FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Bohemians - 27. srpna 2022   19:00

Sparta
53' Čvančara
1:1
(0:1)
Bohemians
10' Hronek  (Puškáč)

Holec – Mejdr, Sörensen, Zelený, Höjer – Sadílek (74. Sáček), Pavelka (C) – Karabec (56. Juliš), Daněk (83. Fortelný), Jankto (74. Minčev) – Čvančara.
Heča – Wiesner, Panák, Vitík, Patrák, Drchal.
Orel – Kubr, Kříž
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
17 305 diváků
Valeš – Křapka, Hůlka, Köstl – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš (57. Petrák), Kovařík (71. Dan. Krch) – Hronek (81. Koubek), Puškáč (71. Hála), Beran (57. Mužík).

SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:1. Ztráta doma, trefili se Hronek a Čvančara

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 305 diváků.
Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 10:6. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:11.
Je dobojováno. Po přestávce jsme viděli fotbal na jednu branku, Sparta měla velkou územní převahu a na Valeše se hrnul jeden útok za druhým. No a v 53. minutě přišlo vyrovnání, když se ve pokutovém území nejlépe zorientoval Tomáš Čvančara a využil odražený míč ke střele po zemi. Další šance ale zůstaly bez využití a naopak mohlo udeřit na opačné straně. Stačilo, aby po náběhu po přímém kopu využil svého postavení Puškáč a zblízka uklidil ránu za Holce. Další gól už tak nepadl a po výsledku 1:1 došlo k dělbě bodů. Sparta jich má po pěti kolech deset a je lídrem soutěže, Bohemians jsou s osmi body na čtvrtém místě.
90+5'
90+5'
Po centru se pískal útočný faul, rozhodčí ukázal, že Sörensen přistrčil Krcha.
90+4'
Možná poslední standardka pro Spartu, u vápna je pěkná tlačenice.
90+3'
Domácím to nevyšlo ani po centru Sörensena, obranná hlavička vrátila hru spíše ke středu.
90+2'
Sparta finišuje, teď si ale bude muset počkat, neboť rozehrává hostující gólman Valeš a nepospíchá.
90+1'
Höjer rozehrál rohový kop, lehce přetažený centr skončil na opačné straně, Sparta bude vhazovat.
90'
Kousíček za pokutovým územím si míč zpracoval Casper Höjer, levačkou ale zase pouze trefil bránící hráče Bohemians.
89'
Hra je u Valeše, ten s rozehrávkou nikam nepospíchá. Sudí s ním má zatím trpělivost.
88'
No... Odkop domácích trefil do hlavy Koubka a od něj šel vysoký oblouček na Holcovu branku. Ten si musel dávat velký pozor, aby mu míč nezapadl pod břevno. Skončilo to na horní síti.
87'
Hostující Köstl měl trochu prostoru u postranní čáry, jenže svou příhru poslal do země nikoho.
86'
Mejdr neúnavně centruje z pravého křídla, nyní ale trefil pouze prvního bránícího hráče.
85'
Sparta je v tlaku, chce z dnešního zápasu všechny body, jenže koncovka není podle představ. Další střelecký pokus skončil někde kolem patnácté řady tribuny za brankou.
84'
Po akci z levé strany se míč dostal do vápna, tam se však odrazil přesně k Valešovi a ten jej skryl ve svých rukavicích.
83'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Jan Fortelný.
82'
Sáčka poslal faulem k zemi Martin Hála a od rozhodčího Orla byl potrestán zaslouženou žlutou kartou.
82'
Změnu chystá i trenér Priske, na hrací plochu se vydá Jan Fortelný.
81'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Matěj Koubek.
80'
Hosté budou střídat, Petr Hronek toho má dost a Bohemians nyní dokonce hrají bez něj.
79'
Sáček a po něm i Höjer vyslali prudké střely po zemi, oba tyto pokusy byly zablokovány obranou, která tak velmi pomohla Valešovi.
79'
Mejdr čepoval další centr do vápna, tentokrát hledal Čvančaru, poslal mu ovšem až moc prudký a vysoký pas.
77'
Sparta tak rozehrála pouze roh a centr od praporku nebyl z těch nejpovedenějších...
76'
Sáček se natlačil před Jindřiška a chtěl penaltu
76'
Domácí se zlobí, neboť mají pocit, že byl ve vápně faulován Sáček. Sudí Orel však Jindřiškův zákrok jako nedovolený nevyhodnotil.
75'
Z pravé strany centroval Mejdr, nízká přihrávka skončila u obranného valu Bohemians.
74'
ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Martin Minčev.
74'
ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Michal Sáček.
73'
Po něm se už může Sparta definitivně uklidnit, hostující Hála musel dokonce pospíchat, aby malou domů na Valeše vše ukončil.
73'
No a to samé platilo i po zakončení Křapky. takže tu máme třetí roh v krátkém časovém úseku.
72'
Další roh. Centr totiž propadl až k hranici vápna, kde nejlepší moment pro zakončení prováhal Hronek a jeho střela byla sražena.
71'
