La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Atlético - 12. prosince 2021   21:00

Real
16' Benzema (Vinícius Júnior) • 57' Asensio (Vinícius Júnior)
2:0
(1:0)
Real
Courtois – Carvajal (81. Nacho Fernández), Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Asensio (85. Valverde), Benzema (C) (46. Jović), Vinícius Júnior (87. Rodrygo).
Mateu Lahoz – Cebrián, Porras
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
51 024 diváků
Atlético
Oblak – M. Llorente, Felipe, Kondogbia, Hermoso – Á. Correa (60. Lodi), Koke (C), de Paul (69. H. Herrera), Carrasco (46. Lemar) – Griezmann (46. Félix), Cunha (60. L. Suárez).
Lecomte – Camara, H. Herrera, Félix, Serrano, Lemar, Lodi, L. Suárez, Trippier.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:15.
Bílý balet v čele tabulky odskakuje druhé Seville na rozdíl osmi bodů, třetí Betis ztrácí ještě o bod více, Sevilla však disponuje jedním zápasem k dobru.

Atlético zůstává na čtvrtém místě a po druhé ligové prohře v řadě už ztrácí na svého městského rivala třináct bodů, byť také Los Colchoneros ještě mají jeden neodehraný zápas před sebou.
Real Madrid s přehledem zvládl madridské derby proti Atléticu a ve svém domově jej poráží 2:0 díky brankám Karima Benzemy a Marca Asensia, když u obou branek si důležitou asistenci připsal jejich útočný parťák Vinícius Júnior.

