První derby letošní sezóny pro Inter Milán poměrem 1:0 díky brance ze čtvrté minuty v podání Samuela. Hosté poté postavili nepropustnou zeď před svou bránou, se kterou si AC nedokázalo poradit a Inter vítězí. Rossoneri se tak ještě více propadají v lize tabulkou níž a na přední pozice se jim bude dostávat jen velmi těžko. Naopak Inter se drží prvních dvou týmů zuby nehty a letošní vstup do sezóny se jim daří. Ode mě je to dnes vše, přeji hezký zbytek večera.
90+3
Ofsajd AC a myslím, že je rozhodnuto.
90+3
Tak nyní poslední útok zápasu.
90+3
Poslední vteřiny zápasu a AC to ještě zkusí.
90+2
Robinho sám před Handanovičem, ale zbytečný vzruch - ofsajd.
90+1
Poslední vteřinky pro AC Milán.
90+1
Ještě tři minuty nad rámec nastaví sudí Valeri.
90
Střelu Montoliva si málem tečoval do brány Samuel, ale naštěstí pro něj jen roh pro AC.
88
Přímý kop pro Inter, díky kterému mohou hosté pošetřit cenný čas.
87
Po centru Robinha se snažil do zakončení prodrat Boateng, ale byl dobře pokryt obranou hostů.
86
Akce AC nemají nápad a jejich šance na branku už je mizivá.
85
Montolivo zahrál rukou a vidí žlutou kartu.
84
Po přímém kopu AC se dostal ke střele Mexés, ale zamířil úplně mimo.
82
AC mělo velkou šanci, když Pazzini skvěle posunul míč na Robinha, ale ten byl v pokutovém území dle mě jasně faulován a Pazzini se pochopitelně velmi nesportovně ohradil na sudího, který mu dává žlutou.
81
Po dlouhé době akce hostů, ke střele se dostal Palacio, ale Abbiati byl připraven.
80
Další velká šance AC! Po centru Boatenga prodloužil hlavou před Handanoviče Robinho a do zakončení se dostal Pazzini, ale opět skvěle Handanovič.
79
Handanovič rozehrává od branky po špatné přihrávce Rossoneri.
78
Emanuelsonovu dobrou ránu musel vyrazit na roh Handanovič.
77
Roh pro AC.
74
Robinhův centr málem usměrnil do sítě Pazzini, ale míč mu před nohou skočil a hráč s číslem jedenáct se drží za hlavu, vyrovnání bylo velmi blízko.
71
Na straně Interu střídá Milita Palacio.
71
Pro mě trochu překvapující střídání. El Shaarawy je nahrazen Pazzinim.
70
AC se krátí čas velmi rychle. Do hry se chystají Palacio a Pazzini.
67
Další dobrá rána Montoliva, kterou jen Handanovič vyrazil před sebe a Bojan Krkuč mohl dorážet z výborné pozice, ale podklouzl a branka AC dnes zkrátka není přána.
64
Ránu z velké dálky v podání Montoliva Handanovič vyrazil jen před sebe, kde byl nejdříve Bojan, který centroval ještě na druhou tyč Boatengovi, ale ten v těžké pozici špatně vypálil.
63
Robinho dostal pas do pokutového území a chtěl ještě posunout na Krkiče, který už by byl sám,ale jeho pas zablokoval někdo z domácíh obránců a Handanovič měl k míči nakonec blíž.
63
Rána Emanuelsona šla těsně mimo brány Interu.
61
Protiútok Interu AC s přehledem zlikvidovalo a Rossoneri mohou opět zaútočit.
58
AC se nedaří nic, navíc Inter po vyloučení Nagatoma se plně zatáhl do defenzívy a přes jejich obranný val to půjde velmi těžko.
57
Je zde avizované střídání, De Sciglia nahrazuje Robinho.
55
Další útok AC, po kterém se odrazil míč k Montolivovi a ten opět pálí vysoko nad. Mezitím se u postranní čáry připravuje do hry Robinho.
54
Po standardní situaci se ke střele dostal Montolivo, ale jeho volej šla vysoko nad.
52
Inter podruhé střídá, Cassana nahrazuje Pereira.
51
Roh pro Inter rozehraje Cassano.
50
AC taktéž střídá, Abate nahrazuje Boneru.
50
Zanetti předvedl ukázkový skluz proti De Scigliemu a místo rohu pro AC rozehraje kop od brány Handanovič.
48
No, tak to je zajímavé. Druhou žlutou kartu vidí po úmyslné hře rukou Nagatomo, což je červená karta a nepříjemná situace pro Inter.
47
Bojan se snažil po levé straně dostat přes Nagatoma do pokutového území, ale to se mu nepovedlo.
46
46
Před začátkem druhého poločasu je Coutinho střídán Guarínem.
Hráči obou týmů nastupují na trávník a během pár chvil začne druhý poločas.

