FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Ml. Boleslav - 5. března 2023   15:00

Slovácko
10' Siňavskij  • 54' M. Kadlec (Siňavskij)
2:1
(1:1)
Ml. Boleslav
22' Jawo

Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C), Doski – Daníček, Havlík – Petržela (76. Vecheta), Kim (65. Trávník), Siňavskij – Mihálik (89. Kalabiška).
Borek – Břečka, Brandner, Šašinka, P. Juroška, Kudela.
J. Petřík – I. Nádvorník, L. Matoušek | VAR: D. Starý | AVAR: K. Hájek
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3512 diváků
Mikulec – D. Šimek (46. Ladra), Karafiát (C), Suchý – Suchomel, Kubista (62. Matějovský), D. Mareček, Žitný (70. Dancák), Tomič – Jawo (62. Mašek), Kušej (79. Ekpai).
Mikulec

SESTŘIH: Slovácko – Mladá Boleslav 2:1. Remíza se nekonala, kapitán domácích pojistil 4. místo

Slovácko poráží Mladou Boleslav 2:1. Rozhodující branku vstřelil hlavou kapitán Michal Kadlec, jemuž centroval Vlasij Sinjavskij. Slovácko se dostávalo do brejkových situací, které ale nedokázalo dotáhnout do brankového konce a tak bylo o co hrát až do konce. Boleslav sice si vynutila převahu, ale nefungovala ji přechodová fáze a kromě nebezpečné střele Ladry z ostrého úhlu si žádnou stoprocentní šanci ve druhém poločase nevypracovala. Slovácko si vítězstvím potvrzuje čtvrtou pozici, Boleslav zůstává osmá.
90+5'
90+5'
Dlouhý aut až do vápna už obrana Slovácka odvrátila a sudí Petřík ukončil zápas.
90+4'
Matějovský dlouhým míčem našel Suchomela, který u rohového praporku se snažil centrovat, jenže balon byl sražený do autu.
90+3'
Daníček byl po souboji ve středu hřiště faulovaný, Slovácko může si v zadních řadách odpočinout.
90+2'
Hosté jej zahráli špatně, navíc Tomič poslal oblouček sice na branku, ale nikdo na balon nereagoval a ten skončil u brankáře Nguyena.
90+1'
Boleslav bude zahrávat rohový kop, jelikož prudký centr Tomiče byl sražen na roh.
90'
Druhý poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.
90'
Boleslav v zadních řadách pokazila banální rozehrávku, brankář Mikulec nedokázal posunout balon spoluhráči.
89'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Jan Kalabiška.
88'
Daniel Mareček fauloval Doskiho a sudí Petřík k němu přispěchal se žlutou kartou.
87'
Michal Trávník je potrestaný žlutou kartou za faul na Matějovského, což se nelibí domácí lavičce.
86'
Lukáš Mašek po centru sklepával do vápna na nabíhajícího Ekpaie, ale před ním byl blíže balon vybíhající Nguyen.
84'
Jenže hostující hráči dělají hodně chyb v přechodové fázi a ztrácejí míče.
83'
Boleslav získává více ze hry, Slovácko se bude soustředit na brejky.
82'
Trávník našel na hranici vápna Mihálika, který se s míčem otočil a vystřelil přízemní ránu, která postrádala razanci.
81'
Boleslavi nyní nevyšla kombinace na pravé straně, Slovácko bude vhazovat.
79'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Ubong Moses Ekpai.
78'
Lukáš Mašek šel s míčem na polovině Slovácka, dobře jej křižoval Hofmann, hostující hráč domácího hráče fauloval, jeho prohřešek zaváněl druhou žlutou kartou a následně červenou, ale nakonec sudí tento zákrok přešel bez napomenutí.
76'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Filip Vecheta.
75'
Boleslav zahrávala rohový kop, ze kterého mohlo být vyrovnáno. Ladra si balon zahrál nakrátko s Matějovským a pak z ostrého úhlu napálil míč na bránu, kdyby kdokoliv míč jemně tečoval, skončil by v bráně.
72'
Slovácko kombinuje na polovině Boleslavi, na centr v dobré pozici naskakoval Trávník, před nímž situace pro hosty zachraňoval Suchý.
70'
ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Samuel Dancák.
69'
Lukáš Mašek dohrál souboj s Trávníkem, ve kterém byl pozdě a sudí Petřík bez rozmyšlení mu dává žlutou.
67'
Petržela hledal obloučkem Sinjavského, ten balon jen přizvedl za sebe.
66'
Míč středem vedl Petržela, který obehrál několik protihráčů, přihrál Trávníkovi, který našel Sinjavského, jemuž tentokrát nevyšel centr do vápna.
65'
ze hřiště odchází Sung-pin Kim, přichází Michal Trávník.
64'
Boleslav prostřídala své řady, uvidíme jak se pozmění její hra.
