Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Atalanta - 23. prosince 2017   18:00

0:2
(0:1)
Atalanta
32' Cristante   • 71' Iličić  (Spinazzola)
AC Milán
G. Donnarumma – Abate, Bonucci (C), Musacchio, Ricardo Rodríguez – Kessié, Montolivo (82. Biglia), Bonaventura (76. Çalhanoğlu) – Cutrone, N. Kalinić (82. André Silva), Borini.
Fabbri – Schenone, Mondin
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Atalanta
Beriša – Tolói, Caldara, A. Masiello – Hateboer, Cristante (80. Kurtić), Freuler, Spinazzola – de Roon, A. Gómez (C) – Petagna (64. Iličić).

AC se topí dál. Dnes nestačilo na Atalantu 0:2. Před koncem zápasu pochopitelně někteří diváci vyrazili domů a ono se není čemu divit. Donnarumma rozhodně nemá čisté svědomí při vzpomínkách na tom, jak vyrazil relativně snadné zakončení hlavou před sebe a Cristante dorážel do sítě.

AC má určité věci společné se Spartou Praha. Před sezonou velké nákupy, ale nic z toho. V obou mužstvech hrají důležitou roli Italové. A oběma celkům se nedaří.

Tak či onak. Ve druhém poločase šel výkon domácí družiny nahoru, jenže aktivita Kaliniče nepřinesla srovnání. V úvodním dějství zahrál Cutrone rukou ve vápně, jinak by Milánští vedli 1:0 a zápas měl zcela jiný průběh.
90+4'
90+4'
Hostující celek podržel chvíli čas na vlastní polovině. Následně mělo šanci AC, jenže na pravé straně byl pohlídaný Silva.
90+4'
Iličič faulovaný, pískaný šlapák jednomu z domácích hráčů.
90+3'
Biglia přihrával na pravou stranu, jeho spoluhráč si navedl míč na střed na levačku. Zřejmě Cutrone pálil doprostřed branky, takže rutinní zákrok pro Berišu.
90+2'
Bonucci odkopl míč zprava. Následně se proti Musacchiovi prosadil jeden z hostů.
90+2'
Nebude, protože jej fauloval Abate a ještě k tomu daleko najevo nespokojenost s výrokem rozhodčího.
90+1'
Kessié se dostal s balonem do pravé části vápna, ale tam byl ve výrazném oslabení, takže útočit bude proti Abatemu Spinazzola.
90+1'
Biglia si kryl míč a poté jej vhodil do hry zprava z poloviny hostů. Následně se ještě chce prosadit Kessié či Rodríguez.
90+4'
Čtyři minuty do konce zápasu.
90'
Masiello drží balon na vlastní polovině, do kombinace se zapojil také Beriša.
90'
Iličič si chtěl narazit míč zprava se spoluhráčem, což znemožnil Rodríguez.
89'
Iličič chtěl útočit po pravé straně, ale jelikož jej Biglia tvrdým zákrokem poslal k zemi, tak nemohl.
88'
Silva chtěl zrychlit hru. Nakonec Rodríguez po přešlapovačce odcentroval přesně zleva pravačkou.
88'
Viděli jsme krátkou hostující akci po pravé straně, následně hraje Bonucci při rozehrávce.
87'
Iličič fauloval na polovině domácích a ti se poté snaží dostat k brance hostů rozehrávkou s Bigliou.
87'
Borini vsadil na razanci, ale byla z toho rána nad branku před Freulerem.
86'
Výborný pohyb hostů a AC je úplně odevzdané, úplně bez chuti po brance na 0:2 ze svého pohledu.
86'
Proti Montolivovi šli dva hráči na středu, takže nic z toho nebylo.
86'
Diváci opouštějí San Siro...
85'
AC mělo převahu na přední tyči, tak Cutrone bez potíží poslal míč hlavou před Kessiém mimo šestnáctku. Následně byl agilní ještě Kurtič proti Abatemu.
85'
Nejprve Borini přiblížil hosty k výhře faulem na polovině Atalanty. Poté to samé učinil Bonucci balonem na roh zleva.
