FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Zlín - 22. října 2022   16:00

Olomouc
70' Reiter(vl.)  • 82' Beneš (Zmrzlý)
2:1
(0:1)
Zlín
38' Jawo  (Silný)

Trefil – Pokorný, Beneš, Poulolo (46. Vodháněl) – Chvátal, Navrátil (89. Zifčák), Breite (C), Spáčil (46. Zorvan), Zmrzlý – Růsek (86. Vraštil) – Chytil (90+2. Sláma).
Digaňa – J. Sedlák, Košťál.
Nehasil – Pečenka, Hádek
Andrův stadion, Olomouc
2190 diváků
Rakovan – Reiter, J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C) – Y. Dramé (63. Bartošák), Hlinka (85. Vukadinović), Janetzký (63. R. Hrubý), Čanturišvili – Silný (85. Didiba), Jawo (63. Fillo).

SESTŘIH: Olomouc – Zlín 2:1. Obrat po neuznaném gólu Ševců dokonal Beneš

Olomoučtí fotbalisté si připisují tři body do tabulky, ačkoli se jejich vítězství nerodilo vůbec lehce. Po poločase prohrávala Sigma o jednu branku. Po změně stran ale s pomocí soupeřovy vlastní branky srovnala krok a v 82. minutě rozhodla brankou Beneše.
90+6'
90+5'
Hosté měli rohový kop, kdy do šestnáctky doběhl i Rakovan. Sigma ale získala míč a šla dopředu. Nakonec zkusil Chvátal vypálit z nějakých 40 metrů. Branku soupeře minul.
90+4'
Nádherný fotbalový moment. Hrubý vypálil z dvaceti metrů a Trefil se vytáhl s krásným zákrokem.
90+4'
Hosté jsou v plném počtu na polovině Sigmy, kde se snaží o kombinaci.
90+3'
Do konce zbývají zhruba dvě minuty a domácí se snaží držet míč na polovině Zlína.
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Jiří Sláma.
90+2'
Olomoučtí se mohou na chvíli uklidnit. Centr z pravé strany skončil v zámezí, takže bude rozehrávat Trefil.
90+1'
Hosté jsou nebezpeční, domácí se jen brání. Střelecký pokus Didiby zblokoval nejspíše Beneš.
90'
Olomoučtí kombinovali u šestnáctky soupeře, ovšem celá akce skončila faulem Breiteho. Zlín bude rozehrávat.
89'
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Pavel Zifčák.
88'
Chytil se protáhl kolem obránce soupeře a následně vybojoval rohový kop.
87'
Vukadinović se dostal k míči a dostal se i ke střele. Poté, co jej o míč neobral Beneš, zkusil zlínský hráč napálit míč, ovšem branku Trefila přestřelil.
86'
ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Lukáš Vraštil.
85'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Joss Didiba.
85'
ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Vukadin Vukadinović.
84'
Hosté se dostali ke střele, kterou v šestnáctce tečoval Simerský. Míč se poté dokutálel těsně vedle domácí branky.
84'
Zatímco před chvílí se hrálo hlavně na polovině Zlína, nyní se dá očekávat, že Sigma bude bránit hubené vedení.
83'
Ještě než se rozehraje, žlutou kartu obdržel hostující kapitán Procházka. Nejspíše za nesportovní chování.
82'
Sigma dokonala obrat, na 2:1 hlavou skóroval Beneš
82'
Olomouc právě vstřelila branku!
Zmrzlý poslal lehký centr na malé vápno, kam si naběhl VÍT BENEŠ a hlavou prostřelil hostujícího brankáře.
81'
Po nedovoleném zákroku na jednoho z domácích bude Sigma zahrávat standardku ze zhruba třiceti metrů.
80'
Zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve hosté možná překombinovali situaci v domácí šestnáctce, takže se Čanturišvili nedostal k zakončení. Následně zkoušel hlavičkovat na druhé straně Chytil, ale míč byl vysoký, a tak jej jen lehce tečoval do zámezí.
79'
Chytil podržel míč a následně jej poslal do běhu Zmrzlému. Rychlý pas byl ale na domácího záložníka příliš prudký. Navíc byl Zmrzlý možná i v ofsajdu.
78'
Hanáci jsou opět u míče a nastěhovaní na polovině soupeře. Hosté brání v plném počtu.
76'
Olomoučtí zaváhali a Bartošák unikal ze strany sám na branku. Do tandemu se mu navíc nabízel spoluhráč, ovšem hostující Bartošák to zkusil sám. Trefil jeho pokus zneškodnil.
75'
Zorvan prošel kolem jednoho protihráče a následně byl faulován. Olomoučtí budou rozehrávat poblíž střídaček.
74'
Ševci utlumili domácí tlak a sami mohli udeřit. Silný z brankové čáry centroval před Trefila, který ale dokázal míč lapit před Bartošákem.
72'
