FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Ml. Boleslav - 13. února 2022   15:00

Olomouc
64' Chytil (Zmrzlý) • 79' Zmrzlý (Chvátal)
2:1
(0:0)
Ml. Boleslav
47' Matějovský  (Ewerton)

Stejskal – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Greššák (55. Růsek), Breite, P. González, Spáčil (55. Zifčák), Daněk (90+4. Vepřek) – Chytil (90+1. Poulolo).
Stoppen – Jakub Matoušek, Poulolo, Růsek, Slaměna, Vepřek, Zifčák.
Machálek – Váňa, Volf – Dorušák
Andrův stadion, Olomouc
Šeda – D. Douděra, Suchý, D. Šimek (84. Smrž), Preisler – Matějovský (C), Dancák – Ladra, Pech, Ewerton – Mužík (73. Stránský).
Mikulec – Hlavatý, Langhamer, Smrž, Stránský, Leitl, Dufek.
Šeda

SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 2:1. Otočka pro Sigmu, a to Růsek nedal penaltu

Pro dnešek je to tedy ode mne vše. Přeji Vám příjemný zbytek druhého nedělního týdne, a to určitě při mnoho sportovních přenosech. Od klávesnice se loučí Adam Sedlák. Děkuji za pozornost!

Fauly: 11:17.
Dnešní utkání je u konce! Po třaskavé přestřelce ve druhé půli byli nakonec úspěšnější hráči Sigmy Olomouc. První půle je u konce, a nutno poznamenat, že jsme byli svědky poměrně pěkné podívané. Nejprve byli trochu aktivnější hosté, kteří ale následně polevili, a proto se do hry dostali hlavně domácí. Ti si sice dokázali vytvořit několik šancí, ovšem vše dokázal krýt připravený Jan Šeda. Druhá fáze hry nabídla o dost větší zápletku. Vše načal parádní brankou Marek Matějovský, na jehož ale o sedmnáct minut později navázal vyrovnáním Mojmír Chytil. Nakonec vše dokončil Ondřej Zmrzlý, který udal výsledek dnešního zápasu 2:1.
90+5'
90+4'
Domácí už drží pouze míč na svých kopačkách při brance Jana Šedy. Je zřejmě, že dnes si pravděpodobně připíší důležité tři body.
90+4'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Michal Vepřek.
90+3'
Hosté jsou v rozehrávce stále poměrně hodně nepřesní, a proto své snahy stále více bojkotují. Přeci jen čas se opravdu krátí.
90+2'
Nahrávka Davida Pecha na pravou stranu se s úspěchem bohužel pro hosty nesešla, protože skončila až v zámezí. Následně se vhazování ujme Ondřej Zmrzlý.
90+1'
Domácí jsou aktuálně v obrovském bloku, který jim ale nazaručuje úspěch, protože hosté se ještě určitě pokusí o vyrovnání.
90+1'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Florent Poulolo.
90'
Pavel Zifčák svým pasem hledal někoho ze svých spoluhráčů, což se mu ale nepovedlo, protože trefil jen připravenou nohu matadora Marka Suchého.
89'
Hosté jsou poměrně překvapivě usazeni na obranné polovině, kde se sice snaží o založení postupného útoku, ovšem napádní domácích je zatím o dost platnější.
88'
Domácí opět nebyli daleko od pojištující branky, ovšem Mojmír Chytil si míč zpracoval velmi špatně, a proto o něj na hranici pokutového území přišel.
87'
Následný centr rodáka z Karviné skončil na hlavě Tomáše Ladry, který ale nakonec míč dokázal trefit pouze do nachystaného těla Víta Beneše.
86'
Hosté se přeci jen dostali do delšího tlaku, který ještě bude pokračovat, neboť Vojtěch Smrž rozehraje rohový kop z pravé strany.
85'
Domácí se aktuálně snaží držet s míčem na útočné polovině tak, aby ho nepůjčili hostům. Ti se totiž usilovně snaží o jeho zisk.
