Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Spartak Moskva - 10. srpna 2021   21:00

Benfica
Benfica
58' Mário  • 90+2' Jaremčuk
2:0
(0:0)
Spartak Moskva
Benfica
Vlachodimos – Verissimo, Otamendi, Vertonghen (46. Morato), Grimaldo – Diogo Gonçalves (77. Gilberto), João Mário, Weigl – Pizzi (C) (64. Everton), Rafa Silva (86. Taarabt), Gonçalo Ramos (64. Jaremčuk)
Taylor – Beswick, Nunn (všichni Anglie)
Estádio do Sport Lisboa e Benfica
Maksimenko – Rasskazov, Džikija (C), Gigot, Ayrton – Umjarov (65. Král), Zobnin, Lomovitskij – Bakajev (65. Mirzov), Ponce (81. Sobolev), Larsson (81. Ignatov)

Já nicméně pro dnešek děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Zatímco FK Spartak Moskva bude muset hrát o účast v základní skupině Evropské ligy, Benfica Lisabon si to rozdá o vstupenku do Ligy mistrů s PSV Eindhoven.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:17.
Zcela po zásluze postupuje do závěrečného předkola Ligy mistrů Benfica Lisabon! Té se podařilo navázat na zdárný první zápas a také odvetné utkání ovládla poměrem 2:0. Faktem však je, že Spartak jí ani dnes nebyl rovnocenným soupeřem a výrazně zaostával. Domácí předčili ruského soka v pohybu, kombinaci i chtíči jít si za postupem.
90+3'
90+2'
Benfica právě vstřelila branku!
Tak před koncem ještě domácí darovali svým fanouškům jednu trefu! Ayrton se chystal odkopnout míč z šestnáctky, když v tu chvíli se mu za zády zjevil ROMAN JAREMČUK a s enormní dávkou štěstí díky dvěma odrazům od obránců překonal Maksimenka! Tento gól shrnuje dnešní trápení hostů.
90'
Na závěr dvojzápasu budou nastaveny tři minuty.
90'
V poslední minutě základní hrací doby mohl udeřit po přiťuknutí od Evertona Jaremčuk, jeho střela z pravé strany ale zasvištěla kousek vedle vzdálenější tyče! Tady sudí přehlédnul celkem jasné postavení mimo hry v podání ukrajinského forvarda.
90'
Domácí soubor zkušeně dohrává zápas s míčem u kopaček.
87'
Před Mirzovem se už už otevíral samostatný únik na Vlachodimose, jenže v tu chvíli zakročil praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd byl důvodem k přerušení akce.
86'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Taarabt.
85'
Hosté se pokusili udeřit z přímého kopu, nicméně pro centr si došel Vlachodimos a vyboxoval jej z malého vápna.
84'
Benfica už nemá žádnou motivaci k bezhlavému útočení, víceméně jen kontroluje utkání s míčem na kopačkách.
81'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Larsson, přichází Ignatov.
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Ponce, přichází Sobolev.
80'
Spartaku chybí jiskra, bez většího nasazení se zřejmě nedočká ani čestného gólu.
77'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Diogo Gonçalves, přichází Gilberto.
76'
Zápas, který je v této fázi takřka rozhodnutý, působí nyní mnohem uvolněněji, míč putuje od jedné branky k druhé. To však neznamená, že bychom byli svědky většího množství šancí, nebezpečí představuje nadále jen útok Benfiky.