Atlético mělo za celý zápas jen dvě pořádné šance, proti Griezmannově volnému kopu i střele Joaa Felixe ze závěru zápasu však výborně zasáhl Thibaut Courtois a je vyhlášen hráčem zápasu.
90+3'
90+3'
Courtois už se dal do pořádku a Realu se povedlo ubránit dvěma hostujícím rohům.
90+2'
V samém závěru hosté ještě mohli snížit! Herrerův centr našel Joaa Felixe, jehož pořádná pumelice trefila Thibauta Courtoise do hlavy.
90+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty, nemá moc důvodů k delšímu nastavení.
90'
Nákop Joaa Felixe do pokutového území doputoval jen k Thibautu Courtoisovi.
89'
Suárezovi nevyšel průnik útočnou polovinou, je to velké trápení Atlética dnes.
88'
Za vzájemnou roztržku zcela mimo hlavní dění dostávají žlutou kartu David Alaba a Luis Suárez.
87'
Vinícius Júnior před zápasem převzal cenu pro nejlepšího hráče La Ligy za listopad, i dnešní zápas mu vyšel skvěle, když připravil obě branky Realu a dostalo se mu ovací vestoje.
87'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.
86'
Kondogbia vybojoval míč na Kroosovi jen pomocí nedovoleného zákroku, Real bude moci mít míč ve svém držení.
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Federico Valverde.
84'
Atlético zahrávalo dva rohy v rychlém sledu, ten druhý po rozehrávce nakrátko však Llorente naprosto zazdil centrem až za branku Realu.
82'
Renan Lodi dostal výborný pas na levé křídlo, pak ale centroval jen do prostoru, kde stál David Alaba, hosté však přeci jen dokázali získat alespoň rohový kop.
81'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Nacho Fernández.
80'
Lemarův rohový kop Mendy prodloužil jen k volnému Suárezovi, tomu ale těžká střela moc nesedla a Courtois se zmocnil míče.
80'
Thomas Lemar z volného kopu u rohu pokutového území střílel přímo na branku, Courtois vyrazil míč na rohový kop, vůbec první pro Atlético v dosavadním průběhu zápasu.
79'
Mendy se žlutou kartou na kontě velmi nepříjemně atakoval Thomase Lemara a může být rád, že rozhodčí Mateu Lahoz teď nechal karty ve své kapse a může ještě pokračovat v zápase.
78'
Na Mendyho přihrávku před branku jen těsně nedosáhl Vinícius Júnior, míč pak zamířil za vzdálenější tyč hostující branky.
76'
Lemarův nepříjemný střílený centr doletěl až ke Courtoisovi, tomu se v těžké situaci povedlo vyrazit míč mimo dosah protihráčů.
76'
David Alaba si před vlastním pokutovým územím příliš předkopl míč, pak nedovoleně poslal k zemi Hectora Herreru a následovat bude standardní situace pro Atlético.
75'
Geoffrey Kondogbia zajel příliš důrazně do Casemira a prohlíží si žlutou kartu.
74'
Luka Modrić si splnil obranné povinnosti v souboji s Joaem Felixem, toho obral o míč na křídle a získal balón ve prospěch Bílého baletu.
73'
Tempo zápasu ve druhém poločase je zatím maximálně spíše průměrné, Atléticu se nedaří nic vymyslet a Real hraje podle svých potřeb.
72'
Kokeho nákop byl příliš krátký pro Joaa Felixe, domácí zadáci portugalského útočníka v pohodě pokryli.
70'
Už se zase hraje pod taktovkou Realu, byť Atlético teď už vysunulo svůj presink a hostům se sice daří soupeře držet na jeho polovině, zatím ale mají daleko k zisku míče.
69'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Héctor Herrera.
68'
Llorenteho centr se s trochou štěstí od Alaby odrazil k Suárezovi, ten si ale neporadil se zpracováním míče.
67'
Luka Jović se neúspěšně snažil najít střeleckou parketu u hranice pokutového území, nepovedlo se mu udržet míč mezi Felipem a Hermosem.
66'
Asensio s Hermosem na zádech dokázal udržet míč a Real znovu hraje na soupeřově polovině.
65'
Atlético má v posledních minutách zásadní problém se vůbec dostat k míči. Teď se neujal Modrićův centr, Real se pak sice zase ujal odraženého míče, nakonec jej ale po čase přeci jen získal Simeoneho tým.
63'
Real se usadil na útočné polovině a v klidu kombinuje, hosté se zatím nenamáhají s napadáním rozehrávky.
61'
Na centr Thomase Lemara si naskočil Mario Hermoso, mířil však vysoko nad branku.
61'
Ferland Mendy nedovoleně atakoval Rodrigo de Paul, Atlético bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Renan Lodi.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Luis Suárez.
59'
Hostující trenér Simeone chystá dvojici střídání, do hry přijdou Jihoameričané Luis Suárez a Renan Lodi.
57'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Realu vyšel rychlý přechod do útoku, po přihrávce Luky Joviće Vinícius Júnior přesným pasem našel MARCA ASENSIA, na jehož přízemní střelu z první Jan Oblak nedosáhl!
56'
Atlético sehrálo zprvu pohlednou kombinaci u pokutového území Realu, po vniknutí do něj ale fauloval Matheus Cunha a bylo po šanci.
54'
Při souhře hostujících náhradníků si Joao Felix u postranní čáry nevymodlil Militaův faul, byť předvedl kvalitní herecký výkon.
54'
Domácí mají míč pod kontrolou, při rozehrávce na vlastní polovině zapojují do souhry i Thibauta Courtoise.
52'
Real se dostal k rohovému kopu, Kroosově centru se ale hosté ubránili.
50'
Na opačné straně Thomas Lemar připravil zajímavou příležitost pro Joaa Felixe, ten však střílel přímo po zemi a Courtoisovi se povedlo míč nadvakrát zkrotit.
49'
Marco Asensio se dokázal uvolnit v pokutovém území Atlética, propásl ale ideální možnost k zakončení a hostům se nakonec povedlo získat míč. To byla opravdu velmi zajímavá příležitost, kterou Asensio promarnil.
48'
Utkání sleduje 51 024 diváků. Stadión Santiaga Bernabeua má stále omezenou kapacitu kvůli stále probíhající rekonstrukci.
47'
Při útočné snaze Atlética Cunha zasekl svoji nohu do Casemirovy a je mu pískán faul.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází João Félix.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Thomas Lemar.
46'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
46'
Atlético bude do druhého poločasu dvakrát střídat, do hry zamíří Thomas Lemar s Joao Felixem, na opačné straně pak nebude pokračovat Karim Benzema, jenž po nedávném zranění v San Sebastianu ještě není úplně fit.
První poločas madridského derby nabídl zejména boj ve středu hřiště s minimem šancí. Tu největší příležitost Realu proměnil v šestnácté minutě parádním volejem Karim Benzema.

