FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Jablonec - 30. března 2024   15:00

Bohemians
22' Beran (Hůlka) • 40' Hůlka (Kovařík)
2:0
(2:0)

Valeš (78. Soukup) – Petrák (70. Köstl), Křapka, Vondra (90+7. Puškáč) – Ad. Kadlec, Hůlka (C), Beran, Kovařík (78. Hybš) – Hála (70. Shejbal) – Prekop, Ristovski.
M. Kozák, Huf, Necid, Farkaš, R. Hrubý.
Černý – Podaný, Dresler
Ďolíček, Praha-Vršovice
5895 diváků
Hanuš – Tekijaški, F. Souček (90. Hübschman), D. Souček – Kanakimana (90. Gaši), Kratochvíl (C), Martinec, Čanturišvili – Hollý (79. Alégué) – Drchal (85. Velich), Chramosta (46. Houska).
Hanuš

SESTŘIH: Bohemians – Jablonec 2:0. Boj o desátou příčku opanovali Klokani, Beran ukončil čekání na gól

To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji příjemný víkend a zase brzy na počtenou.
První výhra od 11. listopadu, první domácí výhra od 11. listopadu. Po střetu dvou zelenobílých týmů o Bílé sobotě jsou šťastnější hráči Bohemians, kteří díky brankám Michala Berana a Lukáše Hůlky zvítězili 2:0.

Oba střelci se prosadili už v prvním poločase. Beran ve 22. minutě po povedené ráně zpoza vápna slavil první druhý ligový gól v kariéře a první od května 2020. Hůlka, který mu u trefy asistoval, pět minut před pauzou využil parádního rohu Jana Kovaříka a uzavřel skóre zápasu, které se ve druhé půli neměnilo.