ŽK: 3 - 1
Po prvním poločase vede Inter nad AC 1:0 díky brance ze čtvrté minuty v podání Samuela, ale to od Interu v prvním poločase bylo prakticky vše. Ze hry mělo více AC, ale žádnou akci nedokázali přetavit v branku, a proto je stav po poločase příznivější pro Inter. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45
Z rohu se prosadil Mexés, ale jeho pokus neměl potřebné parametry.
44
Bojan Krkič se v pokutovém území uvolnil ke střele a Handanovič musel vyrážet na roh.
43
AC se dostalo do protiútoku tři na dva, ale Emanuelsonovu přihráku na Bojana zablokovala pozorná obrana Interu.
41
Emanuelson v ofsajdu a útok AC opět končí. Domácí mají posledních pár desítek minut více ze hry, ale absolutně se jim nedaří dostat do větší šance.
40
AC vstřelilo branku po krásné voleji Montoliva, ale není uznána pro faul Emanuelsona na Handanoviče, domácí se zlobí.
38
Další žlutá pro hráče AC tentokrát pro De Jonga.
36
Emanuelson vybojoval míč pro Boatenga, který měl před sebou jen Juana Jesuse, ale rozhodl se ihned pálit, což levačkou absolutně nezvládl.
35
Inter zahrával roh,ale ve vzduchu se nikdo z modročerných neprosadil.
34
Přímý kop pro Inter z dobré pozice.
34
Mexés málem skluzem zezadu popravil Milita a může být rád za žluté hodnocení.
33
Další protiútok Interu, AC má nyní v obraně velké okna, ale opět si milánští dokázali s Militem a Cassanem poradit.
31
Cambiasso už posílal Milita do samostatné akce, ale Argentinec špatně zpracoval a domácí se stačili vrátit, velké štěstí domácích.
30
Boateng mohl vyrovnat poté, co dostal hezký pas po zemi do pokutového území od Bonery, ale jeho rána z první šla těsně kolem branky Handanoviče.
30
Inter v ofsajdu, AC rozehrává.
28
Emanuelson dostal přihrávku do pokutového území, ale místo střely chtěl kličkovat a to se mu stalo osudným.
25
AC po přímém kopu zahrávalo roh, ale Emanuelson svůj pokus přetáhl a domácí ze standardní situace nezískali nic.
24
Žlutou kartu vidí i hráč Interu, Nagatomo.
23
El Shaarawy zkusil ranou z dálky štěstí, ale trefil jen přesně postaveného Handanoviče.
22
Držení míče: 53 - 47%.
20
Dobrý centr De Sciglia z levé strany nikdo z milánských nenasměřoval do brány a tak Handanovič sebral míč do svých rukou.
19
El Shaarawy dostal míč na hranici místa, odkud se koupou penalty, ale v zakončení mu zabránil Juan Jesus.
16
AC zahraje roh po zablokované střele El Shaarawyho.
14
Skvělá rána Emanuelsona k tyči brány Interu, ale chyběl aspoň metr, aby se střela domácího záložníka trefila mezi tři tyče.
13
Juan Jesus fauloval Emanuelsona třicet metrů před bránou Handanoviče a AC rozehraje svou šanci.
11
Velká řada nepřesností doprovází kombinaci domácího týmu.
11
První žlutou v zápase vidí Boateng, který si vyšlápl nedovoleně na Milita.
9
AC se na trávníku hledá a zatím se jim nedaří dostat do šance.
7
Mohlo to být 2:0! Obrovskou hrubici vyrobil Abbiati při rozehrávce, když namazal do pokutového území Militovi, ale ten zaváhal a jeho střelu zablokoval Mexés, následnou hlaviku Argentince si už Abbiati pohlídal.
6
Rohový kop pro Inter rozehraje Cassano.
4
Inter do derby vstoupil velmi dobře.
4
Inter Milán právě vstřelil branku!
Z přímého kopu je úvodní branka Interu! Dlouhý přímý kop na zadní tyč trefil hlavou přesně do brány WALTER SAMUEL.
3
Nyní fauloval Bonera Cassana a sudí píská, načež vyletěl ze svého pásma trenér Allegri a v tváří tvář si velmi hlasitě vyříkává se sudím Valerim tuto situaci.
2
Samuel fauloval ve středu hřiště Boatenga a AC rozehraje přímý kop.
1
Milito, který dostal míč před pokutovým územím, ale balón ztrácí a AC odkopává do bezpečí.
1
Inter rozehrál začátek zápasu a okamžitě se pouští do útoku.
1
Derby mezi AC a Interem během pár chvil začne. Milánští fanoušci už nyní prezentují krásné choreo přes čtvrtinu stadionu. I Inter si přichystal choreo.