84'
Rodríguez si zahrál na levé straně rukama před de Roonem a prosadit se poté snažilo domácí mužstvo od Mussachia.
84'
Abate hrál před Gómezem z pravé strany, následně odvedl dobrou práci při presinku Iličič.
83'
Když to nejde, tak to nejde...Silva na pravé straně v těsném ofsajdu.
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází André Silva.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Riccardo Montolivo, přichází Lucas Biglia.
82'
Musacchio oslovil na pravé straně zřejmě Kessiého, ten využil Abateho, ale vše pokazil na druhé straně Rodríguez.
81'
AC připomíná tak trošku Spartu. Před sezonou velké nákupy, ale poté chabý herní projev a špatné postavení v tabulce.
81'
Kessié vedl akci po pravé straně, jenže Freuler jej nepustil ani k centru. Alespoň aut blízko vápna Atalanty.
80'
Cristante ještě zamával hostujícím fanouškům, kterým se dnes na San Siru musí hodně líbit.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Jasmin Kurtić.
80'
Rodríguez nahrával po levé straně hodně rychle a také hodně nepřesně, takže výkop pro Berišu.
79'
Mussachio svedl zprava souboj s hostujícím Gómezem. Následně se do rozehrávky zapojil Borini.
78'
Hateboer se na pravé straně s lehkostí zbavil Calhanoglua, ale posléze zasáhl hlavou z postu levého beka Rodríguez.
78'
Rodríguez nechytil Iličiče po pravé straně, ale hosté poté zklidnili hru na polovině hřiště s de Roonem.
77'
Kaliničovi rána nesedla, byla sice razantní, ale šla hodně mimo branku, a tak to vypadá, že Atalanta porazí AC na San Siru, protože domácí hrají s nizoučkým sebevědomím.
76'
Montolivo kombinoval se spoluhráči na pravé straně. Do všeho přidal svojí nohu také Abate či Bonucci.
76'
Iličič je na nohou a měl by pokračovat v zápase, zatímco rozehrává Bonucci.
76'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Hakan Çalhanoğlu.
75'
Dlouhý míč na pravou stranu, kdy byl důrazný Bonucci v souboji jeden na jednoho. Jeden z hostů zůstal ležet na trávníku, ale hraje se dál.
75'
Bonaventura se alespoň pokusil o presink, ale pochopitelně psychika domácích hráčů musí být pořádně nalomená.
74'
Tvrdá rána z první směřující do levého dolního rohu branky z pohledu střelce, ale Donnarumma natáhl svojí ruku.
73'
A najednou není domácím fotbalistům vůbec nic platné, že jejich hra šla ve druhém dějství nahoru.
71'
Bergamo právě vstřelilo branku!
AC se potápí dál. Při rychlém brejku přišla nahrávka zleva. Borini to celé podcenil. Následoval přizemín centr do ohně, který střídající JOSIP ILIČIČ uklidil z jedničky pod víko po pravé ruce Donnarummy, do protipohybu brankáře.
71'
Hateboer odmítl zprava souboj jeden na jednoho proti Bonaventurovi stojícímu na polovině hřiště, takže po nahrávce Tolóie si zahrál nohou Beriša.
70'
Caldara vystoupil proti Kaliničovi, následoval nepřesný centr zprava a navíc byl odpískán faul na Freulera v podání Kessiého.
69'
Bonucci se spoluhráčem překazil hostům brejk po levé straně zásahem ve velkém vápně a kontruje po pravé straně Abate proti Freulerovi.
69'
Bonucci zasáhl na postu stopera, jenže místo toho útočil krátce hostující celek po levé straně.
68'
Kessié chtěl strašně moc na pravé straně faul v souboji s Gómezem, ale sudí místo toho k jeho zlobě nařizuje aut pro hosty.
67'
Musacchio byl jedním z viníků toho, proč Iličič měl k dispozici brejk, který ovšem vyřešil tím, že ze středu pálil levačkou doprostřed branky do koše Donnarummy.
66'
Bonaventura musel hrát z první na pravou stranu zřejmě k Borinimu, protože byl na středu pod tlakem soupeře. Nakonec útok domácích zakončil právě Borini střelou z osy hřiště těsně vedle levé tyče.
