FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Pardubice - 9. března 2022   16:30

Liberec
11' Mikula (Purzitidis) • 26' Rabušic  • 30' Rabušic (Tiéhi) • 76' Rondić
4:1
(3:1)
Pardubice
15' Huf  (L. Matějka)

Knobloch – Gebre Selassie, Plechatý, Štetina, Mikula (C) – Ch. Frýdek (69. Stoch), Tiéhi (81. Júsuf Hilál), Havelka (60. Tupta), Purzitidis, Jan Matoušek (60. Fukala) – Rabušic (69. Rondić).
Vliegen – Fukala, Koscelník, Tupta, Stoch, Rondić, Júsuf Hilál.
Křepský – Caletka, Kubr; VAR: Zelinka, AVAR: Cieslar
Stadion U Nisy, Liberec
1550 diváků
Letáček – D. Kostka, Hranáč, F. Čihák, Cadu (82. T. Čelůstka) – Jeřábek (C) – Huf (66. P. Černý), Vacek (46. Patrák), Solil, Lupač (61. Jakub Rezek) – L. Matějka (46. Akosah-Bempah).
Markovič – T. Čelůstka, Toml, P. Černý, Jakub Rezek, Patrák, Akosah-Bempah.

SESTŘIH: Liberec - Pardubice 4:1. Dva góly Rabušice, hosté dlouho v deseti

Dohrávka 21. kola FORTUNA:LIGY mezi Slovanem Liberec a Pardubicemi je minulostí. O vítězi utkání rozhodl první poločas, kdy se za domácí trefili hlavou Mikula a Michael Rabušic jednou ze hry a jednou z penalty. Na první branku ještě Pardubice dokázaly reagovat zásluhou Davida Hufa, ale to byl jediný gól hostí v zápase. Důležitým okamžikem bylo také vyloučení hostujícího Robina Hranáče už ve 13. minutě. Ve druhém poločase si Liberec zkušeně hlídal průběh utkání. Střídající Imad Rondić navíc přidal čtvrtou branku domácích a pečetil tak skóre utkání na konečných 4:1. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer.
90+2'
Je to tak. Rozhodčí třikrát píská a je tu konec zápasu.
90+2'
Jeřábkova přihrávka na Akosaha-Bempaha byla příliš rychlá. To byla nejspíš poslední akce zápasu.
90+1'
První žlutou kartu zápasu dostává Nana Akosah-Bempah (FK Pardubice), který tvrdě dohrál domácího Fukalu.
90+1'
Druhá půle bude nastavena o dvě minuty.
88'
Imad Rondić spadl na hranici pokutového území. Zde se ale o faul nejednalo.
87'
Milan Knobloch si zakřičel a centr do vápna vyboxoval do bezpečí z pohledu domácích.
86'
Lukáš Štetina uzmul míč soupeři a zastavil tak pardubickou akci.
85'
Miroslav Stoch našel přesným centrem Michala Fukalu stojícího za obranou na zadní tyči. Mladý obránce se rozhodl pro střelu z voleje a bránu jen těsně minul.
82'
Abdalláh Júsuf Hilál se vrací do sestavy Liberce po zranění, které si přivodil v přípravném utkání v Turecku během zimní pauzy.
82'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Tomáš Čelůstka.
81'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christ Joel Tiéhi, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
80'
Příchod Stocha v domácích řadách znamená kreativní přihrávky do šancí. Jednu takovou teď nevyužil Imad Rondić.
78'
Východočeši už se nejspíš vidí v kabině a není se co divit. V dnešním zápase jim toho mnoho nevyšlo. Za to domácí si konec zápasu užívají.
76'
Rondičova tečovaná střela skončila v síti, 4:1
76'
Liberec právě vstřelil branku!
To byla lahůdka! IMAD RONDIĆ před libereckou střídačkou odstavil Jeřábka. Následně přešlapovačkou přes míč vymíchal Cadua, navedl si míč do středu hřiště a se štěstím s tečí obránce překonal bezmocného Letáčka. 4:1 pro Liberec.
75'
Nakonec z toho bylo zakončení střídajícího Rezka z dobré pozice. Volej mu ale sjel po nártu a bránu netrefil.
74'
Po delší době se hosté na chvíli usadili na útočné polovině.
72'
Stoch z dobré pozice pálil nedůrazně
72'
Fukala krásně proběhl mezi dvojicí protihráčů a hledal přihrávkou Rondiće. Odražený míč si našel Stoch. Střela mu ale nesedla a Letáček si připisuje jednoduchý zákrok.
71'
Štetinův dlouhý pas dolétl až k brankáři Pardubic.
70'
Dnešní utkání sleduje 1550 diváků.
69'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Miroslav Stoch.
69'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michael Rabušic, přichází Imad Rondić.
