FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Bohemians - 23. října 2022   16:00

Ml. Boleslav
45+3' D. Mareček (D. Šimek) • 62' Pech (Fulnek) • 83' D. Šimek (Fulnek) • 86' D. Mareček (Ladra)
4:3
(1:1)
Bohemians
4' Květ   • 58' Drchal   • 73' Květ

Šeda – Suchý, D. Šimek, Karafiát (C) – Pech, Kubista, Dancák (80. Mašek), Fulnek – D. Mareček (90. Darmovzal), Ladra, Skalák (90+3. Stránský).
Mikulec – Donát, Látal, Žitný.
Ondřej Berka – Lukáš Machač, Lukáš Slavíček
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Valeš – Köstl, Hůlka, Křapka – M. Dostál (90. Bartek), Jindřišek (C), Jánoš, Kovařík (63. Hronek) – Prekop (90. Hála), Drchal (81. Mužík), Květ (80. Dan. Krch).
Valeš

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 4:3. Středočeši slaví po strhujícím obratu první domácí výhru

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:16.
Je dobojováno a Mladá Boleslav nakonec slaví divokou výhru 4:3. Druhý poločas nabídl hned pět branek, vše odstartoval gól Drchala z 58. minuty. Domácí ale rychle srovnali, po přihrávce Fulneka se trefil Pech. Následně byl vyloučen Jánoš a zdálo se, že hosté budou mít spoustu práce v defenzivě. Místo toho ale dostali k dispozici druhou penaltu, kterou opět proměnil Květ. Středočeši ale ukázali velmi silnou vůli a díky parádnímu závěru, v němž se trefili Šimek a Mareček, se mohou radovat z první domácí výhry v této sezoně. Naopak Bohemians se budou poprvé domů vracet s prázdnou.
90+9'
90+8'
Ladra si to chtěl namířit k rohovému praporku, aby našetřil drahocenné sekundy. K tomu ho však sudí nepustil, neboť domácímu útočníkovi byl odmáván ofsajd.
90+7'
Dlouhý aut Hronka propadl k Hůlkovi, avšak jeho střela přes hlavu nenadělala Šedovi žádné starosti.
90+6'
Stránský se zjevil sám před bránou, avšak Valeš dobře vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a udržel hosty ve hře.
90+5'
Darmovzal mohl vyslat do úniku Ladru, jenže jeho pas byl příliš dlouhý a míč skončil u Valeše.
90+4'
Týmy si své role prohodily a nyní to jsou hosté, kdo musí dotahovat. Podaří se jim ještě najít zbytky sil a srovnat?
90+3'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Vojtěch Stránský.
90+1'
Mohlo být hotovo! Šimek si ve vápně našel Ladrův centr a po jeho zakončení se zatřáslo břevno.
90'
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Denis Darmovzal.

Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Martin Hála,
ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází David Bartek.
89'
Chvíli se teď nehrálo, neboť Marečka trápily křeče. Arbitr Berka samozřejmě ukázal, že se to podepíše na nastavení.
88'
Pech udržel míč u rohového praporku a poté donutil Prekopa k nedovolenému zákroku.
86'
Domácí v přesilovce otáčí zápas, podruhé v zápase skóruje Mareček!
86'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V Lokotrans Aréně se dějí neuvěřitelné věci! Mladá Boleslav se nastěhovala na útočnou polovinu, Pech elegantní patičkou uvolnil Ladru a ten pak z pravé strany vybídl ke skórování DANIELA MAREČKA, jenž si míč zpracoval a nekompromisně ho poslal za Valešova záda.
85'
Skalák se dostal do slovní přestřelky s Hůlkou, ale hlavní sudí oba kohouty rychle rozehnal a vše se obešlo bez karet.
83'
Začíná se zase od začátku, na 3:3 srovnal Šimek!
83'
Mladá Boleslav i potřetí srovnává! Fulnek dostal na levé straně hodně prostoru a využil ho k parádnímu centru, na který si naskočil DAVID ŠIMEK. Valeš si na zakončení domácí stopera sáhl, ovšem už ho nedokázal vytěsnit mimo tři tyče. Závěr utkání tak bude ještě zajímavý.
83'
Boleslavi už moc času nezbývá, a tak je jasné, že domácí budou v závěru zápasu riskovat.
82'
Mužík si hned splnil defenzivní povinnosti, když se vrátil s Fulnekem a zblokoval jeho přihrávku na Ladru.
81'
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Ladislav Mužík.
80'
ze hřiště odchází Samuel Dancák, přichází Lukáš Mašek.

ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Daniel Krch.
79'
Do konce utkání zbývá zhruba čtvrt hodiny a hosté drží jednobrankový náskok. Podaří se Mladé Boleslavi využít početní převahu a srovnat?
78'
Vyrovnání nebylo daleko! Kubistova zblokovaná střela se odrazila k Marečkovi, jenž byl sám před Valešem. Hostující brankář ale předvedl famózní zákrok a podržel svůj tým.
77'
Mareček se odhodlal ke střele zpoza vápna, ale balon neškodně proskákal kolem levé tyče.
76'
Karafiát poslal do vápna střílený centr a našel Fulneka, který ale bránu netrefil. Jeho zakončení ale bylo kvůli ofsajdu navíc.
75'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Petr Hronek).
73'
Květ ani tentokrát nezaváhal, hosté vedou 3:2!
73'
Bohemians právě vstřelili branku!
Exekuce se stejně jako v první případě ujal ROMAN KVĚT, jenž tentokrát zvolil střelu k levé tyči a dobře udělal. Šeda totiž skočil na druhou stranu a za balonem se pak jen ohlédl.
72'
Je to tak, arbitr Berka ukázal na penaltový puntík, a hosté tak budou mít druhou penaltu v tomto uktání!
72'
A znovu je ve hře VAR, zákrok Šimka se totiž možná odehrál v pokutovém území.
71'
Šimek zbytečně fauloval Hronka a doslova daroval Bohemians standardní situaci.
70'
VAR znovu v akci, po faulu na Šimka druhá penalta pro klokany!
70'
Ladra přišlápl kotník Köstlovi a byl mu odpískán faul. I tomto případě se dala udělit karta.
68'
Je to tak, žlutá karta pro Adama Jánoše je zrušena a místo toho je hostující záložník vyloučen.
67'
Ondřej Berka se jde podruhé podívat k monitoru, ve hře je červená karta pro Adama Jánoše.
66'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Adam Jánoš).
65'
Jánoš sejmul Fulneka a po intervenci VAR vidí ČK
65'
Rozehrávky se opět ujal Ladra, jehož nabídku odhlavičkoval mimo šestnáctku Köstl.
64'
Domácí se znovu vydali dopředu a Mareček vybojoval pro svůj tým další roh.
63'
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Petr Hronek.
62'
Je vyrovnáno, míč do sítě procpal Pech, 2:2!
62'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Mladá Boleslav ale rychle srovnává a je znovu ve hře o body! Ladra prostrčil míč na rozběhnutého Fulneka, jenž z první poslal balon do vápna. Defenziva Bohemians trochu zaspala a nechala ho projít až na zadní tyč k DAVIDU PECHOVI, jenž zblízka zakončil do poloprázdné brány.
61'
Ladra dostal těžkou přihrávku a pod tlakem Křapky mu nevyšel první dotek. Míč pak zamířil do autu.
60'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Vojtěch Kubista).
59'
Drchal se ze strany řítil sám na bránu, jenže tentokrát nedokázal zamířit přesně.
58'
Teď už se Drchal nemýlil a hosté vedou 2:1!
58'
Nyní už to Bohemians vyšlo! Po rohovém kopu zůstali hosté v útoku a po centru Květa nastaly v pokutovém území Mladé Boleslavi velké zmatky. Díky nim se ke střele dostal Jánoš, který orazítkoval tyč. Od ní se ale balon odrazil k VÁCLAVU DRCHALOVI, jenž už se nemýlil.
57'
Drchal mohl poslat hosty znovu do vedení, v tutovce však zaváhal
57'
Hosté nevyužili obrovskou šanci! Prekop vyslal do úniku Drchala, který byl sám před Šedou, ovšem ležícího gólmana domácích nepřekonal.
57'
Skalák se pokusil přelobovat vyběhnutého Valeše, avšak zakončení domácího fotbalisty se do brány nevešlo.
56'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Roman Květ).
55'
Domácí odvrátili centr Kovaříka jen k Jánošovi, jenž okamžitě pálil. Míč naštěstí pro Boleslav zamířil přesně do míst, kde se nacházel Šeda.
54'
Dancák chtěl přenést hru na úplně volného Pecha, avšak přihrávka mu vůbec nesedla a balon skončil na tribuně.
53'
Ani další rohový kop Ladry však šanci nepřinesl, neboť balon vyboxoval brankář Valeš.
52'
Domácím vyšel vstup do druhého poločasu, zatím se hraje víceméně pouze na polovině hostujícího celku.
