Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ludogorets : Salihorsk - 7. července 2021   19:00

Ludogorets
Ludogorets
90+2' Souza
1:0
(0:0)
Salihorsk
Salihorsk
Ludogorets
Kahlina – Ikoko, Verdon, Plastun, Nedjalkov – Badji (72. Manu), Gonçalves, Souza – Tekpetey (60. Wanderson), Keșerü (60. Sotiriou), Despodov (79. Tchibota).
Saggi – Isaksen, Jensen (NOR)
Ludogorec Arena, Razgrad
Salihorsk
Gutor – Ševčenko, Filipenko, Sačivko (82. Chadarkevič), Antić – Podstrelov (46. I. Ivanović, 83. Begunov), Kendyš (C), Korzun (33. Szöke), Ahmedi – D. Ivanović (68. Stasevič), Darboe.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:3. Rohy: 6:6. Fauly: 10:5.
Ludogorec se jako jednoznačný favorit na vítězství pořádně nadřel. Běloruský outsider odolával souvislému tlaku téměř do úplného konce. Solidně chytající Alexandr Gutor přišel o čisté konto až ve druhé nastavené minutě, kdy chybu obrany v protiútoku potrestal Cauly Souza. Šachtěr byl celý zápas v ofenzivě nulový a poslední minuty už na tom nic nezměnily.
90+6'
90+6'
Július Szöke na levém křídle dostihl dlouhý míč, ale z plné rychlosti ho nezvládl přesně předat spoluhráči pohybujícímu se v pokutovém území.
90+5'
Nikola Antić po jednom z menších přestupků uprostřed hřiště nakopával balon ke Kahlinovi. Zadní řady Razgradu ale nemusely řešit žádné komplikace.
90+4'
Salihorsk má minimum času na gólovou reakci. Hráčům navíc docházejí síly, nepovedená střela Kendyše nyní nestála za řeč.
90+2'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Trvalo to přes devadesát minut, ale nakonec se domácí dočkali pravděpodobně vítězného gólu! Vše začal nákop brankáře Kahliny a vyhraný souboj na půlce. Na Gutora se rázem řítila zelená útočná vlna. Tchibota zleva naservíroval míč před bránu a CAULY SOUZA jednoduchým doklepnutím dostal Ludogorec do vedení.
90+1'
Rohit Saggi rozhodl o šestiminutovém nastavení. To začalo faulem Plastuna v prostoru před hostující střídačkou.
90'
Běloruský tým hraje s maximální obětavostí. Nyní zablokoval střelu Wandersona i pokus Tchiboty o nákop zpátky do ohně.
89'
Téměř totožné pozice využil Cauly Souza k další střele z osy hřiště. Výsledek byl stejný, bude se kopat od branky Alexandra Gutora.
88'
Střelecký zmar Razgradu neukončil ani Cauly Souza, jenž natáhl zhruba z dvaceti metrů. Dvaatřicetiletý gólman Šachtěru zasahovat nemusel.
87'
Výhodu rohového kopu hosté promarnili. Kahlina co nejrychleji vrátil míč do hry, aby se hráči v zeleném mohli nastěhovat k soupeřově šestnáctce.
86'
Nikola Antić se nemístně dožadoval penalty za údajný faul Kahliny na Ahmediho. Odnesl si za to žlutou kartu.
85'
Tchibota se vložil do nízkého centru z dílny Ikoka. Úplně mu přitom nevyšel krok, od pravé nohy letěl míč vysoko nad.
84'
Igor Ivanović nevydržel na trávníku ani celý poločas. Nejde se mu tedy divit, že na střídačku odcházel hodně podrážděně.
83'
Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Igor Ivanović, přichází Roman Begunov.
82'
Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Alexandr Sačivko, přichází Ruslan Chadarkevič.
81'
Wanderson si narazil se spoluhráčem a přihrávkou k ose vybídl ke střele Manua. Ten pálil bez přípravy, jenže rozměry brány mu byly malé.