I s novými hráči zamířili hosté do útoku a vybojovali si rohový kop.
71'
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Martin Hála.
71'
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Daniel Krch.
70'
Höjer svým centrem, který se kroutil od branky, hledal Pavelku, ten byl pod dobrou obranou a míči zamířil mimo vápno.
69'
Rohový kop pro Spartu, ten na levé straně vybojoval kličkami Jakub Jankto.
68'
Do hry půjdou za malou chvíli Daniel Krch a Martin Hála.
67'
Na lavičce Bohemians se chystá střídání, čeká se na vhodnou chvíli a přerušení hry.
66'
Na lavičku Sparty mezitím o berlích a s ovázanou nohou dokulhal Adam Karabec, který musel před několika málo minutami střídat.
65'
Už se zase hraje, oba celky jsou v jedenácti lidech.
64'
Žlutou kartou byl za slovní výpady potrestán domácí asistent trenéra Thomas Norgaard.
64'
Další potíž pro Spartu, na zemi totiž leží Pavelka, který po vzdušném souboji tvrdě dopadl na rameno. Probíhá ošetřování.
63'
Juliš zblízka neusměrnil míč do sítě
63'
Zprava zasprintoval Jankto, jeho přihrávka pod sebe skončila u Höjera, ten vytáhl prudkou ránu, kterou chtěl Juliš sklepnout k tyči. Skončilo to těsně vedle!
62'
Samotná standardka pro Valeše nebezpečná nebyla, Sparta se ovšem prakticky ihned vrátila do útoku.
61'
Už se zase hraje na opačné straně, Mejdr vybojoval pro Spartu rohový kop.
60'
Hosté opět začínají přidávat na tempu a zlobí obranu Sparty, která si ve vápně musí dávat obrovský pozor. Sledujeme opravdu povedený zápas.
59'
Zleva předvedl sólo akci hostující Köstl, vytáhl několik kliček, ale vystřelit nakonec nedokázal.
57'
ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Ondřej Petrák.
57'
ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Ladislav Mužík.
57'
Velká šance Bohemians! Po rozehrání přímého kopu si za obranu naběhla hned trojice hráčů v zelenobílých dresech a zcela nepokrytý Puškáč z vynikající pozice trestuhodně minul!
56'
Puškáč měl na noze druhý gól zelenobílých
56'
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Lukáš Juliš.
56'
Sparta bude střídat, na půlce zůstal ležet Karabec a hned ukazuje, že to nepůjde.
53'
Pohotový Čvančara srovnal na 1:1
53'
Sparta právě vstřelila branku!
Rostoucí tlak domácích přináší své ovoce a je srovnáno! Po akci pravou stranou přišla příhra na Daňka, jeho střela byla zblokována, ale odrazila se přesně k TOMÁŠI ČVANČAROVI a ten už dokázal po zemi Valeše překonat – 1:1!
52'
Po vysokém míči do vápna to měl proti noze Pavelka, trefil ovšem pouze stínícího protivníka.
52'
Roh pro Spartu.
51'
Čvančara se zprava prosmýkl do šestnáctky, bleskově si hodil míč na střelu, ale Valeš jeho křížný pokus vyškrábl!
49'
Karabec předváděl kličky u pravého rohu vápna, s míčem se však dostal až mimo hrací plochu.
48'
Z ostrého úhlu, takřka od brankové čáry to zkusil Jankto, ale těžko říci, zda to byla střela, nebo prudký centr na spoluhráče. Každopádně skončil míč mimo centrum dění.
47'
Sparta si hned v úvodu vybojovala rohový kop, centr byl ovšem bleskově odvrácen mimo šestnáctku.
46'
Je za námi první poločas, který se v úvodu rozjížděl v pomalejším tempu, ale už v desáté minutě přišel úvodní gól. Hosté předvedli akci pravou stranou a po příhře do vápna zakončoval tečovanou střelou Petr Hronek. Pak se osmělila i Sparta, Valeš musel několikrát vystartovat po míči, dokázal však udržet čistý štít. Bohemians pak mohli náskok navýšit, proti byl ovšem gólman Holec, který vyrazil střelu Hronka po zemi a hlavně vytlačil Kovaříkovu bombu na břevno. Branková konstrukce pak hrála roli i na opačné straně po Daňkově střele, další gól už ovšem diváci neviděli. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Jánoš hledal přihrávkou od půlky Hronka, scházela tomu ale i základní přesnost.
45'
Teď se ale Bohemians dostali do protiakce a vybojovali si roh. Ten pro Holcovu branku ale nebezpečný nebyl.
44'
Sparta touží po srovnání skóre ještě před odchodem do kabin, hosté se urputně brání.
43'
Tečovaná Daňkova střela skončila na tyči
43'
Hosté si teď mohli zhluboka oddechnout. Sparta získala míč na pravé straně, po příhře na střed sklepl Čvančara na Daňka a jeho střela po zemi skončila na tyči Valešovy branky!
41'
Dlouhý pas směrem k vápnu Sparty, na míč si nabíhal Hronek, bylo to ale až moc prudké a u míče byl jako první Holec.
39'
Nakonec se stejně pískal nedovolený zákrok na Valeše, kterého se dopustil Sörensen.
39'