Ale to neznamená, že by druhý poločas za moc nestál. Naopak. Nebyla nouze o emoce, kontroverze, ani šance. Navíc vše přiostřilo i vynucené střídání gólmana Romana Valeše, jehož nahradil necelou čtvrthodinu před koncem Lukáš Soukup. Ten ale ani při svém druhém ligovém utkání v kariéře neinkasoval.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:9.
90+8'
90+8'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (David Houska). Po ztrátě míče nevybíravě podrazil Puškáče.
90+8'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Matěj Hybš). Domácí obránce nedovoleně zabrzdil unikajícího Aléguého.
90+7'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Jan Vondra, přichází David Puškáč.
90+7'
Vondru navíc zjevně začaly trápit i křeče.
90+6'
Nepříjemná srážka hlav Vondry a Martince znamená rychlý sprint lékařů obou týmů směrem k otřesené dvojici.
90+5'
Po ofsajdu Ristovského opět mohli hrát hosté. Čanturišvili po Martincově sklepnutí hledal centrem Velicha, míč ale stáhl ze vzduchu Soukup a lehl si na zem. Čas běží...
90+5'
K balonu se snad podruhé za nastavení dostal Jablonec. Hanuš vyhání kolegy vpřed.
90+4'
Do konce minimálního nastaveného času zbývají už jen tři minutky. Bohemians navíc drží míč, první domácí vítězství od listopadu už by jim nemělo uniknout.
90+3'
Po tečovaném centru Köstla vyrazil do brejku Jablonec. Nováček Gaši ale narazil na Adama Kadlece, který o něj chytře zahrál mimo hrací plochu.
90+3'
Bohemians opět házeli aut z téměř totožného místa. Beran následně pronikl k brankové čáře, zpětný pas na Shejbala mu ale nevyšel.
90+3'
Daniel Köstl se opět utábořil u rohového praporku, tentokráte ale namísto rohu získal aut.
90+2'
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu a Hybšově patičce do Čanturišviliho domácí vhazují.
90+1'
Köstl se pokoušel zdržovat u praporku a taktika mu vyšla na jedničku. Bohemians budou zahrávat roh, čímž získají další cenné vteřinky.
90'
Osmnáctiletý Jakub Gaši si tak připisuje ligový debut.
90'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Tomáš Hübschman,
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Jakub Gaši.
89'
Kdyby tak jen Erik Prekop uměl pravačkou tak, jako levačkou... forvard Bohemians se proháčkoval snad mezi třemi soupeři a mohl volit obstřel na zadní tyč z hranice vápna, místo toho ale centroval silnější levačkou. Neúspěšně.
89'
Beran šikovným pasem na křídlo uvolnil Shejbala. Tomu nevyšel pokus o kličku, domácí ale mohou hrát dál.
88'
Křapka tuší, že není třeba nic vymýšlet, a odkopem do zámezí odmítá závěrečný tlak Jablonce.
87'
Domácí ale o míč záhy přišli a zatěžkávací zkoušku absolvoval nový brankář Bohemians Lukáš Soukup. Po kombinaci s Velichem a Kratochvílem pálil z dobré pozice Martinec mezi jeho nohy, Soukup ale včas zaklapl betony.
86'
Prekop se zase rval s přesilou, jak je jeho dobrým zvykem. Podařilo se mu vybojovat faul na Kanakimanovi.
86'
Vondra si pohlídal Aléguého a nechal míč dokutálet mimo hrací plochu.
85'
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Oliver Velich. Odchozí plejer se zranil při jednom z četných soubojů.
85'
Ristovského kličku zastavila ruka Filipa Součka. Bohemians si dopřejí volný kop ze střední třetiny hřiště a nedá se čekat, že by s ním nějak moc spěchali.
84'
Hanušův nákop prodloužil Martinec za sebe, Alégué ale míč poslal jen k Vondrovi, který jej napálil mimo hřiště.
83'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Adam Kadlec).
Dnešní utkání sleduje 5895 diváků.
83'
Tekijaškiho marný pokus vymodlit si faul v souboji s Prekopem Jablonci nic dobrého nepřinesl. Naopak, hosté budou čelit dalšímu rohovému kopu.
82'