80'
Radost na hřišti i v hledišti rychle vystřídalo zklamání! Po sraženém pokusu Wandersona přišel centr na Sotirioua, kterému se hlavou konečně povedlo překonat Gutora, ale pomezní rozhodčí správně odmával jeho ofsajdové postavení.
79'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Mavis Tchibota.
78'
Po dlouhé době Šachtěr překročil půlící čáru, jenže jeden z hráčů lacino odevzdal míč nepřesným přenesením na levý kraj.
76'
Několika narážečkami se domácí hezky prokombinovali do palebné pozice. Na konci byla Wandersonova rána na přední tyč, kterou Gutor opět zneškodnil.
75'
Despodov roztáhl hru na Ikoka, jehož převysoký centr skončil u Igora Ivanoviće. Přechodová fáze se však hostům nepovedla, z čehož vznikl nepřesný projektil Souzy.
74'
Darboe ve sprintu napadal Verdona, který se tím nenechal jakkoliv rozhodit. Ludogorec pokračuje v souvislém tlaku.
72'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Stéphane Badji, přichází Elvis Manu.
71'
Alexandr Sačivko trefil do hlavy Sotirioua, ale sám si ze souboje odnesl nepříjemné křeče. Hra začíná být dost rozkouskovaná.
70'
Despodov vysokým centrem překopl Wandersona. Hned poté na zemi skončil Valon Ahmedi, kterého dohrál Stéphane Badji.
69'
Rychlého ošetření Kendyše využili hostující fotbalisté k hromadnému občerstvení. Pokračovat se bude autem Ikoka.
68'
Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Djordje Ivanović, přichází Igor Stasevič.
67'
Znovu v akci Ikoko, jenž z prvního doteku čepoval nízký centr do předbrankového území. Zadáků ve žlutém tam ale bylo dostatek.
66'
Ani v tomto případě Kiril Despodov spoluhráčům šanci nevytvořil. Zneškodněný centr skončil až okolo půlící čáry.
65'
Jordan Ikoko neustál důrazný souboj tělo na tělo s Djordjem Ivanovićem. Hvizd se neozval, nicméně Razgrad i bez toho ukořistil rohový kop.
64'
Nápor bulharského týmu až nyní narušuje poměrně přísně posouzený faul Kirila Despodova na Ahmediho.
63'
Hostům se nedaří delší dobu držet míč v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky. Nerozhodný stav drží jen s velkou dávkou štěstí.
61'
Bezbrankový stav se opět otřásal v základech. Stejně tak se otřásla branková konstrukce u Gutora, kterou po sklepnutí Plastuna orazítkoval Verdon.
60'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Claudiu Keșerü, přichází Pieros Sotiriou.
60'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Bernard Tekpetey, přichází Wanderson.
60'
Kendyš podlehl aktivnímu presinku a Salihorsk za to málem draze zaplatil! Tekpetey zprava vkročil do šestnáctky a střelou na bližší tyč důkladně prověřil Alexandra Gutora.
59'
Standardka v podání Despodova nebezpečná nebyla. Hosté ale dostali míč jen do částečného bezpečí, Ludogorec zůstává nastěhován na útočné polovině.
58'
Aktivní Tekpetey z pravé strany nabízel míč před Gutora. Jeden z jeho kolegů obětavým způsobem zahrál na rohový kop.
57'
Opět roh pro Šachtěr. Ahmedi nečekal s rozehrávkou na krátko, centr zprava gólmana Kahlinu přesto nepřekvapil.
56'
Zpátky do ohně vracel míč Nikola Antić. U jedné z tyček vyskakoval Filipenko, ale nebyl v dobré pozici na zakončení hlavou.
55'
Igor Ivanović zajistil hostující výpravě výhodu rohového kopu. Ahmediho centr se však zastavil o obráncovu hlavu.