Höjer dlouho čekal na ideální moment k centru od rohového praporku, hledal hlavně Čvančaru, toho ovšem obrana Bohemians zvládla uhlídat i přes jeho vířivý pohyb.
38'
Pravou stranou se do pokutového území probil domácí Pavelka, povedlo se mu i vystřelit, jeho rána ale byla tečována na rohový kop.
36'
Bohemians předvádí výborný výkon jak směrem kupředu, kdy dělají soupeři velké potíže, ale také dozadu, kde drží Čvančaru a spol. na uzdě.
34'
Trochu se nám na hrací ploše přitvrzuje, nyní po souboji se Zeleným leží na trávníku hostující Hronek.
32'
Tak domácí si mohou oddechnout. Jankto sice kulhá, ale bude pokračovat a není potřeba ani ošetřování.
31'
Je tu možná potíž pro Spartu, neboť ve vápně hostů leží po souboji s Jindřiškem Jankto a vůbec se mu nechce na nohy.
30'
Po následném přímém kopu zakončoval Beran, nebylo to ale dostatečně prudké na to, aby byl Holec vážněji ohrožen.
29'
Söronsen vysvlékl Puškáče z trenek a mohl být rád, že nebyl vyloučen
29'
Hostující Puškáč se dostal před Asgera Sörensena, ten musel faulovat, a za to, že s Puškáče takřka stáhl trenýrky, dostal žlutou kartu.
27'
Berana vychytal Holec, Kovaříkova dorážka do břevna!
27'
Moc nescházelo, aby to bylo o dvě branky! Hosté předvedli rychlý přechod do útoku, ve vápně dostal prostor pro zakončení Hronek, jeho ránu Holec vyrazil a když pak zkřížil cestu dalšímu hráči Bohemians, vytáhl nejlepší zákrok těchto chvil. Povedlo se mu rukou vytáhnout Kovaříkovu bombu na břevno!
26'
Čvančara se dostal před Křapku, následná přihrávka ale pouze prolétla pokutovým územím.
24'
Sparta začíná přidávat na tempu, poslední okamžiky domácí zatlačují soupeře před vlastní branku.
22'
Valeš opět vytáhl pohotový zákrok, když se vrhl rybičkou proti Janktově centru šajtlí a míč vyrazil. Kdyby se mu to nepovedlo, Čvančara by už uklízel do prázdné branky.
21'
Lukáš Hůlka fauloval na obranné polovině a i když se verdiktu sudího hodně divil, tak přímý kop neměl šanci odvolat. Už se vrací do vápna bránit standardku.
20'
Daněk předal Janktovi, ten vyzkoušel Valeše
20'
Valeš má za sebou první vážnější zákrok. Po výpadu pravou stranou centroval Sadílek, našel Jankta a ten se pokládal do zakončení z voleje. Jeho rána šla ale do míst, které pokrýval připravený gólman Bohemians.
18'
Hosté to vzali pravou stranou a po přihrávce na střed se po míči natahoval Hronek. V tuto chvíli to měl ale na dlouhou nohu.
17'
Antonín Křapka udržel na zádech dotírajícího Karabce a uklidil míč mimo hrací plochu. Sparta vhazuje.
16'
Přesto se hosté vrátili zpět do útoku a vybojovali si dokonce roh. Po následném centru se ale za malou chvíli pískal nedovolený zákrok na Daňka. Sparta může jít do protiútoku.
15'
Další pokus Bohemians o dlouhý pas za obranu, tentokrát to domácí zvládli na jedničku a pro tuto chvíli situaci vyřešili.
13'
Köstl fauloval Sörensena a jelikož to byl už jeho dnes druhý ostřejší zákrok, je na koberečku u sudího Orla.
12'
Sparta se zatím nemůže prosadit proti zhuštěné obraně soupeře, akce tak končí kus před vápnem.
10'
Hronek obehrál Pavelku a poslal Klokany do vedení, 0:1
10'
Bohemians právě vstřelili branku!
Hosté jdou do vedení. Povedl se jim rychlý nákop na útočnou polovinu, Puškáč skvěle zpracoval, přihrál do pokutového území, kde se pohyboval PETR HRONEK a ten nadvakrát vyslal střelu na branku. Ta byla navíc lehce tečována Pavelkou a gólman Holec tak nemohl plnohodnotně reagovat – 0:1.
9'
Nakonec zasahovat nemusel, neboť Dostál zakončoval zcela mimo a navíc jej obrana Sparta dokázala vystavit do ofsajdu.
8'
Standardní situaci teď má hostující celek, Holec si už koordinuje obranu u svého vápna.
7'
Valeš od své branky rozehrával dlouhým nákopem, jeho spoluhráči ovšem u míče moc dlouho nevydrželi.
6'
Následný nákop do pokutového území mířil na Sörensena, obrana hostů si jej ale dokonale pohlídala a nepustila k případnému zakončení.
5'
Domácí Karabec skončil na trávníku a ne vlastní vinou. Po Köstlově faulu je tu přímý kop pro Spartu.
4'
Čvančara opět v útoku, nyní pravou stranou, skončil ovšem ještě před centrem od rohového praporku.
3'
Na opačné straně se k míči chtěl dostat Čvančara, jenže obrana Bohemians zvládla odkopnout. Sparta bude vhazovat.
2'
První akce Bohemians. Po pravé straně zasprintoval Hronek, centrem našel Puškáče, jeho hlavička však skončila vedle Holcovy branky.
2'
Sparta má míč na svých kopačkách, Sörensen se Zeleným kombinují kousek od vlastního vápna.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

