FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Brno - 10. září 2022   16:00

Zlín
68' Janetzký (Y. Dramé) • 82' Y. Dramé (Silný)
2:3
(0:1)
Brno
19' Řezníček   • 51' Řezníček   • 59' Didiba (vl.)

Rakovan – Čanturišvili, V. Procházka (C), J. Kolář, Reiter (86. Kovinić) – Didiba – Vukadinović (61. Silný), Janetzký (79. Hloušek), R. Hrubý, Fillo (61. Y. Dramé) – Jawo.
Šiška – Simerský, J. Hellebrand, Bartošák, Hlinka.
Hocek – Šimáček, Novák
Stadion Letná, Zlín
Berkovec – Granečný, Endl, Šural, Hrabina – F. Souček, M. Ševčík (87. Hlavica) – Hladík (90+5. Matejov), Falta (75. Texl), Alli (75. Přichystal) – Řezníček (C) (87. Fousek).

SESTŘIH: Zlín – Brno 2:3. Dvougólový Řezníček a dramatický druhý poločas

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího fotbalového utkání na shledanou.
Druhá půle nám nabídla podstatně ostřejší fotbal, kdy jsme byli svědky rovnou pěti žlutých karet, z čehož jedna byla i na účet brankáře Zbrojovky. Po udělení jedné z nich se kopala i penalta, a možná i díky tomu jsme viděli rovnou čtyři branky. Třígólové manko ale Zlín nedokázal stáhnout a tak tři body putují do Brna.
90+7'
90+6'
Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Jan Silný).
90+5'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Róbert Matejov.
90+3'
Po delší době tady máme šanci i na druhé straně trávníku, a to rovnou poměrně velkou. Po dlouhé přihrávce jednoho z jeho spoluhráčů se dostával ke střele Jakub Přichystal. U míče byl ale nakonec o něco dříve brankář.
90+1'
Mezitím co sudí nastavuje rovnou sedm minut tak se k přímému kopu staví Jan Silný. Jeho pokus ale končí jen těsně vedle pravé tyče a míč se tak otřel o síť jenom ze vnější strany.
89'
Po několika nepřesných přihrávkách je u míče přece jenom nakonec domácí celek, a to i díky faulu nové příchozího Adama Fouska. Nakonec ho toto zaváhání ale nemusí příliš mrzet, jelikož jeden z jeho spoluhráčů míč vybojoval.
87'
ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Adam Fousek,
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Jan Hlavica.
86'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Nedeljko Kovinić.
85'
Do velké šance se po přímém kopu dostal Jakub Kolář, který svou hlavičkou jen těsně minul horní tyč. Daleko k úspěchu neměl ani Lamin Jawo, který jen těsně minul přízemní centr od Dramého.
84'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Martin Berkovec).
82'
Youba Drame snížil na rozdíl jediné branky, 2:3
82'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak se nám utkání ještě pořádně dramatizuje vážení! Momentálně nejvýraznější hráč na hřišti YOUBA DRAMÉ využil dalšího ukázkového centru ševců, ze kterého poslal míč do pravého horního růžku. Asistence: Jan Silný.
81'
Tak toto byla šance jako hrom, do které se dostal Michal Ševčík Jakub Řezníček. Po několika odrazech a přihrávkách se zcela sám ocitnul před brankářem. V tom zmatku se mu ale vůbec nepodařilo zakončit a tak pouze odevzdal míč soupeři.
79'
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Adam Hloušek.
78'
Po autu Granečného na útočné půli hřiště se dostal k nebezpečné střele Jan Hladík. Jeho pokus si ale brankář pohlídal a svým pohotovým zákrokem ho dokázal poslat mimo tyče.
77'
Po kombinaci Dramého a Hrubého se dostal k přihrávce Didiba. Jeho nabídka podél autové čáry ale skončila pouze mimo hrací plochu, díky čemuž bude odkopávat Martin Berkovec.
75'
ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Jiří Texl,
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Jakub Přichystal.
73'
Po faulu soupeře se dostává k odkopu Vachtang Čanturišvili. Jeho nabídka do vápna ale skončila pouze v rukavicích brankáře Brna, který okamžitě vykopává míč pryč.
72'
Tak toto byla situace jako přes kopírák! Opět jsme mohli vidět další centr do vápna od Dramého, který našel Roberta Hrubého. V tomto případě si ale míč brankář pohlídal.
70'