Atléticu se nedaří dotahovat akce do finální fáze, jedinou šancí hostů tak zůstává volný kop Griezmanna, při němž se vyznamenal Thibaut Courtois.
45+2'
45+1'
Ferland Mendy zasáhl loktem Correu, za což si prohlíží žlutou kartu.
45+1'
Antonio Mateu Lahoz k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Real teď v klidu kombinuje v okolí středové čáry, to už se blíží závěr normální hrací doby v prvním poločase.
43'
Llorenteho centr zablokoval Ferland Mendy, hostující fotbalista při snaze zmocnit se odraženého míče fauloval Viníciuse Júniora.
42'
Luka Modrić nedovoleně strčil do de Paula, toho navíc nepříjemně zasáhl kolenem do hlavy Casemiro, Argentinec ale bude v pořádku.
41'
Kondogbiovo přenesení hry k postranní čáry si zpracoval Carrasco, pak už se mu ale nepovedlo udržet míč ve hřišti a bude se kopat od domácí branky.
39'
Felipeho nákop nabral příliš rychlý odskok a Courtois si pro míč došel před Ángelem Correou.
38'
Po Kroosově rohu Casemiro napálil odražený míč mimo branku.
38'
Casemiro kolmicí uvolnil v pokutovém území Viníciuse Júniora, jeho technické zakončení Oblak vyrazil vedle branky.
36'
První žlutou kartu zápasu dostává brazilský obránce Atlética Felipe za zákrok na Asensia po odpískání.
36'
Antoine Griezmann střílel do vzdálenějšího horního rohu a Courtois parádním zákrokem vyrazil míč k rohovému praporku!
34'
Luka Modrić u hranice pokutového území podkopl Cunhu a následovat bude nebezpečný volný kop ve prospěch Atlética.
33'
Correův centr si pohlídal David Alaba, sám Rakušan pak odkopl míč do středu hřiště.
31'
Llorenteho centr mířil do míst, kde operoval jen Luka Modrić a Real může přenést hru dopředu.
30'
Rozhodčí Mateu Lahoz pak přerušil hru, protože Antoine Griezmann po Carvajalově zákroku zůstal ležet na trávníku, poněkud překvapivě ale Carvajal vyvázl bez karty.
29'
Po nepříjemném faulu Carvajala dostalo Atlético výhodu, Carrascovi se ale nepovedlo proniknout před branku.
28'
Při Hermosově centru byl Cunha zdvojen domácími zadáky a Éder Militao odhlavičkoval míč.
27'
Ferland Mendy se mezi třemi protihráči pokusil přihrát podél hranice pokutového území, nenašel však nikoho v bílém.
26'
Koke přetáhl svůj centr až za branku Realu, bude se kopat od Thibauta Courtoise.
26'
V úvodních pětadvaceti minutách oba týmy pokazily velmi podobné množství přihrávek, Real však těch přihrávek má celkově dvojnásobek.
25'
Éder Militao napřáhl ke střeleckému pokusu z velké dálky, mířil však nepřesně.
24'
Vinícius Júnior na levém křídle nepřešel přes Llorenteho, ten si navíc počínal natolik dobře, že vybojoval autové vhazování.
23'
Kokemu nevyšel střelecký pokus z velké vzdálenosti, míč nasměroval daleko vedle domácí branky.
22'
Kroos zkoušel na pravé straně najít rozběhnutého Carvajala, poslal mu ale příliš dlouhou přihrávku, na niž španělský obránce neměl šanci dosáhnout.
21'
Kokeho nákop mířil do území nikoho, míč doskákal k rohovému praporku za brankovou čáru a Courtois bude odkopávat od své branky.
19'
Po de Paulově pasu do pokutového území je máván ofsajd Matheusi Cunhovi.
18'
Cunha dostal dlouhý míč za domácí obranu, pak ale prohrál osobní souboj s Éderem Militaem, jehož navíc fauloval.
16'
První gólová radost na Santiago Bernabeu! V zárodku gólové akce stál zisk míče Luky Modriće, jenž vystihl Kokeho přihrávku, pak Real rozjel rychlou útočnou akci, Asensio na pravé straně kolmicí vysunul Viníciuse Júniora, do jehož pasu se parádně z voleje trefil KARIM BENZEMA a brankář Oblak na jeho ránu nedosáhl!
16'
Llorentemu u postranní čáry nevyšla narážečka s Correou, zpětná přihrávka mířila mimo dosah prvního jmenovaného.
14'
Zdálo se, že Vinícius Júnior po souhře s Benzemou vybojoval rohový kop, rozhodčí Mateu Lahoz však viděl teč brazilského fotbalisty, který se měl jako poslední dotknout míče a kope se od hostující branky.
13'
Carrasco na levém křídle dostihl zdánlivě ztracený míč a místo odkopu od branky musí domácí vhazovat poblíž vlastního rohového praporku.
11'
První rohový kop Realu rozehrál Toni Kroos, jeho centr k bližší tyči prodlužoval za sebe Militao, míč pak ale mířil mimo dosah hráčů v bílém.
10'
Júnior Vinícius individuálně pronikl po levém křídle, pak mu ale nevyšla přízemní přihrávka před branku.
9'
Atlético brzy zase vybojovalo míč, de Paul ale přihrával do protipohybu Griezmannovi a odevzdal jej zpět Realu.
8'
Carrasco rozehrál po zemi na Correu, jeho centr před branku odhlavičkoval Alaba.
7'
Znovu Atlético zaútočilo po pravé straně, Alaba nedovoleně odstrčil od míče Correu a následovat bude standardní situace.
6'
Atlético se i nadále snaží o přímočarou hru, Llorentemu ale na pravém křídle vypíchl míč Ferland Mendy, ten u rozhodčích vybojoval i odkop od branky.
5'
U hranice pokutového území Realu si Cunha našel střeleckou pozici kolem Militaa, pak ale přestřelil domácí branku.
4'
Real už ve středu hřiště převzal iniciativu, domácím se ale zatím nedaří dostat se k soupeřově pokutovému území.
2'
Atlético začíná velmi aktivně, Llorente se probil podél pravé postranní čáry, jeho přízemní centr pak brankář Courtois stačil ukrýt před klouzajícím Cunhou.
1'
Úvodního výkopu se sice ujal Real, Atlético však okamžitě získalo míč a vrhlo se dopředu, rozhodčí Mateu Lahoz ale odpískal Correův faul na Kroose.
1'
Všichni zúčastnění ještě uctí památku španělské tenisové legendy Manola Santany. Čtyřnásobný grandslamový šampión zemřel včera ve věku 83 let.
Vinícius Júnior před zápasem přebírá cenu pro nejlepšího hráče La Ligy za měsíc listopad.
Čtveřice rozhodčích v čele s nesmírně zkušeným Antoniem Mateu Lahozem přivedla fotbalisty na hrací plochu, start důležitého derby se blíží.
Do zápasové nominace Realu Madrid se poprvé od konce srpna vrací Gareth Bale. Také hosté mají mezi náhradníky jedno důležité jméno, zranění Luise Suáreze z Porta není vážné a Uruguajec je pro dnešní zápas k dispozici alespoň v průběhu zápasu.