Hybšovi se roh nevyvedl, o chvilku později se ale vykoupil tím, že okradl o míč Alégueho.
82'
Kadlec fantastickým skluzem zneškodnil pokus o brejk Jablonec a Bohemians naopak přiložili pod kotel. Opět budou rozehrávat od praporku.
81'
Prekop vyčkal s přihrávkou do vápna na ten správný moment a našel Ristovského. Po jeho sraženém centru zahrávají domácí roh.
81'
Následně u praporku kouzlil Beran, na přesilu ale nevyzrál. Vykopávat tak bude Hanuš.
80'
Soukup prvním dotykem po nástupu na plac nakopl míč na hlavu Ristovského, ten jej prodloužil k Prekopovi. Slovenskému forvardovi se podařilo vybojovat aut.
79'
ze hřiště odchází Dominik Hollý, přichází Alexis Alégué.
78'
Mimochodem, Lukáš Soukup v nejvyšší soutěži ještě nikdy nedostal gól. Na kontě má jediný prvoligový start, v minulé sezoně pomohl k výhře 2:0 na půdě Viktoria Plzeň.
78'
ze hřiště odchází Roman Valeš, přichází Lukáš Soukup.
78'
Do hry ale půjde i brankář Lukáš Soukup. Valeš pokračovat nemůže.
78'
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Matěj Hybš.
77'
S Valešem to nevypadá dobře. Domácí brankář odkulhal za brankovou čáru.
76'
Čanturišviliho hodně vysoký centr stahuje ze vzduchu Valeš. Při pádu na zem si ale zřejmě ublížil a už k němu spěchají lékaři.
75'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Jan Vondra). Zřejmě to zapříčinily protesty vůči předchozímu verdiktu. Stejně jako obránce domácích pak viděl žlutou i trenér Jaroslav Veselý.
74'
Opět v akci Shejbal, opět na zemi a zase se nepíská faul. Domácí žolík uháněl sám na Hanuše a zezadu jej atakoval Houska. Pokud by Černý zapískal, byl by to jednozančně faul na červenou. O nedovolený zákrok se ale podle něj nejednalo.
73'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Jan Shejbal).
73'
Rychlý brejk po trase Prekop – Shejbal uvolnil druhého jmenovaného, který zleva vlétl do vápna a při pokusu o kličku okolo Daniela Součka upadl. Sudí Černý měl za to, že se jednalo o simulování, a zřejmě vytasí kartonek žluté barvy.
72'
Díky boxerským schopnostem Valeše a hlavičce Prekopa si Bohemians už definitivně poradili.
72'
Do třetice roh. Tentokráte po obranném zákroku nově příchozího Jana Shejbala.
71'
Filip Souček od praporku našel Hollého, jehož hlavička se od Vondry odrazila opět za brankovou čáru. Jablonec si střihne další roh, jen z opačné strany.
70'
ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Jan Shejbal,
ze hřiště odchází Ondřej Petrák, přichází Daniel Köstl.
69'
Hra byla přerušena, neboť Petrák zřejmě dostal úder do hlavy poté, co srazil Kratochvílův centr šajtlí na rohový kop.
69'
Čanturišvili šikovnou kličkou na střed obešel Kadlece, přes zhuštěnou obranu hostí si ale nedokázal najít prostor k zakončení.
68'
S vhazováním si ale poradil dobře postavený Tekijaški.
67'
Kovaříkova přihrávka se otřela o Kanakimanu a pak propadla do zámezí. To znamená dlouhý aut Martina Hály.
66'
Drchalova nahrávka směrem k Hollému na opačné straně na první pohled vypadala nadějně, neboť mířila do hodně slušné gólovky. Jenže také do ofsajdu a slovenský záložník ji stejně nezpracovat.
66'
Kadlec zkusil štěstí levačkou přibližně z pětadvaceti metrů, přízemní pokus se ale prokutálel vedle tyče.
65'
Kovařík zleva vnikl na střed, nasrazil si s Prekopem a v cestě do vápna narazil do Housky. Domácí kotel doufal v odpískání pokutového kopu, sudí Černý ale jejich volání nevyslyšel.
64'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Michal Beran, Lukáš Hůlka). První jmenovaný stáhl rozbíhajícího se Kratochvíla, druhý zřejmě protestoval.
63'
Hála si poradil s Filipem Součkem, Hanuše už ale nepřekonal
63'
