FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Plzeň - 27. srpna 2022   16:00

0:1
(0:0)
Plzeň
90+4' Mosquera  (Čermák)

Janáček – L. Havel, Králik (C), Broukal – Sladký, Penner (46. Zajíc), Hora I, Čolić – Čmelík (83. Matoušek I), Potočný (68. Grič), P. Hellebrand (62. Čavoš).
Šípoš – Švec, Mic. Škoda, Hais, Čoudek.
Hocek – Nádvorník, Machač.
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice.
4893 diváků
Staněk – Jemelka, Mo. Tijani, Hejda (C), Holík (68. M. Havel) – Kalvach, Bucha – Jirka (56. Kopic), Sýkora (84. Čermák), Pilař (56. Mosquera) – Bassey (56. Chorý).
Jedlička – Pernica, Cadu, Dedič, Kaša, Ndiaye.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.
To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního odpoledne se s vámi loučím, mějte se fajn. Na shledanou.
Je dobojováno. Viktoria Plzeň nakonec vyválčila na Střeleckém ostrově tři body, to když v 94. minutě udeřil po rohovém kopu Jhon Mosquera. Ve druhém poločase udělala hostující lavička několik změn v sestavě a ty se nakonec na konečném skóre ukázaly jako rozhodující.
90+6'
90+5'
Domácí to ještě zkoušejí, nicméně už nemají tolik času.
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Jhon Mosquera).
90+4'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria střílí gól doslova za minutu dvanáct. Aleš Čermák rozehrál roh na hranu malého vápna, tam se nejvýše do vzduchu dostal JHON MOSQUERA, který zřejmě rozhoduje o třech bodech pro hostující Plzeň.
90+4'
Odražený míč si zpracoval na hraně vápna Lukáš Kalvach, avšak ani on míč přes bránicí hráč na bránu neprocpal.
90+3'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Tomáš Zajíc).
90+2'
Jan Kopic si naváděl míč ke střele, avšak přes hluboký blok hráčů Dymama míč na branku soupeře nedostal.
90+1'
Tijani v první nastavené minutě nakopl míč na Milana Havla, ten byl. však na pravé straně vápna obsazen.
90'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví pět minut.
89'
Jindřich Staněk váhal zda jít ven z brány či ne, nakonec hostující brankář vyběhl a míč odkopl snad až na zaparkovaná auta u obchodu poblíž stadionu.
88'
Tomáš Zajíc chtěl z pravé strany centrovat do vápna, avšak balon se snesl přímo na Jindřicha Staňka, jenž bez problémů míč zachytil do svých rukavic.
87'
Pavel Bucha se ve středu pole vyhnul Horovi, jenž proti jeho nohám šel skluzem, avšak poté nepřesně předal hru na Kopice a domácí Dynamo tak bude poblíž středové čáry vhazovat.
86'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Pavel Bucha).
85'
Jan Kopic si navedl míč do vápna, poté na zadní tyči oslovil Jhona Mosqueru, jehož zpětnou přihrávku nikdo neuklidil do sítě.
84'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Aleš Čermák.
83'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Jakub Matoušek.
82'
Domácí k tomu tentokrát měli blízko, avšak jejich snaha končí útočícím faulem.
80'
Zápas se nám přehoupl do své poslední desetiminutovky. Dočká se jeden z týmu ještě regulérní branky? To ukáží následující minuty.
78'
Chorý skóroval rukou, jeho gól neplatil
78'
Viktoria vstřelila na Střeleckém ostrově branku, avšak hosté se radovali jen krátce. Jhon Mosquera nejprve skvěle patičkou oslovil na levé straně Milana Havla, jehož následný centr uklidil do sítě Tomáš Chorý, avšak rukou.
77'
Tomáš Chorý byl podražen u pravé postranní čáry. Žlutou kartu za tento zákrok uviděl domácí kapitán Martin Králík.
75'
Bucha vypustil dělovku, skórovat mohl i Mosquera
75'
Viktoria začíná kousat. Janáček nejprve zlikvidoval ránu ze střední vzdálenosti, následně Havel z pravé strany našel ve vápně Jhona Mosqueru, jehož zakončení ale směřovalo vedle brány.
74'
Tomáš Zajíc dostal hezký balon na půlicí čáru, avšak proti jeho úniku bravurně zasáhl Mohamed Tijani, hra se opět otáčí na druhou stranu.
73'
Na opačné straně hřiště byl faulovaný Jhon Mosquera, Lukáš Kalvach rozehrál míč rovnou do vápna, jeho centr letěl na první tyč, kterou měli hráči Dynama ale dobře pohlídanou.
72'
Po rozehrávce se dostal k hlavičce v pokutovém území Lukáš Havel, avšak domácí obránce hlavičkoval zády k brance, podle toho jeho zakončení také tak vypadalo.
