalšími týmy jsou v tomto ohledu nejhorší v celé soutěži.

Hostům chybí zranění Bartek, Pokorný a Valeš, dohoda klubů pak brání ve startu Pulkrabovi s Bačkovským, přičemž poslední jmenovaný si připsal ligový debut v zápase s Opavou, kdy zároveň udržel čisté konto. Do branky by se tak měl vrátit Patrik Le Giang.
AC Sparta Praha

Sparťané se v úvodu jarní části soutěže trápili herně, přesto drží už šestizápasovou sérii bez prohry (4-2-0). Po krátké zimní přestávce uhráli bezbrankovou remízu v Ostravě, pak díky výborné efektivitě vyhráli 3:0 v Opavě a zatím naposledy porazili Mladou Boleslav 1:0. Branku ze hry naposledy inkasovali v polovině prosince na Slovácku.

Na domácím trávníku Sparta zatím odehrála osm zápasů s bilancí 5-1-2, obě prohry zaznamenala v řadě na přelomu listopadu a prosince, kdy na Letné prohrála 2:4 s Českými Budějovicemi a 0:3 se Slavií, třetí bodovou ztrátu pak utrpěla těsně před Vánoci remízou 1:1 se Slovanem Liberec.

Sparťanský trenér Kotal může po čtyřzápasovém trestu využít Ladislava Krejčího mladšího, ten už si plně odpykal dlouhý trest za vyloučení v zápase s Pardubicemi, dlouhodobě mimo hru jsou Adam Hložek s Lukášem Štetinou, ve stavu zraněných je i Ladislav Krejčí starší, ten při utkání v Ostravě utrpěl zlomeninu spodiny očnice.
Hezký podvečer při sledování přenosu z malého pražského derby mezi Spartou a Bohemians v rámci 17. kola FORTUNA:LIGY.

Bohemians naposledy dokázali zvítězit na Letné v září 1996 (4:3), o moc lépe na tom se Spartou nejsou ani v domácím prostředí, kdy rivala z Letné naposledy zdolali před téměř dvaceti lety v roce 2001.

V loňské sezóně Sparta doma zvítězila 4:0, v Ďolíčku pak 1:0 brankou Benjamina Tetteha ze závěru zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.