Vodháněl našel ve vápně Chytila, který ale nezvládl těžké zpracování a míč se o něj odrazil k Rakovanovi.
70'
Vyrovnání na 1:1 po nešťastném odrazu od bránícího Reitera
70'
Chvátal poslal míč do vápna, kde jej sice Růsek netrefil, ale za ním stojící hostující RUDOLF REITER nechtěně poslal míč za brankovou čáru.
70'
Hanáci se dostali s míčem znovu do šestnáctky, kde Chvátal hledal spoluhráče, avšak marně.
69'
Bartošák poslal přetažený centr, který na hrací ploše zastihl Filo. Zmrzlý ale dokázal soupeře obehrát a získat míč pro Sigmu.
67'
Zorvan chytrým dloubáčkem našel Beneše, který mohl poslat míč na Chytila, ovšem míč nezpracoval dobře. Hosté se ubránili.
66'
Olomoučtí tak stále ztrácí jednu branku, kterou navíc mohl vsítit Navrátil. Odražený míč z šestnáctky napálil domácí záložník přímo do míst, kde stál Rakovan.
65'
Branka neplatí. Sudí po konzultaci s videem usoudil, že hráč Zlína skutečně hrál rukou.
63'
Sudí je ve spojení s VAR, neboť Hlinka možná hrál rukou.
63'
ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lukáš Bartošák.
63'
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Robert Hrubý.
63'
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Martin Fillo.
61'
Hlinka vyslal parádní trefu do sítě, která nakonec neplatila kvůli hraní rukou
61'
Rohový kop přistál na hlavě Hlinky, který poslal míč nejprve do domácího obránce, aby vzápětí poslal nechytatelnou střelu za záda Trefila. Sudí ale bude konzultovat s videem.
60'
Breite zbytečně zaváhal na polovině hřiště a pustil soupeře do rychlého brejku. Sigmy se sice ubránila, ale hosté budou mít roh.
60'
Zorvan poslal dlouhý míč za obranu soupeře, kam zabíhal Navrátil. Záložník Sigmy ale nestačil na pas spoluhráče, a tak skončil míč až za brankou.
59'
Odražený míč zpracoval Zorvan, který okamžitě poslal míč na branku soupeře. Bohužel pro něj šla střela nad branku Rakovana.
58'
Vodháněl dostal míč do voleného prostoru na pravém křídle, ovšem v kvalitě centru se to neprojevilo.
57'
Jawo se už chystal převzít přízemní pas, ovšem v posledních chvíli jej zneškodnil Beneš.
56'
Dlouhý pas na nabíhajícího Růska byl příliš dlouhý. Rakovan byl u míče jako první, domácímu útočníkovi chyběl metr.
55'
Hosté ukončili začínající tlak svého soupeře a sami se na chvíli dostal dopředu. Janetzký se mohl pokusit o centr, ale míč na hrací ploše nezastihl.
53'
Zlínští se ubránili, míč až na domácí polovinu poslal Drame.
53'
Olomoučtí jsou před brankou soupeře, kam bude za chvíli směřovat míč z rohového kopu.
51'
Vodháněl se procpal před soupeře a poslal míč do gólovky Chytilovi. Olomoucký útočník v nadějné pozici míč netrefil ideáně a Rakovan jej chytil.
50'
Zmrzlý dostává žlutou kartu, neboť se vrátil na hřiště poté, co chvíli ležel mimo. Zajímavé je, že sudí kvůli Zmrzlému ani hru nepřerušil, neboť celou dobu ležel mimo hřiště.
49'
Zmrzlý si naběhl na dlouhý míč za obranu a na poslední chvíli jej poslal před branku. Rakovan se štěstím míč schoval.
47'
Jawo se prohnal po levém křídle kolem Breiteho a odcentroval. Nikdo z jeho spoluhráčů ale ve vápně jeho pas nenašel.
46'
ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Filip Zorvan.
46'
ze hřiště odchází Florent Poulolo, přichází Jan Vodháněl.
46'
45+2'
45+2'
Hosté se snaží dohrát poločas u rohového praporku, což se jim daří.
45+2'
Jawo se pokusil projít přes Poulola. Domácí stoper byl ale lepší a míč vypíchl do autu.
44'
Poulolo zkusil poslat vysoký míč do vápna, kde měl Rakovan spoustu času na přípravu. Nakonec také míč skončil v jeho rukavicích.
44'
Hanáci se sice snaží, její kombinace ale postrádá přesnost.
42'
Hraje se především ve středu pole. Hosté mohou být spokojení a nikam se neženou. Na tahu jsou domácí.
41'
Hanáci standardku ubránili, ovšem přejít do útoku se jim nedaří.
40'
Silný se hnal na domácí branku a z podobné pozice jako před chvílí Jawo se pokusil zakončit. Trefil kopačkou jeho ránu vytěsnil na roh.
38'
Ševci otevřeli skóre, Jawo se dostal až k bráně a zakončil k tyči, 0:1
38'
Zlín právě vstřelil branku!
