FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Brno - 22. října 2022   16:00

Pardubice
80' Mareš (Hlavatý)
1:3
(0:1)
Brno
40' Řezníček  (M. Ševčík) • 50' Řezníček  (F. Souček) • 74' Řezníček  (Alli)

Markovič – Kostka, Vlček, Chlumecký, Rosa (67. Mareš) – Janošek (77. Vacek), Icha – Zahradníček (54. Sychra), Hlavatý, Helešic – Černý (C) (54. Lima).
Budinský – Halász, Tischler, Koukola, Kurka.
Szikszay – Vlček, Volf
Ďolíček, Praha - Vršovice
878 diváků
Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica, Granečný – Texl, F. Souček (76. Pachlopník) – Alli (85. Fousek), M. Ševčík (90+3. Blecha), Hladík (85. Rogožan) – Řezníček (C) (90+3. Nečas).

SESTŘIH: Pardubice - Brno 1:3. Řezníček hattrickem přikoval domácí ke dnu

Zápas je u konce! Především v první půli byli domácí jasně lepším týmem, Zbrojovka ale šla po trefě Řezníčka do vedení. Po změně stran se kapitán hostů prosadil ještě dvakrát a dovršil tak hattrick. První ligová trefa Dominika Mareše už na výsledku zápasu nic nezměnila, Pardubice tak znovu prohrály.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:15.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Filip Blecha,
ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Jakub Nečas.
90+2'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Tomáš Vlček).

Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Ondřej Pachlopník).
90'
Po centru Martina Chlumeckého na zadní tyči hlavičkoval Dominik Kostka, mezi tři tyče nezamířil.
87'
Akce dvou střídajících hráčů Zbrojovky téměř vyústila ve čtvrtý gól! Adam Fousek totiž nadýchaným centrem našel na zadní tyči Lukáše Rogožana, jehož hlavička skončila těsně vedle!
86'
Za zdržování hry vidí žlutou kartu brankář Brna Martin Berkovec.
85'
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Adam Fousek,
ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Lukáš Rogožan.
83'
Michal Hlavatý se pokusil překvapit brankáře hostů střelou z půlky hřiště, ani zdaleka ale neuspěl.
80'
Trápení domácích protrhl Mareš, na obrat už je ale příliš pozdě, 1:3!
80'
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí ještě vykřesali naději! Michal Hlavatý totiž na levé straně našel DOMINIKA MAREŠE. Ten si připravil balón na střelu a i díky teči obránce dává svůj první ligový gól! Asistence: Michal Hlavatý.
80'
Leandro Lima na levém křídle obešel protihráče a vyslal přízemní přihrávku, po které Hlavatý šajtlí mířil mimo.
79'
První střela na bránu v podání domácího celku, i když těžko říct, zda se vůbec bude počítat do statistik. Pokus Dominika Mareše byl totiž tak slabý, že s ním Berkovec neměl vůbec žádný problém.
77'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Kamil Vacek.
76'
ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Ondřej Pachlopník.
74'
Řezníček dokonal hattrick, Zbrojovka vede už 3:0!
74'
Brno právě vstřelilo branku!
Hosté znovu z ničeho nic udeřili a vedou 3:0! Krásná kombinace na jeden dotek vyústila v kolmici na Alliho, který ještě předložil balón JAKUBU ŘEZNÍČKOVI před prázdnou bránu a kapitán hostů tak dovršuje hattrick! Asistence: Wale Musa Alli.
73'
Domácí nyní vybojovali po tečovaném centru Sychry už třetí roh rychle za sebou, zatím ale branku neohrozili.
70'
Další centr Mareše z levé strany, tentokrát o poznání nebezpečnější. Hlavičkoval totiž Michal Hlavatý, i on to však měl těžké. Balón skončil nad břevnem.
69'
U míče byl na své polovině jako první Vojtěch Sychra, čímž rozjel akci. Dominik Mareš následně centroval zleva, Lima zamířil mimo.
67'
ze hřiště odchází Bernardo Rosa, přichází Dominik Mareš.
66'
Bernarda Rosu chytly těsně po hodině hry křeče a po rychlém ošetření nyní opouští hrací plochu. Domácí budou muset střídat.
64'
Hráči v červenobílém předvedli pěknou kombinaci na jeden dotek, k nebezpeční před bránou to ale nevedlo. Michal Hlavatý totiž vyslal až příliš prudký centr.
61'
Hosté mohli vést už 3:0, Alli ale z vyložené pozice netrefil bránu
61'
Na straně hostů mohlo být ještě veseleji! Hráči Brna totiž zaskočili soupeře rozehrávkou volného kopu. Jan Hladík z pravé strany předložil balón před prázdnou bránu Allimu, který trestuhodně přestřelil!
60'
Zbrojováci se museli bránit proti rohovému kopu, což učinili úspěšně. Vojtěch Sychra následně chtěl zahrozit centrem zprava, trefil jen brankáře.
59'
Točeným pasem za obranu domácí stoper Tomáš Vlček našel náběh Bernarda Rosy, Brazilský bek ovšem nedokázal udržet míč ve hře.
57'
Na konci přihrávky na pravé křídlo byl Dominik Kostka. Ten hlavou poslal míč před bránu, kde hrudí sklepl pro brankáře Jakub Šural.
56'
Jakub Řezníček udržel na zádech Tomáše Vlčka a mohl rozjet protiútok, nedovoleně ho však zastavil právě Vlček. Ten může být rád, že vyvázl bez karty.
54'
ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Vojtěch Sychra,
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Leandro Lima.
52'
Wale Musa Alli zahájil akci svého týmu když, na své polovině nasadil jednomu z protihráčů housle. Právě Alli byl i u konce akce, jeho centr zastavil obránce za cenu rohu.
50'
Řezníček znovu úřadoval a domácí jsou na kolenou, 0:2!
50'
A je to o dvě branky! Domácí přišli o balón u pokutového území soupeře a Zbrojovka tak šla do protiútoku. Míč vedl Michal Souček, jenž dostal hodně času. Následně posunul míč Filipu Součkovi, po jehož přihrávce z hranice vápna přesně k tyčí vypálil znovu JAKUB ŘEZNÍČEK! Asistence: Filip Souček.
48'
Hosté nastoupili do druhého poločasu aktivně a zatím soupeři nedávají prostor na kombinaci. Balón se nyní dostal až k Jakubu Markovičovi, jehož odkop šel do zámezí.
46'
Po první půli vede Zbrojovka v Ďolíčku proti Pardubicím 1:0. Nutno ale říct, že domácí hráči jsou o hodně aktivnější, na to se však nehraje. Jako téměř vždy je totiž zlobí produktivita. Po přestávce je ale stále o co hrát.
45+2'
45'
Tomáš Zahradníček se v krkolomné pozici rozhodl pro střelu, což se ukázalo jako špatné rozhodnutí. Balón znovu dostal pod kontrolu gólman.
43'
Po zaváhání Filipa Součka vyslal Dominik Janošek tvrdou ránu, ta ale zamířila vysoko nad břevno a Berkovec mohl zůstat v klidu.
42'
Pardubáci si hned po inkasovené brance vypracovali roh. Dominik Janošek připravil balón na hranici vápna Michalu Hlavatému, kterému volej vůbec nesedl.
40'
Rána pro domácí, po trefě Řezníčka prohrávají 0:1!
40'
Hosté sice jsou zatím celý zápas horší, nyní ale vedou! Michal Ševčík obral o balón Matěje Helešice a vysunul JAKUBA ŘEZNÍČKA. Ten byl sám proti Jakubu Markovičovi, který ho pohotově překonal! Asistence: Michal Ševčík.
39'
Michal Hlavatý ve velmi těžké pozici uprostřed hřiště udržel míč, čímž založil útočnou akci. Po přetaženém centru Černého vracel před bránu Kostka, brankář hostů i tentokrát úspěšný.
38'
Michal Hlavatý hlavičkoval z hranice velkého vápna, což pochopitelně nemělo šanci na úspěch. Martin Berkovec sebral míč do rukavic, i když ho lehce dohrál Pavel Černý.
36'
Bernardo Rosa vyslal přízemní centr před branku soupeře, Pavel Černý nedokázal zakončit. Následný protiútok Moravanů zastavil obranným zákrokem právě domácí Brazilec.
34'
Zbrojováci byli na levé straně proti přesile, což vyústilo v centr. Zahradníček našel Janoška, jehož pokus šel od obránce za brankovou čáru.
31'
S prvotním centrem z rohu si obrana domácího celku poradila, následně však míč zůstal na kopačkách hostů. Domácí zůstali zalezlí před svým vápnem, čehož chtěl využít Ševčík, jeho střela po pasu Alliho šla nad břevno.
30'
Pardubáci ze svého rohu nezahrozili a naopak museli rychle dozadu. Jakub Řezníček měl balón na levém křídle, stejně jako na druhé straně Matěj Helešic zahrál na roh.
29'
Tomáš Vlček byl u zrodu pardubické akce. Předskočil totiž Řezníčka a posunul míč dopředu. Bernardo Rosa napřáhl ke střele, obránce tečoval na rohový kop.
27'
Hosté si do teď nevytvořili téměř nic, nyní už zahrozili. Michal Ševčík našel volného Alliho. Ten se dostal ke střele z dobré pozice, tu však poslal přímo do míst, kde byl připravený Markovič.
24'
Martin Chlumecký dloubáčkem za obranu hledal náběh Tomáše Zahradníčka, kvůli skluzu balónu se domácí hráč nemohl zapojit do hry. Následuje odkop od brány Brna.
23'
Neznalý fanoušek by rozhodně neřekl, že Pardubice jsou poslední s pouhými šesti body. Nyní se efektivní kombinací dostaly do přečíslení, Pavlu Černému ovšem míč odskočil. Ten při snaze dostat ho pod kontrolu fauloval a dostává žlutou kartu.
21'
Hosté se zatím nemohou dostat do zápasu a nyní na to málem doplatili. Jeden z obránců totiž na své polovině odevzdal míč Janoškovi, který vysunul Hlavatého. Jeho zpětná přihrávka ale byla tečována mimo dosah Pavla Černého i Tomáše Zahradníčka.
19'
Po faulu právě na Janoška rozehrával Matěj Helešic volný kop. Zbrojovka se ubránila a chtěla zahrozit z protiútoku, prodloužený míč Řezníčkem však sebral brankář.
18'
Janoškův granát rozezvučel spojnici Berkovcovy brány!
18'
Mohlo to být 1:0! Akce Pardubic po pravé straně totiž zaskočila soupeře. K odraženému míči se poté na hranici vápna dostal Dominik Janošek, jehož volej skončil na brankové konstrukci!
15'
Rychlý přechod do útoku na straně domácího týmu. Centr Matěje Helešice byl tečován a vypadalo to, že se k němu dostane Pavel Černý, nakonec znovu zasáhl Berkovec.
13'
Poprvé byl v akci Wale Musa Alli. Z levé strany si navedl míč na pravačku a chtěl vystřelit, skvěle načasovaným skluzem ho odzbrojil Tomáš Vlček.
12'
Rosa si po autovém vhazování narazil s Janoškem a poslal centr do pokutového území, na míč si rukama poprvé sáhl brankář Martin Berkovec.
10'
U levé postranní čáry přišel o balón Bernardo Rosa a vypadalo to na slibnou příležitost pro Brno, centr Filipa Součka ale našel jen domácího Tomáše Vlčka.
9'
Hráči v červenobílém měli k dispozici volný přímý kop z pravé straně, centr Janoška Zbrojovka dokázala odvrátit.
8'
Denis Granečný šel na zem ve správný čas, vystihl tak přízemní přihrávku mířenou na Dominika Janoška. Domácí na útočné polovině zůstávají.
6'
Po ztrátě Jana Hladíka na útočné polovině chtěli Pardubáci jít rychle dopředu, přihrávka Vlčka na Kostku skončila v zámezí.
4'
Po dalším faulu Chlumeckého poslal balón do pokutového území Pardubic Michal Ševčík, Dominik Janošek odhlavičkoval.
3'
Janošek zrychlil hru a Pavel Černý následně chtěl vysunout Tomáše Zahradníčka, před ním ovšem včas zasáhl Jakub Šural.
2'
O pár sekund později právě Martin Chlumecký lehce za půlkou fauloval Jakuba Řezníčka a to znamenalo první standardku hostů. Ta skončila ofsajdem jednoho z útočících hráčů.
1'
Martin Chlumecký chtěl dlouhým míčem na pravé straně najít Dominika Kostku. Ten ale měl slunce v očích a neviděl letící přihrávku.
1'
Domácí Pardubice dnes nastoupí v tradiční červenobílé kombinaci, hosté z Brna hrají ve zlatočerném.

