Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Riga FC - 7. července 2021   19:00

Malmö
Malmö
50' Čolak
1:0
(0:0)
Riga FC
Riga FC
Malmö
Dahlin – Larsson, Ahmedhodžić, L. Nielsen (C), Knudsen – Lewicki (73. Innocent), Nanasi (67. Nalić), Rakip – Berget (73. Sarr), Čolak, Rieks (46. Birmančević).
Elborg, M. Johansson – Vagić, Beijmo, Birmančević, Innocent, Nalić, Eile, Brorsson, Sarr.
Hämäläinen – Aravirta, Nykänen
Eleda stadion, Malmö
4012 diváků
Riga FC
Ožols – Rugins, Vranjanin, Fjodorovs (60. Kule, 90+2. Babajan), Petersons – Brisola (90+2. Wesley Natä), Černomordijs (C), Paurević – Soisalo, Muritala, Pisćević.
Brkić, Purinš – Kurakins, Laizans, Kiršs, Kule, Wesley Natä, Babajan.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 15:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:15.
Dnešní utkání sledovalo 4012 diváků!
Malmö FF i přes obrovský tlak, navíc proti soupeři, který hrál přes padesát minut oslaben, dokázal pouze jednou rozvlnit síť a to zásluhou Čolaka. Na této brance se velmi podepsal, jinak dobře chytající brankář Ožols. Jednoznačně je však vyšší fotbalová kvalita na straně Malmö FF, což by měl tento tým potvrdit i v lotyšské odvětě a postoupit do dalšího kola soutěžě. Mějte hezký zbytek večera.
90+3'
90+3'
Dlouhý aut do pokutového území uklidila obrana Rigy do bezpečí.
90+2'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Mbombo Kule, přichází Edgar Babajan.
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Felipe Brisola, přichází Wesley Natä.
90+1'
Brisola nedovoleně v osobním souboji atakoval Nielsena.
90'
Ačkoliv Ćolak dnes hraje velmi dobře druhou branku minimálně v tento moment hry rozhodně nepřidá.
90'
Rozhodčí nastaví 2 minuty.
89'
Technický centr Rakipa do pokutového území z přímého kopu, hlavou zády k brance posílá mimo Ahmedhodžić.
88'
A další nebezpečný přímý kop, nedaleko branky Ožolse.
88'
Hráč Veljko se skácel k zemi, ale sudí mi na špek neskočil. Hráči Rigy mohou kombinovat.
87'
Riga se brání zuby, nehty celkem přijatelný výsledek, i když více než polovinu zápasu hraje o deseti hráčích.
85'
Centr zleva vyřešila pomocí hlavičky obránce obrana Rigy malou domů ke svému brankáři.
84'
Nedůraznou až velmi slabou střelu adresoval Jonas Knudsen přímo do rukavic brankáře Ožolse.
83'
Ze střední vzdálenosti nepřesnou střelu po zemi vyslal Adi Nalić.
82'
Larsson se dostal do křížku s Reginsem.
80'
Po sraženém centru si rohový kop rozehraje exekutor Erdal Rakip.
80'
Vranjanin stejnou minci použil v duelu s Rakipem.
79'
Nalić nedovoleně dohrál Brisolu.
79'
Centr hostí zprava byl na poslední chvíli odehrán bránícím hráčem do bezpečné zóny.
78'
Kapitán Černomordijs se nacházel v ofsajdovém postavení což fotbalová pravidla neumožňují.
77'
Žlutou kartu dostává Bonke Innocent (Malmö FF).
77'
Pišćević byl nepěkně dohrán Innocentem.
76'
Brejk hostí končí předčasně špatným centrem zprava, který nikoho ze spoluhráčů v pokutovém území nenašel.
74'
Kule si nyní nedovoleně počínal proti obránci Larssonovi.
73'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Oscar Lewicki, přichází Bonke Innocent.
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Jo Inge Berget, přichází Amin Sarr.
72'
Hřiště v Malmö s dostatečným nadhledem chvíli sledoval i pozorovatel z ptačí říše.
71'
Kule rozkmital své rychlé nohy k ofenzivnímu ataku, sudí ho však hvizdem předčasně přerušil.
70'
Centr z levé strany hřiště odvrátila pozorná obrana Rigy do bezpečí.
68'
Po ošetření mimo hrací plochu se Kule vrací zpět na hřiště.
67'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Sebastian Nanasi, přichází Adi Nalić.
67'
Hostující hráč se v bolesti svíjel ve středu hřiště.
66'
Soisalo použil útočného faulu v souboji s bránícím Jonasem Knudsenem.
64'
Rakip rozehraje třetí rohový kop Malmö FF.
63'
Larssonova střela opět šla mimo branku.
63'
Střídání hostí je poněkud překvapivě ofenzivního ražení. Kule je totiž čistokrevný útočník.
62'
Ani čtvrtý pokus Birmančeviće nezamířil mezi tři tyče.
61'
Pišćević nedovoleně v souboji atakoval Veljka Birmančeviće.
60'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Vladislavs Fjodorovs, přichází Mbombo Kule.
60'
Žlutou kartu dostává Vladislavs Fjodorovs (Riga FC).
59'
Fjodorovs za použití nedovoleného prostředku zastavil střelu Nielsena.
59'
Centr Rakipa z rohového kopu nalezl Veljka, který ovšem opět zakončoval nepřesně.
59'
Druhý rohový kop pro Malmö FF.
58'
Drtivý tlak Malmö FF proti oslabenému soupeři i nadále pokračuje.
56'
Lehký a technický nákop hledal hráče Malmö FF v pokutovém území, marně. První byl u míče brankář Ožols.
55'
Perfektní míč za obranu obdržel Čolak, ale jeho zakončení ve slibné pozici levou nohou minulo branku soupeře!
54'
Nepřesnou střelu vyslal ze své kopačky Veljko Birmančević.
52'
Soisalo byl při své útočné aktivitě zachycen v ofsajdovém postavení.
50'
Malmö právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ANTONIO ČOLAK, který vystřelil z voleje a brankář Ožols zachytil míč až za brankovou čárou – 1:0! Asistence: Jo Inge Berget.
48'
Sebastian Nanasi šikovně podél brankové čáry obešel dva bránící hráče, své zakončení namířil pouze do boční sítě.
47'
Střela nově příchozího hráče byla zablokována pozornou defenzívou soupeře.
46'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Sören Rieks, přichází Veljko Birmnačević.
46'
Statistika:

Střely na branku: 2:0
Střely mimo branku: 6:1
Rohové kopy: 1:0
Ofsajdy: 1:0
Fauly: 5:7
Převaha Malmö FF je zřejmá, většina střel letí mimo apokud na branku nejsou příliš nebezpečné. Největší šanci zápasu měl zatím Čolak ve 45. minutě. Soupeři vše ulehčil svým vyloučením útočník Rigy Yunus Owolabi Muritala. Díky gifům Jana Hochmana můžete vidět všechny zajímavé situace. Druhý poločas začne cca ve 20:02 hodin.
45+2'
45+2'
O poznání lépe si vedl při zakončení Jo Inge Berget, ale pozorného Ožolse nedokázal překonat.
45+1'
Lewicki svůj střelecký pokus také nezamířil dle svých představ.
45'
Ke konci poločasu byla k vidění největší šance Malmö FF, kdy zakončující Antonio Čolak těšsně míjí branku soupeře!
44'
Sudí nastaví 2 minuty!
42'
Střelecký pokus Sebastiana Nanasiho byl zablokován.
41'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Yunusa Owolabi Muritala (Riga FC).
41'
Jenže pak šel později do souboje a jak kokos na bobech sestřelil skluzem nebezpečně Lewického. Sudí neváhá a tahá druhou žlutou kartu. Muritala musí být uklidněn spoluhráči.
41'
Následný pokus zablokoval obětavě Muritala.
40'
Rakipova střela byla zablokována obranným valem.
39'
Po jeho rozehrání nepřesně zakončoval Antonio Čolak.
38'
Rohový kop bude mít k dispozici hráči Malmö FF.
37'
Nielsen se dopustil útočného faulu, když nedovoleně fauloval hostujícího brankáře.
35'
Sören Rieks je prvním hráčem, který trefuje brankový prostor, ale jeho střelu lapil brankář Ožols.
35'
Rakip byl nedovoleně poslán k zemi v osobním souboji Mikaelem Soisalem.
33'
Felipe Brisola byl prvním hráčem Rigy jenž se odhodlal k střeleckému pokusu, ten však nebyl příliš přesný.
32'
A právě snažící se Antonio Čolak byl lapen do ofsajdové sítě soupeře.
30'
Vypadalo to, že kartou byl napomínán i Čolak, ale v oficiálních záznamech zatím nefiguruje.
30'
Žlutou kartu dostává Miloš Vranjanin (Riga FC).
29'
Muritala ve středu nepěkně dohrál Ahmedhodžiće, který bude ošetřován mimo hrací plochu.
29'
Žlutou kartu dostává Antonijs Černomordijs (Riga FC).
29'
Hra se začíná viditelně přitvrzovat.
28'
Rakip se dostal do křížku s Brisolou.
27'
Oscar Lewicki napodobil své spoluhráče a také ani on netrefil brankový prostor.
26'
Brisola si nedovoleně počínal i v souboji s Antoniem Čolakem.
25'
Erdal Rakip z přímého kopu vyslal nepřesný pokus mimo branku soupeře.
24'
Čolak se hnal za rychlou rozehrávkou, což vtipně pochopil soupeřův bránící hráč a zamezil tomu. Sudí si oba výtečníky volá na kobereček, kde je důrazně kárá, že takhle by to nešlo pánové.
24'
Před pokutovým územím budou mít modrobílí pěknou přílležitost k přímému kopu po faulu Brisoly na Larssona.
22'
Žlutou kartu dostává Yunusa Owolabi Muritala (Riga FC) za simulování.
21'
Hostující hráči se dostali po dobré kombinaci ve dvou před pokutové území Malmö FF, kde jeden z nich po souboji padá. A sudí udělí za bouřlivého potlesku tribun žlutou kartu hostím.
20'
Hráči Malmö FF nemají kudy přes přehuštěný prostor a tak z toho mohou těžit hráči soupeře.
19'
Malmö FF svírá svého soupeře okolo pokutového území.
17'
Finský sudí Hämäläinen se jeví zatím přesným výkonem, i když se zatím snaží o volnější metr posuzování faulů.
16'
Na polovině hřiště šel do odvážné kličky Ritvars Rugins pro což žádné pochopení neměl obránce Eric Larsson.
14'
Žlutou kartu dostává Anel Ahmedhodžić (Malmö FF).
14'
Následnou ztrátu míče hasil tvrdým skluzem ve středu hřiště Ahmedhodžić na Fjodorovse.
14'
Střela domácích vyslaná Rakipem byla zablokována na hranici pokutového území možná, dle zdání fanoušků Malmö i za pomoci ruky.
13'
Nyní se po delší době ocitl u míče v podobě přízemní přihrávky nohou i brankář Dahlin.
12'
Antonio Čolak nedokázal své zakončení usměrnit do prostoru tří tyčí.
11'
Ožols se dalším nákopem od branky bude snažit o nalezení svých spoluhráčů.
10'
Kombinace hráčů týmu z Rigy mají povětšinou opravdu vskutku jepičí život.
8'
Míč z přímého kopu byl v pokutovém území sražen a díky tomu poměrně lehce odvrácen hráči lotyšského klubu mimo pokutové území.
8'
Armands Petersons poslal nedovoleně k zemi nedaleko pokutového území Jonase Knudsena.
7'
Pokus Rigy FC o rychlý brejk skončil ztrátou míče ještě před pokutovým územím soupeře.
6'
Hráči ve světlemodrých dresech to nyní zkouší z pravé strany, bez většího úspěchu.
5'
První pětiminutovka se dle papírového očekávání odehrála plně pod dirigentskou taktovkou favorizovaného Malmö FF.
4'
Brankář Ožols bude výkopem rozehrávat míč zpět do hry od své branky.
4'
Malmö FF se opět rychle dostává na svou útočnou polovinu hřiště.
3'
K nelibosti diváků doprovázené hlučným pískotem sudí odpískal nedovolený zákrok na Felipe Brisolu.
2'
Postup Malmö FF podél levé postranní čáry končí po zásahu soupeře pouze autovým vhazováním.
1'
Kompletní obranná řada Malmö FF se stačila již zapojit do hry s míčem.
1'
Hráči Malmö FF rozehráli výkopem toto utkání.
1'
Malmö FF bude hrát ve svých světle modrých dresech. Riga FC nastoupí k utkání ve foreskující zeleno/žluté barvě.
I když je počet kapacity stadionu velmi omezen, panuje zde výborná atmosféra. Klub Malmö FF ještě odpoledne na sociálních sítích nabízel posledních 400 vstupenek.
Trávník je poctivě kropen moderní technologií.
Průměr hráčů základní sestavy Malmö FF je 28,7 let, u týmu Riga FC jde o poznání mladší hráče 26.6 let.
V Malmö je velmi příjemných 21 stupňů, ideální počasí ke hře zvané fotbal.

