FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Pardubice - 30. března 2024   15:00

0:2
(0:1)
Pardubice
32' Macík (vl.)  • 90+1' Zlatohlávek  (Hlavatý)

Macík – Chvátal, Matys (81. Fiala), Beneš (58. Sláma), F. Novák – Ventúra (46. Singhateh), Breite (C) – Langer (86. Uriča), Pospíšil, Zorvan (58. Fortelný) – L. Juliš.
Stoppen – Šíp, J. Spáčil.
Berka – Ratajová, Kotík
Andrův stadion, Olomouc
3366 diváků
Kinský – Mareš, Kukučka, Donát, Surzyn – Solil, Icha, Hlavatý (C) – Sychra (72. Brdička, 88. Černý), Patrák (65. Tischler), Krobot (65. Zlatohlávek).
Budinský – Vacek, Kissiedou, Mukwelle, Lupač.
Kinský

SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 0:2. Macíkova minela umetla hostům cestu k vítězství

Olomoučtí dohráli zápas s míčem na vlastní polovině a z tribun je slyšet pískot. Hanáci tak poosmé v řadě doma nevítězí. Hosté berou tři body díky výhře 2:0. V první půli chyboval při malé domů gólman Macík, v nastavení toho druhého pak pečetil export tří bodů Zlatohlávek.
90'
Je rozhodnuto! Pojistku na výhru hostů přidal z brejku Zlatohlávek
90+3'
90+3'
Zlatohlávek se snažil probojovat do další šance, ale tentokrát domácí obrana byla úspěšnější.
90+1'
Pardubice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto. Hosté předvedli rychlý brejk, během kterého Hlavatý posunul míč na TOMÁŠE ZLATOHLÁVKA, který následně prostřelil Macíka.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Singhateh se snažil vyvézt míč a přes nohu protihráče teatrálně přelétl. Sudí si toho byl vědom a odměňuje domácího hráče žlutou kartou za simulování.
88'
Hlavatý se sice nedostal k míči, ale Sláma musel zahrát na roh. Hosté nikam nespěchají.
88'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Filip Brdička, přichází Pavel Černý.
87'
Chvátal našel hlavu Juliše, který ale nebyl v ideální pozici a branku soupeře přestřelil.
86'
Fortelný se pokusil vystřelit z hranice vápna, ale pardubická hradba jeho ránu zablokovala.
86'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Štěpán Langer, přichází Filip Uriča.
85'
Olomoučtí sází vše na útok a hostům se tak otevírají možnosti rycvhlých brejků.
84'
Už se zdálo, že bude moct Juliš zakončit z hranice vápna. Rychle dostupující obránci hostů mu ale znemožnili vystřelit.
83'
Další souboj mezi Zlatohlávkem a Novákem, který opět končí vítězstvím domácího obránce. Hostující hráč si pomohl faulem.
82'
Zlatohlávek svedl rychlostní souboj s Novákem, který byl úspěšnější.
81'
ze hřiště odchází František Matys, přichází Jan Fiala.
81'
Olomoučtí zkouší opět nákopy, které jim ale nic nepřináší. Hosté sbírají odevzdané míče.
78'
Krásná akce hostů, která skončila ránou z voleje v podání Solila. Míč mířící k tyči skvělým zákrokem zlikvidoval Macík.
78'
Brejk Pardubic končí v zámezí. Hlavatý poslal míč na Tischlera, který centrem trefil jen vracejícího se Matyse.
77'
Po centru Pospíšila dokázal míč trefit hlavou Matys, ale Kinský mohl být v klidu. Nejendalo se o nebezpečný pokus.
76'
Hosté se ubránili, Surzyn odehrál míč na roh.
76'
Tischler sestřelil Pospíšila, kterému se ihned omlouval. Nicméně od sudího i tak obdržel žlutou kartu.
75'
Zlatohlávek poslal míč přes Nováka do vápna, kde jej domácí obrana dokázala odvrátit.
74'
Mareš po souboji se Slámou skončil na trávníku. Sudí nejprve ponechal výhodu, ale nakonec hru přerušil.
73'
Chvátal poslal prudký míč do vápna soupeře, kde měl být Juliš. Kukučka odehrál na roh.
72'
ze hřiště odchází Vojtěch Sychra, přichází Filip Brdička.
72'
Do šance se po delší době dostali hosté. Do centru se opřel Zlatohlávek, který branku Sigmy vysoko přestřelil.
71'
Pospíšil poslal míč přímo do náruče Kinského, kterého nikdo z domácích ani neatakoval.
70'
Hlavatý vlétl skluzem do Slámova centru a zblokoval jej na rohový kop.
70'
Pospíšil poslal míč do prázdného prostoru, takže rozehrávat bude Kinský.
69'
Hanáci jsou opět na polovině soupeře, kde budou rozehrávat aut. Hra je ale přerušena, na trávníku zůstal ležet Kukučka.
68'
Odražený míč z voleje napálil Fortelný k tyči, ovšem pro Kinského nebyl problém míč lapit.
67'
Chvátal si špatně zpracoval míč a nedokázal tak vystřelit. Sigma bude mít roh.