66'
Kessié svedl zprava souboj jeden na jednoho. Následně Iličič nemohl zakončovat přes dva hráče.
64'
Když člověk vidí hostujícího Gómeze a vzpomene si na nedávné mistrovství světa v házené, tak si řekne, že házenou by valná většina fotbalistů opravdu dělat nemohla. Tohle divadlo bylo jasným důkazem. Nejprve to totiž vypadalo, jako kdyby kapitán Atalanty měl do pěti minut umřít...
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Josip Iličić.
63'
Hostující Gómez šel k zemi po souboji s Montolivem na levé straně na polovině hřiště. Hra je opět přerušena v době, kdy se Bonucci baví s hlavním rozhodčím.
63'
AC rozehrálo roh zprava bez Bonucciho, který by se měl vrátit do boje. Na bližší tyči nezakončil hlavou Kessié.
62'
Ale ne, po souboji s Freulerem na polovině hostů zůstal na hrací ploše ležet Bonucci. To určitě není žádné simulování, postiženým místem je pravé koleno.
62'
Kalinič ze středu levačkou napálil místo branky tvrdou střelou Cutroneho...
61'
Cristante si bránil na přední tyči Bonucciho, na středu vyskakoval marně při snaze o zakončení hlavou Kalinič.
61'
Kessié získal roh zprava.
60'
Bonaventura vyzval k centru Rodrígueze, ale následně Atalanta zablokovala pokus z vápna a k dorážce se neprocpal Kalinič.
60'
Rodríguez si prostě šel pro faul a nakonec jej v souboji s Petagnou také vybojoval, standardní situace pro AC zleva.
59'
Zřejmě Abate nenašel Kessiého na pravé straně. Do toho všeho udělal chybu, takže bez větší námahy získali hosté aut z poloviny hřiště.
58'
Cristane nezvládl souboj na levé straně s Kessiém po výkopu levačky Beriši a AC může kontrovat akcí s Cutronem.
58'
Bonucci a Musacchio ještě s Abatem kombinovali před Petagnou. Následně se míč dostal na nohu Rodrígueze na levé straně, ale ten pouze přetáhl centr na zadní tyč, kde nemohl zakončovat Borini.
57'
Rodríguez sice nezpracoval míč na levé straně, ale protože Hateboer chyboval a nezastihl balon na hrací ploše, tak AC alespoň vhazuje z poloviny hřiště.
56'
Kaliničova levačka z levé strany byla zablokovaná, ale soubojem Rodrígueze proti Hateboerovi startuje pro AC další útok.
55'
AC je lepším týmem ve druhém poločase, je daleko více nebezpečné než v úvodním dějství.
53'
Bonaventura ukončil útok AC nepřesným obloučkem přes bránícího de Roona do koše Beriši.
53'
AC nechalo zcela volného hostujícího fotbalistu na středu vápna, ale plynula z toho pouze hlava doprostřed branky do náruče Donnarummy.
52'
Petagna to zkusil zprava z dvaceti metrů levačkou, následný odražený míč si před Rodríguezem našel v pravé části vápna Hateboer a vybojoval roh.
52'
Hateboer se nabízel spoluhráči na pravé straně. Následně pokračoval z druhé části hřiště Masiello.
51'
Na centr zprava si do velkého vápna naběhl Kalinič a v souboji s Masiellem hlavičkoval nad branku.
51'
Kessié vypálil vedle levé tyče, Beriša pouze zůstal stát uprostřed své branky a nereagoval na zakončení domácího hráče.
50'
Byl to zřejmě Cutrone, kdo pálil zleva přes beka tvrdě levačkou na delší tyč, ale nakonec z toho byl jednoduchý zákrok do koše pro Berišu.
50'
Rodríguez si zleva sám zavařil proti Hateboerovi. Na druhé strany se Gómez nezúčastnil souboje s Abatem.
49'
AC chtělo penaltu pro údajnou ruku Masiella, ale ten opravdu touhle částí těla nehrál.
48'
Cristante fauloval a útočilo AC po pravé straně, kdy přišla rychlá nahrávka na Boriniho, ale pak se neprosadili Kalinič a Cutrone na přední tyč.