V akci znovu Beran – ještě aby ne, když jsou Velikonoce! Šikovný záložník prodribloval středem a přihrávkou doleva našel Hálu, který následně zleva postupoval do vápna. Poté si zasekl Filipa Součka a ve velké šanci se pokusil využit toho, že má Hanuš otevřeno na přední tyči. Brankář Jablonce ale zamezil třetí inkasované brance skvělým reflexivním zákrokem.
62'
Ristovskému nevyšel odkop z otočky. Míč putuje do zámezí pár metrů od půlící čáry.
62'
Čanturišvili našel pasem do vápna nabíhajícího Kratochvíla, jeho sklepnutí na hranici šestnáctky ale přečetl Beran.
61'
Prekop se pokoušel Valešův nákop udržet ve vymezeném prostoru hřiště. Snaha, jíž mu nelze odepšít, byla ale marná.
60'
Akce Bohemians i tak pokračovala, domácí se ale zmohli jen na zblokované střely.
59'
Adam Kadlec ve sprinterském souboji doslova zničil Housku, jehož s přehledem oběhl a adresoval centr na zadní tyč. Prekop se ve výskoku ještě pokoušel nabít Ristovskému, jenže přihrál o kousek více vzad, než by bývalo bylo potřeba.
58'
O chvilku později zahřál Valeše do provozní teploty Kratochvíl, jehož oblouček na Martince stáhl ze vzduchu gólman Bohemians.
57'
Křapka poblíž vlastního rohového praporku udržel na zádech Hollého a odkopl míč podél postranní čáry. Meruna se ale nakonec svezla po trávníku a putovala do autu.
56'
Prapodivná pasáž hry alias festival soubojů a ztrát skončila odkopem Hůlky. Ten trefil Martince tak chytře, že vhazoval budou Klokani.
55'
Po rychle rozehraném volném kopu se dostal k míči Filip Souček, jenže centr poslal z hloubil pole do země nikoho. Respektive Valeše, který bude vykopávat od branky.
55'
Faul na Hollého znamená přímý kop pro Jablonec.
54'
Kratochvíl nedal přihrávce dostatečnou faleš. Ta se tak místo k Martincovi nestočila vůbec nikam. Vhazovat budou domácí.
53'
Klokanům se podařilo standardku ubránil. Daniel Souček pak prodloužil hlavou odkop přímo k Hanušovi, ten tedy mohl míč skrýt v rukavicích.
52'
Drchal se z jasného ofsajdu hnal za míčem, nakonec jej ale přepustil Čanturišvilimu, takže praporek pomezního nahoru nevyletěl. To se, mimochodem, hrubě nelíbí domácím fanouškům. Po centru gruzínského fotbalisty a teči bránícího Kadlece bude Jablonec zahrávat roh.
51'
Houska skluzem trefil míč i Hálu, sudí ale nechal ve hře pokračovat. Hru přerušil až ve chvíli, kdy Ristovského fauloval Souček a zkontroloval Hálův zdravotní stav.
50'
Další vyhranou hlavičku Martince následoval druhý nepřesný centr Kanakimany.
49'
Kanakimana nakopl motory vyrobené v Burundi a prohnal se okolo Kovaříka, který jej marně stíhal. Centr ale nebyl ani zdaleka tak úspěšný, jako zmíněný průnik.
48'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Martin Hála). Domácí středopolař sice nejprve zasáhl míč, pak ale nevybíravě trefil i Kratochvíla.
48'
Hollý si udělal prostor zasekávačkou uvnitř vápna, jenže při kličce podklouzl.
47'
Tah s Martincem na hrotu začíná působit. Vytáhlý všeuměl vyhrál dva hlavičkové souboje za sebou, vše ale rezultovalo jen v centr Kanakimany, který zapadl do rukavic Valeše.
46'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází David Houska. Jakub Martinec, který dosud operoval ve středu zálohy, míří přímo na hrot.
46'
Hostující fotbalisté už čekají na hrací ploše, domácí přichází až nyní. Vypadá to, že u Jablonce dojde ke střídání. David Houska nahradí do druhé půle nevýrazného Jana Chramostu.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Úvodní dějství máme v Ďolíčku za sebou, domácí fanoušci si konečně připomněli, jak chutná euforie ze vstřelené branky. A to hned dvakrát. Jablonec načala povedená rána Michala Berana zpoza vápna, druhý úder přidal pět minut před pauzou kapitán Lukáš Hůlka po rohovém kopu Kovaříka.