69'
Christian Frýdek hledal za obranu nabíhajícího Rabušice. Letáček byl však u míče dříve.
67'
Pardubičtí to mají v dnešním utkání velice složité. Od 13. minuty hrají v oslabení, a tak se ve druhém poločase jen horko těžko dostávají na polovinu Liberce. Ten hraje naopak zkušeně a zatím nedopouští Východočechům zdramatizování duelu.
66'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází David Huf, přichází Pavel Černý.
66'
Po přiťuknutí Gebre Selassieho střílel ze stoje Christ Joel Tiéhi. Ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.
64'
Tentokrát Rabušic hledal v roli nahrávače Frýdka. Liberecký štírek se k míči přes obránce nedostal.
62'
Rabušicova rybička skončila v Letáčkových rukavicích
62'
Michael Rabušic by si rád připsal hattrick v tomto utkání. Po centru Mikuly hlavičkoval pouze do náruče Letáčka.
61'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Lupač, přichází Jakub Rezek.
60'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Michal Fukala.
60'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Ľubomír Tupta.
59'
Jan Matoušek si zaběhl za obranu a z úhlu hledal spoluhráče před bránou. K přihrávce na malé vápno měl ale nejblíž pardubický brankář.
57'
Rabušicův centr prolétl celým velký vápnem. Na druhé straně se do něj opřel Purzitidis. Ráno to byla tvrdá, leč nepřesná.
56'
Filip Havelka napřáhl ke střele z dálky a vyprášil Letáčkovy rukavice!
55'
Liberečtí si musejí dát pozor, aby nezačali hrát až příliš profesorsky, což by se jim mohlo vymstít.
53'
Akosah-Bempah trefil břevno!
53'
Obrovská šance Pardubic! Střídající Nana Akosah-Bempah napřáhl za vápnem a skrytou střelou kolem obránce trefil břevno!
51'
Také pardubičtí hráči se dostali k míči. Ani oni se ale nedostali do zakončení.
49'
Další atak domácích končí ještě před pokutovým územím.
47'
Liberec evidentně chce hrát aktivně i ve druhé půli. Rabušic vracel hlavou míč na Havelku. Ten ale ukázal, že jeho hlavní povolání není střelec. V dobré pozici nemířil přesně.
46'
Trenér Pardubic Jiří Krejčí se rozhodl poslat do druhé půle dva nové hráče a změnit rozestavení. Uvidíme, jestli změny přinesou kýžený efekt.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Vojtěch Patrák.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Nana Akosah-Bempah.
46'
První poločas dohrávky 21. kola FORTUNA:LIGY je minulostí a nutno říct, že jsme se nenudili. Skóre otevřel už v 11. minutě domácí kapitán Jan Mikula. O dvě minuty později šli pardubičtí hráči do deseti, když byl vyloučen Robin Hranáč. To jim však vůbec nevadilo, jelikož hned vzápětí srovnal z protiútoku David Huf. Ve 26. minutě pak fauloval Vacek domácího Frýdka v pokutovém území a Michael Rabušic vrátil domácím vedení. Po půlhodině hry navíc domácí útočník přidal svůj druhý gól v utkání a stanovil skóre po prvním poločase na 3:1 pro Slovan Liberec. Ten druhý začne přibližně v 17:33.
45+2'
45+2'
Jiří Letáček musel být z brány hodně rychle venku. Za balonem za obranu se totiž hnal liberecký expres Matoušek. Pardubický brankář to však stihl.
45+1'
V první z nich přišlápl Adam Lupač nohu libereckého kapitána Mikuly v pokutovém území. Druhou penaltu pro domácí ale nenařídil ani rozhodčí, ani jeho videoasistent u monitoru.
45'
První půle bude nastavena o dvě minuty.
44'
Do trajektorie střely hostujícího Lupače vložil svou nohu Gebre Selassie. Je z toho rohový kop pro Pardubice.
43'
Obrovská chyba v obraně Liberce! Mario Purzitidis hodil míč z autu přímo na nohu Tomáše Solila. Pardubický hráč ale s touto šancí naložil prachbídně, když vystřelil mimo bránu Knoblocha.
41'
Mikula se do dalšího zakončení po rohu nedostal. Christian Frýdek pak ztratil míč a musel takticky faulovat rozebíhajícího se Cadua.
40'
Havelkův centr odvrátil před Rabušicem kapitán Pardubic Jeřábek. Následovat bude rohový kop Liberce.