48'
Bonucci hlavičkoval mimo branku.
47'
Bonaventurova pravačka nacentrovala z rohu míč do ohně a domácí si stejnou situaci zopakují tím samým hráčem a tou samou nohou z druhé strany.
47'
Rodríguez vzal rozehrávku s Bonuccim proti Hateboerovi. Následně svedl souboj jeden na jednoho na středu hostující poloviny Cutrone.
46'
Donnarumma vykopával zhruba na polovinu hřiště, ale Cutrone se svými spoluhráči nevymyslel nic zásadního.
46'
Kam kráčíš, AC? Milánský mančaft má za sebou další velice špatný poločas v italské lize. Nejprve sudí neuznal branku domácích pro ruku Cutroneho ve vápně, jinak by mezi střelci byl zapsaný Bonaventura. Jenže Serie A využívá videa a to doporučilo neuznat gól svěřencům trenéra Gattusa.

A tak přišel trest. Při standardce zprava vyrazil Donnarumma míč při zakončení Caldary hlavou před sebe a Cristante svojí dorážkou posunul hosty do vedení. Po konci prvního poločasu fanoušci AC pískali na své fotbalisty a ono se není moc čemu divit.
45+3'
45+3'
Gómez přiťukl míč Cristantemu, ten zakončil zprava na zadní tyč do náruče Donnarummy.
45+1'
Musacchio nepustil zprava k pokračování akce Gómeze. Hostující celek i tak získal svojí aktivitou na středu podražení Montoliva proti Freulerovi.
45+1'
Od Bonaventury šel míč na zadní tyč do malého vápna a přistál v náruči Beriši.
45+1'
Dvě minuty se nastavují v prvním poločase.
45'
Gómez fauloval na pravé straně Abateho a AC může srovnat ze standardní situace.
45'
Musacchio kombinoval na pravé straně v okolí polovinu hřiště s Abatem, proti změně skóre byl Gómez a Masiello.
44'
Zřejmě Bonucci se velice aktivně zapojil do útočné fáze. Jenže na centr zprava nakonec nedosáhl na zadní tyči Cutrone.
44'
Musacchio měl na starosti úvod akce, dva hosté presovali proti Abatemu a tak musel hrát Donnarumma.
43'
Kaliničův centr z pravé části vápna byl velice zajímavý, jenže míč šel po odrazu od Kessiého mimo tři tyče, takže vykopávat od vlastní branky bude Beriša.
42'
Kessié měl proti sobě tři hráče, a tak musel do hry zapojit křížem na levou stranu Bonaventuru. Posléze se hra přesunula na druhou stranu k Abatemu proti Spinazzolovi.
42'
Gómez měl na levé straně na polovině hřiště před sebou Boriniho, a tak si pomohl se spoluhráči, Kessié se snažil o presink společně s Kaliničem.
41'
Bonaventura přihrál zleva do ulice Cutronemu, ale tomu utekl první balon k prvnímu fotbalistovi hostů.
41'
Spinazzola na levé straně na polovině hřiště bez problémů zpracoval křižnou nahrávku, ale jeho přechodová fáze nebyla světová a útočí AC.
40'
Kessié fauloval při akci hostů po pravé straně Petagnu a vyfasoval tím pádem žlutou kartu.
39'
De Roon nahrával zprava na polovinu hřiště ve směru nohy a posléze byla na programu dne chabá útočná fáze AC.
39'
Masiello spolupracoval v rozehrávce s Freulerem na levé straně, ale hosté vůbec nezvládli přechod do útoku.
38'
Gómez utíkal po levé straně, ale Abate jej trošku zpomalil, následovalo zapojení do hry v podání Freulera na polovině domácích.
38'
Spinazzola při centru zleva na zadní tyči naprosto v pohodě odevzdal míč hrudí do koše Berišovi.
37'
Gómez pozlobil AC nahrávkou na pravou stranu do druhé vlny, kdy ovšem jeho spoluhráč pálil do protihráče z první z šestnácti metrů.
36'
Hateboer si z postu pravého beka kryl míč před Cutronem, řešil rozehrávku fotbalově, nechtěl ani faul na vlastní, a tak má míč Spinnazola proti Borinimu.