54'
Další drobné nedorozumění v kombinaci Ludogorce. Tentokrát u toho byl brazilský středopolař Cauly Souza.
53'
Kiril Despodov nestihl zavřít zadní tyč, kam se snášel dobře myšlený Tekpeteyův centr. Gutor si hodně oddechl.
52'
Olivier Verdon zneškodnil nákop na hrot hostujícího útoku. Ve spolupráci s nezaměstnaným brankařem Kahlinou byl na startu další akce.
51'
Nedjalkov připravil pro své spoluhráče další zajímavou možnost. Despodov ale zakončoval v pádu a zase trefil dobře postaveného gólmana.
49'
V Razgradu se během pauzy setmělo. Aktuálně panují takřka dokonalé fotbalové podmínky, na teploměru by mělo být něco okolo pětadvaceti stupňů.
48'
Rohový kop už podobně vzrušující situaci nepřinesl. I nadále ale zůstává s míčem na kopačkách tým desetinásobného bulharského šampiona.
47'
Velká šance pro Ludogorec! Zařídil ji skvělý centr od Nedjalkova, který propadl přes Keșerüa a Tekpetey pohotovým volejem napálil reflexivně zasahujícího Gutora.
46'
Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Dmitrij Podstrelov, přichází Igor Ivanović.
46'
Salihorsk odehrál první poločas na hřišti favorizovaného soupeře s čistým štítem. Razdrad měl podle očekávání mírně navrch a vypracoval si i pár šancí. Tečovaný pokus Souzy ale přistál v boční síti a když měl Despodov k dispozici nebezpečný přímák, tak Gutorovi pomohla horní tyč.
45+3'
45+2'
Druhá přidaná minuta končí v naprosto poklidném duchu. K vidění je celé množství vhazování, na nic dramatického už to nevypadá.
45+1'
Gambijský útočník Darboe zleva postupoval proti Ikokovi. O míč nepřišel, nicméně centrem neobjevil Kendyše ani nikoho jiného ve žlutočerné kombinaci.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Claudiu Keșerü si zabíhal za obranu, ale krátký oblouček byl na poslední chvíli odkopnut do zámezí. Vhazuje kapitán Nedjalkov.
43'
Jednoduchý zisk na půlící čáře znehodnotil ofsajd Ahmediho, kterého u levé autové čáry hledal Július Szöke.
42'
Jordan Ikoko už byl s míčem za postranní čarou. Norští sudí nařizují autové vhazování v podání Nikoly Antiće.
41'
Bernard Tekpetey neměl rychlost, ale i tak v obležení vícero žlutých dresů zvládl vystřelit z nějakých dvaceti metrů. Trefil přesně prostor obhospodařovaný Gutorem.
40'
Také z levé strany uvedl míč do pohybu Valon Ahmedi. Příjemce centru na něj nedosáhl, až vzápětí to zpoza šestnáctky levačkou zkoušel Darboe.
39'
Darboe opět nedostal moc času na práci s míčem, ale i tak to Šachtěru stačilo na zisk několikátého rohového kopu.
38'
Djordje Ivanović se drze prokličkoval až do vápna, kde mu byl míč nekompromisně odstřelen. O chvíli dříve byl v ofsajdu chycen Podstrelov.
37'
Despodov si na přímou střelu tentokráte netroufl. Byl to centr, který ale přeletěl všechny jeho spoluhráče i vzdálenější tyč.
36'
Claude Gonçalves byl sestřelen Podstrelovem a před pokutovým územím se proto chystá další standardní situace ve prospěch bulharského mistra.
35'
Dembo Darboe se neprosadil přes Verdona. Beninský střední obránce si poradil s přihrávkou z obranné poloviny Salihorsku.
34'
Tímto způsobem se střídající Szöke asi uvést nechtěl. Doslova pár vteřin po příchodu za žlutou kartu zfauloval Keșerüa.
