FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Teplice - 31. března 2024   15:00

Ostrava
6' Tanko  • 22' Rusnák (Boula) • 51' Ewerton (Buchta) • 88' Adediran
4:1
(2:0)
Teplice
76' Audinis  (Bílek)

Letáček – Frydrych, Blažek, Lischka (C) – Rusnák, Buchta (81. Kpozo), Boula, Šín (89. Grygar), Ewerton – Ji. Klíma (81. Adediran) – Tanko (70. Kubala).
Markovič – Mišković, Pojezný, Šehić, J. Juroška, Ndefe.
Trska – Nádvorník, Mokrusch
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
9 440 diváků
Ludha – Mičević, Chaloupek (C), Kričfaluši (74. Audinis) – Švanda, Křišťan, Jukl (46. Čerepkai), Urbanec (50. Bílek) – Trubač (74. S. Bednár) – Jásir (74. M. Vachoušek), D. Fila.

SESTŘIH: Baník - Teplice 4:1. Domácí prokletí zlomeno, trefil se i Adediran

Je za námi utkání mezi Ostravou a Teplicemi. Baník po dlouhé době na domácím hřišti vyhrál, hosty jednoznačně porazil 4:1. Domácí byli v tomto zápase maximálně efektivní, naopak Teplicím to směrem dozadu nevyšlo. Konečné skóre ale počtu šancí příliš neodpovídá, neboť také Teplice podaly sympatický výkon. Ostrava se díky dnešní výhře posouvá na čtvrtou příčku ligové tabulky.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
90+5'
90+5'
Bílkův centr při standardní situaci zapadl do rukavic Jiřího Letáčka, jenž dnes odchytal další výborné utkání.
90+4'
Zápas se už z obou stran víceméně dohrává. Teplice by rády vstřelily druhý gól, nyní jsou na útočné polovině.
90+3'
Fila si ve vápně přebíral Bílkův pas, ale až ke střele se teplický útočník nedostal.
90+2'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Matúš Rusnák).
90+1'
Michal Bílek se zleva dostal k centru, který nebyl špatný, ale ostravská obrana si poradila na výbornou.
89'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází Samuel Grygar.
88'
Adediran zblízka zvýšil na 4:1
88'
Baník právě vstřelil branku!
Ostrava vstřelila další gól a ten už platit bude! Filip Kubala dvakrát zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale v obou případech jej vychytal Richard Ludha. Dorážka QUADRIHO ADEDIRANA ale už byla do prázdné brány. 4:1.
87'
Filip Blažek poslal do šestnáctky přízemní centr, který se rybičkou snažil zakončit Quadri Adediran. Pro svůj celek vybojoval důrazný útočník kop od rohového praporku.
87'
Quadri Adediran šikovně prostrčil míč na kopačku Rusnáka, jehož centr ale zastavil jeden z obránců.
86'
Probíhá už 86. minuta, poněvadž nějakou dobu se nehrálo. Zřejmě nás čeká delší nastavení.
83'
Frydrychův gól zrušil Kubalův ofsajd
83'
Baník se už radoval z gólu, který ale uznán nebyl. Michal Frydrych sice dopravil balón do sítě, ale po zásahu VARu byl gól zrušen, neboť akci předcházel ofsajd. Momentální stav je tedy 3:1.
82'
Ewertonův centr si u zadní tyče hledal Filip Blažek, který se o zakončení pokusil, ale hosté jeho ránu srazili. Následovat bude rohový kop Ostravy.
81'
Josef Švanda teď poslal nedovoleně na zem Matúše Rusnáka. Teplický hráč si musí dávat pozor, poněvadž jednu žlutou kartu už má.
81'
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Patrick Kpozo,
ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Quadri Adediran.
80'
Střídat za okamžik bude také Pavel Hapal. Mezitím útočí Baník, který se snaží něco vymyslet.
79'
Severočeši to ale ještě zkouší. Znovu to zajímavě obehrávali před ostravskou bránou.
78'
Hosté se znovu snažili dostat dopředu, ale akci nedotáhli. Odkopu se ujímá Jiří Letáček.
76'
Audinis při svém debutu snížil, 3:1
76'
Teplice právě vstřelily branku!
NOJUS VYTIS AUDINIS krátce po svém příchodu na trávník skóroval! Ve vápně si našel perfektní centr Michala Bílka a hlavou poslal balón ke vzdálenější tyči. 3:1. Asistence: Michal Bílek.
75'
Roman Čerepkai už natahoval ke střele, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců. Pokračovat budou hosté rohovým kopem.
Dnešní utkání sleduje 9 440 diváků.
74'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Samuel Bednár,
ze hřiště odchází Muhamed Jásir, přichází Matyáš Vachoušek,
ze hřiště odchází Ondřej Kričfaluši, přichází Nojus Vytis Audinis.
73'
Josef Švanda zastavil rozběhnutého soupeře a za své počínání viděl žlutou kartu.
72'
Teplice za okamžik znovu budou střídat. Mezitím se snaží napadat na útočné polovině, ale už je jim jasné, že dnes v Ostravě na body nedosáhnou.
71'