66'
Juliš v tutovce netrefil bránu
66'
Chvátal posadil míč na hlavu Juliše, který ale branku soupeře neterefil. Olomoučtí začínají být velmi nebezpeční.
65'
ze hřiště odchází Ladislav Krobot, přichází Tomáš Zlatohlávek.
65'
ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Emil Tischler.
65'
Velká šance Sigmy brankou neskončila. Chvátal se protáhl steřdem hřiště a posunul míč doleva Slámovi. Ten svému spoluhráči následně vrátil míč do vápna, odkud jej Chvátal ani nadvakrát za záda Kinského nedostal. První ránu gólman Pardubic vyrazil, dorážku pak domácí hráč poslal vysoko nad.
63'
Tentokrát zkoušel centrovat Chvátal z pravé strany, ale přízemní pokus hosté zastavili. Vzápětí z podobné pozice centroval Pospíšil, ale útočníci Sigmy se k míči nedostali.
62'
Sláma poslal dlouhý centr do vápna soupeře. Rozehrávat tak bude Kinský,.
60'
Olomoučtí mají velký problém s přechodem k vápnu soupeře. Nyní to zkouší dlouhými nákopy, ovšem zatím bez úspěchu.
59'
Patrák předvedl šlapák na Breiteho, což mohlo skončit také druhou žlutou kartou pro hostujícího hráče. Sudí ale tentokrát ponechal hráče Pardubic bez trestu.
58'
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Jan Fortelný.
58'
ze hřiště odchází Vít Beneš, přichází Jiří Sláma.
58'
Rohový kop domácím nevyšel, naopak dopředu mířili rychle Sychra. Jeho přenesení hry ale nebylo přesné. Domácí se ubránili.
57'
Singhateh neprošel přes Mareše, ale vybojoval pro domácí rohový kop.
56'
Hosté měli rohový kop, po kterém se na zadní tyči dostal k hlavičce Hlavatý. Macík tentokrát nemusel zasahovat.
55'
Hosté tlačí na pilu, podklouznutí Beneše vyústilo v tutovku Patráka
55'
Beneš se potýká se zdravotním problémem a podklouzl, čimž nabídl svému soupeři šanci. Patrák tak postupoval sám na branku domácích. Hostující hráč zkusil Macíka obstřelit, ale domácí brankář skvělým zákrokem opět lapil šanci soupeře.
54'
Zorvan poslal míč do vápna, kde byl u míče jako první Kinský.
52'
Pardubičtí předvedli velmi rychlý přechod do útoku, kdy dokázali svého soupeře přečíslit. Finální přihrávka na Mareše ale nebyla přesná a celou akci zbdrzdila. Hanáci se pak již stačili vrátit.
51'
Za obranou Sigmy zůstal nikým nehlídaný Hlavatý, který si skvěle zpracvoval míč a chtěl jej předložit spoluhráči. Macík ale celou situaci dobře přečetl a byl u přihrávky jako první.
51'
Hlavatý poslal míč od rohového praporku do malého vápna, kde byli jen domácí.
50'
Sychra poslal přízemní centr do malého vápna Sigmy, kde ve skluzu míč odvrátil na roh Matys.
48'
Singhateh prošel ve středu hřiště přes dva protihráče, ale třetí jej zastavil. Patrák za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
47'
Krobot mohl zvýšit, pozorného Macíka však nepropálil
47'
Po centru z levé strany se dostal k ráně Icha, který pálil z úhlu. Macík se vytasil s parádním zákrokem a velkou šanci soupeře zlikvidoval.
47'
Hlavatý zkusil vystřelit z pětadvaceti metrů, ale stejně jako v první půli branku minul.
46'
ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Ebrima Singhateh.
46'
První půle nabídla jedinou branku, o kterou se postaral domácí Macík. Ten chyboval při malé domů, kdy mu míč propadl do branky. Olomoučtí mohli reagovat, ale Breite dvakrát v šanci selhal.
45+2'
45+2'
Hraje se ve středu pole, do konce první půle moc času nezbývá.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Pospíšil poslal míč do vápna, kde jej Surzyn nechtěně poslal přímo na kopačku Breiteho. Kapitán Sigmy následně vystřelil a Kinský musel předvést zákrok na brankové čáře.
42'
Macík se dostal k míči a poslal jej dopředu. Bohužel pro domácí byl pas od brankáře příliš dlouhý a skončil až u Kinského.
41'
Pospíšil posadil míč na hlavu Beneše, který ale nedokázal přesně zamířit. Míč tak skončil mimo Kinského svatyni.
40'
Hanáci mají problém dostat se k ohrožení hostující branky. Nyní budou mít po faulu na Breiteho k dispozici standardní situaci.
38'
Ventúra se dostal k odraženému míči, který poslal z dvaceti metrů vysoko nad hostující branku.
36'
Mareš dostal naloženo od Breiteho, který jej dohrál u lajny. Hostující hráč se jen těžce zvedá z trávníku.
34'
