FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Zlín - 31. března 2024   15:00

Ml. Boleslav
11' Pulkrab (Kostka) • 15' Ladra (Kušej) • 90+5' Cedidla(vl.)
3:2
(2:1)
Zlín
39' Schánělec  (Bužek) • 90+1' Vukadinović  (Simerský)

Mikulec – An. Kadlec, Karafiát (C), Král, Fulnek – Kubista, D. Mareček (62. Solomon) – Kostka (75. Sakala), Ladra (85. L. Fila), Kušej (85. D. Šimek) – Pulkrab (61. Jawo).
Šeda – Vaníček.
Vít Zaoral – Jaroslav Kubr, Stanislav Pochylý
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
2381 diváků
S. Dostál – Holík (68. Načkebia), Cedidla, Černín, Bartošák (78. Vukadinović) – Bužek, Nombil (46. J. Kolář) – Fantiš (C), Slončík (78. Simerský), Reiter (30. Pidro) – Schánělec.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 3:2. Rychlý nástup, pak divočina v závěru

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 1:7. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:14.
Je konec a Mladá Boleslav nakonec urvala důležité vítězství. Zlín se ve druhém dějství prezentoval velmi dobře a měl několik šancí na vyrovnání. Toho se dočkal až v první minutě nastavení, kdy se trefil Vukadinović. Vše nasvědčovalo tomu, že utkání skončí remízou, jenže v závěru utkání si dal vlastní gól Cedidla, a domácí se tak mohou radovat ze zisku tří bodů.
90'
Šílený závěr, z poslední akce rozhodl Jawo, 3:2
90'
Vukadinovič srovnal v nastavení, 2:2
90+6'
90+5'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav se nevzdala a zřejmě z poslední akce zápasu dává gól! Sakala poslal do vápna dobrý centr a přesně našel Lamina Jawa, který s přispěním teče MARTINA CEDIDLY překonal Dostála.
90+5'
Schánělec se se štěstím dostal do dobré šance, nicméně celé situaci předcházel ofsajd.
90+4'
Šimek prodloužil nákop Karafiáta za sebe, ale poté už se nikdo v modrém k míči nedostal.
90+3'
S mladým obránce Mladé Boleslavi to nevypadá moc dobře, hřiště totiž opouští za doprovodu klubových lékařů.
90+1'
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci v závěru utkání vyrovnávají na 2:2! Domácí propadli ve středu hřiště a hosté se vydali do rychlého útoku. Balon se pak dostal doprava na VUKADINA VUKADINOVIĆE, jenž propálil Mikulce střelou na zadní tyč.
90'
Šimek podržel míč u postranní čáry a pak vybojoval aut. Domácí už samozřejmě nijak zvlášť nespěchají.
89'
Do konce už moc času nezbývá. Podaří se domácím dotáhnout zápas do zdárného konce?
88'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (David Šimek).
87'
Jawo si narazil s Filou a poté se zjevil sám před bránou, ale na Dostála si nepřišel.
86'
Do Lokotrans Arény dnes přišlo 2381 diváků.
85'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází David Šimek,
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Lukáš Fila.
84'
Hlavní sudí si to teď namířil k lavičce Zlína, kde dvěma členům realizačního týmu udělil žlutou kartu.
83'
Zlín mohl zahrozit po standardní situaci, avšak ve vápně domácího celku si balon našel Kubista, který domácí osvobodil.
82'
Své defenzivní úkoly si nyní splnil Kušej, jenž se vrátil s Načkebiou a před vápnem mu odebral balon.
81'
Kadlec se odhodlal k riskantnímu zákroku, ale nakonec mu vše vyšlo a modří budou ještě k tomu vhazovat.
80'
Ve středu hřiště byl faulován Kubista, domácí budou moct v klidu rozehrát.
79'
Další rohový kop rozehrál pro změnu Kušej. Jeho nabídku ale odvrátil na přední tyči stojící Fantiš.
78'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Vukadin Vukadinović,
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Dominik Simerský.
77'
Hodně vysoko byl opět Kubista, nicméně míč před ním stačil lehce přizvednout Kolář.
76'
Mladá Boleslav je v posledních minutách aktivnější, nyní bude zahrávat další roh.
75'
ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Benson Sakala.
74'
Ladra ho rozehrál na přední tyč, kde úřadoval vytáhlý stoper Zlína Černín.
73'
Jawo dobře zapracoval na křídle a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
72'
Ladra rozehrál standardku na zadní tyč a odtamtud vracel balon před bránu Kubista. Nikdo v modrém se ale k zakončení nedostal.
71'
Kušej se uvolnil na křídle a následně hledal Jawa. Svůj centr však nasměroval jen do náruče Stanislava Dostála.
70'
Slončík se utrhl na pravé straně a poté nabízel balon před bránu, kde se po něm marně natahoval Načkebia.