Podle prozatímního průběhu to vypadá, že si domácí kráčí pro první tři body z domácího hřiště od listopadu. Ale pozor. V posledním zápase na půdě Zlína také vedli o dvě branky a nakonec brali jen bod....

V kabině Jablonec bude naopak poměrně dusno. Hosté herně nepůsobí nejlepším dojmem, za pětačtyřicet minut plus dvě nastavené dokázali pouze jednou vystřelit přímo na branku Romana Valeše. Zkušený gólman ale pokus Hollého ve velké šanci ještě za stavu 1:0 vykryl a odmítl vyrovnání.
45+2'
45+2'
Jablonec i poté na útočné polovině zůstal, ale Kanakimana svým centrm nic kloudného nevymyslel.
45+2'
Hanuš gestem vyhnal spoluhráče vpřed a založil akci dalekonosným výkopem. Po chvilce Kanakimana nabil Martincovi, jenže jeho centr kolenem odvrátil Křapka.
45+1'
Valeš si v klidu došel pro propadnutý míč. Zatím to vypadá na klidný závěr půle.
45'
Ristovski si v souboji s Filipem Součkem zřejmě pomohl loktem, čímž vyzval píšťalku sudího Černého do akce.
45'
Klokani se sice k Hanušovi nepřiblížili, snaží se ale dohrát poločas na útočné polovině.
44'
K Valešovi se ale hosté neprokousali. Naopak vhazují domácí na útočné polovině.
43'
Jablonec se pokusí o klasický "šatňák", nyní za tím účelem rozehrává z vlastní poloviny.
42'
Vytáhlí Prekop a Ristovski se na chvíli stali fotbalovými baviči. Druhý jmenovaný přihrál tomu prvnímu patičkou, ten mu míč vrátil a uháněl do vápna. Ristovského centr si Prekop zpracoval na prsa a zkoušel pálit z otočky, jenže zamířil jen doprostřed.
41'
Prekop s přílišnou vervou presoval Tekijaškiho a neodpustil si faul.
40'
Kapitán Hůlka zařídil hlavičkou domácím dvoubrankové vedení
40'
Bohemians právě vstřelili branku!
Rána v podání kapitána. Nadýchaný rohlíček Kovaříka od praporku našel přesně LUKÁŠE HŮLKU, který jen nastavil hlavu a následně se běžel radovat. Pohledně sehraná standardka, domácí vedou 2:0!
39'
Hálův kros hledal Berana, Martinec do něj ale vložil hlavu a Bohemians tak budou zahrávat roh.
38'
Tekijaški se zavěsil do vzduchu a centrovaný balon z pravé strany trkl směrem k brance. Meruna proplachtila těsně nad břevnem.
37'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Ondřej Petrák).
37'
Na druhé straně hřiště vnikl do vápna Hála. Mohl střílet, ale místo toho udělal zasekávačku Filipu Součkovi. Pak mohl opět střílet, ale zvolil další kličku. Což už byla chyba, neboť jej o míč připravila horda vracejících se obránců hostí.
37'
Po nedorozumění v obraně Bohemians se Hollý dostal k míči v pokutovém území. Jako by se ale příležitosti zalekl! Namísto zakončení přihrál Drchalovi, na nějž byl pas příliš dlouhý. Nadějná šance tak přišla vniveč.
36'
Ve velmi dobré formě hrající Beran oslovil přihrávkou na křídlo Hálu, jehož střílený centr proletěl malým vápnem až ke Kadlecovi, který byl na opačné straně pokutového území. S jeho vrácením míče do ohně si ale obrana poradila.
35'
Vondra to teď trochu překombinoval a zkoušel vracet balon do vápna Hálovi, ač klidně mohl vypálil slabší pravačkou. Rodící se brejk zastavil Hůlka, jenž Kanakimanovi vypíchl míč do autu.
35'
Kadlecovi se míč podařilo prodloužit za sebe, jenže pod tlakem Čanturišvilioh pouze mimo hrací plochu.
34'
Petrák předskočil Chramostu. Poté se míč dostal k Hůlkovi, jehož v souboji kapitánů nedovoleně atakoval Kratochvíl.
34'
Drchal marně stíhal dlouhou přihrávku, která se prokutálela do autu. Vykopával bude Valeš.
33'