Michal Frydrych teď trochu zahrál na nervy domácích fanoušků, když dlouho čekal s rozehrávkou.
70'
ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Filip Kubala.
69'
Klíma si naskakoval na Ewertonův centr, avšak pár centimetrů mu nakonec scházelo.
68'
Matúš Rusnák šikovnou kličkou obelstil Josefa Švandu a pro své barvy vybojoval kop od rohového praporku.
67'
Štěpán Chaloupek si tělem pohlídal další Tankův náběh a rychlonohého útočníka Ostravy do šance nepustil.
66'
Blažek si pomohl zpětnou přihrávkou na Letáčka, který nakopl balón směrem dopředu.
65'
Aktivita Abdullahiho Tanka, který se snažil prostrčit balón do pokutového území, kde to ale hosté měli pokryté.
65'
Muhamed Jásir si při zpracování prudké přihrávky zřejmě pomohl rukou, proto hlavní rozhodčí foukl do píšťalky.
64'
Ostrava získala míč a dopředu rozhodně nespěchá. Celek v bílých dresech kombinuje na své polovině.
62'
Ewerton si narazil míč s Tankem, ale Tepličtí zareagovali. O chvíli později z velkého úhlu střílel nepřesně stoper Filip Blažek.
61'
Domácí defenzíva zkraje 61. minuty dokázala odvrátit rohový kop. V posledních minutách jsou ale hosté jasně aktivnější.
60'
Daniel Fila je ve druhém poločase při chuti. Z dálky vyslal tvrdou ránu, kterou ale dalším výborným skokem zastavil Jiří Letáček.
59'
Jakub Křišťan poslal do vápna šikovný centr, po kterém přišla nepřesná hlavička. Akci ale zřejmě předcházel útočný faul.
58'
Roman Čerepkai posunul míč do vápna na Filu, jehož rána nebyla zrovna povedená, avšak hosté budou mít k dispozici další rohový kop.
57'
Skláři se stále snaží být nebezpeční a docela se jim to daří, ale dnes vůbec nejsou efektivní.
56'
Michal Bílek si pohlídal Tankův náběh, kterého dlouhou přihrávkou vybízel Matěj Šín.
55'
Daniel Fila znovu ve vápně soupeře hlavičkoval, ale tentokrát alespoň pro Teplice vybojoval rohový kop.
53'
Muhamed Jásir naservíroval na malé vápno přízemní centr, který zakončoval Fila. Útočník Teplic netrefil zcela prázdnou bránu. Je ale otázka, zda by gól platil, neboť dost možná se jednalo o ofsajd.
51'
Nádherný gól! Ewertonova pumelice, 3:0
51'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Zdenko Frťala).
51'
V Ostravě je ještě veseleji! Za Bílkem hned po jeho nástupu na hřiště naběhl EWERTON, který si navedl v šestnáctce míč na střed a precizní střelou ke vzdálenější šibenici zvýšil. 3:0. Asistence: David Buchta.
50'
ze hřiště odchází Jakub Urbanec, přichází Michal Bílek.
50'
Ostrava to nyní středem hřiště nevykombinovala, takže dopředu mohly Teplice, svou akci ale nedotáhly.
48'
Nemanja Mičević poslal do vápna centr, pro který si ale jistě došel brankář Jiří Letáček.
48'
Fila přelstil Frydrycha a následně hledal Jásira, jenž si ale hrací předmět nezpracoval dobře.
47'
Buchta zkoušel šikovnou patičkou najít Ewertona, který ale byl od balónu daleko.
46'
ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Roman Čerepkai.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl dva góly v síti Teplic. Už v 6. minutě se domácí dostali do vedení díky Abdullahimu Tankovi, načež v dalším průběhu úvodního dějství skóroval Matúš Rusnák. Jednoznačná záležitost to ale rozhodně není, poněvadž Teplice měly několik šancí. Dokáží se ve druhém poločase dostat zpět do utkání?
45+1'
45+1'
Urbanec kličkoval mezi třemi hráči a míč dlouho držel. Nakonec ze střední vzdálenosti vypálil nepřesně Daniel Trubač.
45'
Klíma i Tanko si šikovně narazili míč a druhý jmenovaný mohl střílet, ale trefil jen před sebou blokujícího obránce.
44'
Jiří Boula si v souboji s Muhamedem Jásirem pomohl faulem. Rozhodčí to samozřejmě viděl.
43'
Rohový kop kopl Ewerton velmi dobře. Do vzduchu se nejvýše dostal David Lischka, jehož hlavička pořádně protáhla brankáře Ludhu.
41'
Teplický presink málem slavil úspěch! Baník chyboval v rozehrávce a do šance se dostal Jakub Křišťan, který ale svou střelou levačkou nechal vyniknout Letáčka.
39'
Z tribuny to vypadalo, že Blažek ve vápně trefil soupeře do ruky. Hlavní rozhodčí situaci konzultoval s VARem, ale penalta se kopat nebude. Teplický hráč v takové rychlosti snad ani nemohl reagovat.
38'
Z ničeho nic vyslal Ewerton ránu z dálky, která byla hned dvakrát tečována. Brazilec nakonec pořádně protáhl Richarda Ludhu.
37'
Jiří Letáček šel ve vápně do skluzu velmi riskantně, ale nakonec to zahrál čistě, tudíž domácí si mohli oddechnout.
36'