51'
Fulnek se uvolnil a poté zakončil, avšak ani on nepropálil defenzivní blok Bohemians.
50'
Květ vnikl do pokutového území, kde šel k zemi po souboji s Šimkem. Penalta z toho ale nebude, sudí Berka okamžitě rozpažil.
49'
Kubista napřáhl ke střele z velké dálky, ovšem jeho ránu obětavě zblokoval Jindřišek.
48'
Ladra posílal balon na přední tyč, kam si sbíhal Fulnek. Ten ale neměl šanci přehlavičkovat vytáhlého Köstla.
47'
Skalák nedokázal přejít přes Křapku, ale alespoň získal pro Mladou Boleslav rohový kop.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství.
46'
Ondřej Berka hned po rozehrávce ukončil první poločas, po kterém platí nerozhodný stav. Bohemians se už ve čtvrté minutě dostali do vedení, když se z pokutového kopu prosadil Květ. Tato branka hosty nabudila a po většinu času to byli právě oni, kdo diktoval tempo hry. Mladá Boleslav měla několik slibných náznaků, nicméně gólmana Valeše příliš nezaměstnala. V nastavení se ale dočkala vyrovnání, po centru Šimka se z hranice šestnáctky trefil Mareček, který je ve městě automobilů na hostování právě z vršovického klubu.
45+4'
45+3'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Mladá Boleslav se krátce před odchodem do kabin dočkala vyrovnávací branky! Šimek se vydal dopředu a před vápnem si rychle narazil se Skalákem. Domácí stoper pak z pravé strany odcentroval a našel sbíhajícího DANIELA MAREČKA, jenž přesnou střelou k tyči překonal Valeše.
45+3'
Roman Květ se až nyní vrací na hrací plochu a jeho pohyb je hodně omezený. Uvidíme, zda mu jeho zdravotní stav dovolí nastoupit do druhého poločasu.
45+2'
Jindřišek chtěl vyslat dopředu Drchala, ovšem ten neměl šanci na balon dosáhnout.
45'
Kubista u postranní čáry sestřelil Květa a může být rád, že nebyl za svůj zákrok potrestán žlutou kartou.
44'
Už už to vypadalo, že Kubistova přihrávka propadne k Ladrovi, ale míč na poslední chvíli zastavil Hůlka.
43'
Květův střílený centr mířil na přední tyč, kde zasáhl Skalák. Případné zakončení někoho z hostů by ale stejně bylo zbytečné, neboť Köstlovi byl odpískán útočný faul.
42'
Prekop si došel pro faul Suchého a vybojoval pro Bohemians volný přímý kop.
41'
Prekop se šikovně uvolnil, ale poté nedokázal předat balon Květovi. Následovat tak bude odkop od mladoboleslavské brány.
40'
A máme tu ofsajd i na druhé straně, v postavení mimo hru byl přistižen Erik Prekop.
39'
Skalák se hnal do šance a byl faulován Hůlkou, jenže celé situaci předcházel ofsajd domácího fotbalisty.
38'
Václav Drchal se po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
37'
Drchal se srazil hlavou se Suchým a poté zůstal ležet na trávníku, kam za ním už míří lékařský tým Bohemians.
36'
Po nepovedeném rohu Boleslavi mohli jít hosté do protiútoku, jenže po špatné přihrávce Jánoše se míč dostal k Šedovi.
35'
Po centru z pravé strany zakončoval Květ a jeho hlavička nadělala Šedovi starosti. Nakonec se mu však podařilo balon zkrotit.
34'
Na Suchého dotíral aktivně hrající Prekop a domácí stoper byl donucen odehrát míč do autu.
33'
Prekop prodloužil nákop Dostála na Drchala, jenže v době přihrávky se slovenský křídelník nacházel v ofsajdu.
32'
Klokani jsou v posledních minutách aktivnější a kombinují na útočné polovině. Podaří se jim přidat druhý gól?
31'
Po chybné rozehrávce Dancáka se dopředu vydal Prekop, který se odhodlal ke střele z úhlu a Šedovu svatyni o pořádný kus přestřelil.
30'
Tentokrát už byla mladoboleslavská defenziva pozornější a Kovaříkovu nabídku odvrátil do bezpečí Šimek.
29'
Suchý se prezentoval dalším nedovoleným zákrokem, a po pár desítkách sekund tak uvidíme další volný přímý kop hostujícího celku.
28'
