La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Huesca - 1. prosince 2018   13:00

Celta Vigo
39' Aspas (Mallo) • 77' Aspas (Hjulsager)
2:0
(1:0)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Costas, Juncà – Méndez (75. Beltrán), Yokuşlu, Jozabed, Boufal (63. Hjulsager) – Gómez, Aspas (87. Mor).
S. Álvarez – Alonso, Cabral, Beltrán, Mor, Hjulsager, K. Vázquez.
Cordero – Escuela, Cerezo
Estadio Balaídos
Huesca
Jovanović – Miramón, Pulido, Etxeita (C), Akapo – Musto (46. Gürler), Moisés Gómez – Gallar (46. Aguilera), Rivera Hernández, Ferreiro (62. Ávila) – Cucho.
Werner – Aguilera, Ávila, Gürler, Insua, S. Longo, Sastre.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 6:5. Fauly: 13:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí celkem očekávaným vítězstvím Celty Vigo, která svého soupeře porazila poměrem 2:0. První poločas nám nabídl pouze jednu branku, a sice z domácí strany. Změna stran Huesce moc neprospěla, neboť směrem dopředu byl i nadále aktivnější domácí celek. Nováček soutěže pokaždé narážel na připravenou obranu soupeře, Celta si navíc přichystala rozhodující branku, kterou opět vsítil Aspas. Huesca ještě dohrávala utkání bez zraněného Akapa, což určitě stálo hodně sil.
90+2'
90+2'
Celta podnikla rychlý protiútok, jenomže Jozabed nedokázal ideálně přihrát do tandemu Morovi.
90+1'
Nyní to po levém křídle zkoušel Cucho, který si navedl míč na pravou nohu a poté našel pouze nohu protihráče. Huesca ale zatlačila svého soupeře.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Zdá se, že o vítězi utkání je rozhodnuto, Huesca se dost možná nedostane ani ke kontaktní brance.
88'
Poslední minuty nepřináší nic moc atraktivního. Celta se snaží neudělat žádnou fatální chybu, což se zatím celkem daří. Huesca je úplně bez sil.
87'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Emre Mor.
85'
Aspas se zjevil v hodně netradiční pozici, a sice u pravé postranní čáry. Posléze si narazil s Jozabedem, jenomže zakončení poslal do boční sítě.
84'
Jenomže taktickým zákrokem si pomohl napadající Yokuslu, který zavadil o kopačku Gómeze. Celta se vrací zpět za míč, soupeř ihned rozehrál.
83'
Nakonec to Beltrán zkoušel ve spolupráci s Jozabedem, jenomže přihrávka druhého jmenovaného byla příliš prudká. Huesca tak může vyvézt balón.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Celta je i po druhé brance o poznání aktivnější, hosté se většinu času pouze brání.
81'
Byl to právě Beltrán, kdo obstaral rohový kop z pravé strany. Po jeho nabídce se dostal k míči Exteita, který bezmyšlenkovitě odkopl míč do zámezí.
80'
Mezitím se Beltrán postaral o provedení volného kopu, kterým našel Gómeze. Ten ihned roztáhl hru na Malla, který vybojoval rohový kop.
79'
Tohle bude pro nováčka soutěže hodně složitý úkol. Nejen, že prohrává o dvě branky, navíc zřejmě bude dohrávat bez zraněného Akapa.
78'
Akapo ještě zůstal ležet na zemi, ihned k němu přispěchal lékařský personál, který si ho vzal do péče. Huesca ale využila všechny střídání.
77'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Je tu dvoubrankové vedení pro domácí! IAGO ASPAS se řítil za dlouhým pasem, poté v důrazném souboji obelstil Akapa, který si zřejmě ještě přivodil zranění. Proto na samostatný únik protihráče vůbec nereagoval, domácí forvard proto v poklidu překonal Jovanoviće.
77'
Nepřesnost v kombinací domácích přinesla další kontr pro soupeře, jenomže Cucho se zjevil v ofsajdu. To je velká škoda pro nováčka soutěže.
76'
Na zemi zůstal ležet jeden z domácích, avšak hlavní sudí hru nepřerušil. Naopak odpískal nedovolený zákrok ve prospěch Huescy, fauloval totiž Mallo.
75'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Fran Beltrán.