Parádní centr poslal do vápna David Lischka. K zakončení scházely Jiřímu Klímovi pouze milimetry.
36'
Nemanja Mičević se provinil nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude z útočné poloviny domácí mužstvo.
35'
Michal Frydrych se svou rozehrávkou na vlastní polovině moc nespěchá, s hosty ale má potíže, poněvadž Teplice vysoko napadají.
34'
Dlouhá přihrávka hostů propadla až za postranní čáru, takže za okamžik bude rozehrávat Letáček.
32'
Jakub Křišťan rozehrál rohový kop zajímavě. Poté se ve vápně otáčel Daniel Fila, jenž propasíroval přihrávku na Muhameda Jásira, který v obrovské šanci napálil blokujícího obránce.
32'
Byl to pravděpodobně Jakub Urbanec, kdo z dálky tvrdě pálil na ostravskou bránu. Jiří Letáček vytáhl vynikající zákrok.
30'
Po rohu ale domácí ztratili míč a rychle museli dozadu. Michal Frydrych nedovoleným zákrokem zastavil hostujícího fotbalistu a může být rád, že nedostal žluté napomenutí.
29'
Trojice Tanko, Klíma a Šín vyrazila do otevřenější obrany hostů. Nakonec Jiří Klíma vybojoval pro Baník další rohový kop.
27'
David Buchta sice stihl přihrávku Bouly na hrací ploše, pak ale poslal míč jen k Teplickým. O chvíli později se ale pískal nedovolený zákrok celku ve žlutých dresech.
26'
Klíma šikovně ve vápně hledal Šína, jenž ještě posouval míč na malé vápno. Kdyby Ostrava tuto akci dotáhla do zdárného konce, už by to bylo o tři branky.
24'
Daniel Fila získal míč těsně před šestnáctkou, poslal si jej do strany a pravačkou jen těsně minul ostravskou bránu. Toto byla zatím největší teplická šance. Následně Letáček likvidoval střelu z dálky.
22'
Skvělá individuální akce Rusnáka, 2:0
22'
Ostrava už vede o dva góly! MATÚŠ RUSNÁK dostal přihrávku na pravém křídle, následně se zbavil obránce šikovnou zasekávačkou a s přehledem poslal balón k zadní tyči. Jedná se o první branku slovenského fotbalisty v ostravském dresu. 2:0. Asistence: Jiří Boula.
21'
Vypadalo to na velkou šanci domácího celku, ale Abdullahi Tanko si nezpracoval míč ideálně.
20'
Blažek měl na pravé straně prostor, aby mohl nacentrovat. Jeho míč letěl na šestnáctku, kde se ovšem Matěj Šín k zakončení neprotlačil.
19'
Muhamed Jásir manévroval s míčem na levé straně pokutového území. V pádu se snažil přihrát před bránu, ale Jiří Letáček balón zastavil.
18'
Severočeši přebrali iniciativu a na polovině hřiště kombinují. Baník je teď hodně zatažený.
17'
Mičević posunul míč do strany na Muhameda Jásira, jehož tvrdá rána ale byla hodně nepřesná. Vykopávat bude Jiří Letáček.
16'
Po inkasované brance ale hosté zabrali a teď začínají být před ostravským pokutovým územím nebezpeční.
14'
Ondřej Kričfaluši parádní křížnou přihrávkou našel za defenzívou Filu, před kterým ale vyběhl Letáček a balón zastavil.
14'
Už to vypadalo na domácí přečíslení, ale rozhodčí odpískal nedovolený zákrok Bouly.
13'
Josef Švanda nepřesně rozehrál aut, takže Šín se rychlým nákopem snažil najít Klímu. Tomu ale na Chaloupka několik kroků scházelo.
12'
Muhamed Jásir po souboji s Michalem Frydrychem upadl, pískal se tak nedovolený zákrok. Rozehrávku řídí Štěpán Chaloupek.
11'
Baník je znovu na útočné polovině, kde se snaží něco vymyslet. Míč si předává stoperské trio David Lischka, Michal Frydrych a Filip Blažek.
10'
Teplice se postaraly o nepřesnou přihrávku směrem do vápna, a proto se rozehrávky ujímá Jiří Letáček.
7'
Na druhé straně to zkoušel po pravém křídle Fila, který byl ovšem zastaven. Následoval rohový kop Teplic, který byl zakončen, avšak Letáček si bez problémů poradil.
6'
Tanko se probíjel vápnem a skóroval, 1:0
6'
Výborný vstup do utkání pro domácí tým. Ačkoliv před vápnem byli hosté v přesile, ABDULLAHI TANKO využil své rychlosti, dostal se mezi obránce a levačkou poslal míč mimo dosah brankáře Richarda Ludhy. 1:0.
5'
Nemanja Mičević měl velké problémy v souboji u lajny s rychlonohým Tankem, ale k míči se nakonec ostravský útočník nedostal.
4'
Zatím se na míči snaží více být domácí, kteří za okamžik budou rozehrávat aut.
3'
Matúš Rusnák si sice zpracoval dlouhý balón Frydrycha, v akci ovšem pokračovat nemohl, neboť byl máván ofsajd.
2'
První dotek Teplic na útočné polovině skončil nedovoleným zákrokem. Rozehrávat budou ostravští stopeři.
1'
Buchta na konci první minuty pronikl po levém křídle, aby poslal míč do vápna. Tam se ke střele dostával Tanko, ale nakonec z toho zakončení nebylo.
1'

