FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Slovácko - 5. dubna 2023   17:00

Jablonec
47' Hübschman (Šulc)
1:1
(0:1)
Slovácko
37' Kalabiška

Hanuš – D. Souček, Král, Martinec, Polidar – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Jovović (86. Ikaunieks) – Sejk, Chramosta (90+3. Patrák).
Surovčík – Štěpánek, Heidenreich, Konda, Akpudje, Surzyn, Černák.
Starý – Machač, Váňa.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 620 diváků
Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C) – Siňavskij, Daníček, Havlík, Doski (28. Kalabiška) – Šašinka (76. Vecheta), Trávník – Mihálik (76. P. Juroška).
Borek – Šimko, Brandner, Kim, Petržela, Kudela.

SESTŘIH: Jablonec – Slovácko 1:1. Remízu v dohrávce zařídil Hübschmann

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
I podle bezprostředních reakcí na obou stranách to vypadá, že remíza dnes nikomu velkou radost neudělala. Je ale naprosto zasloužená, sledovali jsme zcela vyrovnaný duel. Jablonec do druhé půle zásluhou Kalabiškova gólu vstupoval s mankem, které hned zkraje poločasu smazal pěknou střelou Hübschman. Týmy si nemají co vyčítat ani, co se týče trefených břeven – na obou stranách pokazilo radost jednou.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Vojtěch Patrák.
90+2'
Už se dalo střílet, Jan Chramosta nicméně ze standardky ještě hledal spoluhráče. A to se nepovedlo, Filip Nguyen bude vykopávat od své brány.
90+1'
Matěj Polidar opakovaně tlačil míč do vápna. Trávník ho fauloval, domácí se znovu přiblížili.
90'
Stanislav Hofmann až příliš viditelně osahával Chramostu, který získal standardku od postranní čáry. Zároveň startuje tříminutové nastavení.
89'
Střelu Reinberka musel prověřit i VAR, ale míč brankovou čáru nepřešel
89'
Petr Reinberk prodloužil jablonecký nákop do autu, Severočeši vhazují.
88'
Neskutečné! Střelu na sebe vzal Petr Reinberk. Jan Hanuš míč parádním zákrokem vyrazil na břevno, od kterého balon zamířil na brankovou čáru, kde poskakoval okolo ležícího brankáře. Gól to ale podle všeho nebyl, což potvrdil i VAR. Pokračujeme za stavu 1:1!
87'
Jan Chramosta lehce přitáhl Daníčka. A Slovácko má dobrou šanci, jak rozhodnout utkání! Má totiž k dispozici standardku skoro z osy hřiště jen asi dva metry za pokutovým územím.
86'
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Davis Ikaunieks.
85'
Zajímavé je, že Jablonečtí stále fungují bez jediného střídání, což se ale brzy změní.
84'
Vasilij Siňavskij přiběhl na krátkou rozehrávku rohu. Po jeho centru to z druhé strany zkoušel ještě Trávník, ale přesnost centrovaných balonů si dnes Uherskohradišťští za rámeček nedají.
83'
Do Trávníkova přenesení hry se nechtěně vložil rozhodčí, což podle nových pravidel znamená míč pro poškozený tým – v tomto případě Slovácko.
82'
Rohový kop šel rozehrát Michal Trávník, jehož rohlíček do pokutového území nekompromisně odhlavičkoval dnes velmi dobře hrající a zejména bránící Jan Král.
81'
Roh pro Slovácko.
80'
Marek Havlík potáhl míč okolo už asi unaveného Jovoviće. Následný nákop si našel bránící Souček, který sklepl balon hlavou svému gólmanovi.
79'
Rozhodčí na ochotný Považancův pád nereagoval, stejně jako na následný kolaps Kalabišky, kterého zezadu opracovával právě Považanec. Sudí dnes nechává hru plynout.
78'
Matěj Polidar táhl brejk do otevřené hostující obrany. Asi mohl i přihrávat, ale rozhodl se pro střelu zpoza vápna, která prosvištěla těsně nad břevnem!
77'
Petr Reinberk je dnes hromosvodem jabloneckých faulů. Teď se znovu svíjí na zemi, kam ho tentokrát poslal Daniel Souček.
76'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Pavel Juroška,
ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Filip Vecheta.
76'
Jan Chramosta hledal prudkým centrem dnes zatím spíš nevýrazného Sejka. Gól by případně stejně neplatil, Chramosta byl v ofsajdu.
Dnešní utkání sleduje 1 620 diváků.
75'
Akci Slovácka zmařil útočný faul.
74'
Jablonecká standardka nic nebezpečného nepřinesla, ale Severočeši na balonu zůstávají.
73'
Jan Chramosta efektivně zahrál na housle Siňavskému a z následného centru vytěžil pro svůj tým roh.
72'
Vlastimil Daníček se po odpískaném zákroku na Chramostu hodně vztekal, nicméně nic to nemění na tom, že hrát budou domácí.
69'
Vladimir Jovović to udělal parádně a zleva servíroval centr na vzdálenější tyč. V roli slováckého zachránce se zjevil Jan Kalabiška, který v hodně těžké pozici dokázal míč před jabloneckým hráčem odvrátit tak akorát, aby z toho nebyl vlastní gól!
68'
Do konce utkání už zbývá jen něco přes dvacet minut, aktuálně to na hřišti je spíše boj. Mírně více ze hry má v těchto chvílích Slovácko, jehož snaha ale ve většině případů končí nezdarem už před pokutovým územím.