71'
Tomáš Chorý si po odehrání balonu pomohl nedovoleným způsobem, míč se opět vrátí na kopačky domácího Dynama.
70'
Jan Kopic chtěl zrychlit hru rychlou přihrávkou na Tomáše Chorého ve vápně, ale jeho pas nebyl vůbec přesný.
68'
ze hřiště odchází Libor Holík, přichází Milan Havel.
68'
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Jakub Grič.
67'
Dnešní utkání sleduje 4893 diváků.
66'
Hosté opět hrozili, tentokrát po pravé straně, jejich následný centr ale uklidil do bezpečí na zadní tyči Benjamin Čolić.
65'
Střídající Jhon Mosquera oživil plzeňskou hru na levé straně, během krátké doby poslal do vápna hned tři zajímavé centry, avšak ani jeden z nich nedokázali hosté uklidit do brány.
63'
Opět hrají domácí, Lukáš Čmelík si ale tak dlouho připravoval míč k centru, az mu balon utekl do zámezí.
62'
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Patrik Čavoš.
62'
Plzeň začíná kousat. Po následném rohovém kopu se k hlavičce dostal Tomáš Chorý, avšak branku soupeře těsně minul.
61'
Jemelkovu bombu vytáhl Janáček na roh, po něm hrozil Chorý
61'
Václav Jemelka si našel odražený balon na hraně pokutového území a jeho nebezpečnou ránu musel vytáhnout nad bránu brankář Martin Jenáček.
60'
Máme za sebou hodinu hry, po dalším nedovoleným zákroku tentokrát budou rozehrávat domácí fotbalisté.
59'
Lukáš Kalvach rozehrál standardku centrem na Jhona Mosqueru, ten ovšem nevyhrál důležitý hlavičkový souboj na pravé straně.
58'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Patrik Hellebrand).
58'
Pavel Bucha posílal míč na pravou stranu, tam byl ovšem jeho spoluhráč obsazený. Plzeň před malou chvíli udělala hned trojice střídání a na její hře by to mělo být znát.
56'
ze hřiště odchází Erik Jirka, přichází Jan Kopic.
ze hřiště odchází Fortune Bassey, přichází Tomáš Chorý.
ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Jhon Mosquera.
56'
Na druhé straně byl na chvilku volný Václav Jemelka, jehož centr ve vápně přeletěl všechny a všechno.
55'
Následoval dlouhý aut až do pokutového území, kde měli domácí největší šanci zápasu. Lukáš Havel na první tyči prodloužil míč na zadní tyč, kde trestuhodně hlavou selhal plzeňský odchovanec Martin Sladký.
54'
Sladký z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do tyče
54'
Dynamo se nadále tlačí směrem dopředu, centr z levé strany ale Václav Pilař odrazil do zámezí.
53'
Václav Pilař chtěl šajtlí oslovit ne vápně naběhnutého Jana Sýkoru, jenomže jeho pas byl až příliš prudký a Sýkora již balon na hrací ploše nestihl.
51'
Roman Potočný si ve vápně naskočil na centr Havla, avšak explzeňský útočník hlavou branku soupeře netrefil.
51'
Plzeň se opět svědomitě ubránila, avšak ne na dlouho, jelikož Dynamo opět sebralo odražený balon.
50'
U míče už jsou opět domácí, kteří se snaží něco vymyslet na útočné polovině.
49'
Hosté se v utkání spíše nadále trápí, zatím Plzni vůbec nejde kombinace a velkým překvapením, že Martin Jenáček stále nemusel čelit jediné střele.
48'
Lukáš Čmelík se s míčem obtočil v pokutovém území, jeho následný centr ovšem skončil až za brankou Staňka, hostující gólman bude odkopávat od své branky.
47'
Dlouhý balon za plzeňskou obranu si sebral Mohamed Tijani, hostující stoper následně míč odehrál do zámezí.
46'
ze hřiště odchází Nicolas Penner, přichází Tomáš Zajíc.
46'
Je za námi první poločas, který nebyl příliš atraktivní. V zápase byla k vidění pouhopouhá jediná střela na bránu, tu měl na svědomí Patrik Hellebrand, avšak nebylo to ze situace, která by měla skončit brankou. Doufejme, že se vše ve druhém poločase změní a místo velkého boje uvidíme i pořádný fotbal.
45+2'
45+1'
Pavel Bucha měl na konci prvního poločasu zajímavou příležitost, leč špatnou domácí rozehrávku nedokázal potrestat.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
45'
Zajímavá situace. Janáček šel ven z brány, leč domácímu brankáři z ničeho nic vypadl balon. Celou situaci ale domácí brankář posléze zvládl s grácií.