84'
Růsek nedal penaltu, orazítkoval tyč!
84'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Šimek, přichází Vojtěch Smrž.
84'
Je toto signalizace pro hosty? Antonín Růsek sice poslal míč na druhou stranu, oproti brankáři Janu Šedovi, ovšem trefil pouze tyč! Do konce se tedy ještě bude jednat porádné drama.
83'
Situace je aktuálně jasná, za malý moment uvidíme pokutový kop, jehož se ujme Antonín Růsek!
81'
Dancák místo míče trefil Chytila, penalta!
81'
Mojmír Chytil byl ve velkém vápně poslán k zemi Markem Matějovským, který ale též zamířil na trávník. Situace začíná být zajímavá, protože arbitr Jan Machálek si jde vše zkontrolovat na video!
80'
Václav Jemelka inkasoval od Vojtěcha Stránského opravdu tvrdou ránu, a proto tedy dostává druhý zmíněný naprosto oprávněnou žlutou kartu.
79'
Zmrzlý zblízka poslal Sigmu do vedení 2:1
79'
Olomouc právě vstřelila branku!
Svěřenci Václva Jílka se nakonec dostávají do zaslouženého vedení! Další velmi pěkná kombinace na útočné polovině nakonec skončila na kopačce ONDŘEJE ZMRZLÉHO, který dokázal trefit naprosto přesně odkrytou branku 2-1!
77'
Pěkný centr za obranu od Ondřeje Zmrzlého se svezl na kopačku Mojmíra Chytila, který ale trochu zazmatkoval, a proto míč poslal pouze do rukavic Jana Šedy.
76'
Boleslavští se pokusili o založení rychlého výpadu směrem vpřed, ale nahrávka od Davida Šimka skončila pouze na nepřipraveném Ewertonovi. Ten míč ztratil.
75'
Po ostrém souboji ve středu hrací plochy se na zemi ocitl Antonín Růsek, jenž zprvu vypadal poměrně otřesený, ovšem nakonec by měl v utkání pokračovat.
74'
Průnik Davida Pecha dokázal zastavit díky své rychlosti a fyzické síly stále velmi jistý Vít Beneš, který následně dokázal rozehrát postupný útok.
73'
Dancák z první minul vzdálenější tyč
73'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Vojtěch Stránský.
73'
Samuel Dancák se už málem mohl radovat, ovšem jeho zakončení z hranice malého vápna opět jen těsně minulo levou tyč branky Jana Stejskala!
72'
Pěkné přenesení přes osu hřiště na Radima Breiteho nakonec nabralo rázný konec, protože skončilo po nepřesném zpracování až v zámezí.
71'
Ladislav Mužík se teď činil velmi agresivním zákrokem a může být tedy opravdu rád, že rozhodčí nevytaší jakékoliv karetní ohodnocení po tomto činu.
70'
Domácí začínají hře oponovat, jelikož drží míč bezpečně na svých kopačkách. Pokusy o postupné útoky ale končí zatím příliš brzy.
69'
Výpad domácích sice vypadal nebezpečně, ale Pablo González poslal do lajny opravdu nepřesnou přihrávku, která doplula až do zámezí.
68'
Hra se začíná přeléva opět z jedné strany na druhou, ovšem zatím se celky nedokáží dostat do lepšího zakončení, které by mohlo dnešní zápas klidně rozhodnout.
67'
Šimek hlavou vystrašil Stejskala
67'
Je to neuvěřitelné, ale i na druhé straně jsme viděli velkou šanci! Do zakončení se dostal David Šimek, jenž pouze těsně minul pravou tyč domácí svatyně!
66'
Mojmír Chytil tentokrát selhal v obrovské šanci! Dostal se totiž do samostatného úniku, který ale nakonec zakončil jen do brankáře Jana Šedy, jenž vystihl pohyb tohoto útočníka domácích.