FC Baník Ostrava: Letáček – Frydrych, Blažek, Lischka (C) – Rusnák, Buchta, Boula, Šín, Ewerton – Ji. Klíma – Tanko.
Náhradníci: Markovič – Mišković, Pojezný, Šehić, Adediran, Grygar, Kpozo, J. Juroška, Kubala, Ndefe.
Trenér: Pavel Hapal

FK Teplice: Ludha – Mičević, Chaloupek (C), Kričfaluši – Švanda, Křišťan, Jukl, Urbanec – Trubač – Jásir, D. Fila.
Náhradníci: Grigar – Bílek, Čerepkai, S. Bednár, M. Vachoušek, Audinis, Hrdlička.
Trenér: Zdenko Frťala

Rozhodčí: Trska – Nádvorník, Mokrusch.

FC BANÍK OSTRAVA

Ostravský Baník je momentálně v tabulce na pátém místě s dvoubodovou ztrátou na čtvrté Slovácko a s jednobodovým náskokem na šestou Mladou Boleslav. Celkově celek trenéra Pavla Hapala nastřádal ve 25 odehraných duelech 37 bodů. Baník dosud zaznamenal 11 výher, 4 remízy a 10 porážek. Když se podíváme na posledních pět zápasů Slezanů, tak nejprve vyhráli na půdě Mladé Boleslavi 3:1, ale následně doma remizovali s Bohemians 1:1. Poté Baník vyhrál 1:0 ve Zlíně, ale následně v domácím prostředí opět ztratil, když nestačil na Sigmu Olomouc. V minulém kole Ostrava uspěla v Pardubicích 1:0 díky brance stopera Filipa Blažka. Baníku se sice daří venku na výbornou, jenže ve Vítkovicích je to o poznání horší, poněvadž naposledy doma slavil tři body v září při duelu se Zlínem. Nejlepším střelcem týmu je osmigólový Brazilec Ewerton.

FK TEPLICE

Fotbalisté Teplic jsou momentálně na osmé příčce ligové tabulky. Po 25 odehraných zápasech mají na kontě 32 bodů a pouze čtyři body ztrácí na skupinu o titul. Skláři dosud zaznamenali osm výher, osm remíz a devět porážek. Z posledních pěti utkání nasbírali šest bodů. Nejprve 1:1 remizovali v Pardubicích a následně si po výsledku 2:2 rozdělili body s Karvinou. Poté Teplice na domácím hřišti přehrály Liberec 2:0, avšak hned následně podle očekávání nestačily na Slavii. V minulém zápase tento celek znovu bodoval, když 1:1 remizoval se Slováckem. Dostanou se Teplice ještě do elitní šestky, nebo budou o poháry bojovat v prostřední skupině? Musí se mít však také na pozoru, poněvadž jejich náskok na jedenácté Bohemians je pouze čtyřbodový. Nejlepším střelcem Teplic je v této sezoně Daniel Fila se sedmi zásahy.
Hezké fotbalové odpoledne při sledování textového přenosu z FORTUNA:LIGY. Dnes je na programu utkání mezi Baníkem Ostrava a Teplicemi. Výkop bude obstarán v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.