AC Milán: Abbiati - Bonera, Mexés, Yepes, De Sciglio - De Jong, Montolivo - Emanuelson, Boateng, El Shaarawy - Bojan.

Internazionale Milano: Handanovič - Ranocchia, Samuel, Juan Jesus - J.Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo - Coutinho - Cassano, Milito.

Rozhodčí: Valeri - Manganelli, Maggiani - Giallatini (brankoví: Rizzoli, Guida).
AC Milán

Rossoneri se po odchodě několika opor z klubu na hřišti hledají, navíc je opět trápí zranění klíčových hráčů, ale ti se už postupně uzdravují. Navíc po nedobrých začátcích se AC snad dostává do hry. Nelehký zápas v Petrohradě v Lize mistrů vyhráli po dobrém výkonu 3:2, ale hlavně zásluhou skvělého Abbiatiho. Proti Interu je nečeká nic lehkého a pokud dnes nezvítězí, tak výrazně dočasně vypadnou z bojů o špičku tabulky. Trenér Allegri ustává těžké chvíle, protože je na něj vyvinut velký tlak médií a fanoušků, ale po vyjádření vedení, které v něj má důvěru ukázal v Lize mistrů, že svůj tým umí připravit velmi dobře. Uvidíme, jak se jeho svěřencům povede v derby.
Inter Milán

Svěřencům trenéra Stramaccioniho se letos poměrně daří. Po šesti zápasech mají dvanáct bodů a jsou na třetí pozici čtyři body za Juventusem a Neapolí. Hojnou mírou k tomu dopomáhá nová posila právě z AC Milán Antonio Cassano, který putoval do klubu městského rivala výměnou za Pazziniho. Antonio je nejlepším střelcem modročerných, dal už čtyři branky. Na záda mu dýchá Milito s brankami třemi. Výborně hraje i mladík Coutinho, který má taktéž na kontě tři branky. Chybět dnes Interu bude velmi Nizozemec Sneijder, který si poranil stehenní svaly. Inter je favoritem zápasu, ale v těchto derby většinou umístění a forma celků až takovou roli nehraje. Uvidíme, jak tomu bude dnes.
Z předchozích duelů

AC a Inter se potkávají na fotbalovém trávníku desítky let a vždy jde o velmi dramatické zápasy plné emocí, zpravidla dobrého fotbalu a výborné atmosféry.

Poslední dvě ligová klání dopadly lépe pro Inter, který v minulé sezóně obě derby opanoval. Nejprve v 18. kole zvítězili po hrubce Abateho 0:1, když vítěznou branku vstřelil Diego Milito. Druhé derby v kole sedmatřicátém v zápase plném branek Inter ovládl poměrem 4:2. Vítězenou brankou a hattrickem se opět blýskl Diego Milito. AC tyto prohry stály cenné body a nakonec i titul, který převzal po Rossoneri Juventus Turín.
Nejsledovanější zápas nejen na Apeninském poloostrově se rozehraje v rámci sedmého kola na milánském San Siru. Proti sobě nastoupí v derby rivalové AC Milán a Inter Milán.
Pravděpodobné sestavy:

AC Milán: Abbiati - Bonera, Zapata/Mexés, Yepes, De Sciglio - Montolivo, de Jong - Emanuelson, Boateng, El Shaarawy - Bojan.

Inter Milán: Handanovič - Ranocchia, Samuel, Juan Jesus - Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo - Coutinho - Cassano, Milito.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77