74'
Na nápaditou přihrávku Grimalda mohl v nadějné pozici navázat Everton, ostrou ránu ale vyslal kousek nad břevno!
74'
Ze svého prvního rohového kopu v utkání hosté nic kloudnějšího nevymysleli.
71'
Znovu se žlutí, avšak tentokráte na domácí straně. Alex Král šikovně obešel Weigla, jenž raději očividným potažením za dres přerušil rýsující se brejk Spartaku.
68'
Larsson úmyslně vložil nohu do kroku Otamendimu a za své počínání vyfasoval žlutou kartu.
65'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Bakajev, přichází Mirzov.
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Umjarov, přichází Král.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Everton.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Jaremčuk.
64'
Útočný faul Dioga Gonçalvese, který si dělal prostor při náběhu, na Lomovitského ovšem naruší tuto kombinaci.
64'
A balón znovu putuje mezi domácími hráči. Ti po vstřeleném gólu viditelně upustili nohu z plynu.
62'
Zpackaná průniková přihrávka Umjarova doskákala až k Vlachodimosovi.
60'
Spartak po inkasované brance třímá míč, běhavější Benfica mu ale nedává příležitost k výraznějšímu postupu vpřed.
58'
Ve dvojzápase vede portugalské mužstvo už pohodlně o tři góly! Ze slibné pozice pálil již po zpětné přihrávce zprava Rafa Silva, zatímco ten však neprocedil míč skrze obrannou hráz, z okamžité dorážky přízemní střelou rozvlnil síť JOÃO MÁRIO! Tento náskok by už dominující Benfica rozhodně neměla ztratit!
56'
Ve skluzu zatarasil Džikija cestu míči z pravého křídla do své šestnáctky.
54'
Ayrton odstřihnul driblujícího Dioga Gonçalvese od míče a obratem na svou osobu získal nedovolený zákrok.
53'
Kousek před šestnáctkou si Larsson šikovně počíhal na odražený míč, z voleje jej ale napálil jen do náručí brankáře.
52'
Na Džikiju si sice nepřišel Rafa Silva, ruský stoper nicméně laciným odkopem jen vrátil cenné zboží protivníkovi.
52'
Vlachodimos byl včas venku z brány, aby zkrotil propadlý míč za svou defenzivní linii.
51'
Křižný dalekonosný pas Verissima našel konec svého putování v zámezí.
49'
Pizzi dotlačil svůj kapitánský protějšek Džikiju do velmi těžké situace, hostující stoper však ke svému štěstí o soupeře získal odkop od brány.
48'
Nepovedená přihrávka Ayrtona zamířila do zámezí, nicméně Taylor vrátil hru a daroval Spartaku přímý volný kop. Důvodem bylo potažení Dioga Gonçalvese za ruku nahrávajícího v momentě kopu.
47'
Verissimo nedovolil Poncemu převzít míč, když mu na půlce zezadu pohladil achilovku. Rozhodčí odpískal samozřejmý faul.
46'
Spartak rozběhnul druhou půli ze středového puntíku a okamžitě se vrhnul do útoku, brzy ale byl připraven o míč.
46'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Vertonghen, přichází Morato.
46'
O přestávce pózuje na Estádio do Sport Lisboa e Benfica portugalský trojskokan, zlatý medailista z uplynulých olympijských her a fanoušek Benfiky Pedro Pichardo.