62'
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Lukáš Mašek.
62'
ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Marek Matějovský.
59'
Havlík dobře načasoval kolmici na Mihálika, který si zaběhl za obranu Boleslavi, místo toho, aby ve vápně zakončil, tak hledal nepřesně Kima.
57'
Petržela je faulovaný na polovině Boleslavi, Havlík směřoval balon na Kadlece, ten byl pokrytý.
56'
Tomič nabíhal na centr od svého spoluhráče, ve vápně byl blíže balonu vybíhající Nguyen, který míč chytá do rukavic.
54'
Kapitán Kadlec vrátil hlavičkou domácím vedení, 2:1
54'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Modrobílí opět vedou! Dnes je to zápas Vlasila Sinjavského, který první branku vstřelil a na druhou nahrál, když se uvolnil ve vápně, obloučkem našel MICHALA KADLECE, jenž se položil do centru a překonal Mikulce přesně k tyči.
53'
Daníček se snažil pěkně vysunout Mihálika, ale hostující obrana balon sebrala.
51'
Po standardní situaci zůstal míč na kopačkách Slovácka. Po kombinacích střílel Kadlec, ale rána byla sražena, oblouček Havlíka hlavičkoval Reinberk nad branku.
50'
Domácí následně jej vybojovali zpět, po kombinaci Petržela našel Sinjavského, jeho přihrávka byla zblokována na roh.
49'
Po kombinaci to s razancí přihrávky přehnal Mihálik, domácí ztratilo balon.
47'
Žitný poslal míč na hranici vápna, kde znovu byl souboj Havlíka s protihráčem, a po kterém zůstal domácí hráč ležet.
46'
Jawo zůstal ležet po souboji a vypadá to, že bude nucen být ošetřený.
46'
ze hřiště odchází David Šimek, přichází Tomáš Ladra.
46'
Slovácko s Mladou Boleslaví zatím hraje nerozhodně 1:1. Hosté sice začali aktivně, ale z vedoucí branky se radovali domácí hráči. Zadáci Boleslavi po tečované střele Doskiho nepokryli Sinjavského, který poslal modrobílé do vedení. O 12. minut později už bylo srovnáno a zase po standardní situaci, kdy také odražený míč domácí hráči nepokryli, balon se dostal před Jawa, jenž tvrdou střelou překonal Nguyena. Mihálik mohl z otočky poslal Slovácko do vedení, ale těsně minul. Stejný hráč byl v nastavení první půle ještě blíže k brance, ale Šimek na brankové čáře zastoupil brankáře Mikulce.
45+4'
45+4'
Slovácko ještě mohlo jít v nastavení do vedení! Petrželův centr hlavičkoval Mihálik, Boleslav zachránil na brankové čáře Šimek, jenž balon vyhlavičkoval.
45+4'
Havlík napřáhl ke střele, brankář Mikulec jeho ránu neudržel, balon se vyhoupl nad branku a skončil za vrchní síti.
45+3'
Mareček sice vyhrál souboj ve středu hřiště s Daníčkem, ale jeho kolmá přihrávka neměla oči.
45+2'
Petržela našel dlouhým pasem na pravé straně Sinjavského, tomu se ale přihrávka do vápna nepodařila, hosté se v pohodě ubránili.
45+1'
Centr z pravé strany lapil Mikulec a váhá s rozehrávkou, což se nelíbí domácím divákům.
45'
První poločas se bude prodlužovat o pět minut.
44'
Nyní si důrazně něco vyříkávají Daníček s Karafiátem, jelikož hostující kapitán předtím upadl na trávník.
42'
První polovina zápasu se blíží ke svému konci. Na hřišti začíná panovat trochu nervozita. Sudí na popud Marečka, který po čistém souboji s Hofmannem upadl a hlasitě zakřičel přerušil hru.
40'
Na centr skákal Hofmann, který se do zakončení nedostal, kdo se dostal tak to byl Mihálik, jenž z otočky minul těsně pravou tyč!
39'
Mihálik šel zleva do otevřené obrany Boleslavi, přihrávkou hledal Petrželu, který pohybem zmátl svého strážce a balon přenechal Havlíkovi, jeho rána byla sražena na roh.
38'
Kim posunul míč před vápnem Havlíkovi, který se snažil jej procpat na malé vápno, ale tam už byli jen hosté.
36'
Martin Suchomel fauloval dost nešetrně na polovině Boleslavi Kima, sudí po chvíli ukázal hostujícímu hráči žlutou kartu.
35'
Centr z rohu odhlavičkoval Kadlec balon k Marečkovi, který jej z první vystřelil, rána byla tečována.
34'
Tomič si hledal prostor pro střelu, domácí hráči mu ubíhali, nakonec vystřelil až v pokutovém území, rána byla tečována na roh.
34'
Oba dva hráči mířili za postranní čáru a za chvíli se zapojí do hry.
32'