Beran to po odvráceném centru Prekopa zkusil jako přes kopírák – klička doprava a rána na zadní. Tentokráte ale místo vymetení pavučinek jen napálil balon do lýtka Martince.
32'
I další dlouhý aut se Klokanům podařilo prodloužit, tentokráte se ale nedostali ani k zakončení. Byť jen sebeslabšímu.
31'
Bohužel pro fanouška zvolil "Honza" střílený centr, který srazil na aut připravený Daniel Souček.
31'
"Honzo, tref to," ozývá se směrem k Janu Kovaříkovi z tribuny...
30'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Filip Souček). I druhý jablonecký Souček byl napomínán. Pár metrů od rohu vápna totiž podsekl Martina Hálu. Výsledkem je i zajímavá standardka pro Bohemians.
30'
Hollý nabil k centru z hloubi pole Kratochvílovi, ten ale našel jen náruč Valeše. Mimochodem, bývalého gólmana Jablonce.
30'
Na útočnou polovinu se pod dozorem kotle, který je už pěkných pár minut do půl těla, přesouvají hosté z Jablonce.
29'
Hálovo vhazování našlo hlavu Prekopa, který se asi snažil balon spíše prodloužit na zadní tyč. Zamířil ale příliš blízko k brance a Hanuš si tak připsal rutinní zásah.
28'
Kadlecův centr odvrací na aut Daniel Souček. Vhodit balon do hry už přibíhá Hála.
27'
Do šance se dostali i Bohemians. Po rychle rozehraném přímém kopu se osamocený před Hanušem zjevil Prekop, jenže z úrovně puntíku přestřelil jak vybíhajícího gólmana, tak branku.
26'
Roman Valeš vyrovnání nedopustil, vychytal pokusy Holého i Chanturishviliho
26'
Práce pro Romana Valeše. Hollý se pěkně uvolnil ve vápně a zakončoval z bezprostřední blízkosti, zkušený gólman mu ale zmenšil úhel a střelu vyrazil do bezpečí. Následně si poradil se i se slabým pokusem Čanturišviliho.
25'
Kadlec se na pravém křídle pokusil o obhození míče okolo Čanturišviliho. Gruzínský hráč ale jeho záměr přečetl a nechal se zezadu povalit.
24'
Valeš otálí s rozehrávkou od branky, domluvit mu jde sudí Černý.
22'
Michal Beran parádní trefou poslal Klokany do vedení 1:0
22'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Daniel Souček). Hostující plejer měl zřejmě za to, že gólu Bohemians předcházel faul, a svůj názor dal až moc vehementně najevo.
22'
V Ďolíčku se po čtyřzápasovém střeleckém trápení konečně slaví domácí gól. A jaký! Lukáš Hůlka vybojoval míč na Martincovi a po krátkém navedení jej posunul MICHALU BERANOVI. Drobný středopolař si merunu připravil na pravačku a tvrdou ranou přímo pod víko nechal Hanuše se marně proletět vzduchem. 1:0!
21'
Typicky ostrý centr Kovaříka prolétl nikým netknutý malým čtvercem. Akce Bohemians pokračovala, jenže ke střelecké příležitosti nevedla.
20'
Beran zachytil nepřesnou rozehrávku Hanuše, překvapivě jednoduše obešel Kratochvíla a přihrávkou z úrovně brankové čáry oslovil k zakončení Hálu. Ten ale nyní asi v duchu proklíná Isaaca Newtona, neboť jej při pokusu o střelu levačkou zradila gravitace.
19'
Drchal v honbě za nákopem Daniela Součka narazil do Petráka jako do zdi. Faul se zřejmě právem nepískal, což se hostujícímu forvardovi vůbec nelíbí.
18'
Po nepovedeném odkopu Valeše vhazoval Jablonec a vypracoval si střeleckou příležitost. Čanturišviliho pokus o obstřel ale neohrozil branku Bohemians, nýbrž některé z jejich kotelníku stojících v osmé řadě.
17'
Teď se mírně zapotil i brankář Valeš, neboť střílený centr Drchala mu proletěl malým vápnem. Hosté ale nedokázali naběhnout do šestnáctky v dostatečném počtu.
16'