36'
Abate centroval na zadní tyč zprava, kde si pro balon došel a hrací předmět schoval do náruče Beriša.
36'
Spinazzola také nepředvedl jistou hru na levé straně a AC získalo aut zdarma z poloviny hostů.
35'
Beriša nejistým zákrokem zprava nabídl Bonaventurovi dorážku, kterou ovšem někdo z hostů dokázal zablokovat.
35'
Kessié zakončil zprava do Freulera v tísni a domácí celek tak alespoň vhazuje blízko vápna svého protivníka Abatem.
34'
Montolivo na levé straně faulovaný a domácí celek má výhodu standardní situace, kterou ovšem rozehraje nakrátko.
34'
Bonucci zvolil zleva jistotu proti soupeři a využil možnosti nahrávky na Donnarummu, pokračuje posléze Abate z druhé strany.
32'
Teď už je to branka zcela regulérní. Tady video nebude zapotřebí. Gómez nacentroval zprava na zadní tyč, kde hlavičkoval Caldara. Donnarumma vyrazil míč před sebe BRYAN CRISTANTE dorážkou zblízka do pravé poloviny branky procpal míč do sítě.
31'
Až došlo k faulu při akci hostů po pravé straně, za který byl Cutrone potrestán žlutou kartou.
31'
Petagna si seběhl na levou stranu hrací plochy. Následně šel do souboje s Bonaventurou Gómez na polovině soupeře.
30'
Freuler chtěl útočit po levé straně, což se mu nepovedlo. Ale hostující celek dostal s Gómezem v útočné fázi ještě jednu šanci stejným směrem.
29'
Spinazzola musel hrát hlavou pod sebe zleva. Posléze byl k vidění souboj Abate versus Gómez.
29'
Abateho centr zprava byl přetažený na zadní tyč a Cutrone tak nenadělal na šestnácti metrech neplechu Tolóiovi.
28'
Gómez šel proti fotbalistovi AC. Následně Abate pokračoval zprava na střed, ale ani Bonaventura nezakončil postupný útok domácích.
28'
Bonucci nahrál křížem na levou stranu na Rodrígueze, proti kterému vystoupil protihráč. AC poté využilo také druhou stranu s Abatem a Musacchiem.
27'
Hostující celek presoval jedním hráčem. Hra se poté roztáhla na pravou stranu, kde nejprve Abate a poté Kalinič hráli hostům na nervy, ale zatím bez zakončení na Berišu.
27'
Abate se rozhodl pro kříž na střed na Cutroneho, před kterým odehrál míč do zámezí na aut zprava Tolói.
26'
Masiello a Freuler založili útok hostů, který ovšem po pár sekundách skončil a hraje na vlastní polovině Abate.
26'
Caldara faulovaný Kaliničem při přechodu do útoku v podání AC, takže na tahu je hostující celek.
25'
Rodríguez vhazoval zleva. Načež Musacchio hrál před Gómezem na osu hřiště a balonu se dotkl také na pravé straně zhruba na polovině hřiště Abate.
25'
Přechodová fáze hostujících hráčů plná krátkých nahrávek selhala na souhře Gómez – Spinazzola na levé straně.
24'
Kalinič adresoval ze středu kříž na levou stranu na Cutroneho, který střelou přes beka svojí pravačkou pálil doprostřed branky, respektive do koše Beriši.
24'
Musacchio přihrál dozadu Donnarummovi. Následně Kalinič vede rychlý brejk a přečíslení domácích hráčů.
23'
Cristante zkusil z jedničky nahrávku ze středu na pravou stranu, kde ovšem byl zastaven v tažení na branku Tolói se spoluhráčem pro faul zepředu na Bonucciho.
22'
Pokažený centr zleva jde za jedním z domácích fotbalistů a kontr startuje u Tolóie a Masiella.
22'
Hateboer byl agilní na pravé straně. Ale nebezpečí poté přišlo z druhé strany z nohy Gómeze. Ten vše vyřešil obloučkem do rukavic Donnarummy.
21'
Souhru na jeden dotek na polovině soupeře zakončil nejprve Montolivo a poté navíc fauloval Kessié Freulera.