Malmö FF: Dahlin – Larsson, Ahmedhodžić, L. Nielsen (C), Knudsen – Lewicki, Nanasi, Rakip – Berget, Čolak, Rieks.
Náhradníci: Elborg, M. Johansson – Vagić, Beijmo, Veljko, Innocent, Nalić, Eile, Brorsson, Sarr.

Riga FC: Ožols – Rugins, Vranjanin, Fjodorovs, Petersons – Brisola, Černomordijs (C), Paurević – Soisalo, Muritala, Pisćević.
Náhradníci: Brkić, Purinš – Kurakins, Laizans, Kiršs, Kule, Wesley Natä, Babajan.

Rozhodčí: Hämäläinen – Aravirta, Nykänen.
Riga FC

Také Riga už dávno rozehrála svou soutěž, v současné době má na svém kontě už šestnáct odehraných zápasů, ve kterých získala třicet dva bodů. Na první celek sice ztrácí jen dva body, ovšem ten má o dva zápasy odehráno méně. Ofenziva lotyšského celku je také slušná, jelikož nasázela už třicet šest branek, snad se tedy dočkáme gólů.
Malmö FF

Švédská liga za sebou má už deset kol a Malmö si nevede úplně špatně. Získalo totiž rovných dvacet bodů a patří mu druhá pozice. Má stejně bodů jako první Djurgarden, akorát má horší skóre. Tento švédský tým se však může pyšnit ofenzivou, jelikož letos v daných deseti kolech nasázel už dvacet branek.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u předkola Ligy mistrů! V tomto duelu se spolu podíváme na střetnutí mezi Malmö a Rigou. Start je naplánován v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.