Prekop se snažil prostrčit míč na Drchala, ale jeho průnikovou přihrávku vystihl Fulnek.
27'
Po standardce Kovaříka se balon se štěstím dostal k Jindřiškovi, jehož nepovedenou střelu z první bez problémů zneškodnil Šeda.
26'
Na Ladrův nadýchaný bochánek si naskakoval Dancák, jenže balon před ním odhlavičkoval Köstl.
25'
Mareček se snažil prosadit na pravém křídle, ovšem přes Jindřiška se mu odcentrovat nepodařilo.
24'
Hoftychova družina je od začátku více na balonu, nicméně všechny její akce se zatím tříští o výborně fungující defenzivu Bohemians.
23'
Na opačném konci hřiště zakončoval z podobné pozice Jánoš, avšak jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
22'
Ladra sklepl Pechovu nabídku pod sebe na Dancáka, který ale následně trefil před sebou stojícího Křapku.
21'
Skalák se propracoval k dalšímu centru, který ovšem pro změnu skončil ve Valešově náruči.
20'
Jánoš zezadu fauloval Ladru, který ho při pádu zasáhl nohou do obličeje. Hostující hráč by však po tomto nezaviněném střetu měl být v pořádku.
19'
Ten žádnou šanci nepřinesl a naopak domácí šli do brejku. Ten táhl Skalák, na jehož přetažený centr ale nikdo v modrém nedoskočil.
18'
Prekop dostal před vápnem hodně prostoru a nakonec zakončil levačkou. Jeho pokus mířil pod břevno, nicméně Šeda stačil míč vytěsnit na roh.
18'
Dancák rychle rozehrál na Skaláka, který se však nepohlídal ofsajdové postavení. Ze standardky tak Středočeši nevytěžili vůbec nic.
17'
Nyní už je ale pískáno, Köstl stáhl k zemi unikajícího Ladru, a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
16'
Pech se vrhl mezi dva protihráče a po kontaktu s Jindřiškem šel k zemi, ale sudí Berka zůstal v klidu.
15'
Mladá Boleslav měla k dispozici první rohový kop. Ladra posadil míč na hlavu Kubisty, jenž ale zakončil nad bránu.
14'
Fulnek dostihl pas Dancáka a poté hledal ve vápně Skaláka, kterého ke střele nepustil Hůlka.
13'
Ladra si nyní neporozuměl s Marečkem a po jejich neshodě bude Valeš odkopávat od brány.
12'
Drchal se tentokrát přes Karafiáta dostal a následně posílal míč před bránu. Jeho nabídku ale zblokoval vracející se Kubista.
11'
Ladra podstoupil náročný souboj s Köstlem a vyšel z něj vítězně. Hostující stoper si totiž pomáhal zakázaným způsobem, a proto mu byl odpískán faul.
10'
Velmi důležitý obranný zákrok předvedl Karafiát, jenž na poslední chvíli odehrál balon před rozběhnutým Drchalem.
9'
Květ se hnal za nákopem Jánoše, jenže při snaze dostat se k míči fauloval Suchého.
8'
Pech si navedl balon do středu hřiště a vypálil zpoza šestnáctky, ale jeho pokus zblokoval Jindřišek.
7'
Jánoš chtěl přenést hru doleva na Prekopa, avšak jeho nepovedený pas skončil v zámezí.
6'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Skalák, jenž alespoň vybojoval autové vhazování u vápna soupeře.
4'
Šeda vystihl směr, ale Květ proměnil penaltu! 0:1
4'
Bohemians právě vstřelili branku! Balon si na penaltový puntík postavil ROMAN KVĚT, který ho poslal ze svého pohledu k pravé tyči. Šeda sice směr vystihl, ovšem na míč nedosáhl.
3'
A je to tak, Bohemians budou mít pokutový kop!
3'
Tak pozor, hned na začátku je ve hře penalta. Po zákroku Suchého se jde hlavní sudí podívat k monitoru, zda domácí obránce nehrál rukou.
2'
Suchý ve vápně zahrál rukou, penalta!
2'
První útok táhl po pravé straně Květ, ovšem jeho akci zastavil dobrým obranným zákrokem Karafiát.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří budou hrát v modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil černou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Suchý, D. Šimek, Karafiát (C) – Pech, Kubista, Dancák, Fulnek – D. Mareček, Ladra, Skalák.
Náhradníci: Mikulec – Donát, Látal, Mašek, Stránský, Darmovzal, Žitný.
Trenér: Pavel Hoftych