Olomoučtí mohli okamžitě reagovat. Breite se dostal k zakončení ve vápně soupeře, ovšem trefil jen prostor, kde byl připravený Kinský.
32'
Kuriózní branka posílá hosty do vedení. Beneš poslal malou domů na Macíka, který už přemýšlel, kam míč pošle. K tomu se ale brankář Sigmy nedostal, neboť mu míč lehce brnkl o kopačku a projel mezi nohama až do branky.
32'
Hanáci měli k dispozicvi rohový kop, který poslal Pospíšil na přední tyč, kde číhal Matys. Jeho hlavičkový pokus skončil nad brankou.
31'
Pospíšil poslal míč do vápna, kde jej zřejmě nikdo netečoval a Kinský musel rychle reagovat na propadnutý míč.
30'
Olomoučtí jsou snad poprvé v zápase delší dobu před brankou soupeře. Hosté už podruhé odvrací do autu.
29'
Olomoučtí se několikrát pokusili míč procpat před branku soupeře, ale šestnáctka Pardubic zůstala nedobytá.
28'
Zorvan byl dvěma protihráči povalen na zem a sudí píská standardku pro domácí.
27'
Novák dokázal pohlídat náběh Patráka, který jej ve vápně Sigmy nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Jednalo se zřejmě o nepříjemné došlápnutí Patráka na kotník Nováka.
24'
Hlavatý se dostal na hranici vápna k odraženému míči a po zemi jej poslal ke vzdálenější tyči. Přestože se zdálo, že nepůjde o nic nebezpečného, musel se Macík natahovat, aby míč vytěsnil.
23'
Olomoučtí předvádějí plno nepřesněstí při snaze přejít do útočné fáze hry. Hrají tak hosté.
22'
Po rohovém kopu propadl míč k Marešovi, který jej z otočky poslal nad branku Macíka.
22'
Mareš se dostal až do střeleckého zakončení. Míč si navedl na levou a vypálil. Jeden ze stoperů Sigmy jeho ránu zablokoval na roh.
21'
Z druhé strany centroval Zorvan, který poslal přetažený centr na Matyse. Olomoučtí ale zahrozit nedokázali.
20'
Pospíšilův centr hosté odvrátili na Chvátala, který z dvaceti metrů napálil míč z voleje. Patrák jej tečoval na rohový kop.
19'
Langerovi se nepodařilo odcentroval, nicméně pro svůj tým vybojoval rohový kop. Ten bude rozehrávat Pospíšil.
17'
Beneš odvrátil do autu dlouhý nákop na domácí branku. Hosté se mohou přesunout před Macíka.
15'
Zorvan od rohového praporku kroutil míč na malé vápne, kde jej musel zasáhnout Kinský.
15'
Pospíšil posunul doleva na Zorvana, kterému se nepodařilo dostat míč přes Mareše do šestnáctky. Sigma bude mít roh.
14'
Po rohovém kopu se trefil hlavou Kukučka, ovšem branku přestřelil.
13'
Sychra se hnal za míčem do vápna, ale Macík byl u něj jako první a odkopl jej ve skluzu na roh.
12'
Zorvan získal míč a okamžitě jej poslal před vápno soupeře na Juliše. Do bezpečí odhlavičkoval Kukučka.
11'
Na trávníku zůstal ležet domácí Juliš, kterého poslal k zemi Kukučka. Sudí píská míč pro domácí.
9'
Sychra si vyměnil míč se spoluhráčem, který jej vyslal do úniku. Už se zdálo, že pradubický hráč půjde sám na Macíka, ale přihrávka byla příliš rychlá.
7'
Pardubičtí kombinovali před domácí šestnáctkou, ovšem výsledkem byla jen ztráta míče a následny faul na Zorvana.
6'
Olomoučtí postupovali po levé straně. Novák poslal míč na Breiteho, který chtěl vysunout Zorvana. Ten se však musel vracet z ofsajdového postavení a míč nemohl získat.
5'
Hlavatý zkusil štěstí z pětadvaceti metrů, ovšem branku domácích netrefil.
4'
Tentokrát se po pravém křídle hnal za dlouhým pasem Mareš, ale ani on míč nezískal.
3'
Mareš hledal na lajně rozběhnutého Sychru, který ale nebyl dostatečně rychlý, aby míč zastihl na hrací ploše. Rozehrávat bude Macík.
2'
Breite prostrčil míč na Nováka, který se pokusil odcentrovat, ovšem proti byl Kukučka. Ten nejen že dokázal centr zablokovat, ale zároveň zajistil, aby šel míč do autu od domácího hráče.
2'
Krobot atakoval ve výskoku Beneše, který skončil na trávníku. Domácí budou rozehrávat ze své poloviny.
1'
Utkání právě začalo. Výkop měli domácí, kteří ihned nakopli míč dopředu.
Oba celky jsou na hrací ploše. Hosté vyběhli v bílých dresech s červenými kraťasy. Domácí uvidíme v tradiční modré.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Matys, Beneš, F. Novák – Ventúra, Breite (C) – Langer, Pospíšil, Zorvan – L. Juliš.
Náhradníci: Stoppen – Uriča, Šíp, Sláma, Singhateh, Fiala, Fortelný, J. Spáčil.
Trenér: Saňák