Ofsajdy: 1 – 0
Benfica v úvodní polovině zápasu jednoznačně ctila fotbalové rčení, podle něhož je nejlepší obranou útok. Ačkoliv si z prvního utkání přivezla vedení 2:0, i dnes je podstatně hladovější po ofenzívě než soupeř. Spartak se v útoku zmohl jen na naprosté minimum a relativně pevná obrana je mu tak v této situaci málo platná. Do druhého dějství určitě bude muset na své hře něco změnit.
45+1'
45+1'
Sražená střela Ayrtona zpoza vápna nenadělala Vlachodimosovi sebemenší problémy.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Paradoxně je to domácí mužstvo, které před koncem dějství projevuje výraznější aktivitu směrem vpřed.
43'
Ponce nastavil stoličku Diogu Gonçalvesovi a donutil tak sudího hvizdem přerušit hru.
42'
Z rohového kopu Benfica nic nevytěžila, v podstatě jen darovala Maksimenkovi možnost odkopu.
41'
Jasným potažením za dres Larsson znemožnil rozehrávku Vertonghenovi. Rozhodčímu tento přečin pochopitelně neuniknul.
40'
Umjarov se pokusil vysvobodit svůj tým z trápení dalekonosnou pumelicí, bránu však netrefil o pěkných osm metrů.
37'
Kvůli výpomoci s rozehrávkou se zatáhnul Gonçalo Ramos až na vlastní půli a stal se obětí faulu, což mu podstatně ulehčilo práci.
36'
Diogo Gonçalves dal svému centru neúmyslně rotaci směrem k bráně a vyslal jej tak za hostující svatyni.
36'
Pokusy o presink v podání hostí jsou na precizní kombinaci místních miláčků krátké.
34'
Domácím se mimo herní převahy jako takové velmi dobře daří včas stahovat pod míč. Spartak tak většinou nemá na útočné půlce kam jít.
33'
Vcelku viditelně si Bakajev vypomohl se zpracováním rukama. Na půlící čáře tak Spartak musí předat míč zpět Benfice.
32'
Lisabon průběžně zásobuje pokutové území ruského soka slibnými centry a přihrávkami, do gólové koncovky se ale ne a ne dostat.
31'
Ponce při snaživém napadání podkopnul nohy Weiglovi.
29'
Na trávníku momentálně probíhá ošetřování jednoho z hostujících hráčů. Následovat pak bude odkop pro Maksimenka.
28'
Benfica znovu vydechuje s balónem v defenzivních řadách, přesto však nedává soupeři v ofenzívě ani čuchnout.
27'
Rohovým kopem vyvolala Benfica před bránou protivníka slušný závar. Zopakovat jej může nyní, standardka se totiž bude opakovat i z druhé strany.
25'
Lomovitskij si vykoledoval žlutý trest. U postranní čáry zbytečně přišlápnul kotník Diogu Gonçalvesovi, který přitom postupoval směrem k vlastní bráně.
24'
Právě kapitán Pizzi teď prověřil obranu hostí. Jeho první střela z hranice šestnáctky ztroskotala na bloku a obratem druhá jedovka po teči zamířila nad.
24'
Pizzi si pokryl kopačák před Umjarovem a donutil jej faulovat. Naštěstí pro ruský mančaft se tak stalo v dostatečné vzdálenosti od brány.
22'
Ayrton takticky velmi dobře odstavil Dioga Gonçalvese od míče, který mezitím doběhnul na odkop pro brankáře Maksimenka.
20'
Zatímco prvotní míč přímo od praporku Spartak zneškodnil, následný druhotný centr mířil na hráče do ofsajdu, což pomezní zpozoroval a zahlásil. Maksimenko přitom balón jen nejistě podběhl.
19'
Po zákroku Umjarova proti Grimaldově centru bude Benfica kopat roh.
18'
První vážnější koncovku vyslal zpoza šestnáctky Rafa Silva, ostrou ránou však jen rozčeřil vzduch nad bránou Maksimenka.
17'
V obličeji Dioga Gonçalvese skončil loket Ayrtona, jenž tak ani po vydařené kličce nemohl vinou faulu pokračovat v akci.
16'
Za nedovolený zákrok na půli, který sudí nejdříve přešel ponecháním výhody, zpětně obdržel žlutou kartu Otamendi.
15'
Arbitr ponechal Spartaku po faulu na půlce výhodu, Bakajev však nevyměřil centr pro Ponceho a poslal jej mimo hrací plochu.
14'
Funkční je rovněž presink Benfiky. Maksimenko se nechal dostat při rozehrávce pod tlak a jen odevzdal merunu soupeři.
13'
Tlak lisabonského mužstva na chvíli polevil, ovšem domácí i dále drží míč s velkou převahou.
11'
Centr sice byl doručen na hlavu jednoho z domácích, leč od ní zamířil jen loudavým tempem na odkop od brány.
11'
S kličkou Grimalda podél lajny si Bakajev poradil jen za pomoci faulu. Nasnadě je tudíž standardní situace ve prospěch Benfiky.
10'
Taylor vysvětlil argentinskému forvardovi, proč předcházející souboj neodpískal, a pokračuje se v utkání.
9'
Rozhodčí teď musel přerušit hru. Na zemi totiž zůstal ležet s bolestivou grimasou Ponce.
8'
Ostrý přízemní centr z kopačky Pizziho jen prosvištěl napříč šestnáctkou, spoluhráči jej nestihli doplnit.
7'
Benfice se podařilo v těchto chvílích poprvé na delší časový úsek zapustit kořeny před pokutovým územím soupeře.
6'
Nepřesnost se konala také na opačném konci hřiště. Vertonghen nevyměřil razanci své přihrávky pro Gonçala Ramose a zahnal jej až za brankovou čáru.
5'
Hra se nadále vesměs plynulé přelívá ze strany na stranu. Ambiciózní střela ze střední vzdálenosti v podání hostí nyní doskákala mimo oblast tří tyčí.
3'
Útočení už si zlehka zkusil také Spartak, zatím ale sledujeme spíše úvodní oťukávání.
1'
Utkání odšpuntovala s míčem na kopačkách Benfica, nicméně Diogo Gonçalves v maximálním vypětí nedosáhnul na vysoký balón, který tak propadnul do zámezí.
1'