Další zlínský roh skončil ostrou střelou Youby Dramého, který poslal míč na bránu z okraje šestnáctky. Jeho pokus ale trefil pouze jednoho z jeho spoluhráčů, od kterého se následně míč odráží mimo hrací plochu.
68'
Snížení stavu na 1:3 zařídil Jakub Janetzský po centru Drameho
68'
Tak že by se ševcům podařilo ještě vyrovnat? Minimálně je k tomu nyní přiblížil JAKUB JANETZKÝ, který jenom doklepl míč do brány po ukázkovém nadýchaném centru od jednoho z jeho spoluhráčů. Asistence: Youba Dramé.
67'
Po vhozeném autu u brány hostů se do útoku derou hrči Zbrojovky. Po nepřesné přihrávce ve středovém kruhu se ale do hry dostávají opět ševci.
66'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Filip Souček).
64'
Čerstvě nastoupený Youba Dramé si vybojoval faul těsně před šestnáctkou. Následný přímý kop od Vachtanga Čanturišviliho nemířil vůbec špatně. I přesto že míč putoval do pravé šibenice, dokázal ho brankář zachytit.
62'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Denis Granečný).
61'
ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Youba Dramé,
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Jan Silný.
59'
Michal Ševčík poslal Zbrojovku do vedení již 0:3
59'
Brno právě vstřelilo branku!
Tak toto už vypadá na jasnou záležitost! Po krásné přesné přihrávce doklepává míč do brány Michal Ševčík, který tak zvyšuje na rozdíl již tří branek... Tak míč nakonec těsně před Ševčíkem tečoval do vlastní brány JOSS DIDIBA.
57'
Do šestnáctky poslal přízemní centr opět Wale Musa Alli. I přesto, že se zde nacházeli rovnou čtyři jeho spoluhráči, míč skončil pouze na kopačkách jednoho z obránců Zlína.
55'
Dlouhý dvouminutový tlak nakonec ukončil svými rychlými nohami Wale Musa Alli, který míč dovedl až po vápna soupeře. Tady ale už na defenzívu ševců nevyzrál, a tak se hra opět přesouvá jinam.
53'
Ani přes druhý obdržený gól se ševci nenechávají zahanbit a derou se do útoku. Díky tomu se dostává k přímému kopu Robert Hrubý. Jeho střela nemířila vůbec špatně, po cestě ji ale jeden z hráčů tečoval, a tak ji podstatně zpomalil.
51'
Druhý gól Zbrojovky vstřelil opět Řezníček, tentokrát z penalty
51'
Tak toto je trest se vším všudy. Po opožděné penaltě se prosazuje už podruhé v utkání JAKUB ŘEZNÍČEK. Ten se při svém zakončení nenechal rozhodit neobvyklostí situace a brankáři nedal nejmenší šanci na zákrok.
49'
A máme tady velkou změnu! Po přezkoumání videa se sudí rozhodl, že se jednalo o jednoznačný faul, uděluje žlutou kartu a jelikož k tomuto prohřešku došlo v pokutovém území, tak se bude kopat penalta.
49'
Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Joss Didiba).
47'
Tak toto je velmi vyostřený začátek druhého poločasu. Po zákroku Mateje Rakovana na něho doléhal jeden ze soupeřů. To se ale vůbec nelíbilo Jossu Didibovi, který bodyčkem poslal tohoto hráče na zem.
46'
Souček bránil ve hře Rakovanovi, poté zasáhl Didiba a vykoledoval si žlutou kartu
46'
První půle hry nám přinesla poměrně dosti akční hru, což dokazuje i počet střel, kterých jsme viděli rovnou 13, z toho 9 ze strany domácího celku. I přes tento fakt ale vedou hráči Zbrojovky. Daleko ke vstřelení gólu ale neměl ani soupeř a to rovnou v několika případech.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+3'
45+2'
Ani roh na druhé straně nám nepřinesl branku. Tentokrát se ale ani nikdo nedostal k zakončení, a to hlavně díky dobré práci Mateje Rakovana.
45'
Po rohu se k nebezpečné hlavičce dostal Lamin Jawo. Jeho pokus ale mířil přímo do náruče soupeřova brankáře, který si tak připisuje další skvělý zákrok.
43'
Po faulu soupeře se k odkopu od půlící čáry staví Filip Souček. Jeho přihrávka na krátko nakonec nebyla provedená až tak dobře, jak mnozí čekali, jelikož se k ní téměř dostal jeden z domácích.
41'
Nyní jsme byli svědky hezkého sportovního momentu, kdy se po omylném faulu Lamin Jawo omluvil jednomu ze soupeřů, kterého poslal svou neopatrností na zem.
39'
Tak toto je velká hrubka od Martina Filla, který se dokázal probojovat i díky svým rychlým nohám až na okraj šestnáctky. Následně se mu ale vůbec nepodařila klička, po které míč skončil mimo hrací plochu.