69'
Pidro si chtěl udělat prostor před vápnem, nicméně domácí defenziva na něj neustále dorážela a Karafiát mu nakonec balon odebral.
68'
ze hřiště odchází Libor Holík, přichází Zviad Načkebia.
67'
Jawo udržel balon proti dvěma obráncům a poté hledal na zadní tyči Kostku. Tomu nicméně nedovolil zakončit Bužek.
66'
Karafiát se vydal dopředu a natáhl k ráně z dálky. Dostál však mohl zůstat v klidu.
65'
Solomon to chtěl zkusit individuálně, jenže se i s míčem dostal do zámezí.
64'
Schánělec se dostal ke střele z hranice vápna, ovšem bránu o pořádný kus přestřelil.
63'
Král poslal pomalou nahrávku Karafiátovi a ten byl okamžitě pod tlakem. Nakonec mu nezbylo nic jiného než odehrát míč do autu.
62'
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází John Solomon.
61'
ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Lamin Jawo.
60'
Fantiš se zjevil za obranou a dával míč pod sebe. K jeho přihrávce se však jako první dostal Kubista.
58'
Dobrý obranný zákrok předvedl Kubista, jenž skluzem vypíchl balon napřahujícímu se Slončíkovi.
57'
Slončík si všiml rozběhnutého Pidra a hned mu adresoval svůj pas. Ten nicméně skončil až u Mikulce.
56'
Karafiát přenesl hru na Kušeje, jenže ten si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.
55'
Po rohu šel ve vápně k zemi domácí kapitán Karafiát. Arbitr Zaoral si však žádného porušení pravidel nevšiml, a tak se penalta nepíská.
54'
Ladrův centr z pravé strany nepustil do vápna Pidro. Následovat bude rohový kop Mladé Boleslavi.
53'
Dostál teď vyběhl mimo vápno proti Kušejovi a nakonec se mu to vyplatilo, domácí budou mít jen aut.
52'
Kuriozita. Brankář Dostál běžel do souboje až k rohovému praporku
52'
Kadlec si dal míč daleko od nohy a při snaze dostat ho znovu pod kontrolu fauloval Bartošáka.
51'
Kubista propadl ve středu hřiště a díky tomu se do dobré šance hnal Slončík. Mladý záložník Zlína ovšem nevyřešil situaci ideálně a nakonec z úhlu zakončil do boční sítě.
50'
Kušej se prezentoval dobrou individuální akcí, kterou ale zakončil centrem do Dostálových rukavic.
49'
A další nepřesnost hostujícího brankáře, tentokrát nepřesně přihrával Cedidlovi.
48'
Dostálovi vůbec nevyšel odkop a balon skončil na tribuně, domácí budou vhazovat.
47'
Kadlec chtěl podpořit útočné snažení svého celku, ovšem Kostkovu přihrávka byla pro slovenského beka příliš dlouhá.
46'
Holík dostal spoustu prostoru k centru, který si našel Pidro. Jeho hlavička však mezi tři tyče nezamířila.
46'
ze hřiště odchází Cletus Nombil, přichází Jakub Kolář.
46'
Je za námi první poločas, po kterém domácí vedou 2:1. Zlín měl o něco lepší vstup do utkání, nicméně Mladá Boleslav hned z první šance udeřila, v jedenácté minutě se trefil Pulkrab. O chvíli později už to bylo o dva góly, další branku domácích vsítil Ladra. Následně se hrálo vyrovnané utkání, příliš šancí k vidění nebylo. Až před odchodem do kabin se hosté zvedli a měli k dispozici několik příležitostí. Využili však pouze jednu, na 1:2 snižoval Schánělec. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce bude každopádně stále o co hrát.
45+3'
45+2'
Hosté měli v závěru úvodního dějství další roh. Mladoboleslavská defenziva si však nyní poradila bez problémů.
45'
Fantiš zezadu vlétl do Fulneka a jeho zákrok byl posouzen jako nedovolený.
44'
Mikulec se pokusil vyslat do šance Kušeje, avšak před domácím křídelníkem stačil zasáhnout vracející se Bužek.
43'
Slončík velmi dobře rozehrál rohový kop a po jeho centru hlavičkoval Cedidla, který o kousek minul pravou tyč.
42'
Domácím se teď vůbec nedaří kombinace, hosté naopak po snížení výrazně ožili.
41'
Mohlo být vyrovnáno! Holík posadil balon na hlavu Pidra a ten z hranice malého vápna zakončil těsně nad bránu.
39'
Shánělec vrátil hosty do hry, 2:1
39'
Zlín se dostává na dostřel jedné branky! Ševci rozehráli standardku na krátkou vzdálenost a po několika desítkách sekund přilétl do vápna Mladé Boleslavi centr z pravé strany. K míči se dostal TOMÁŠ SCHÁNĚLEC, který hlavou přeloboval marně se natahujícího Mikulce.
38'
Volný přímý kop budou rozehrávat také hosté, Kadlec totiž ve středu hřiště poslal k zemi Bužka.
37'
Na Kušejovu nabídku si naskakoval Král, ovšem pro byl si vyšplhal Stanislav Dostál.
36'