43'
Fortune Bassey se nedokázal uvolnit na pravé straně přes Hellebranda, hosté ale zůstanou nadále u balonu.
42'
Rozehrávky se tentokrát ujal Jan Sýkora, jeho přetažený cent se snažil do vápna vrátit Václav Pilař, Jemelka avšak nedokázal následně zavřít zadní tyč.
41'
Bassey v tutovce, ránu mu zblokoval Havel
41'
Fortune Bassey se po centru uvolnil v pokutovém území, na poslední chvíli domácí dokázali jeho ránu zablokovat na další rohový kop.
40'
Centr z pravé strany mířil na Davida Broukala, který si naběhl až do vápna, domácího obránce tam ale skvěle zakřižoval Jan Sýkora a kulatý nesmysl nakonec doputoval až za základní čáru.
39'
Domácí kousek od rohového praporku hodili dlouhý aut až do pokutového území, tam ale na první tyči vyhrál hlavičkový souboj Fortune Bassey.
38'
Hosté kombinují na půlicí čáře, Plzeň ale výborně napadá rozehrávku Dynama.
37'
Ani tentokrát z toho není pro hosty zakončení. Domácí obrana opět včas odvrátila míč do bezpečí.
36'
Další rohový kop pro Plzeňany, míč si staví opět Lukáš Kalvach.
35'
Roman Potočný centrem oslovil na zadní tyči Broukala, ten nicméně branku soupeře hodně přestřelil.
33'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Mohamed Tijani).
32'
Hra se rychle otočila, Václav Pilař si dělal prostor v pokutovém území, avšak ani nadvakrát nedokázal skrz bránicí těla dostat míč až ke gólmanovi.
31'
Světe div se, ve 31. minutě proběhla první střela na bránu. Patrik Hellebrand si navedl míč směrem do středu hřiště a ze střední vzdálenosti prověřil Jindřicha Staňka, ten míč nicméně pohodlně zachytil.
30'
Stejná situace i na opačné straně, tentokrát míč na hrací ploše nestihl Jan Sýkora.
29'
Dlouhý balon směřoval na Lukáše Čmolíka, avšak ten i kdyby měl nohy Usaina Bolta, tak by míč na hrací ploše nestihl. Od své branky bude vykopávat Jindřich Staněk.
28'
Tentokrát z toho ale nic nebylo. Lukáš Kalvach posílal vysoký balon na Tijaniho, ten sice vyhrál důležitý hlavičkový souboj ve vápně, poté ale míč přelétl branku soupeře.
27'
Plzeň bude po dalším faulu rozehrávat standardní situaci. Přiznejme si, že tuhle disciplínu má Viktoria dobře naučenou.
26'
Na půlicí čáře proběhl souboj dvou dvacetjedniček, vítězem tohoto miniduelu se stal Václav Jemelka, který včas zakopl míč.
24'
Erik Jirka vyhrál hlavičkový souboj u pravé postranní čáry, před Holíkem ale následně zahrál včas Penner.
23'
Prudký centr Lukáše Kalvacha se snášel na malé vápno, nejvýše do vzduchu ale vyšplhali opět domácí obránci.
22'
Prudký centr Erika Jirky z pravé strany prolétl celé vápno, až u druhé tyče ho domácí raději zakopli na rohový kop.
21'
Lukáš Havel zahrál míč zpět na svého brankáře, který z jedničky nakopl míč směrem dopředu.
20'
I ve dvacáté minutě se obraz hry nadále příliš nezměnil, sledujeme spíše jeden velký boj, navíc bez jediné střely na bránu.
19'
Viktoria rychle změnila obraz hry, Jirka dalším rychlým pasem do vápna hledal svého spoluhráče, jenomže u balonu byl jako první Martin Jenáček.
18'
Domácí se nyní ukličkovali u pravé postranní čáry, hosté budou zadarmo vhazovat.
16'
Pavel Bucha hledal Václava Jemelku, který si zaběhl až za záda obránců, jenomže jeho pas byl opět příliš dlouhý, Jemelkovi chyběl krok navíc.
15'
Domácí šli do otevřené plzeňské obrany, Roman Potočný si vedl balon po levé straně, fantastickým skluzem avšak jeho akci ukončil Lukáš Hejda.
14'
Podruhé míč rozehráli Západočeši nakrátko, velkou díru do světa s tím ovšem neudělali, Martin Janáček opět zasahovat nemusel.
13'
Který si hostující fotbalisté zopakují, první centr Kalvacha Dynamo opět odvrátilo na roh.
12'
Luděk Pernica krásným dlouhým balonem oslovil na pravém křídle Jana Sýkoru, před ním ale domácí míč odkopli na rohový kop.