33'
Zdravotní problémy Nikity Korzuna jsou vážnějšího charakteru. Po půlhodině hry jej na hřišti nahrazuje Slován Július Szöke.
32'
Jenom to zahučelo! Kiril Despodov byl blízko prvnímu gólu. Podařený přímák mu pokazila až trefená horní tyč, kterou balon zasáhl po lehké teči od Gutorovy rukavice.
31'
Oba postižení už jsou v zámezí. Vše se tedy chystá ke zmíněné standardní situace z krátké vzdálenosti.
30'
Tekpetey si odnesl z onoho souboje nějaké šrámy. Stejně tak zůstává v nefotbalové pozici Korzun. V akci jsou oba realizáky.
29'
Korzun se nechal v citlivém prostoru obrat o míč Tekpeteyem, kterého těsně před vstupem do šestnáctky nedovoleně atakoval Sačivko. Je z toho karta a nebezpečný přímý kop.
28'
Stále nemají hostující fotbalisté moc času na rozehrávku z vlastní poloviny. Pomoct si musejí s brankářem Gutorem.
27'
Razgrad vytěžil z kontra-presinku zisk míče na útočné polovině. Ve finále to ale nepomohlo, Plastun totiž zfauloval Ahmediho.
26'
Další série přihrávek v prostoru 30 až 40 metrů od branky Šachtěru. Přes dobře organizovanou obranu se domácí příliš neprosazují.
25'
Jeden z hostů si v šestnáctce nezpracoval přízemní přihrávku z levého křídla. O chvíli později fauloval Cauly Souza.
23'
Salihorsk už je pod intenzivním tlakem. Vysvobozující odkop z pokutového území na tribunu je pouze krátkodobé řešení problému.
22'
Dvaadvacet minut jsme si museli počkat na první domácí střelu na branku. Cauly Souza to zkoušel z hranice velkého vápna, ale Gutor bezpečně zasáhl skokem k levé tyči.
21'
Tekpetey se jen ohlédl za nepřesným pasem k levé postranní čáře. Hned po autu Ševčenka se však Razgrad do držení míče vrátil.
20'
Kahlina si vysloužil potlesk domácích fanoušků, když si zkušeně došel pro centr z kopačky albánského legionáře Ahmediho.
19'
Hosté byli mnohem přímočařejší a odměnou pro ně je rohový kop. Centr zleva prodloužil bránící hráč do zámezí.
18'
Obraz hry začíná být stále více jednostranný. Ludogorec kombinuje na půlce a sbírá další procenta do statistiky držení míče.
17'
Bernard Tekpetey si ideálně nezpracoval oblouček z hloubi pole. Dostal se do složitého úhlu a zleva se do brány netrefil.
15'
Alexandr Gutor vyrazil proti kolmici určené Despodovovi. Míč mu vypadl, ale nic fatálního se pro Šachtěr nestalo.
14'
Ve čtrnácté minutě si Ahmedi vyzkoušel realizaci rohového kopu. Po rozehrávce nakrátko a odvráceném centru se v souboji jeden na jednoho neprosadil Darboe.
13'
Vzhledem k teči Kendyše se kopal rohový kop, který vnesl další zmatky do obrany Salihorsku. Gonçalvesovo zakončení se mezi ty kvalitní ale nezařadilo.
12'
Po neadresném centru Ikoka se k míči ještě dostal Tekpetey. Přihrávka prošla malým vápnem na Despodova, který dával pod sebe. Cauly Souza trefil vnější boční síť.
11'
Bulharský mistr byl zastaven ještě daleko před Gutorem. Po faulu Despodova si bude muset balon opětovně vybojovat.
10'
Těžko se teď oběma mužstvům přechází přes zahuštěný střed hřiště. Po hostující ztrátě je na tahu parta Ludogorce.
9'
Kristijan Kahlina vybudoval tříčlennou zeď, kterou míč sice přeletěl, ale domácí gólman stejně pokus Antiće jednoduše zastavil.