67'
A další žlutý faul na Reinberka. Tentokrát ho tvrdě sestřelil Vladimir Jovović, který byl v souboji pozdě.
66'
Jovović naběhl do Daníčka, faul se správně nepískal. Slovácký obránce následně rozjel protiútok, který končí vhazováním na útočné polovině pro hráče v modrých dresech.
65'
Marek Havlík se snažil prostřelit míč skrz jabloneckou zeď, jenže střela se mu příliš nepovedla, blokující hráči ji zastavili. Škoda pro Moravany.
64'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Jan Král).
64'
Jan Král při skluzu brnkl o nohy Reinberka. Hosté budou mít k dispozici standardku těsně za vápnem, téměř ideální pozice na střelu!
63'
Slovácko se postupně posouvá po levé straně, bude se vhazovat.
61'
Jan Chramosta se chtěl ze strany dostat přes výborně hrajícího Havlíka, který znovu získal míč. Do individuální akce se posléze vydal Vasilij Siňavskij, domácí ho faulovali na polovině hřiště.
60'
Moravané teď obléhali pokutové území, dokud nedostal Kadlec přihrávku na paty.
59'
Po rohovém kopu se míč odrazil právě k Siňavskému, který v riskantní pozici kličkoval a skončil na zemi. Velké štěstí pro Slovácko, že rozhodčí odpískal faul!
58'
Vasilij Siňavskij sice přes Součka odcentrovat nedokázal, ale získal alespoň roh.
57'
Hru teď kouskují fauly, po dalším takovém budou rozehrávat jablonečtí fotbalisté.
56'
Marek Havlík zahrával standardní situaci z poloviny hřiště dalším přesným centrem. K hlavičce se dostal jeden z hráčů Slovácka, který ale v dobré pozici netrefil míč čistě.
54'
Ondřej Šašinka fauloval Jana Krále, který sice při pádu zakřičel, ale bude v pořádku. Zelenobílí rozehrávají ze své obranné poloviny.
53'
Král oklamal hostující defenzivu kolmou přihrávkou na Chramostu. V akci ještě ze strany pokračoval Polidar, jehož centr narazil do prvního bránícího hráče.
52'
Moravané si po špatném vstupu do druhé půle konečně pořádně sáhli na míč. A nikam se s ním neženou, do hry zapojují i gólmana Nguyena.
51'
Považanec si neporozuměl s Polidarem, Slovácko z toho ale nic nevytěžilo.
50'
Po rohu napálil odražený balon zpoza vápna Jakub Považanec, jehož střela vytloukla slovácký blok. Následoval centr, za kterým se Martinec tlačil až moc tvrdě, píská se útočný faul.
49'
Centr Jana Chramosty srazil bránící hráč na rohový kop.
48'
Jablonec je po vyrovnání při chuti a dál se žene kupředu. Jakub Považanec byl na polovině hřiště faulován, domácí tedy mohou pokračovat na míči.
47'
Hübschman vyrovnal, je nejstarším ligovým střelcem, 1:1
47'
Jablonec právě vstřelil branku!
V prvním poločase to TOMÁŠI HÜBSCHMANOVI těsně nevyšlo. Hned na startu toho druhého ale dostal míč znovu proti noze, a tentokrát už svoji technickou střelu zpoza šestnáctky připevnil přesně k tyči!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas je minulostí. V nefalšovaných zimních podmínkách je zatím o gól šťastnější Slovácko, které zásluhou střídajícího Kalabišky vede těsně 1:0. Severočeši měli ještě za bezgólového stavu také své šance. Nejblíže k úspěchu byl Hübschman, jehož parádní volej neméně povedeně vytáhl Nguyen na břevno.
45+2'
45+1'
Ve vápně zůstal znovu nepokrytý Kalabiška, jehož střela tentokrát skončila na tyči! Vzrušení ale bylo zbytečné, protože se pískal faul na jabloneckého hráče.
45'
Marek Havlík vypadá, že je na hřišti všude. Teď si pomohl přihrávkou na brankáře Nguyena, jehož nákop odstartoval dvouminutové nastavení.
44'
Nákop Martince se stal kořistí Havlíka, který rozjel slováckou akci. Jablonečtí centr z pravého křídla bezpečně ubránili.
42'
Domácí tým se teď snaží povzbudit i fanoušci, jenže jejich oblíbenci zatím po inkasované brance působí až na výjimky spíše zakřiknutým dojmem.
41'
V Jablonci se už sněžení proměnilo v pořádnou chumelenici, která rozhodně nepřipomíná duben. Tohle už jsou podmínky, které hráče jistě limitují.
40'
Vladimir Jovović je zatím jednoznačně nejaktivnějším jabloneckým hráčem, jeho přihrávka do uličky nicméně zůstala spoluhráči nepochopena.
39'
Vladimir Jovović chtěl s nepříznivým vývojem hned zamávat. Sám si navedl balon až za pokutové území a pálil, ke smůle Jablonce nad horní tyč.
37'
Nikým nehlídaný Jan Kalabiška otevřel skóre, 0:1
37'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácku teď sněží štěstí! JAN KALABIŠKA byl v levé části pokutového území úplně sám, a poté, co k němu propadl centrovaný míč, neměl problém obstřelit Hanuše.
37'
Vasilij Siňavskij pořádně prohnal bránícího Krále, ten navíc uklouzl na mokrém terénu a měl co dělat, aby si míč dokázal pokrýt.
36'
Zatímco v Jablonci znovu trošku houstne sněžení, získali zelenobílí aut na půlce hřiště.
34'