65'
Pěkným pasem hledal Pavel Zifčák svého spoluhráče Juraje Chvátala, ovšem druhý zmíněný jen těsně nedosáhl na ostrý centr z levé strany.
64'
Chytil zblízka srovnal na 1:1
64'
A máme tu vyrovnání! Domácí sehráli fantastickou akci, na jejíž konci byl nekompromisní MOJMÍR CHYTIL, který své zakončení poslal bezpečně za záda Jana Šedy 1-1!
63'
Juraj Chvátal hledal svým centrem někoho ze svých spoluhráčů, a to se mu nakonec nepovedlo. Jeho oblouček totiž zamířil pouze do zámezí.
62'
Na druhé straně už to vypadalo na další nepovedenou akci, což se ve výsledku trochu potvrdilo. Pablo González se prezentoval pouze nepovedenou střelou.
61'
Samuel Dancák po delší kombinaci svého celku vyslal střelu na branku Jana Stejskala, který tentokrát zasahovat nemusel. Slovenský středopolař totiž mířil vysoko nad.
60'
Ewerton už servíroval obrovskou šanci pro Ladislava Mužíka, který se ale k míči nakonec nedokázal dostat, protože ho ještě předskočil Václav Jemelka.
59'
I hosté se činili rohovým kopem, který ale nebezpečný nebyl, protože vše jako první zažehnal svou hlavou vysoký Antonín Růsek.
58'
Kryštof Daněk sice vystihl úmysl soupeře při přechodu dopředu, ale následně míč trochu zbytečně ztratil. Dopředu se tedy opět tlačí hráči hostí.
57'
Beneš po rohu střílel sám, Šeda podržel
57'
Domácí se teď dostali ke dvěma rohovým kopům, které ale nebezpečné nebyli. Skončili totiž pouze na připravené obraně Mladé Boleslavi.
56'
Pěknou nahrávku za obranu adresoval David Douděra, ovšem jeho úmysl dokázal vystihnout Radim Breite, který zahrál malou domů brankáři Janu Stejskalovi.
55'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Pavel Zifčák.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Antonín Růsek.
54'
Žlutou kartu dostává Pablo González (SK Sigma Olomouc).
53'
Po rohovém kopu hostí se dostal ke střele Ewerton, jenž ale nastřelil pouze clonícího Jiřího Spáčila. Ten svým blokem usadil snahy hostí.
52'
Stejskal se vrhl po ráně Ladry
52'
Hosté svou aktivitou směrem v před nepolevují! Do zakončení se tentokrát dostal Tomáš Ladra, který pořádně protáhl Jana Stejskala, jenž předvedl výborný zákrok!
51'
Průnikovou nahrávku Juraje Chvátala dokázal zastavit obranným skluzem Dominik Preisler, jenž tak zažehnal jakékoliv nebezpečí pro svůj tým.
50'
Pablo González se tlačil do zakončení, ale nakonec se mu to nepovedlo. Rychlá odpověď na dotaz proč je jednoduchá. V obraně se totiž objevil Marek Matějovský.
49'
Domácí po delší době hrozili i díky svému napadání, ovšem nakonec si všechen tlak nechal pouze za sebou stále připravený brankář Jan Šeda.
48'
Kryštof Daněk tentokrát vyslal velmi dobrý centr do vápna, ovšem na poslední chvíli ho dokázal odvrátit David Douděra, a to až do zámezí.
47'
Profesor Matějovský vyučoval! Stejskal po jeho bombě neměl šanci, 0:1
47'
Domácí se ihned po inkasované brance trochu vzpamatovali, ovšem všechny pokusy o zakončení jsou zatím marné, a to díky pozorné obraně hostí.
47'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté se zpočátku druhé půle dostávají do vedení! MAREK MATĚJOVSKÝ si přebral míč na hranici velkého vápna, odkud vyslal parádní ránu, za kterou se mohl brankář Jan Stejskal opravdu pouze ohlédnout 0-1!