Po autovém vhazování se k míči dostal Silný, který se štěstím posunul na LAMINA JAWO. Hostující hráč se pak parádně otočil kolem Pokorného, čímž se uvolnil do úniku. Přestože jej hráči Sigmy stíhali, dokázal hostující hráč zakončit k bližší tyči.
36'
Beneš ve středu hřiště dokázal se štěstím dostat míč přes tři protihráče, přestože sám byl na zemi. Následně ale Sigma o míč přišla.
34'
Hanáci rychle rozehráli a dostali se k centru. Před brankou Chytil hrudí zpracoval míč, který mu ale odlétl až k Rakovanovi.
34'
Reiter lehce podkopl Zmrzlého při zpracování míče. Domácí budou mít standardku.
33'
Poulolo zkusil najít Růska dlouhým nákopem. Bohužel pro domácí byl centr přetažený a skončil v zámezí.
32'
Olomoučtí se připravují o míč zbytečnými chybami ve středu pole. U míče jsou tak hráči v bílých dresech.
30'
Další střelecký pokus hostů měl na svědomí Drame. Branku Trefila netrefil.
30'
Ze střední vzdálenosti pálil Drame, jehož pokus skončil na domácím Benešovi.
29'
Reiter poslal aut na Jawa, který ale nedokonale zpracoval a míč odpálil pryč Zmrzý.
28'
Zlínští se dostali na chvíli na polovinu Sigmy, nicméně Jawo o míč přišel. Sigma se snaží o postupnou kombinaci.
26'
Růsek schytal do obličeje odkop jednoho z obránců Zlína. Sudí raději hru přerušil a poslal domácího hráče znovu za čáru.
25'
Ani třetí standardka v řadě domácím nevyšla. Hosté poslali míč alespoň na polovinu hřiště, odkud pokračují opět modří.
24'
Po standardce získala Sigma rohový kop, po kterém Zmrzlý vybojoval další standardku.
23'
Jawo v souboji přišlápl Pokorného, za což obdržel žlutou kartu.
23'
Centr Růska se chystal hlavou poslat do branky Chytil, ale obránce před ním dokázal míč odvrátit. Následně pálil Chvátala jen do obránce.
22'
Rohový kop zahráli domácí signálem na hranici vápna, kde se do míče opřel Chvátal. Rána domácího obránce skončila vysoko nad.
21'
Hanáci vybojovali rohový kop.
20'
Reiter měl míč poblíž střídaček, proti dobře bránícímu Navrátilovi ale neuspěl.
19'
Olomoučtí měli k dispozici standardku, kterou rozehrál Zmrzlý. Centr pak ještě jeden ze spoluhráčů posunul do vápna, kde se Zlínští míče zmocnili.
18'
Chytil rozehrál rychle aut na rozběhnutého Růska, který se objevil sám před Rakovanem. Hostující gólman včas vyběhl a pokus domácího hráče zneškodnil.
16'
Hanáci zkusili rychlou kombinaci ve středu hřiště, nicméně hostům se ji podařilo včas zastavit.
15'
Hra pokračuje s oběma hráči, kteří před chvílí potřebovali ošetření.
13'
Hlavičkový souboj Koláře s Růskem dopadl pro oba aktéry bolestivou srážkou. Sudí hru přerušil a povolává lékaře.
12'
Jawo se prokličkoval po levé straně a odcentroval. Ke smůle hostů byl míč příliš prudký, aby jej někdo ze spoluhráčů zasáhl. Pokračovat bude Sigma.
10'
Chytil si opět chytře naběhl za obranu soupeře a ze strany poslal přízemní centr na Růska. Ten byl ale čistým způsobem zastaven. Sudí nechává hru pokračovat.
8'
Velká příležitost na druhé straně. Zlínští předvedli rychlý protiútok, na jehož konci měl třetí branku v sezóně na kopačce Drame, ale Trefil jej vychytal. Hosté se ještě poté snažili dorazit vyražený míč, ale obránci Sigmy již soupeře ubránili.
7'
Po rohovém kopu i po následném autu domácí nezahrozili. Ševci odvrací na polovinu Sigmy.
6'
Navrátil poslal dopředu Chytila, který pro svůj tým vybojoval další rohový kop.
4'
Po rohovém kopu hlavičkoval Růsek těsně vedle levé tyče hostující branky.
3'
Chytil se protáhl až do šestnáctky a z těžkého úhlu chtěl překvapit Rakovana. Ten vyráží na roh.
2'
Spáčil měl na kopačce první branku utkání. Sražený míč spadl k domácímu hráči, který pálil z voleje poblíž penaltovému puntíku. Rána Spáčilovi ale vůbec nevyšla, míč šel hodně mimo.
2'
Centr ze strany propadl až do malého vápna, odkud jej hosté odvrátili do bezpečí.
1'
Růsek se proháněl kolem autové čáry, přičemž byl sražen k zemi. Sigma bude mít standardku.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí Sigma bude hrát v modrých dresech, hosté ze Zlína oblékli bílou.