Vladimir Jovović s obrovskou porcí štěstí zahrál na housle Havlíkovi a byla z toho zajímavá jablonecká akce. Škoda pro domácí, že si Sejk nepohlídal ofsajd.
33'
Hráči Slovácka teď do jabloneckého vápna posílají jeden balon za druhým, aktuálně jsou aktivnější.
32'
Petr Reinberk s Vasilijem Siňavskim možná i s trochou štěstí – ale neméně elegantně – vykombinovali situaci na pravé lajně. Druhý jmenovaný pak bohužel pro Slovácko vyslal jen průměrný centr, pro který si došel Jan Hanuš.
31'
Ondřej Šašinka si v rychlostním měření nepřišel na Martince, a trošku to vypadalo, že ho pak nedovoleně poslal na zem. Rozhodčí každopádně nechává hru plynout.
30'
Vasilij Siňavskij zavíral akci na zadní tyči a ačkoliv nezakončil, odměnou mu byl alespoň zisk rohového kopu. Proti němu se do vzduchu vyšponoval Tomáš Hübschman a zažehnal jakoukoliv hrozbu.
29'
Hra je v posledních minutách spíše ve znamení nepřesností, oba týmy se střídají v držení míče.
28'
Zřejmě vynucené střídání Slovácka. Hřiště opouští do téhle doby poměrně aktivní Merchas Doski, nahrazuje ho zkušený Jan Kalabiška.
26'
A znovu Kadlec! Po přisunutí Jovoviće už to chvíli vypadalo, že by Chramosta mohl obejít i posledního bránícího hráče. Opak byl ale pravdou, Kadlec znovu precizně zasáhl.
25'
Michal Kadlec zkušeně přečetl úmysly Šulce, který chtěl servírovat balon do druhé vlny za šestnáctku. Kapitán Slovácka zakládá protiakci svého týmu.
24'
Míč se ze souboje Jovoviće s Mihálikem odrazil do autu od nohy hostujícího fotbalisty.
22'
Jablonečtí měli k dispozici zajímavou standardku. Daniel Souček se snažil v chumlu před bránou najít některého ze spoluhráčů, což Moravané nepřipustili.
21'
Doskiho centr doputoval na hlavu spíše netradičního zakončovatele ze vzdušného prostoru Michala Trávníka, jehož teč Hanuše příliš nevylekala.
19'
Slovácko dělily centimetry od vedení. Marek Havlík zakroutil standardní situaci z dálky ideálně na hlavu Ondřeje Šašinky, který těsně před Hanušem orazítkoval tyč!
18'
Pavel Šulc se na lajně nechal lacině přelstít Doskim a Ondřej Mihálik prověřil Hanuše dalekonosnou ránou k bližší tyči. Jablonecký brankář ji vyrazil na roh, který se Michalu Trávníkovi vůbec nepovedl.
17'
Nepovedený nákop stopera Martince doskákal až ke Nguyenovi na opačném konci hřiště.
16'
Daniel Souček zahrával roh a následně se k němu balon vrátil. Ani jeden z centrů před bránou Slovácka větší rozruch nezpůsobil.
15'
Po stříleném centru Jovoviće reklamovali domácí ruku, zůstalo pro ně ale pouze u přání.
14'
Nadějnou akci Slovácka chtěl zakončovat Ondřej Šašinka, který si v pokutovém území hledal místo a snažil se dostat k centru letícímu z pravé strany. Zelenobílá defenziva odolala.
13'
Šulc s přihrávkou na úplně volného Jovoviće možná až příliš otálel, Černohorec ale míč do křídla přece jenom dostal. Následný centr se mu každopádně vůbec nepovedl, tohle byla pro Nguyena lahůdka.
11'
Parádní Hübschmanova rána do břevna, Nquyen konečky prstů zasáhl
11'
To mohl být klidně i gól roku! Sváteční střelec Tomáš Hübschman se opřel do fantastického voleje zpoza pokutového území, Filip Nguyen míč konečky prstů vyškrábl na břevno! Skvělý moment jak od jabloneckého veterána, tak od soupeřova brankáře.
10'
Jablonec v úvodních deseti minutách hraje více na míči a je aktivnějším týmem. Ze strany Slovácka to však není žádný zanďour – hosté napadají poměrně vysoko.
9'
Tomáš Hübschman přihrávkou do strany nastartoval Polidara, který to vzal na sebe. Míč si navedl na pravou nohu a pálil z uctivé vzdálenosti, sympatický pokus zamířil mimo tři tyče.
8'
Sejk jemně přistrčil odkopávajícího Kadlece a píská se útočný faul.
7'
Černohorský reprezentant nicméně podle všeho bude v utkání pokračovat. Směrem dopředu to nyní zkusili Moravané, Ondřej Mihálik bojoval o míč na hraně pokutového území. Jan Král mu nedal ani centimetr zadarmo.
6'
Vladimir Jovović navíc po předchozím souboji nevypadá zrovna nejlépe, a stále se nezvedl ze hřiště.
5'
V souboji dvou zahraničních hráčů se Jovović vracel s Doskim a fauloval ho na polovině hřiště. Míč pro Slovácko.
4'
Zápas byl v původním termínu odložený kvůli sněhu, ironií osudu začalo v Jablonci sněžit i právě teď. Nejedná se ale o nic, co by měli hráči nějak zvlášť pocítit.
3'
Povedený bochánek Jovoviće si v pokutovém území našel Jan Chramosta, který to zkusil volejem z otočky. Míč ke smůle Jablonce netrefil podle svých představ a Filip Nguyen ho snadno chytil.
2'
Do jablonecké šestnáctky přilétl centr z pravé strany, který propadl až k malému vápnu. Tam se v krkolomné pozici pokoušel o zakončení Marek Havlík, leč na míč nedosáhl.
1'
Výkopu se chopili fotbalisté Slovácka a Michal Kadlec balon hned poslal na útočnou polovinu. Domácí ho odvrátili do zámezí.
1'