8'
Dembo Darboe byl srovnán se zemí portugalským záložníkem Gonçalvesem. Znamená to potenciální šanci Šachtěru z přímého kopu.
7'
Hleb Ševčenko si pohlídal pohyb Nedjalkova. Před jeho zraky doprovodil míč za koncovou čáru, aby se mohlo kopat od Gutora.
6'
Norský sudí fouká do píšťalky kvůli faulu na Tekpeteye. Provinilcem se ve středovém kruhu stal hostující stoper Alexandr Sačivko.
5'
Stalo se tak až nyní. Bernard Tekpetey toho ihned využil ke střele z osy hřiště, která však byla hodně nepřesná.
4'
Roman Grygorčuk může být s úvodem svých svěřenců spokojen. Favority z Razgradu zatím nepustili na útočnou třetinu hřiště.
3'
Před Kahlinu přiletěly první dva centry. První odhlavičkoval Verdon, ten další už si sebral sám chorvatský brankář.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují ve žlutých, kdežto domácí v obvyklých zelených dresech.
1'
Všichni protagonisté už jsou na trávníku. Přihlíží tomu pár tisícovek přítomných fanoušků.

PFK Ludogorec Razgrad: Kahlina – Ikoko, Verdon, Plastun, Nedjalkov – Badji, Gonçalves, Souza – Tekpetey, Keșerü, Despodov.
Náhradníci: Padt, Iliev – Cicinho, Terziev, Manu, Tchibota, Sotiriou, Rotariu, Jankov, Wanderson.

FK Šachtěr Salihorsk: Gutor – Šaučenka, Filipenko, Sačivko, Antić – Podstrelov, Kendyš (C), Korzun, Ahmedi – D. Ivanović, Darboe.
Náhradníci: Černik, Malasčickij – Chadarkevič, Politevič, I. Ivanović, Šatara, Sotnikov, Stasevič, Szöke, Debelko, Begunov.

Rozhodčí: Saggi – Isaksen, Jensen (NOR).
FK Šachtěr Salihorsk

Hosté už dlouho patří mezi nejlepší tři týmy na běloruské scéně. Od sezóny 2010 nechyběli na bedně ani jednou, nicméně až rok 2020 přinesl Salihorsku první titul po patnácti letech. Boj o první místo byl dramatický až do poslední chvíle. Druhý Borisov ztratil na úřadující šampiony jediný bod. Velmi dobře to s Šachtěrem vypadá také v probíhající sezóně 2021. S jedním zápasem k dobru má na prvním místě tabulky čtyřbodový náskok. Naposledy remizoval 1:1 s Dynamem Brest. Díky domácím úspěchům je Salihorsk pravidelným účastníkem předkol Evropské ligy. Do skupiny se však nikdy neprobojoval, v minulém roce nečekaně vypadl hned v prvním kole kvalifikace s moldavským klubem FC Sfîntul Gheorghe.
PFK Ludogorec Razgrad

V sezóně 2010/11 se Razgrad poprvé od svého založení v roce 1945 probojoval do nejvyšší bulharské soutěže a okamžitě tam změnil všechny nastolené pořádky. Aktuálně má na svém kontě už deset mistrovských titulů v řadě. Ten letošní získal s náskokem devíti bodů před druhým Lokomotivem Plovdiv. Velkou část zásluhy na tom měl osmnáctigólový rumunský útočník Claudiu Keșerü. Razgrad si v předchozí dekádě dvakrát zahrál v Lize mistrů. Minulé čtyři roky ale působil ve skupině Evropské ligy. Ročník 2020/21 pro něj skončil s nulovým bodovým ziskem, mezi soupeři byli Linec, Antverpy a Tottenham.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního předkola Ligy mistrů. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Ludogorcem Razgrad a Šachtěrem Salihorsk!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.