37'
Ani jeden ze dvou rohových kopů Zbrojovky neskončil na hlavě jednoho z útočníků hostů. Díky tomu se tak dostávají k míči naopak ševci, kteří ho ale nedostali ani za půli hřiště.
35'
O přihrávku do vápna se pokusil Jakub Janetzký. Jeho nabídka ale neprošla skrze zeď brněnské obrany, která tak uklízí míč do bezpečí daleko od brány.
33'
O zakončení z okraje šestnáctky se nyní postaral Vukadin Vukadinović. Jeho střela sice byla zblokována, končí nicméně alespoň na rohovém kopu.
31'
Po nepovedené standartce Zlína se k odkopu dostává Martin Berkovec. Jeho odkop sice končí na kopačkách soupeře, to ho ale nakonec nemusí vůbec mrzet, jelikož se míč následně dostal za autovou čáru.
29'
Ani Jakub Janetzký nechtěl zůstat ve stínu svých spoluhráčů, a tak se i on pokusil prosadit. Jeho pokus z otočky byl zatím asi tím nejnebezpečnějším co nám zatím ševci nabídli. Bravurní zákrok ale předvedl Matej Rakovan.
27'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jakub Řezníček).
26'
Na druhé straně se do podobně nebezpečné situace dostal Lamin Jawo, který rovněž zakončoval hlavičkou. Ani v tomto případě ale nekončí míč za brankovou čarou.
25'
A máme tady další nebezpečnou hlavičku ze strany Zbrojovky, které přecházel centr, jehož autorem byl Wale Musa Alli. Na bránu pak poslal míč Michal Ševčík, který ale nepřekonal skvělý zákrok brankáře.
23'
Chybu svého spoluhráče mohl napravit Vachtang Čanturišvili. Ten zakončoval z podstatně menší vzdálenosti. V tomto případě ale na něho nepříjemně dotírala celá defenzíva, kvůli čemuž se mu ani nepodařilo trefit bránu.
21'
O srovnání skóre se pokusil opravdu dalekou střelou Vukadin Vukadinović. Jeho pokus ale končí vysoko nad horní tyčí brány soupeře.
19'
Brněnský kapitán Jakub Řezníček poslal svůj tým do vedení 0:1
19'
A máme tady první gól utkání dámy a pánové! Postaral se o něj JAKUB ŘEZNÍČEK, který využil skvělé práce jeho spoluhráče, který na sebe natáhl téměř celou obranu. Autor branky tak pak už stál sám proti brankáři.
18'
O kličku se v rohu hrací plochy pokusil jeden z útočníků Zbrojovky. Nakonec ale jeho počínání skončilo tím, že se zamotal do vlastních nohou a míč mu tak utekl až za čáru.
16'
Tak Wale Musa Alli v dnešním utkání vyloženě čaruje. Nyní se postaral o další nebezpečnou akci, kdy poslal přesný centr do vápna. Ten nakonec ale na poslední chvíli zblokoval Vachtang Čanturišvili.
15'
Tak toto byla velmi mizerná přihrávka, která mířila na Matěje Hrabinu. Ten se jen marně natahoval po míči, který nakonec skončil za autovou čárou. Díky tomu se tak ke slovu dostávají ševci.
13'
Tak toto byla zatím největší šance hostů, na jejíž konci byl opět Wale Musa Alli. Ten se dokázal hbitě prodrat až téměř k bráně, kde mu ale míč utekl. Ten následně odkopl jeden z obránců Zlína.
11'
Po delší době tady máme akci i ze strany Zbrojovky a hnedka to vypadalo nebezpečně. Nakonec ale celé útočné tažení konči zablokovanou přihrávkou, která mířila na Waleho Musu Alliho.
9'
K hlavičce se po centru dostal opět Lamin Jawo. Ta nakonec skončila mimo prostor mezi třemi tyčemi. Tento hráč si ale od týmu určitě nevyslechl pochvalu, jelikož sebral míč Martinu Fillovi, který byl na ještě lepší pozici.
7'
Do vápna se pokusil procpat Lamin Jawo. Přes obranu hostů se sice nedostal, vybojoval nicméně alespoň roh. Ten nakonec jeho spoluhráč ale nezahrál úplně ideálně a míč konči na středu hřiště.
5'
O podobnou akci se pokusili i ševci, jejich počínání ale mělo opravdu hodně daleko ke gólu. To dokazuje i fakt, že se míč nakonec ocitl mimo hřiště a bude se dokopávat od brány.
3'
A máme tady první střelu utkání. Postaral se o ní Michal Ševčík. Jeho pokus z okraje šestnáctky ale pohotově zachytil brankář domácích.
2'
Jako první se dostávají k míči hráči Zbrojovky, jejich vstup do utkání je ale spíše zatím pasivní. Díky tomu se dostal k míči i Jakub Janetzký. Jeho počínání ale velice rychle utnula defenzíva soupeře.
1'