74'
Jovanović si dal na odkopu od své branky hodně záležet, nakonec ho posílal ke Gurlerovi, který ale hlavičkový souboj proti Jozabedovi nezvládl.
69'
Rychlý protiútok Celty putoval na zcela volného Gómeze, který si ale nepohlídal ofsajdové postavení, což potvrdil také opakovný záběr.
68'
Daleko z branky musel brankář Blanco, který vyrazil míč daleko z pokutového území. Aby toho nebylo málo, tak Ávila přihrával hodně nepřesně.
67'
Porada byla velice krátká, o penaltový zákrok se v žádném případě nejednalo. Na druhé straně se Riverovi podařilo vybojovat rohový kop.
66'
Mallo se hezkým způsobem dostal kolem Akapa, posléze posílal před branku ostrý centr, jenomže na zemi skončil jeden z domácích. Sudí se ještě bude radit s videorozhodčím.
65'
Costas si nebral servítky a kulatý nesmysl razantním způsobem poslal na nohu Hjulsagera, který ale nedokázal odcentrovat přes Pulida.
64'
Do otevřené obrany zkoušel zaútočit Gómez, který ještě křižnou přihrávkou hledal své spoluhráče na zadní tyči, míč ale pouze proletěl šestnáctkou.
63'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Andrew Hjulsager.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále drží hubené jednobrankové vedení. Huesca se stále nemůže dostat k ničemu vážnějšímu.
62'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Luis Ezequiel Ávila.
61'
Samotné rozehrávky se ujal brankář Blanco, který ho poslal kousek za středový kruh. Gómez uspěl v souboji, následně se k míči dostal Aspas.
60'
Posléze se směrem dopředu vydal hostující Aguilera, jehož polovysoký centr skončil pouze u Costase. Následně se v ofsajdu zjevil Ferreiro.
59'
Žlutou kartu dostává Rubén Blanco (Real Club Celta de Vigo).
58'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí obránce Mallo, který velice pohotovým způsobem zamířil doprostřed branky, kde stál Jovanović.
57'
Domácí marně reklamovali teč hostujícího brankáře, bude z toho pouze odkop od hostující branky. Úvod druhého poločau zatím patří domácím.
56'
Nakonec to sám na sebe vzal Jozabed, který zkoušel štěstí z pořádného úhlu. Jovanović se po míči natahoval, jenomže se jednalo o střelu do boční sítě.
55'
Také Huesca se dostala k rozehrávce standardní situace, nic vážnějšího ale neproběhlo. Na druhou stranu se žene trojice hráčů Viga.
54'
K rozehrávce rohového kopu se postavil Boufal, který našel prvního protihráče na přední tyči. Konkrétněji to byl Miramón, jenž odvrátil míč do autu.
53'
Celta jí rozehrála nakrátko, následná nabídka měla směřovat do malého vápna, kde dokázal zasáhnout Pulido. Bude z toho rohový kop pro domácí.
52'
Momentálně na zemi skončil aktivní Méndez, naopak nedovoleným zákrokem si pomohl Gómez. Na pořadu dne bude velice nebezpečná standardka.
51'
Boufalovi se podařilo velmi dobrým zpracováním zalepit neposedný míč, posléze ale tak trochu nepochopitelně přihrával zpět na vlastní polovinu.
50'
Tentokráte se k výkopu od své branky dostal brankář Blanco, který se pokoušel najít Gómeze, jenž ale v hlavičkovém souboji neuspěl.
49'
Posléze to Costas zkoušel přenesením hry na Méndeze, což vyšlo takřka dokonale. Ve finální fázi se Méndezovi nepodařilo přihrát Gómezovi.
48'
Hned v úvodu si to po pravém křídle namířil Méndez, před kterým stihl odehrát balón Akapo. Huesca ale hodně rychle přišla o kulatý nesmysl.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Álex Gallar, přichází Juan Aguilera.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Damián Musto, přichází Serdar Gürler.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Aspas. Úvod utkání ale patřil hostujícím hráčům, kteří si dokonce vypracovali jednu vyloženou šanci, ve které ale selhali. Postupem času se do hry začala zapojovat také Celta, za což si zasloužila vedoucí branku, která padla zhruba pět minu před koncem poločasu. Huesca tak bude muset ve druhém dějství pořádně zabrat, na tabuli totiž svítí nepříznivý stav 0:1.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Obrannou povinnost si splnil hostující Musto, který u postranní čáry dokázal zastavit Boufala. V těchto momentech utkání nesledujeme moc atraktivní podívanou.