Podobně se v Realu báli o zdravotní stav Karima Benzemy po zranění v San Sebastianu, Francouz už je ale rovnou v základní sestavě.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin – Bale, Camavinga, M. Díaz, Nacho Fernández, E. Hazard, Isco, Jović, Rodrygo, Marcelo, Valverde, L. Vázquez.

Atlético Madrid: Oblak – M. Llorente, Felipe, Kondogbia, Hermoso – Á. Correa, Koke (C), de Paul, Carrasco – Griezmann, Cunha.
Náhradníci: Lecomte – Camara, H. Herrera, Félix, Serrano, Lemar, Lodi, L. Suárez, Trippier..
Atlético Madrid

Atlético má za sebou nesmírně těžký duel Ligy mistrů v Portu, kdy si až na poslední chvíli výhrou 3:1 zajistilo účast v osmifinále nejprestižnější evropské klubové soutěže.

V La Lize to dlouho nevypadalo s obhájci titulu úplně špatně, na začátku listopadu však selhali ve Valencii, kde v nastaveném čase ztratili náskok 3:1, po dvou výhrách pak následovala obrovská ztráta s Mallorcou, kdy znovu klíčová branka na 1:2 přišla v nastaveném čase.

Atlético tak do dnešního dne vstoupilo ze čtvrtého místa se ztrátou deseti bodů na vedoucí Real a pěti na druhou Sevillu, oproti oběma týmům však disponuje zápasem k dobru.

Hosté mají značné problémy v obraně, neboť mimo hru jsou Giménez, Savić a Vršaljko, nejistý je navíc start Kierana Trippiera. Chybět zřejmě bude i Luis Suárez, jenž musel ve slzách odstoupit ze zápasu v Portu, naopak k dispozici je Felipe, jenž klíčové utkání v Lize mistrů musel vynechat kvůli trestu za červenou kartu.
Real Madrid CF

Real letos disponuje mimořádnou formou, když z posledních dvanácti soutěžních zápasů přišel o body jen domácí remízou s Osasunou, kdy navíc stejně měl na trávníku obrovskou převahu, od té doby vyhrál všech devět dalších střetnutí.

V tabulce La Ligy je Real samozřejmě na prvním místě se ziskem 39 bodů z dosavadních 16 zápasů. Na druhou Sevillu disponuje pětibodovým náskokem, přičemž také na Sevillu v příštím zápase čeká domácí duel s Atléticem.

Ze sedmi domácích zápasů Real ztratil body jen dvěma bezbrankovými remízami s Villarealem a již zmíněnou s Osasunou. Souběžně Real ovládl základní skupinu Ligy mistrů před Interem Milán, Šerifem Tiraspol a Šachtarem Doněck.

Realu dlouhodobě chybí zranění Gareth Bale a Dani Ceballos, jinak trenér Ancelotti disponuje kompletním kádrem.
Hezký večer při sledování přenosu 169. madridského derby mezi Realem a Atléticem, střetne se aktuální lídr soutěže s obhájcem titulu a můžeme se tak těšit na skvělou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.