Dlouhé vhazování? Parketa Martina Hály. Záložník Bohemians katapultoval balon na malé vápno, odkud jej Kadlec prodloužil ke Křapkovi. Ten bohužel pro domácí nedokázal dát míči dostatečnou razanci a Hanuš si tak připisuje poměrně jednoduchý zákrok.
15'
Do třetice již Prekopovi přihrávka z otočky nevyšla, na míči ale i tak zůstali domácí. Nic se na tom nebude měnit ani poté, co Tekijaški odpálil merunu do autu.
14'
Chvilku byl v tlaku i Jablonec. První centr ale vyboxoval Valeš a ten druhý neprošel přes dobře postaveného Petráka.
13'
Ďolíčkem to zahučelo, leč marně. Prekop si v souboji jeden proti jednomu poradil s Filipem Součkem a přihrával pod sebe Hálovi, před nímž už skoro zívala odkrytá brána. Bohužel pro Klokany se s domácím záložníkem vrátil Tekijaški a odvrátil téměř jistý gól.
12'
Z následné akce a zblokovaného centru Berana získali Bohemians roh.
11'
Prekop se protáhl okolo Kratochvíla a povedenou individuální akci se pokoušel vyšperkovat přihrávkou šajtlí směrem k nabíhajícímu Ristovskému. Tekijaškiho pata byla proti.
10'
Chramostův přetažený centr na opačné straně hřiště nikoho z hostujících hráčů nenašel.
9'
Balon teď chvilku létal vzduchem jako při mistrovství světa v plážovém volejbale. Domácí ho ale zkrotili a Prekop se pokoušel o obstřel na zadní tyč, dobrý blok předvedl kapitán Jablonce Miloš Kratochvíl.
8'
Chramosta se přešlapovačkou uvolnil k centru okolo Křapky, jenže zamířil jen do bránícího Petráka.
8'
Univerzální voják Jakub Martinec opět ukázal svoji platnost a zvládl hlavičkový souboj s Prekopem.
7'
Zničehonic naopak málem udeřili hosté. Na centr Kanakimany z pravé strany si naskočil Drchal a hlavou jen o pár čísel minul branku.
6'
Kadlec chytře přepustil míč Prekopovi a ten jej zase jednou hledal šikovnou přihrávkou z otočky. Sehraná akce opět nevyšla, jelikož Kadlec v náběhu přibrzdil, což rozhořčilo kouče Veselého. Jeho křik byl slyšet až do nejvyšších pater tribun.
5'
Ristovski šel do souboje s Kratochvílem čistě, druhý jmenovaný ale dostal nezaviněný úder do hlavy. Sudí Černý tak pro jistotu na pár okamžiků přerušil hru, přesně tak, jak velí rozhodcovské příručky.
4'
Prekop to myslel dobře, skrytou přihrávkou do křídla se pokoušel najít Kadlece. Toho jako by skoro překvapila chytrost spoluhráče. Mladý obránce Bohemians byl nakonec u míče o chvilku později než Tekijaški.
3'
Kadlecův aut z pravé strany sklepl Prekop do země nikoho. Jablonec se pokoušel o protiútok nákopem na Hollého, Valeš ale vyběhl daleko z pokutového území a nechal míč projít do zámezí.
2'
Dopředu se drali opět domácí, jejich postup ale zastavil faul na Ristovského.
1'
Beran si našel přihrávku mezi řadami a z pravé strany přihrával na Hálu. Tomu se ale nepodařilo na dlouhou nohu balon zpracovat ideálně.
1'
Výkopu se ujali hosté v černých dresech, domácí oblékli pochopitelně zelenobílou.
1'
Trojice sudích už vyvedla obě zahajovací jedenáctky (plus klokaního maskota) na hrací plochu. Výkopu se dočkáme za pár minutek.
V Ďolíčku dnes zavládlo vyloženě jarní počasí. Diváci na tribunách jsou pouze v tričkách a těší se na začátek (zeleno)Bílé soboty – osud tomu chtěl tak, aby se v tento den utkaly právě dva týmy, které ctí zelenobílé barvy.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka (C), Křapka, Vondra – Ad. Kadlec, Beran, Petrák, Kovařík – Hála – Prekop, Ristovski.
Náhradníci: Soukup – Shejbal, Hybš, M. Kozák, Köstl, Puškáč, Huf, Necid, Farkaš, R. Hrubý.
Trenér: Jaroslav Veselý