FK Jablonec: Hanuš – D. Souček, Král, Martinec, Polidar – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Jovović – Sejk, Chramosta.
Náhradníci: Surovčík – Štěpánek, Heidenreich, Ikaunieks, Konda, Akpudje, Surzyn, Patrák, Černák.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C) – Siňavskij, Daníček, Havlík, Doski – Šašinka, Trávník – Mihálik.
Náhradníci: Borek – Šimko, Brandner, P. Juroška, Kalabiška, Kim, Vecheta, Petržela, Kudela.

Rozhodčí: Starý – Machač, Váňa.
1. FC SLOVÁCKO

Hráči z Uherského Hradiště se musejí mít na pozoru, v případě prohry by se na ně totiž Jablonec dotáhl na rozdíl tří bodů. V tabulce jim nicméně stále patří velmi pěkné páté místo, které je zaslouženým odrazem poměrně konzistentních výkonů v průběhu celé sezóny. Malá kaňka na slovácké jaro ukápla v neděli, kdy Moravané herně ani výsledkově příliš neoslnili v přímém souboji o čtvrté místo na hřišti Bohemky a padli 0:1. Spraví si v Jablonci chuť?
FK JABLONEC

Jablonečtí fotbalisté po slabém podzimu nabrali parádní formu, na jaře prohráli jen se silným tandemem pražských "S." A jejich pohoda se projevuje i v tabulce – místo záchranářských starostí najednou mohou směle pokukovat po skupině o titul. Svěřenci trenéra Horejše mají v tuto chvíli na kontě čtyři výhry v řadě, naposledy slavili v neděli vítězství 1:0 nad Pardubicemi, které na konci trefil parádním volejem v životní formě hrající útočník Chramosta.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Utkání Jablonce se Slováckem se původně mělo hrát v neděli 12. března, ale protože Jablonec zasypala další vydatná sněhová nadílka, byl duel odložen na středu 5. dubna. A od té doby se situace v tabulce ještě více zamotala, půjde tedy o hodně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.