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Verissimo, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo – Diogo Gonçalves, João Mário, Weigl – Pizzi (C), Rafa Silva, Gonçalo Ramos
Náhradníci: Leite – Gilberto, Everton, Waldschmidt, Meite, Jaremčuk, Gil Dias, Taarabt, Florentino, Gedson Fernandes, Morato, Alves Morais

FK Spartak Moskva: Maksimenko – Rasskazov, Džikija (C), Gigot, Ayrton – Umjarov, Zobnin, Lomovitskij – Bakajev, Ponce, Larsson
Náhradníci: Akmurzin, Rebrov – Hendrix, Sobolev, Ignatov, Kutěpov, Král, Ješčenko, Gaponov, Litvinov, Mirzov

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (všichni Anglie).
Vzájemné zápasy:

Novodobá historie evropských pohárů pamatuje celkem tři střetnutí těchto mužstev. Na podzim 2012 se kluby setkaly v základní fázi Ligy mistrů, kde oba obhájily domácí půdu. Spartak před vlastními diváky vyhrál 2:1, zatímco Benfica poměrem 2:0. Ve skupině s Celtikem a Barcelonou přesto ruské mužstvo skončilo až čtvrté a Portugalci třetí. Lisabonský mančaft následně došel do finále Evropské ligy, kde podlehl Chelsea.

Nejnovější klání se pochopitelně odehrálo minulou středu. V Moskvě 0:2 triumfovali hosté, kteří svého soka jednoznačně výsledkově i herně předčili.
FK Spartak Moskva:

Ani hosté nezažili uplynulý fotbalový rok úplně podle představ. Zavděk museli vzít druhým ligovým místem, na které navíc o bod nedosáhnul třetí Lokomotiv Moskva. Rovněž pro Spartak se minulý týden jednalo o vstup do kvalifikačních bojů, leč ne příliš úspěšný. Z prvních tří kol v domácí lize přitom získal nezavíděníhodné tři body.

Poslední zápasy:

FK Spartak Moskva 1:2 Nižnij Novgorod (Premier Liga)
FK Spartak Moskva 0:2 Benfica Lisabon (3. předkolo Ligy mistrů)
Samara 0:1 FK Spartak Moskva (Premier Liga)
Benfica Lisabon:

Ve vyrovnané minulé sezóně portugalské nejvyšší soutěže se musela Benfica smířit až se třetí příčkou za svými věčnými rivaly Sportingem a Portem. Dvojnásobný vítěz Poháru mistrů evropských zemí, kterého aktuálně koučuje Jorge Jesus, tak vstoupil do předkol Champions League právě v této fázi. Tradiční velkoklub však zvládnul jak úvodní zápas se Spartakem, tak premiéru v novém ligového ročníku.

Moreirense 1:2 Benfica Lisabon (Liga Portugal)
Benfica Lisabon 1:1 Olympique Marseille (přípravné utkání)
Hezký den všem příznivcům evropského fotbalu! Tento přenos se bude věnovat odvetnému utkání 3. předkola Ligy mistrů mezi Benfikou Lisabon a FK Spartakem Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.