Nyní došlo ke srážce Mihálika se Šimkem, rozhodčí ihned volá z laviček doktory.
30'
Mareček se ocitl na trávníku, rozhodčí ihned dal pokyn masérovi a lékaři, aby vběhli na plochu, jelikož Mareček mohl mít vyražený dech.
29'
Domácí celek se nemůže prosadit ze standardní situace, stejný obrázek viděl i nyní diváci na stadioně.
29'
Havlík si už míč rovnal na střelu, nakonec balon posunul Sinjavskému, jeho přihrávka byla sražena na roh.
27'
Žitný nacentroval z rohu, nyní Slovácko situaci z rohového kopu zvládlo.
26'
Vyrovnávající branka polila hosty živou vodou a nadále se snaží ohrožovat branku Slovácka.
24'
Vše proběhlo podle pravidel, začíná se od začátku.
23'
Situaci zkoumá ještě videorozhodčí.
22'
Vyrovnání na 1:1 při svém třetím startu za hosty zařídil Lamin Jawo
22'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav vyrovnává. Žitný našel z rohového kopu na malém vápně Šimka, který sice nevyhrál souboj, ale odražený balon se dostal k LAMINU JAWOVI, který ho tvrdě poslal pod břevno.
21'
Kušek dostal přihrávku doběhu, domácí hráči jej raději zdvojili v pokutovém území, jelikož dobře ví o jeho přednostech.
20'
Žitný našel na první tyči Suchého, který balon zasáhl hlavou, brankář Nguyen musel balon nadvakrát chytat.
20'
Hosté místo aby hráli dopředu, balon poslali k brankáři Mikulcovi. Postupným útokem se však dostali zase na domácí polovinu a budou zahrávat rohový kop.
19'
Jawo si tělem pokryl míč a byl faulovaný na polovině Slovácka.
16'
Slovácko míč rozehrálo a vybojovalo rohový kop. Po kombinaci od rohového praporku vystřelil Petržela vedle pravé tyče.
16'
Na druhé straně si na problémy zadělával brankář Mikulec, kterému málem vypichl míč Mihálik, hostující brankář to nakonec ustál, Kubista ale fauloval Petrželu.
15'
Suchomel po kombinaci vystřelil, drána byla zblokována.
14'
Suchý fauloval Mihálika, který už se chtěl rozeběhnout a jít do protiútoku, hostující obránce to udělal zkušeně hned v zárodku akce, kdy nehrozila ani žlutá karta.
11'
Slovácko zahrávalo rohový kop, po pěkné kombinaci. Milan Petržela centroval do vápna, hostující obrana standardní situaci zvládla.
10'
Vlasil Siňavskij uklidil míč do sítě na zadní tyči, 1:0
10'
Modrobílí jdou do vedení! Petržela na levé straně oklamal Šimka, přihrál Doskimu, jeho rána byla tečována mimo branku, ale na zadní tyči dobíhal VLASIJ SINJAVSKIJ, který v těžké pozici dopravil míč do sítě i za přispění břevna.
10'
Domácí však získali míč na své kopačky a do rozehry zapojili brankáře Nguyena.
9'
Boleslav vyrovnala hru a kombinuje na polovině Slovácka.
6'
Nebezpečně centroval z pravé strany Tomič, Nguyen těsně před Žitným balon chytil, hostujícímu hráči stačilo být o sekundu dříve u míče a byl by z toho gól.
5'
Jawo mohl využít dobrého presinku svého celku. Hofmannovi odebral míč čistě hráč hostů, balon se odrazil k Jawowi, který udělal kličku ve vápně Nguyenovi a upadl, hned se otočil směrem k sudímu Petříkovi a chtěl penaltu, rozhodčí nechal hru pokračovat. Po přerušení tuto situaci konzultoval s VARem, ten potvrdil jeho verdikt.
4'
Jawo sprintoval za přihrávkou, ale balon na hrací ploše nestihl.
3'
Jawo přes Doskiho odcentroval skoro z pravé strany vápna, přihrávka neprošla na jeho spoluhráče.
2'
Sinjavskij přihrál právě Reinberkovi na pravé straně, ten ostře nacentroval a našel Doskiho, který nezakončil v dobré pozici přesně.
1'
Hned v úvodu skončil po souboji na zemi Reinberk, který se jen stěží zvedá z trávníku.
1'
Ondřej Mihálik posunul jako první míč na svého kolegu Kadlec a tím začal dnešní zápas.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát v tradičních bílých kompletech, také Boleslav nebude měnit svoji nejčastější barvu a to modrou.
-12'
Také domácí fotbalisté míří se ohřát do kabin.
-14'
Hráči Boleslavi končí rozcvičku před zápasem a odebírají se do útrob stadionu.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C), Doski – Daníček, Havlík – Petržela, Kim, Sinjavskij – Mihálik.
Náhradníci: Borek – Vecheta, Břečka, Trávník, Brandner, Kalabiška, Šašinka, P. Juroška, Kudela.
Trenér: Martin Svědík