FK Pardubice: Kinský – Mareš, Kukučka, Donát, Surzyn – Solil, Icha, Hlavatý (C) – Sychra, Patrák, Krobot.
Náhradníci: Budinský – Vacek, Černý, Kissiedou, Tischler, Brdička, Mukwelle, Zlatohlávek, Lupač.
Trenér: Kováč

Rozhodčí: Berka – Ratajová, Kotík.
Vzájemný zápas hraný v říjnu na východě Čech dopadl remízou 1:1. O branku domácích se postaral z pokutového kopu Daněk. Sigma srovnala až v nastaveném čase díky vlastní brance Halinského.
SK Sigma Olomouc

V komfortní situaci se nenachází ani Sigma. Na jaře Olomoučtí vybojovali jedinou výhru a v tabulce se propadli o několik pozic níže. Spoléhat se Hanáci nemohou ani na domácí prostředí. Před svými diváky Sigma naposledy zvítězila loni v říjnu. Od té doby zapsala jen čtyři remízy a tři porážky.
FK Pardubice

Přestože Pardubice zahájily jarní část sezóny dvěma výhrami, nyní na tříbodový zisk čekají už více jak měsíc. Na Hané se pokusí Východočeši ukončit nepříznivou sérii porážek, která čítá už čtyři zápasy. Mimo to se týmu trenéra Kováče nedaří ani střelecky. Na branku čekají Pardubice už téměř 200 minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.