U postranní čáry byl nedovoleně atakován Mareček a domácí budou mít standardní situaci.
35'
Hosté si vůbec neporozuměli při rozehrávce a jeden z obránců poslal nepřesnou malou domů na Dostála, který měl co dělat, aby míč neskončil za brankovou čárou.
35'
Kadlec byl tvrdě dohrán Bartošákem, nicméně Vít Zaoral faul neodpískal. Zlín tak bude vhazovat.
34'
Bužek si píchl míč kolem Kubisty, ovšem poté už ho na hrací ploše nezastihl.
33'
Kušej byl v souboji s Holíkem až příliš důrazný a hlavní sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
32'
Mikulec dostal hodně těžkou přihrávku od Fulneka, ovšem dokázal si poradit. Domácí tak dál kombinují.
31'
Karafiátův nákop si našel Kostka, jenž zakončil přímo do náruče Dostála. Případná branka by však stejně kvůli signalizovanému ofsajdu neplatila.
30'
ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Selmir Pidro.
29'
Holík kroutil pěknou ránu, Mikulec se proletěl
29'
Holík si navedl balon do středu hřiště a jeho následný technický obstřel prolétl jen těsně kolem vzdálenější tyče.
28'
Holíkův přetažený centr si hledal Fantiš, ovšem přes Marečka se k hlavičce nedostal.
27'
Zatím to na změnu nevypadá. Cletus Nombil byl ošetřen a poté se vrátil na hřiště.
26'
Zdá se, že trenér Červenka bude muset střídat. Na hrací ploše totiž zůstává ležet Nombil, který se drží za zadní stranu stehna.
25'
Ladrův centr od rohového praporku odvrátil Černín. Domácí však i nadále zůstávají na balonu.
24'
Pulkrab udržel na zádech Cedidlu a poté se jím nechal faulovat.
23'
Mareček přišel o balon a následně fauloval Nombila, který by jinak mohl založit brejk hostů.
22'
Mladá Boleslav šla po zisku rychle dopředu. Kostka si před vápnem sbíhal pro nahrávku Kušeje, nicméně balon před ním odkopl Černín.
21'
Kadlec se dostal pod tlak napadajícího Reitera a byl donucen k zpětné nahrávce na Mikulce.
20'
Žlutá karta pro tým FC Zlín (Tom Slončík).
19'
Mikulcův dlouhý nákop si nikdo v modrém nenašel, balon tak dolétl až k zlínskému brankáři.
18'
Důležitý obranný zákrok zaznamenal Král, jenž zblokoval Reiterovu střelu levačkou.
17'
Holík chtěl zakombinovat s Reiterem, ale toho předskočil Fulnek. Od domácího beka šel každopádně míč do autu.
15'
Kušejův slalom dokončil Ladra, 2:0
15'
A už je to o dva góly! Modří se vydali do rychlého brejku, který táhl Kušej. Domácí křídelník se ve vápně elegantně zbavil obránce a poté nahrál volnému TOMÁŠI LADROVI, jenž zblízka překonal Dostála.
14'
Kušej si zabíhal za obranu, jenže na průnikovou přihrávku Fulneka o kousek nedosáhl.
13'
Fulnek si nyní neporozuměl s Kušejem a po jejich neshodě uvede míč do hry Stanislav Dostál.
11'
Pulkrab se prosadil křižnou střelou, 1:0
11'
Domácí se ujímají vedení! Kostka si na pravé straně rychle narazil s Kubistou a poté posunul balon na MATĚJE PULKRABA. Ten chtěl původně nahrávat, ovšem hostující obrana mu dala spoustu prostoru, a tak se mladoboleslavský forvard odhodlal ke střele, která zapadla přesně k tyči.
10'
Ševci jsou nastěhovaní na útočné polovině, zatím se jim každopádně nedaří dostat míč do šestnáctky.
9'
Slončík se snažil prostrčit míč na Holíka, ovšem k tomu balon nepustil Fulnek.
8'
Králův pas byl pro Kadlece příliš dlouhý, Dostál bude odkopávat od brány.
7'
Bartošákův centr prolétl pokutovým územím, kde ho ale nikdo nedokázal zasáhnout.
6'
Schánělec se dostal do dobré šance, nicméně Mikulec stačil jeho pokus vytáhnout nad břevno.
6'
Kostka nabral rychlost a Kušej se ho pokusil vyslat do šance. U balonu byl však první brankář Dostál.
5'
Ladra byl nedovoleně atakován ve středu hřiště a Nombil může být rád, že vyvázl bez karty.
4'
Kostka byl v souboji s Bartošákem pozdě a svého soupeře fauloval. Zlín bude moct v klidu rozehrát.
3'
Cedidla hledal dlouhým nákopem Reitera, avšak ten neměl šanci zastihnout míč na hrací ploše.
2'
Slončík táhl první akci hostů, ale před vápnem ho čistě zastavil Kubista.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Rozehrávku obstarali hráči Zlína, kteří budou hrát v černých dresech. Jejich soupeř zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Mikulec – An. Kadlec, Karafiát (C), Král, Fulnek – Kubista, D. Mareček – Kostka, Ladra, Kušej – Pulkrab.
Náhradníci: Šeda – L. Fila, Jawo, Solomon, Sakala, Vaníček, Novák.
Trenér: David Holoubek