FK Pardubice: Markovič – Kostka, Vlček, Chlumecký, Rosa – Janošek, Icha – Zahradníček, Hlavatý, Helešic – Černý (C).
Náhradníci: Budinský – Halász, Vacek, Tischler, Koukola, Mareš, Kurka, Sychra, Lima.
Trenér: Radoslav Kováč

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica, Granečný – Texl, F. Souček – Alli, M. Ševčík, Hladík – Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Pachlopník, Rogožan, Fousek, Matejov, Blecha, Divíšek, Nečas.
Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Szikszay – Vlček, Volf.
Zbrojovka Brno byla sice před sezónou odsuzována k boji o poslední příčky, hlavně ze začátku sezóny to tak ale určitě nevypadalo. V prvních osmi zápasech totiž prohrála jen dvakrát a hned čtyřikrát slavila tři body. Forma nováčka ovšem v posledních ligových kolech trochu opadla. Zbrojováci totiž padli v Jablonci, venku proti Hradci i doma proti Spartě. Náladu si ovšem dokázali spravit aspoň pohárovým postupem. Tuto středu totiž otáčeli zápas v Táborsku, kde zvítězili po gólech v 88. a 90. minutě 2:1.
Pardubice se po dvanácti odehraných zápasech stále krčí na posledním místě se ziskem pouhopouhých šesti bodů. Ovšem vypadá to, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy. V posledním domácím utkání totiž svěřenci trenére Radoslava Kováče porazili Jablonec 1:0 a i když minulý týden padli na Letné, tak předvedli výkon, na kterém se rozhodně dá stavět. Právě v utkání na Spartě dali hráči Pardubic teprve podruhé v sezóně více než jeden gól. Celkově jich v lize dali zatím jen osm.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 13. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FC Zbrojovka Brno. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.