SK Sigma Olomouc: Trefil – Pokorný, Beneš, Poulolo – Chvátal, Navrátil, Breite (C), Spáčil, Zmrzlý – Růsek – Chytil.
Náhradníci: Digaňa – Zifčák, Zorvan, J. Sedlák, Vraštil, Košťál, Vodháněl, Sláma.
Trenér: Jílek

FC Trinity Zlín: Rakovan – Reiter, J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C) – Y. Dramé, Hlinka, Janetzký, Čanturišvili – Silný, Jawo.
Náhradníci: S. Dostál – Bartošák, Didiba, Fillo, R. Hrubý, J. Hellebrand, Kovinić, Vukadinović.
Trenér: Jelínek

Rozhodčí: Nehasil – Pečenka, Hádek.
SK Sigma Olomouc
Hanáci aktuálně v lize drží čtyřzápasovou sérii bez porážky, kterou navíc doplňují dvěma pohárovými výhrami. Svěřenci trenéra Jílka se tak vezou na pozitivní vlně a v tabulce jsou aktuálně šestí.

Naposledy přivezla Sigma cenný bod z pražských Vršovic. Týden předtím si navíc doma vyšlápla na Slavii, kterou porazila 2:0. Na páté místo ztrácí Olomoučtí čtyři body, ale pozor si musí dát spíše na své soupeře z nižších pozic. Mezi šestým a patnáctým celkem, což jsou shodou okolností sobotní soupeři, je rozdíl pouhé tři body.

Zatímco Zlín má v týmu hned čtyři hráče, kteří se trefili alespoň dvakrát, Sigma má takového jen jednoho. Chytil letos skóroval v lize už pětkrát. Zbylých třináct branek má na svědomí stejný počet hráčů.
FC Trinity Zlín

Zlínští jsou v tabulce nejvyšší fotbalové soutěže sice až na předposledním místě, ale od jejich sobotního soupeře, který je aktuálně šestý, je dělí pouhé tři body.

V posledních dvou kolech dali ševci alespoň částečně zapomenout na nevydařený vstup do soutěže. Nejprve remizovali 2:2 v Českých Budějovicích a minulý víkend doma porazili favorita z Liberce. I díky tomu tým trenéra Jelínka nyní ztrácí jen pár bodů na střed tabulky.

Východomoravané se v souboji s Olomoucí mohu spolehnout hned na čtyři dvougolové střelce. Mezi ně patří Bartošák, Drame, Jawo a Kolář
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.