AC Sparta Praha: Holec – Mejdr, Sörensen, Zelený, Höjer – Sadílek, Pavelka (C) – Karabec, Daněk, Jankto – Čvančara.
Náhradníci: Heča – Wiesner, Panák, Vitík, Patrák, Minčev, Sáček, Fortelný, Juliš, Drchal.
Trenér: Brian Priske

Bohemians Praha 1905: Valeš – Křapka, Hůlka, Köstl – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš, Kovařík – Hronek, Puškáč, Beran.
Náhradníci: Soukup – Bartek, Mužík, Koubek, Novák, Dan. Krch, Hála, Petrák, Nový.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Orel – Kubr, Kříž.
Zápas v Generali Česká pojišťovna Arena začne v 19:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Pavel Orel, kterému budou na pomezí asistovat Jaroslav Kubr a Jiří Kříž. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Jan Všetečka.
Bohemians Praha 1905

Hosté jsou po čtyřech odehraných kolech na šestém místě se sedmi body, dá se tedy říci, že i zde byl start poměrně povedený. Bohemians zatím střídají výhru se ztrátou bodů a jedna taková přišla v minulém kole. Zelenobílí hráli doma s Hradcem Králové a už po půlhodině prohrávali po gólech Kubaly a Vlkanovy o dva góly. Puškáč sice ještě před pauzou snížil z pokutového kopu, víc už ale Bohemians nezvládli a prohráli tak 1:2.

Odehrané zápasy

Jablonec – Bohemians 0:3
Bohemians – Baník 3:3
Teplice – Bohemians 0:1
Bohemians – Hradec Králové 1:2
AC Sparta Praha

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě se ziskem devíti bodů. Sparta po nepovedeném vstupu do sezóny, kdy na svém stadionu podlehla Liberci 1:2, ale poté se rozjela a třemi výhrami v řadě se vyšplhala až na čelo tabulky. Naposledy se tým představil v Mladé Boleslavi, kde se sice jako první trefil domácí Donát, ale po pauze to už bylo je o Spartě a po gólech Juliše, Sørensena a Čvančary skončil výhrou 3:1 pro pražský celek.

Sparta – Liberec 1:2
České Budějovice – Sparta 0:2
Sparta – Olomouc 2:0
Mladá Boleslav – Sparta 1:3
Dobrý podvečer u české FORTUNA:LIGA. Společně se podíváme na utkání 5. kola mezi týmy AC Sparta Praha a Bohemians Praha 1905.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.