43'
Boufal se snažil zastavit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepodařilo. Bude z toho další autové vhazování pro hosty, opět se k němu staví Miramón.
40'
Tohle bude pro hosty složitý úkol, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
39'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Jozabed nasadil jesličky jednomu z protihráčů, za jeho zády se zjevil Mallo, který z úhlu postupoval sám na brankáře. Místo střely ale ještě hledal IAGA ASPASE, který zasunul míč do prázdné brány.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Po delší době se k práci s míčem dostal také brankář Blanco, který ale chyboval v rozehrávce. Krátce poté přišel další nedovolený zákrok hostů.
37'
Na druhé straně se za obranu dostával Gómez, ke kterému na poslední chvíli přispěchal Akapo. Prvně jmenovaný skončil na zemi, o faul se ale nejednalo.
37'
Žlutou kartu dostává Xabier Etxeita (SD Huesca).
37'
Rozehrávku si i tentokráte vzal na starost Ferreiro, který kroutil míč směrem od branky. Jako první se k němu dostal Costas, který ho poslal do bezpečí.
36'
Miramón se chtěl vydat po pravé straně, kde ho nakonec nedovoleně zastavil Yokuslu. Bude z toho další standardka pro nováčka soutěže.
35'
Jenomže rozehrávka volného kopu se absolutně nezdařila, dalekonosný nákop směřoval daleko do zámezí. Jovanović tak bude rozehrávat od branky.
34'
V posledních minutách se moc často nehraje plynule. Přichází jeden nedovolený zákrok za druhým, tím dalším se prezentoval záložník Musto.
33'
Autové vhazování zamířilo přímo na hlavu Yokuslua, od kterého se míč dostal zpět za postranní čáry. Huesca si tak přichystá další aut.
32'
Přenesení hry našlo na levé straně Juncu, který ihned spolupracoval s Boufalem. Patřičně důrazně si počínal Miramón, který nakonec nefauloval.
32'
Žlutou kartu dostává Sofiane Boufal (Real Club Celta de Vigo).
31'
Žlutou kartu dostává Damián Musto (SD Huesca).
30'
U postranní čáry se nejlépe zorientoval Juncá, který ihned posílal balón na druhou stranu. Tam se v hlavičkovém souboji dostal nejvýše Etxeita.
29'
Žlutou kartu dostává Cucho (SD Huesca).
28'
Aspas to zkoušel centrem z levé strany, jeden z hráčů soupeře ho poslal pouze na nohu Boufala, který z dobré pozice trefil obětavého Pulida.
24'
Za pokutovým územím si Gómez navedl míč na pravou nohu, jenomže svojí střelu poslal slabě k tyči, kam se pochopitelně vrhl brankář Jovanović.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Domácí konečně začali trochu hrát, nyní se brání spíše hráči Huescy.
22'
Už se opět pokračuje ve hře, Huesca bude chvíli hrát v početní nevýhodě. Mezitím se brankář Jovanović staví k odkopu od své svatyně.
21'
Hra musela být ještě přerušena, neboť si lékařské ošetření vyžádal hostující Gallar. Zatím to nevypadá moc dobře, střídat by se ale nemělo.
20'
To nebylo vůbec špatné. Boufal se po pravém křídle prohnal kolem Akapa, posléze se natlačil do zakončení, které skončilo pouze na boční síti.
19'
Juncá se mohl vydat s míčem po levém křídle, jenomže tento záměr si nakonec rozmyslel. Místo toho přihrál vedle stojícímu Jozabedovi.
18'
Jenomže ani tento dalekonosný nákop nenabídl žádné nebezpečí, místo toho se soupeř dostal k rychlé kombinaci, která přinese aut pro domácí.
17'
Taktický zákrok vytasil obránce Akapo, který u postranní čáry fauloval Malla. To uviděl hlavní sudí, kteří nařídil volný kop pro Celtu Vigo.
16'
Už se opět pokračuje ve hře, jenomže Huesca nic kloudného nevymyslela. Místo toho si další odkop od branky přichystal brankáře Blanco.
15'
Aby toho nebylo málo, tak si nedovoleným zákrokem pomohl právě Boufal, který trochu zbytečně dohrál Miramóna. Chvíli se hrát nebude.