46'
Start druhé půle patřil hostům, kteří se ihned natlačili na útočnou část hracího pole. Všechny náznaky šancí ale zatím končí na připravené obraně Sigmy.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
První půle je u konce, a nutno poznamenat, že jsme byli svědky poměrně pěkné podívané. Nejprve byli trochu aktivnější hosté, kteří ale následně polevili, a proto se do hry dostali hlavně domácí. Ti si sice dokázali vytvořit několik šancí, ovšem vše dokázal krýt připravený Jan Šeda. Zatím je tedy pouze otázkou, jak bude probíhat druhý poločas.
45+2'
45+1'
Hosté ještě ke konci půle přitlačii na svého soka, ovšem jejich tlak byl docela dostačující, jelikož se k míči nakonec ani nedokázali dostat.
45'
Juraj Chvátal tentokrát příliš nepotěšil své příznivce, když svůj centr poslal jen na stále připraveného brankáře Jana Šedu.
44'
Kryštof Daněk opět předvedl pěknou kličkovanou, jež nakonec dokázal i zakončit, ovšem pouze do clonícího Davida Pecha. I tak uvidíme následně rohový kop.
43'
Žlutou kartu dostává Marek Suchý (FK Mladá Boleslav).
42'
Domácí si začínají opravdu vážit držení míče, což začínají potvrzovat rychlejším herním pojetím od vlastní branky. Jejich soupeř je navíc pasivní při napádání.
41'
Ležící Šeda krotil zmatky po rohovém kopu
41'
Na druhé straně se do šance dostali hosté, kteří se činili ostrým centrem do vápna. Ten ale zahnal pryč Ondřej Zmrzlý, i když pouze za autovou lajnu.
40'
Následný centr z rohu se zdál být pomerně nebezpečný, protože brankář Jan Šeda jemně podklouzl u své bližší tyče. Nicméně vše nakonec v klidu vyřešil.
39'
Pěknou standartní situaci z pravé strany rozehrál Ondřej Zmrzlý, který zatlačil brankáře Jana Šedu až k vyražení míče na rohový kop.
38'
Domácí hráči jsou poprvé v dnešním utkání podporováni jejich fandy, což je ihed znát na projevu ve středu pole, kde je mnohem větší pohyb právě z jejich strany.
37'
Pěkné přenesení hry na Ewertona sice vystihl domácí Juraj Chvátal, jenž ale o míč brzy přišel. Proto tedy opět budou hrozit hosté z Mladé Boleslavi.
36'
Domácí jsou v posledních minutách trochu zakřiknutí, a proto se do hry dostali hosté. Žádná z jejich šancí ale nebezpečná nebyla.
35'
Rozehrávka hostujícího rohového kopu byla opravdu méně nebezpečná. Míč se nakonec ještě snesl na Marka Matějovského, jehož ale prudce odstavil Radim Breite.
34'
Průniková nahrávka Kryštofa Daňka sice měla myšlenku, ovšem provedení trochu ztrádalo. Pro míč si totiž s velkou jistotou došel brankář Jan Šeda.
33'
Rychlé náznaky z obou stran byly zneškodněny. Obrany totiž zatím působí v dnešním utkání velmi jistě při své rutinní práci.
32'
Václav Jemelka se v souboji prezentoval trochu ostřeji, než býváme zvyklí, a proto poslal k zemi Tomáše Ladru. Ten po krátkém ošetření míří za autovou lajnu.
31'
Hra je na malý moment přerušena, protože se na trávníku ocitl David Pech. JIž je ale jasné, že se bude pokračovat, protože hostující záložník se zdá být v pořádku.
30'
Domácí opět tlačí svého soka směrem ke své brance. I tak se jim ale nedaří dostat k nějaké větší, tedy gólové šanci.
29'
Domácí hrozili ze standartní situace, když se do vzduchu pověsil Juraj Chvátal. Ten ale nakonec svou hlavou zakončit nedokázal.