FK Mladá Boleslav: Mikulec – D. Šimek, Karafiát (C), Suchý – Suchomel, Kubista, D. Mareček, Žitný, Tomič – Jawo, Kušej.
Náhradníci: Šeda – Matějovský, Ladra, Fulnek, Dancák, Mašek, Ekpai.
Trenér: Pavel Hoftych

Rozhodčí: : J. Petřík – I. Nádvorník, L. Matoušek | VAR: D. Starý | AVAR: K. Hájek.
Trenér Svědík, který se vrací po třízápasovém trestu zase opět na lavičku, udělal několik změn. Od záčátku střetnutí si poprvé zahraje Kim, s ním v záloze bude spolupracovat Sinjavskij a na hrotu bude operovat uzdravený Mihálik. Také kouč Hoftych pošle od začátku střetnutí Jawa Žitného a domácím divákům dobře známého Michala Tomiče.
Slovácko s Boleslaví sehrálo celkem 33 zápasů, 15 duelů vyhráli Mladoboleslavští, 10 střetnutí dopadlo remízou a 8 zápasů vyhrálo Slovácko. V posledních třech modrobílí neprohráli. Nejčastější výsledek mezi oběma mužstvy byla remíza 1:1. Nejlepší střelec duelů byl Václav Jurečka s pěti brankami, který nyní působí ve Slavii.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Petržela, Havlík, Daníček, Doski – Kohút – Vecheta.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Šimek, Karafiát, Suchý – Suchomel, Kubista, Matějovský, Mareček, Fulnek – Kušej, Ladra.
Trenéru Svědíkovi bude chybět Daniel Holzer, který laboruje se svalem. Otazník visí nad startem Mihálika, který už začal s treninkem. Také v sestavě Boleslavi visí otazník nad startem Vaníčka.
Hráči Slovácka se budou chtít rehabilitovat, jelikož v týdnu nepostoupili do semifinále poháru MOL Cup, když vypadli s Bohemians Praha 1905. Museli dotahovat dvoubrankové manko z prvního poločasu. Nejprve se trefil po vyraženém centru Nguyena hostující Čermák a druhou branku modrobílí inkasovali po rohovém kopu, když si nepohlídali nabíhajícího Hůlku. Ve druhém poločase vsadili domácí trenéři postupně všechno na ofenzívu. Do útoku vytáhli obránce Hofmanna, jenž se mohl hned prosadit, ale v pádu netrefil branku Bohemky. Slovácko si vytvořilo šance, ale neproměňovalo je. Nakonec snížilo v nastaveném čase po hlavičce Hofmanna, ale kontaktní branka přišla příliš pozdě a hosté se dokázali ubránit vyrovnání.
FK Mladá Boleslav

Boleslav se nachází v prostřední skupině tabulky na osmém místě, vybojovala 27 bodů. Z pěti jarních zápasů získala 5 bodů za jedno vítězství a dvě remízy. V posledním zápase remizovala s Českými Budějovicemi 2:2, když dvakrát v zápase vedla, po brankách Kušeje a Kubisty, ale vedení nedokázala udržet.
1. FC Slovácko

Slovácko je v tabulce na čtvrté pozici se ziskem 32 bodů. Jarní neporazitelnost Moravanů ukončila až Slavia Praha v minulém kole výsledkem 2:0, když vstřelila v každém poločase po jedné brance. Nejprve se po standardní situaci prosadila díky přesné hlavičce Olayinky. Ten samý hráč se zapsal mezi střelce také ve druhém poločase, když usměrnil střílený centr od Holeše. Slovácko branku Koláře ohrozilo jen sporadicky. Havlíkovu střelu v prvním poločase vyrazil Kolář na roh. Také skončila neprůstřelnost Filipa Nguyena, který inkasoval po 435 minutách.
Příjemné nedělní odpoledne, vítám Vás u sledování 22. kola základní části FORTUNA:LIGY. Fotbalisté 1. FC Slovácko budou hostit v domácím prostředí FK Mladou Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.