11'
Václav Pilař následně přihrával do pozice ke střele Eriku JIrkovi, ten nicméně míč dostal na dlouhou nohu, tudíž stále tak čekáme na první střelu, který by jakkoliv zaměstnala jednoho z gólmanů.
10'
Po deseti minutách hry posílal Lukáš Kalvach zajímavý centr na zadní tyč, kam si nabíhal Václav Pilař, ten to ovšem se svojí výškou měl v souboji hodně složité.
9'
Plzeň se nyní dobře vykombinovala až do pokutového území, leč přihrávka Basseyho již byla navíc. Domácí se ubránili.
8'
Jan Sýkora si skvěle tělem pokryl balon a domácím následně nezbylo nic jiného než hostujícího záložníka podrazit.
7'
Dynamo začalo zápas hodně aktivně, hodně drží balon, leč do žádných šancí je zatím obrana, jak je u ní ostatně dobrým zvykem, nepouští.
6'
Na dlouhý aut si naběhl ve výpně David Broukal, leč skvěle domácího hráče dostoupil Jan Sýkora a následný balon v pohodě sebral do rukavic Jindřich Staněk.
5'
Jakub Hora nacentroval na první tyč, tam byl ovšem připraven míč odehrát do bezpečí Libor Holík. Dynamo nadále bude operovat s balonem na útočné polovině.
4'
Fortune Bassey si pomohl na půlicí čáře rukama, domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
3'
Pavel Bucha vybojoval balon ve středu pole, ten následně se štěstím předal Václavu Pilařovi, jehož ostrá rána skončila těsně nad brankou.
2'
Libor Holík hodil aut do pokutového území, kde se pohyboval Erik Jirka, ten se ovšem skrz obránce k centru nedostal.
1'
Domácí chtěli podniknout první náběh směrem dopředu po pravé straně, leč přihrávka byla příliš prudká a u míče jsou nyní účastníci letošního ročníku Ligy mistrů.
1'
Všichni aktéři dnešního utkání jsou již na hrací ploše, zápas začne každou chvilkou.
Ještě jednou krásné odpoledne, tentokrát již přímo ze Střeleckého ostrova. Přibližně před hodinou se jihem Čech prohnala velká bouřka, leč krátce před zápasem je již modrá obloha. Nic nebrání tomu, abychom viděli hezký fotbal.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – L. Havel, Králik (C), Broukal – Sladký, Penner, Hora I, Čolić – Čmelík, Potočný, P. Hellebrand.
Náhradníci: Šípoš – Švec, Matoušek I, Mic. Škoda, Čavoš, Hais, Čoudek, Zajíc, Grič.
Trenér: Jozef Weber.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Jemelka, Mo. Tijani, Hejda (C), Holík – Kalvach, Bucha – Jirka, Sýkora, Pilař – Bassey.
Náhradníci: Jedlička – Pernica, Kopic, Chorý, Mosquera, Cadu, M. Havel, Čermák, Dedič, Kaša, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek.

Rozhodčí: Hocek – Nádvorník, Machač.
Krásné sobotní odpoledne z Českých Budějovic!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu fotbalu. Od čtyř hodin se totiž na Střeleckém ostrově uskuteční již páté kolo nového ročníku FORTUNA:LIGY, ve kterém SK Dynamo Č. Budějovice změří síly s úřadujícím mistrem – Viktorií Plzeň.

Dynamo vstoupilo do nové sezóny skvěle. Na úvod po dlouhých měsících uspělo na hřišti soupeře, to když v pražském Ďolíčku porazilo po dobrém výkonu Pardubice 2:0. Následoval ovšem domácí těžký duel se Spartou, který Pražané dokázali zvládnout a na jihu Čech zvítězili 2:0. Poté si svěřenci Jozefa Webera zahráli proti Slovácku, účastníku letošního ročníku Konferenční ligy, a na Střeleckém ostrově se zrodila remíza 2:2. Body se dělily i v posledním zápase, bod v Liberci v samém závěru vystřelil Dynamu střední obránce Lukáš Havel.

Viktoria Plzeň má za sebou týden, který se opět zlatým písmem zapíše do historie plzeňského fotbalu. Západočeši porazili v úterý na svém trávníku v rámci play off Ligy mistrů Karabach 2:1 a počtvrté v historii si zahrají v milionářské Lize mistrů. Tam jí čtvrteční los přiřkl věhlasné týmy – Barcelonu, Bayern Mnichov a Inter Milán. V lize Plzeň odehrála o jeden zápas méně, jelikož poslední kolo se Zbrojovkou Brno si odložila. Sezónu začala Viktoria remízou 2:2 v Teplicích, poté ale v Doosan Aréně porazila Pardubice 2:1 a stejným výsledkem uspěla i v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.