FC Zlín: S. Dostál – Holík, Cedidla, Černín, Bartošák – Bužek, Nombil – Fantiš (C), Slončík, Reiter – Schánělec.
Náhradníci: Rakovan – Čelůstka, J. Kolář, Načkebia, E. Ndiaye, Pidro, Simerský, Švach, Vukadinović.
Trenér: Bronislav Červenka

Rozhodčí: Vít Zaoral – Jaroslav Kubr, Stanislav Pochylý.
Doposud poslední vzájemné utkání

21.10. 2023 – FC Zlín – FK Mladá Boleslav 5:9

Branky: 13. Fantiš (Tkáč), 15. Janetzký, 46. Bartošák (Vukadinović), 64. Vukadinović (pen.), 85. Kovinić (González) – 11. D. Mareček, 49. Kušej (Suchomel), 51. Jawo (Matějovský), 53. Jawo (Kušej), 60. D. Mareček, 78. Matějovský, 83. Hilál (Kušej), 87. Kušej, 90+5. Solomon (Matějovský)

FC Zlín: Rakovan – Čelůstka, J. Kolář, Simerský (C), Reiter (84. Černín) – Didiba, Janetzký (60. González) – Bartošák (72. Pidro), Tkáč (72. Slončík), Fantiš (60. Kovinić) – Vukadinović.

FK Mladá Boleslav: Trmal – Suchomel, Suchý (C), D. Šimek (46. Matějovský), Fulnek – Kubista, Sakala – Jawo (65. Ladra), D. Mareček (81. Poulolo), Kušej (90+2. Solomon) – Pulkrab (65. Hilál).
FC Zlín

Ševci na tom nejsou úplně optimálně. Po pětadvaceti kolech se nachází na čtrnácté pozici a na poslední České Budějovice mají jen dvoubodový náskok. Tým Bronislava Červenky přitom nevstoupil do jara vůbec špatně, doma obral o body Slavii a následně porazil Slovácka. Poté se však jeho výsledky zhoršily a právě výhra nad rivalem z Uherského Hradiště je zatím jediná, kterou Zlín na jaře urval. Za zmínku každopádně stojí jeho jízda MOL Cupem, v němž došel až do semifinále. Hlavní prioritou klubu je však jistě setrvání v nejvyšší soutěži a to, vzhledem k postavení v tabulce, rozhodně nebude nic jednoduchého.
FK Mladá Boleslav

Středočeši neměli úplně optimální vstup do jara, nicméně před reprezentační přestávkou se jim začalo dařit lépe. Po domácí výhře nad Českými Budějovicemi přivezli důležitý bod z Ďolíčku, kde remizovali 0:0. V doposud posledním ligovému utkání přivítala Holoubkova družina trápící se Olomouc. Sigma byla pro Mladou Boleslav nepříjemným soupeřem, ale nakonec v Lokotrans Aréně padla 1:2. Modro-bílí však v tomto zápase přišli o několik hráčů, kvůli karetním trestům nebudou moct proti Zlínu nastoupit Suchý, Matějovský a Žitný. Uvidíme tedy, jaká jedenáctka dnes vyběhne na trávník od úvodní minuty.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po reprezentační přestávce se znovu rozjede FORTUNA:LIGA, která má na programu šestadvacáté kolo. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Mladé Boleslavi se Zlínem, jehož začátek je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.