21'
Montolivo musel před protihráčem hrát pod sebe. Z toho plynula akce po ose Abate – Borini po pravé straně, jenže centr AC postrádal přesnost.
20'
Abate vyhrál souboj jeden na jednoho na postup pravého beka. A následně po špatné rozehrávce bude vhazovat z vlastní poloviny.
20'
Montolivo zastavil zleva na polovině hřiště útok hostů. Následně zkusil dlouhý míč na levou část velkého vápna Bonucci, ale tam čekaly ruce Beriši.
19'
Levačka jednoho z domácích hráčů pouze prolétla šestnáctkou. AC posléze zahrozilo zakončením vedle pravé tyče ze střední vzdálenosti v podání Boriniho.
18'
Bonaventura nahrál zprava na střed Montolivovi a ten pálil z jedničky pravačkou do pravého dolního rohu branky, kde vyrazil míč rukama Beriša na roh.
17'
Kalinič odvrátil nebezpečí na středu vlastní šestnáctky. Načež došlo ke spolupráci Donnarumma – Musacchio při rozehrávce.
17'
Bonucci pracoval zleva v obraně. Kessié se spoluhráči zhustil šestnáct metrů, ale posléze Abate narval míč na roh zleva.
17'
Cutrone se po levé straně neprosadil a jeho pobyt na polovině hostů tak měl krátkého trvání.
16'
Bonaventurova pravačka vzala standardní situaci zprava a přes hráče ve zdi centrovala na střed velkého vápna, kde Bonucci zakončil hlavou výrazně mimo tři tyče.
15'
Branka neplatí, jinak by byl gól připsaný zřejmě Bonaventurovi, jenže po centru Kessiého zprava hrál Cutrone levou rukou v šestnáctce.
14'
Video bude rozhodovat o tom, zda branka AC (ne)bude platit. Jako kdyby si hosté mysleli, že jeden z domácích hráčů hrál rukou ve vápně.
13'
Rodríguez si zahrál na pozici levého beka a domácí tým poté směřoval své úsilí na polovinu svého soka.
13'
Trojice hráčů AC se sesypala na rozhodčího při akci domácích po pravé straně. Avšak hrát se bude proti milánskému celku.
11'
Bonucci byl čistý v obraně a nepustil před sebe protihráče po své levé ruce.
11'
Tolói kulhá a postiženým místem je levá noha. Atalanta bude chvíli pokračovat o desíti.
10'
Tolói stále leží na hrací ploše, a tak se na San Siru nehraje poté, co fauloval Kalinič.
9'
Bonaventura svedl hlavičkový souboj na polovině hostů, ale posléze byl odpískaný faul na Tolóie.
9'
Po stříleném centru přímo na bránu vytáhl zákrok rukama Donnarumma. Atalanta má zatím navrch.
9'
Gómez vybojoval se spoluhráčem roh zleva.
8'
Rodríguez hrál dobře pozičně z postu levého beka a Atalanta se tak přestěhovala na polovinu hřiště, kde byl připravený Masiello a Spinazzola.
7'
Kessié byl na pravé starně výborný, ale Cristante se se spoluhráčem Freulerem dostali i tak na šestnáct metrů, kde ovšem zasáhl jeden z domácích hráčů.
7'
Hostující Gómez centroval pravačkou do ohně, následně AC zablokovalo střelu z dvaceti metrů, Donnarumma nezasahoval.
6'
Musacchio podrazil svého protihráče na levé straně a hostující celek bude kopat zajímavou standardní situaci po faulu nedaleko vápna.
6'
Spinazzola poslal míč zleva do soupeře na hranici vápna. Tlak hostů tvrá při souhře de Roona a Freulera.
5'
Kessié po spolupráci s Borinim šel na střed zprava, ale tam také přišel o balon. Je tady kontr hostů vedený Spinazzolou.
5'
Masiello se rozhodl pro akci po pravé straně, ale ta hostům vůbec nevyšla, do obrany se ovšem ihned vrátil Tolói.
4'
Masiello na jistotu dozadu zapojil do hry také nohu Beriši. Následně si také ovšem na druhé straně vyměnil míč Rodríguez s Donnarummou.