Bohemians Praha 1905: Valeš – Köstl, Hůlka, Křapka – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš, Kovařík – Prekop, Drchal, Květ.
Náhradníci: Bačkovský – Nový, Dan. Krch, Hála, Beran, Bartek, Mužík, Hronek.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Ondřej Berka – Lukáš Machač, Lukáš Slavíček.
Poslední vzájemné ligové utkání

12.3. 2022 – Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 2:2

Branky: 5. Petrák, 46. Krch (Petrák) – 15. Ladra (Matějovský), 81. Smrž

Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Krch (C), Křapka, Hašek (84. Koubek) – Petrák, Mareček (73. Bartek) – Vaníček, Květ, Beran (84. Ugwu) – Puškáč.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Sladký, Šimek, Suchý, Preisler – Matějovský (C) (61. Smrž), Dancák (78. Rolinek) – Pech (61. Skalák), Hlavatý (68. Mužík), Ewerton – Ladra (78. Horský).
Bohemians Praha 1905

Pražané patří k velmi příjemným překvapením tohoto ročníku. Před začátkem třináctého kola mu patřila pátá příčka, což před startem sezony zřejmě nikdo nepředpokládal. Klokani se tak vysoko nachází především díky skvělým výkonům na venkovních hřištích, odkud si zatím pokaždé přivezli nějaký bod. Velkou zásluhu na tom má Roman Květ, který je s pěti přesnými zásahy nejlepším střelcem týmu. Také Bohemians se v týdnu představili v MOL Cupu, když na domácí půdě hostili Třinec. Zeleno-bílí v tomto utkání brzy prohrávali, nicméně díky dvěma brankám Ladislava Mužíka dokázali zápas otočit a postoupili do dalšího kola. Uvidíme, jak se jim bude dařit dnes v Mladé Boleslavi.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslavi se zatím příliš nedaří, po dvanácti kolech má na svém kontě pouze třináct bodů, což jí stačí na jedenáctou pozici. Svěřenci trenéra Hoftycha mají každopádně za sebou dva těžké duely, ve kterých by byl případný bodový zisk považován za příjemný bonus. Nejprve se Středočeši vydali do Plzně, kde prohráli 0:2. O něco blíže k případnému zisku měli minulý týden v Edenu. Mladoboleslavští fotbalisté ale nedokázali zužitkovat dlouhou přesilovku a se Slavií padli 1:2. Chuť si trochu spravili v MOL Cupu, v jehož rámci bez problémů porazili druholigový Prostějov 4:0. Podaří se jim dnes na tento výsledek navázat a vybojovat první ligovou výhru na domácí půdě v tomto ročníku?
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy třináctého kola FORTUNA:LIGY a my se v tomto online přenosu zaměříme na zápas Mladé Boleslavi s Bohemians, který začne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.