28'
Mojmír Chytil se teď dokázal propracovat mezi obranou hostí, což se mu částečně povedlo, jelikož si proti němu pomohl viditelným faulem David Douděra.
27'
Daňkova střela potrápila Šedu
27'
Pěkné kombinace domácích mohou být pro hosty osudné. Jejich pasy totiž soupeř nedokáže často vůbec zastihnout už při založení akce
26'
Následný centr poslal do vápna Pablo González, jenž konečně dokázal najít hlavu Václava Jemelky. Navrátilec z Belgie ale jen orazítkoval rukavice Jana Šedy.
25'
David Šimek si teď trochu neporozuměl se svými spoluhráči, a proto ponechal míč dojet za brankovou čáru. To se mu ale nevyplatilo, protože čárový rozhodčí signalizuje rohový kop.
24'
Boleslavští stále drží míč na svých kopačkách, čímž dávají svému soupeři zabrat především fyzicky. Je možné, že tento styl je jednou z jejich zbraní.
23'
Hostům se sice dařilo zatlačit na pilu v útoku, ale žádný kontr se nakonec neujal. Navíc Juraj Chvátal vystihl směr nahrávka, což využil následně využil k odpočinku pro svůj celek.
22'
Rychlý nákop za obranu mířil na Tomáše Ladru, kterého ale předskočil Ondřej Zmrzlý. Tomu se následně dokonce povedlo založil rychlý postupný útok.
21'
Žlutou kartu dostává Lukáš Greššák (SK Sigma Olomouc).
20'
González pálil z první mimo
20'
Pablo González založil rychlý kontr, na jehož konci se též zjevil. Jeho zakončení ze vzduchu ale ani trochu neohrozilo připraveného Jana Šedu.
19'
Po Ewertonově bombě se proletěl Stejskal
19'
Série rohových kopů málem přinesla úvodní branku. Tomáš Ladra svůj pokus ale namířil jen těsně nad připravenou svatyni Jana Stejskala.
18'
Potom, co se hra začala rychle otáčet, se oba týmy trochu uklidnili. Aktuálně hrají na míči hosté, kteří ale vůbec nikam nespěchají.
17'
Rychlý výpad na straně druhé se snažil zakončit Marek Matějovský, který ale nakonec trefil pouze připravené blokující tělo Víta Beneše.
16'
Domácí se po delší době též dokázali ujat míče na útočné polovině, ovšem prozatímní snaha o postupný útok je doslova a do písmene nulová.
15'
Jíří Spáčil se ve středu hřiště neprezentoval zrovna nejlépe, když poslal k zemi Marka Matějovského. I tak ale jeho zákrok není nijak trestán.
14'
Hosté se dokázali konečně dostat s míčem na útočnou polovinu, kde aktuálně kombinují. Jejich snaha o nějakou šanci je ale zatím marná.
13'
Svěřenci Václava Jílka se dostali až k dalšímu rohovému kopu. Ten poslal do vápna Pablo González, který ale zamířil jen, a to opět, do připravených rukavic Jana Šedy.
12'
Kryštof Daněk se usilovně prodíral do zakončení, což se mu sice povedlo, ovšem následně poslal míč jen do vysokého bloku hostujících hráčů.
11'
Jan Šeda poslal vpřed velmi ostrý míč, který nakonec skončil pět jen na hlavě Marka Suchého. Ten tedy zažehnal nebezpečí.
10'
Na trávníku se teď objevil Ewerton, a to konkrétně po souboji s kapitánem domácích Vítem Benešem. Nicméně i tak budou s míčem pokračovat hráči SIgmy.
9'
Další dobrá nahrávka tentokrát od Jiřího Spáčila, mířila na pokutový puntík. Zde ale nebyl žádný adresát, a proto se o šanci nejednalo.
8'
Hra se začíná přelévat z jedné strany na druhou, čehož jsme byli svědky právě teď. Ze střední vzdálenosti pálil Ewerton, jenž trefil pouze připravené rukavice Jana Šedy.