4'
Hostující Gómez přetáhl hru na pravou stranu k Hateboerovi, ale AC bylo aktivní v obraně a nedávalo hostům prostor k zakončení.
3'
Kessié vystoupil zprava proti Spinazzolovi. Posléze proti Kaliničovi hrál také Masiello, ale hosté zatím nejsou nebezpeční.
2'
Kalinič byl na ose hřiště v ofsajdu a kombinuje Spinazzola s Massielem na levé straně zhruba na polovině hrací plochy.
2'
Rodríguezův aut zleva z vlastní poloviny byl celkem dlouhý, ale hostující obrana si pomohla s levačkou Beriši.
1'
Atalanta se postupným útokem po pravé straně nedostala k ničemu, což dává najevo frustrovaný Hateboer.
1'
Kalinič měl na levé straně k balonu daleko, a tak se krátce do útoku vydal Spinazzola.
1'
AC mělo výkop a Bonucci se jako jeden z prvních hráčů dotkl balonu.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Abate, Bonucci (C), Musacchio, Ricardo Rodríguez – Kessié, Montolivo, Bonaventura – Cutrone, N. Kalinić, Borini.
Náhradníci: Storari, An. Donnarumma – Calabria, André Silva, Çalhanoğlu, G. Gómez, C. Zapata, Biglia, Paletta, Antonelli, Zanellato, Locatelli.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Caldara, A. Masiello – Hateboer, Cristante, Freuler, Spinazzola – de Roon, A. Gómez – Petagna.
Náhradníci: F. Rossi, Gollini – Orsolini, Gosens, Cornelius, Vido, Castagne, Kurtić, Mancini, Iličić, Haas, Bastoni.

Rozhodčí: Fabbri – Schenone, Mondin.
Atalanta je v aktuálním vydání tabulky Serie A na sedmém místě, když ze sedmnácti zápasů vytěžila taktéž čtyřiadvacet bodů. V posledním kole sehrála přestřelku s Laziem vypsanou poměrem 3:3. Soupeř srovnával Albertem v 79. minutě.

Hostující celek se na San Siru v této sezoně v rámci ligového střetnutí představil. Ve třináctém kole nejvyšší italské fotbalové soutěže jej o body připravil dvěma góly ve druhém poločase gólový zabiják Interu Milán zvaný Mauro Icardi.

Nezabránil tomu ani Slovinec Iličič, což je momentálně nejlepší střelec hostujících hráčů v Serii A, když se mezi střelce v této sezoně zapsal v italské lize celkem šestkrát a je tak devátým nejlepším kanonýrem soutěže. Za zmínku možná stojí i jeho čtyři asistence.
Asi málokdo by tušil před sezonou, že v 18. kole půjde AC Milán do souboje s Atalantou jako hůře postavený tým v tabulce italské ligy. Mužstvo ze San Sira je momentálně osmé, když ze sedmnácti odehraných duelů získalo pouhých čtyřiadvacet bodů.

Naposledy doplatilo na efektivitu Verony a venku prohrálo poměrem 0:3, ačkoliv soupeř vyslal pouze čtyři střely na G. Donnarummu. V souvislosti s brankářem domácích se hodně mluví o přestupu. Do toho se kormidla ujal Gattuso a ani on s bodovým ziskem AC moc nepohnul. Z pěti utkání se radoval pouze dvakrát z výhry. Jedná se o dalšího z trenérů AC, který hrál ve slavném milánském klubu (dalším byl například Inzaghi).

Mírný favorit dnešního mače slavil ligový titul v sezoně 2010/11. Od té doby se mu nic takového nepovedlo. Před tímto ligovým ročníkem přišel Bonucci, ale ani on jakožto kapitán milánského sdružení zatím přivádí fanoušky bývalého pravidelného účastníka Ligy mistrů do úzkých.
Vzájemné zápasy
ATA – AC 1:1
AC – ATA 0:0
ATA - AC 2:1
ATA – AC 1:3
Hezký večer! V rámci Serie A se od 18:00 utkají na San Siru AC Milán a Atalanta.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62