FK Jablonec: Hanuš – D.Souček, Tekijaški, F. Souček, Hollý – Kanakimana, Kratochvíl (C), Martinec, Čanturišvili – Drchal, Chramosta.
Náhradníci: Fendrich – Hübschman, Štěpánek, Houska, Velich, Alégué, Karban, Gaši.
Trenér: Radoslav Látal

Rozhodčí: Černý – Podaný, Dresler.
VAR: Zelinka – Hrabovský.
Posledních pět vzájemných duelů v lize

22.10.2023 Jablonec – Bohemians 0:1 (25. Prekop)
30.4.2023 Bohemians – Jablonec 4:1 (9. Matoušek, 20. Jindřišek z pen., 54. Drchal, 89. Prekop – 79. Šulc)
31.7.2022 Jablonec – Bohemians 0:3 (37. Petrák, 70. Květ, 87. Jánoš)
10.5.2022 Jablonec – Bohemians 1:1 (38. Pilař – 90+4. Hronek)
5.12.2021 Bohemians – Jablonec 1:2 (85. Hronek – 8. Čvančara, 45+1. Houska)
Domácí gólové sucho

O ofenzivním trápení Bohemians jste se mohli dočíst i níže, nejvíce se ale Achillova pata týmu projevuje doma. Na půdě Ďolíčku Klokani nedokázali skórovat ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech.
FK Jablonec

Severočeši narozdíl od dnešního soupeře na jaře zapnuli. Ze šesti utkání prohráli jen proti Slavii (3:4) a s Plzní (1:2), jinak brali osm bodů za dvě výhry a stejný počet remíz. Momentálně jsou na tom bodově stejně jako Bohemians, díky lepšímu skóre ale drží desátou příčku.

Návrat do Ďolíčku čeká útočníka Jablonce Jana Chramostu. Zkušený forvard hostoval v Bohemians v sezoně 2021/22 a výrazně tím nakopl kariéru, když se ve čtyřiadvaceti duelech trefil sedmkrát a přidal pět asistencí. V minulé sezoně nasázel již za Jablonec do sítí soupeřů patnáct branek, v té aktuální je zatím na osmi.
Bohemians Praha 1905

Klokani zažívají bídné jaro, a to hlavně výsledkově. Od zimní pauzy ještě ani jednou nezvítězili, propadli se na jedenáctou příčku a v kombinaci s mizerným koncem podzimu čekají na plný bodový zisk už od 11. listopadu. Tehdy porazili doma Karvinou 1:0. S pouhými dvaadvaceti trefami v pětadvaceti zápasech mají navíc nejhorší útok v soutěži. V posledním duelu na půdě Zlína už to vypadalo, že se blýská na lepší časy, o vedení 2:0 ale Bohemians i tak přišli. Nelichotivou sérii bez triumfu se tak pokusí zlomit doma.

Pomoci by k tomu mohl útočník Erik Prekop. Slovenský bijec je nejlepším s pěti trefami nejlepším střelcem týmu, navíc za poslední čtyři utkání zapsal slušnou bilanci 2+1. Pro hru Bohemians je díky své soubojovosti a na první pohled možná až nečekané šikovnosti klíčovým hráčem.
Krásnou velikonoční sobotu všem fanynkám a fanouškům české kopané. Po reprezentační pauze se vrací Fortuna liga, v Ďolíčku se v rámci jejícho 26. kola střetnou domácí Bohemians Praha 1905 s týmem FK Jablonec. U sledování textového přenosu z utkání vás vítám a přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.