7'
Už to vypadalo na solidní šanci domácích, která se ale nakonec nekonala. v dobrém úniku totiž selhal se svou nahrávkou mladíček Kryštof Daněk.
6'
Jiří Spáčil se snažil prosadit u pravé lajny, ovšem to se mu nakonec nepovedlo, protože ho dokázala odzbrojit nachystaný David Pech.
5'
Dlouhý centr rozehrál Samuel Dancák, který trefil hlavu Ladislava Mužíka. Ten míč ale namířil pouze do nohy Víta Beneše.
4'
Průniková přihrávka Matěje Matějovského letěla myšlenovitě velmi dobře, ale nakonec ji sebral Kryštof Daněk . Ten se ovšem dopustil faulu, a proto se hosté dostanou ke standartní situaci.
3'
Roh byl tvrdý, ale nepřesný. Brankář Jan Šeda se k míči dostal jako první, a proto ho následně mohl pohotově rozehrát dopředu.
2'
Ostrý centr Ondřeje Zmrzlého byl sice příliš dlouhý, ovšem na druhé straně ještě zabojoval Pablo González, jenž vybojoval rohový kop.
1'
Ihned ze startu se dopředu vydali domácí, ovšem rychlý nákop dokázal jako první vystihnout ve vzduchu připravený Marek Suchý.
1'
Již se pomalu vše schyluje k úvodnímu výkopu, jelikož hráči jsou připraveni ke slavnostnímu vstupu na trávník.

SK Sigma Olomouc: Stejskal – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Greššák, Breite, P. González, Spáčil, Daněk – Chytil.
Náhradníci: Stoppen – Jakub Matoušek, Poulolo, Růsek, Slaměna, Vepřek, Zifčák.
Trenér: Václav Jílek

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Suchý, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C), Dancák – Ladra, Pech, Ewerton – Mužík.
Náhradníci: Mikulec – Hlavatý, Langhamer, Smrž, Stránský, Leitl, Dufek.
Trenér: Karel Jarolím

Rozhodčí: Machálek – Váňa, Volf – Dorušák.
FK Mladá Boleslav
Mladá Boleslav má na kontě pouze o čtyři body více než Olomouc, ale i přesto se v tabulce nachází o dost výše a dokonce útočí na postup do skupiny o titul. Začátek do jarní části však také nebyl optimální, protože dnešní hosté padli s Baníkem 2:3. Dnes však středočeský celek odehraje mnohem důležitější duel se svým tabulkovým sousedem, který může být v konečném součtu hodně důležitý. V tomto utkání je navíc menším favoritem, tak uvidíme, jestli tuto roli potvrdí.

Poslední tři utkání
Mladá Boleslav vs. Ostrava – 2:3
Mladá Boleslav vs. Dukla – 2:2
Plzeň vs. Mladá Boleslav – 0:1
SK Sigma Olomouc
Olomouc na jaře nezačala vůbec dobře, protože prohrála oba své soutěžní duely. V rámci FORTUNA:LIGY dost překvapivě nestačila na třináctý Jablonec výsledkem 0:1, následně ve čtvrtfinále MOL Cupu padla se Slováckem po penaltách. Sigma tak nutně potřebuje začít opět vyhrávat, protože se v tabulce nenachází na komfortní pozici. Patří jí desáté místo a ještě klidně může spadnout do skupiny o udržení. Atmosféra v kabině tak není ideální, dnešní výhra by ji ale mohla značně vylepšit.

Olomouc vs. Slovácko – 0:1pen
Jablonec vs. Olomouc – 1:0
Olomouc vs. Brno – 2:1
Hezký den při sledování nejvyšší české fotbalové soutěže! I další víkend budeme moci sledovat parádní nabídku bojů, z nichž se naše oči zapřou konkrétně na zápas mezi domácími SK Sigma Olomouc a hosty FK Mladá Boleslav. Celým přenosem Vás bude provázet Adam Sedlák, jenž přeje pěknou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.