14'
Celta se chopila rozehrávky rohového kopu, ke kterému se postavil křídelník Boufal. Nadýchaný bochánek ale skončil na rukavici Jovanoviće.
13'
Huesca podnikla rychlý protiútok, po kterém se utvořil menší závar, který domácí obrana dokázala vyřešit. Do hry se začala dostávat celá řada nepřesností.
12'
Na druhé straně nebezpečně centroval do pokutového území domácí Aspas, avšak ani jeho nabídka nenašla kýženého adresáta.
11'
Hodně ostrý zákrok předvedl hostující Etxeita, který místo míče trefil Méndezovu nohu. Celta tak bude rozehrávat z útočné poloviny.
10'
Tak to byla obrovská šance! Gómez si hodil míč na pravačku a poté u zadní tyče našel zcela volného Riveru, který svojí hlavičku poslal úplně mimo bránu.
9'
Jenomže centrovanou nabídku dokázal odklidit jeden z protihráčů, následně se do zakončení dostal Rivera, který ale mířil doprostřed branky.
8'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Méndez, na pořadu dne bude další standardní situace. U míče se i tentokráte nachází Ferreiro.
7'
Cucho si to namířil do přehuštěného prostoru, kde logicky neměl šanci na úspěch. Dobře zasáhl Araujo, jeho celek se tak může hnát na druhou stranu.
6'
Posléze se Juncá postavil k rozehrávce autového vhazování, jenomže Boufal nepřešel přes Miramóna. Ke kulatému míči se tedy dostala Huesca.
5'
Blanco se tak ujal rozehrávky od své branky, kterou poslal po zemi na Costase. Celta to zkouší pozvolnou kombinací od své šestnáctky.
4'
Krátce poté se autového vhazování ujal hostující Akapo, který si vybral kolegu Riveru, po jehož prodloužení míče nedokázal Ferreiro vybojovat roh.
3'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali standardní situaci pro hosty. K míči se postavil Ferreiro, jehož střílená nabídka skončila v rukavicích Blanca.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Costas, Juncà – Méndez, Yokuşlu, Jozabed, Boufal – Gómez, Aspas.
Náhradníci: S. Álvarez – Alonso, Cabral, Beltrán, Mor, Hjulsager, K. Vázquez.

SD Huesca: Jovanović – Miramón, Pulido, Etxeita (C), Akapo – Musto, Moisés Gómez – Gallar, Rivera Hernández, Ferreiro – Cucho.
Náhradníci: Werner – Aguilera, Ávila, Gürler, Insua, S. Longo, Sastre.

Rozhodčí: Cordero – Escuela, Cerezo.
SD Huesca

Na opačné straně se nachází nováček soutěže, kterým je Huesca. Huesca zatím nezvládá konfrontaci s nejlepšími celky Španělska, neboť se po třinácti kolech nachází na samostatném chvostu tabulky. Huesca má na svém kontě pouze sedm bodů, přičemž se jí podařilo zvítězit pouze v jednom zápase. Hostující tým dnešního utkání ale v posledních třech zápasech hned dvakrát remizoval, poslední nerozhodný výsledek se uskutečnil v souboji proti Levante, přičemž soupeř vyrovnával patnáct minut před koncem. Huesca se potýká s druhou nejlepší obranou soutěže, hůře je na tom už jen defenzíva Vallecana, která inkasovala o jednu branku více.
Real Club Celta de Vigo

Fotbalisté Celty Vigo letos nepodávají zrovna přesvědčivé výkony, ve své domácí soutěži se nachází až na patnácté pozici, což si zasloužilo výměnu trenéra. Celta se navíc v posledních týdnech nepotýká s vůbec dobrou formou, posledních deset zápasů přineslo pouze jedno vítězství, a sice v souboji proti Eibaru, který Vigo zvládlo poměrem 4:0. Domácí celek dnešního utkání se i v letošním ročníku opírá o produktivní útok, avšak o něco horší je to v obraně, která je třetí nejhorší v celé soutěži. Celta se v tabulce venkovních zápasů řadí do horní poloviny tabulky, dohromady se jí zde podařilo získat devět bodů, avšak poslední utkání přineslo porážku,
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Club Celta de Vigo a SD Huesca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.