FC Trinity Zlín: Rakovan – Čanturišvili, V. Procházka (C), J. Kolář, Reiter – Didiba – Vukadinović, Janetzký, R. Hrubý, Fillo – Jawo.
Náhradníci: Šiška – Simerský, Hloušek, Y. Dramé, Silný, J. Hellebrand, Bartošák, Hlinka, Kovinić.
Trenér: Jan Jelínek

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Granečný, Endl, Šural, Hrabina – F. Souček, M. Ševčík – Hladík, Falta, Alli – Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Hlavica, Fousek, Texl, Přichystal, Matejov, Blecha, Divíšek, Nečas.
Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Novák.
FC Zbrojovka Brno
Oproti domácímu celku se může Zbrojovka pyšnit deseti body, a to i přesto, že má o jeden odehraný zápas méně. Tento počet bodů se jim podařilo zíksat i díky rovnou třem výhrám v posledních pěti zápasech, přičemž jedna byla dokonce proti olomoucké Sigmě. Na druhou stranu je ale dobré připomenou debakl, který brněnští schytali na půdě pražské Slavie, kdy prohráli dokonce o čtyři góly. Tento mančaft se navíc bude v dnešním utkání snažit ukončit dlouhotrvající šnůru, kdy se jim na trávníku Zlína nepodařilo vyhrát v rámci ligy za posledních pět let ani jednou.

Poslední tři utkání:
Zbrojovka Brno vs. Bohemians – 1:2
Baník Ostrava vs. Zbrojovka Brno – 1:2
Zbrojovka Brno vs. Slavia Praha – 0:4
FC Trinity Zlín
Domácímu celku se podařilo v posledních pěti zápasech bodovat rovnou čtyřikrát, nutno ale dodat ale, že výhru zaznamenali pouze jednou, a to proti Pardubicím, kdy se jim podařilo překonat soupeře pouze o jeden gól. I přesto, jak tento fakt nezní nějak nejlépe, je nutno tento mančaft vyzdvihnout za remízu v posledním utkáním, kdy se jim podařilo udolat bod na pražské Letné. Minimálně o něco podobného by se ševci chtěli pokusit i dnes, kdy do klání budou vstupovat jako favorité.

Sparta Praha vs. Zlín – 0:0
Zlín vs. Pardubice – 2:1
Teplice vs. Zlín – 0:0
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! Vítám Vás při sledování 8. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se dnes odehraje utkání Zlína proti Zbrojovce Brno, které, spolu se mnou, budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.