39'
S touto střelou domácích neměl Jiří Letáček žádný problém.
38'
Jan Matoušek si ale při zpracování nerozuměl s balonem a přišel o něj.
36'
Liberečtí získali míč na své polovině a ženou se směrem na brankáře Letáčka.
34'
Právě sledujeme pasáž plnou nepřesností a faulů na obou stranách.
32'
Po třetím gólu Liberce jsou to momentálně Východočeši, kteří hledají, jak se vrátit do zápasu. V oslabení to ovšem půjde velice těžko.
30'
Christ Joel Tiéhi našel krásným centrem za obranu rozběhnutého MICHAELA RABUŠICE a liberecký útočník křižnou střelou na zadní tyč skóruje podruhé v dnešním utkání. Liberec se tak ujímá vedení 3:1.
28'
Rabušic zblízka minul
28'
Další šance Liberce! Mikula přetáhl míč na Gebre Selassieho. Nejzkušenější borec v domácím dresu našel druhého zkušeného, a to Rabušice. Tentokrát domácí kanonýr z dobré pozice nemířil přesně.
26'
Rabušic nekompromisně proměnil penaltu, 2:1
26'
MICHAEL RABUŠIC poslal brankáře na druhou stranu a střelou k levé tyči z jeho pohledu vrací Liberci jednogólové vedení!
25'
Vacek nabral Frýdka ve vápně, penalta!
25'
Než jsem to stihl dopsat, Kamil Vacek fauloval skluzem aktivního Frýdka v pokutovém území a je z toho penalta pro Liberec!
23'
Po desetiminutovce plné zajímavých situací se hra přeci jen lehce uklidnila.
21'
Zapomenutý Havelka mohl pálit lépe
21'
Balón se k exekutorovi rohového kopu ještě vrátil, ale Filip Havelka ve velmi dobré pozici pouze pozdravil brankáře Pardubic.
20'
Havelkův rohový kop za vápno odvrátil hlavou jeden z obránců.
19'
Zatím to vypadá, že se z rychlého vyrovnání musí nejdřív hráči v modrém oklepat.
17'
Uvidíme, jak na výhodu jednoho muže v poli a rychlé vyrovnání zareaguje domácí Slovan.
15'
Gólparáda! Huf vymetl pavučinky v levém horním rohu, 1:1
15'
Pardubice právě vstřelily branku!
Tak co se to děje na stadionu U Nisy? Po obdržené červené kartě se pardubičtí hnali do svého prvního nebezpečného útoku. Lukáš Matějka našel na pravé straně nabíhajícího DAVIDA HUFA, který si zasekl míč před Purzitidisem a přesnou střelou do levého horního rohu domácí svatyně rychle srovnává skóre zápasu na 1:1.
13'
Hranáč přejel Frýdka a dostal červenou kartu!
13'
A další šok pro Pardubice! Robin Hranáč šel po špatné rozehrávce v obraně do ostrého skluzu proti Frýdkovi, kde byl pozdě. Hlavní rozhodčí neváhal a tasí rovnou červenou kartu!
11'
Ťukes až do kuchyně! Po signálu z rohu udeřil Mikula, 1:0
11'
Z rohového kopu už to domácím vyšlo! Christian Frýdek poslal vysoký centr na zadní tyč, kde hlavou vrátil míč na malé vápno Mario Purzitidis. JAN MIKULA zůstal metr před bránou nikým nehlídaný a toto zaváhání pardubické obrany hlavou nekompromisně potrestal. 1:0 pro Liberec.
10'
Po faulu na Purzitidise měl Liberec k dispozici přímý volný kop. Po dobře sehraném signálu sice Letáčka neohrozil, vybojoval ale rohový kop.
9'
První náznak šance. Christian Frýdek potáhl míč středem hřiště, vyslal na levé straně volného Mikulu, který přihrávkou do vápna hledal Rabušice. Hostující obrana si s tímto výpadem poradila.
7'
Tiéhi hledal nabíhajícího Matouška. Liberecké křídlo ale na balon nedosáhlo.
6'
Pardubice se osmělují a hledají cestu ke Knoblochovi.
5'
Máme za sebou úvodní pětiminutovku. Míč mají skoro po celou dobu na svých kopačkách Severočeši. K bráně se však zatím nedostali.
3'
A ještě jedna důležitá informace pro dnešní duel. Pro hlavního arbitra Michala Křepského je to velká prvoligová premiéra. Dosud působil pouze v utkáních druhé nejvyšší soutěže. Přejeme hodně štěstí, ať se mu zápas povede.
2'
Při pohledu na trávník je zřejmé, že v Liberci není úplně ideální hrací plocha pro kombinační fotbal. Uvidíme, jak moc to ovlivní kvalitu tohoto utkání.
1'
Domácí Liberec nastupuje do utkání v modrém. Hosté z východu Čech v červeno-bílé kombinaci.
1'

FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Plechatý, Štetina, Mikula (C) – Ch. Frýdek, Tiéhi, Havelka, Purzitidis, Jan Matoušek – Rabušic.
Náhradníci: Vliegen – Fukala, Koscelník, Tupta, Stoch, Rondić, Júsuf Hilál.
Trenér: Luboš Kozel

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, Hranáč, F. Čihák, Cadu – Jeřábek (C) – Huf, Vacek, Solil, Lupač – L. Matějka.
Náhradníci: Markovič – T. Čelůstka, Toml, P. Černý, Jakub Rezek, Patrák, Akosah-Bempah.
Trenér: Jiří Krejčí

Rozhodčí: Křepský – Caletka, Kubr; VAR: Zelinka, AVAR: Cieslar.

FK PARDUBICE – NEJHORŠÍ DEFENZIVA LIGY

Pardubice mají od začátku jarní fáze sezony prakticky totožnou výsledkovou bilanci jako Liberec. Během čtyř odehraných kol si připsaly tři remízy a jednu prohru. V prvních třech duelech ovšem nevstřelily ani branku. Východočeši nejprve remizovali s Hradcem Králové (0:0), poté se Slováckem (0:0) a následně prohráli s Plzní (0:4).

Výjimkou z této statistiky je poslední zápas, a to remíza 3:3 s Českými Budějovicemi. Klub z východních Čech v šancemi nabitém zápase hned třikrát vedl. Vedení ovšem nikdy nedržel dlouho, naposledy do 87. minuty, kdy České Budějovice vyrovnaly. Zajímavostí také je, že ve dvou ze čtyř jarních zápasů dostal někdo z pardubických hráčů červenou kartu.

Východočeský klub je spolu s Bohemians nejhorší v lize co se defenzivy týče. Za 23 odehraných duelů totiž inkasoval hned 48 branek. Pro porovnání, Liberci vstřelili soupeři 32 branek (6. nejlepší výsledek v lize).

Nejlepším střelcem Pardubic je stále ještě 22letý záložník Mojmír Chytil. Ten byl ovšem v klubu pouze na půlročním hostování, nyní už je zpátky v Olomouci. Z hráčů, kteří se stále nacházejí v kádru, se o prvenství dělí Emil Tischler a Brazilec Cadu. Oba mají na kontě čtyři zásahy. V čem ale Cadu jasně vede jsou asistence, těch má totiž osm, což je druhý nejvyšší počet v celé lize.

FC SLOVAN LIBEREC – SÉRIE ŠESTI LIGOVÝCH ZÁPASŮ BEZ VÝHRY

Domácí Slovan stále nezažívá ideální vstup do jarní části ligy. Zatím má totožnou bilanci jako jeho dnešní soupeř. Nejprve prohrál se Zlínem (0:2), poté třikrát remizoval. S Mladou Boleslaví (3:3), v derby s Jabloncem (1:1) a naposledy v Ostravě taktéž (1:1). Série bez vítězství se tak v lize natáhla už na šest duelů.

V posledním duelu byl ovšem rozdíl ten, že Liberec byl tím mužstvem, které zvládlo vyrovnat (na rozdíl od zápasů s Mladou Boleslaví a Jabloncem). V 19. minutě se trefil Ladislav Almási, výkon libereckého klubu byl však s postupem času jen lepší, až měl nakonec herní převahu. Jejím výsledkem bylo vyrovnání díky brance kapitána Jana Mikuly deset minut před koncem.

Liberci sice patří aktuálně v tabulce desátá příčka, nicméně v případě vítězství v dohrávce by měl stejně bodů jako šestá Mladá Boleslav (30). Situace ve středu tabulky je totiž stále velmi vyrovnaná, neboť šestý a jedenáctý tým dělí pouhých pět bodů.

Naposledy se svěřenci Luboše Kozla utkali s Pardubicemi minulé září v rámci sedmého kola, kdy si právě liberecký trenér připsal premiéru na lavičce Slovanu. V první půlce byl Liberec jasně lepší, kdy také dvakrát skóroval zásluhou Imada Rondiće a Karola Mészárose. Ve druhé části byl ovšem lepší soupeř, dvakrát se totiž trefil střídající Lukáš Matějka. To vedlo ke konečnému výsledku 2:2.

V ligové dohrávce se liberecký Slovan utká na domácím stadionu U Nisy s Pardubicemi.

V rámci dohrávky 21. kola FORTUNA:LIGY se modrobílý tým utká s perníkáři, tedy mužstvem z Pardubic. Oba týmy zatím v jarní části sezony nevyhrály (shodně tři remízy a jedna prohra). Když se naposledy utkaly v Ďolíčku, tak Pardubice dokázaly dotáhnout dvougólový náskok Liberce a remizovat 2:2. Jak dopadne souboj těchto týmů tentokrát?

Oba celky neodehrají v řádném termínu ani svůj druhý zápas v jarní části soutěže. Utkání bylo totiž odloženo kvůli karanténě na straně Pardubic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.