Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Juventus - 18. dubna 2021   15:00

Atalanta
87' Malinovskyj (Iličić)
1:0
(0:0)
Atalanta
Gollini – Tolói (C), Djimsiti, Palomino – Maehle (72. Malinovskyj), de Roon, Freuler, Gosens – Pessina (46. Pašalić) – D. Zapata, Muriel (68. Iličić).
Orsato – Giallatini, Preti
Gewiss Stadium (Bergamo).
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Chiellini (C), Sandro – McKennie (78. Arthur), Bentancur, Rabiot, Chiesa (58. Danilo) – Dybala (68. Kulusevski), Morata.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:15.
Je dobojováno. Už to vypadalo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, ale opak byl pravdou. V sedmaosmdesáté minutě poslal domácí celek do vedení Ruslan Malinovskyj a poté se ukázalo, že jeho branka byla vítězná. Bergamo tak má rozhodně co slavit, protože po dlouhých dvaceti letech poráží Juventus. Ten tak dnes nedosáhl na žádné body.
90+3'
90+3'
Cuadrado dostal žlutou kartu za nesportovní chování, když vzteky postrčil protihráče.
90+2'
Juan Cuadrado z pravé strany zahrával volný přímý kop, míč nacentroval těsně před branku domácích, ale hlavou ho zachytil obránce Bergama Palomino a domácí stále drží těsný náskok.
90'
Nastavují se tři minuty navíc.
89'
Hosté vrhají poslední síly do útoku a snaží se vyrovnat, ale obrana domácích byla proti. Nicméně stále mají balon hosté a útočí.
87'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom jsme se dočkali a je tu první branka zápasu. RUSLAN MALINOVSKYJ pálil na branku hostů a jeho tvrdou střelu pak nechtěně tečoval Aléx Sandro a míč doputoval za záda hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Josip Iličić.
86'
Zápas jde pomalu, ale jistě do finiše, co mu stále chybí, jsou vstřelené branky. Na ty je dnešní duel rozhodně velmi chudý.
84'
Duván rozehrál další domácí akci, ale tu narušili hosté, kteří poslali míč ke středu hřiště. Pro něj se tak vrací zase hráči Bergama a budou pokračovat dále do útoku.
82'
Za hrubost dostává žlutou kartu Djimsiti.
81'
Jsme v poslední desetiminutovce zápasu, stále jsme se nedočkali první branky v utkání.
79'
Žlutou kartu dostává Ruslan Malinovskyj (Atalanta Bergamasca Calcio).
78'
Gosens dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok na hostujícího hráče, na karty je tedy vyrovnáno.
78'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Arthur.
77'
Po ní ale domácího brankáře neohrozili.
77'
Moratovu střelu srazil brankář Gollini na rohový kop a hosté tak mají k dispozici další standardní situaci.
75'
Domácí hráči vytlačili svého soupeře až na jeho polovinu, hosté pak museli zahrát balon na malou domů a balon tak rozehraje Wojciech Szczęsny.
74'
A hned na to se žlutí zase na druhé straně, Bonucci je dalším hostujícím hráčem, jenž vidí žlutou kartu, a to ani není na hřišti, ale na lavičce.
74'
Na pravé straně se snažil uvolnit Berat Djimsiti, ale nakonec mu v tom zabránila obrana Juventusu a akce domácích rázem končí.
72'
de Ligt poslal nečistě k zemi Djimsitiho a dostává od hlavního sudího vůbec první žlutou kartu zápasu.
72'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Ruslan Malinovskyj.
71'
Hosté jsou sice více na míči, ale velké šance zatím zapisuje domácí celek. Nicméně stále je stav bezbrankový.
70'
Zapata nyní naskočil na centr z pravé strany a moc nechybělo, aby otevřel účet zápasu. Nakonec ale jeho pokus končí neúspěchem.
69'
Josip Iličić, nová akvizice na hřišti na domácí straně, teď střílel mimo.
68'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Josip Iličić.
68'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Dejan Kulusevski.
68'
Robin Gosens poslal na Maria Pašaliće pěkný centr podél levé postranní čáry, ale k výrazné šanci tohle nevedlo.
67'
Adrien Rabiot nohou zachytil přihrávku od Dybaly a pokračoval dále, zakončení prvně jmenovaného ale skončilo zmarem.
66'
Turínští se svými několika rozehrávkami sami vykázali z poloviny soupeře a akci tak musejí začínat znovu. Beci Bergama jsou ale zatím v obraně hodně pozorní.
65'
Juan Cuadrado v souboji o balon prohrál a do akce mohli jít domácí, kteří ale nakonec o míč přišli a vracejí se zpět na svou polovinu.
63'
Dybala zahrál nebezpečný volný přímý kop kousek před šestnáctkou, jeho kroucený pokus ale zaletěl jen vedle Golliniho branky.
62'
Hosté se prosmýkli obranou domácích a namířili si to až do pokutového území, ale centr Rabiot nezachytil a míč zamířil vedle protější tyče domácí brány.
60'
Hodina hry je pryč a stále je stav bezbrankový. Před chvílí měl velkou šanci Muriel, ale ani po ní se stav na ukazateli skóre nezměnil.
59'
Luis Muriel krásně zakroutil míč a ten mířil do růžku hostující brány, ale nakonec skončil jen těsně nad!
59'
Je to tak, hostující Chiesa musel vystřídat kvůli zranění a na jeho místo naskočil Danilo.
58'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Danilo.
58'
Federico Chiesa se skácel s bolestivou grimasou na trávník, zřejmě si natáhl nějaký sval a už jsou u něho lékaři. Vypadá to, že pro něho zápas skončil.
56'
Luis Muriel nezakončil podle svých představ a navíc ještě ke všemu podklouzl a upadl na hrací plochu. Zmařená akce domácích a na druhou stranu pádí hosté.
55'
Pierluigi Gollini si postavil míč a poté ho odkopl pryč od své branky, posílá tak do akce své spoluhráče.
54'
Giorgio Chiellini byl zastaven protihráčem, ale sudí naznačuje, že vše bylo v pořádku a hra pokračuje dále. Hosté se však před Gollinim nedostali k žádnému zakončení.
53'
Nyní to z vlastní půlky zkoušeli domácí, ale nedostali se dále, než ke středovému kruhu. Po chvilce tak míč získali zase hosté a směřují před Golliniho branku.
51'
Na malou domů zahrál míč Rodrigo Bentancur a Juventus začíná svou akci od svého brankáře. Následovala hlavička Moraty, ale ta končí na brankáři Gollinim.
50'
Duván Zapata se prodral skrze obranu hostů až do možného zakončení, ale koncovka mu nevyšla a branka Juventusu tak nakonec ohrožena nebyla.
48'
Na druhé straně se nepovedla akce domácím, kteří ji zakončili hodně nepřesně. Na druhou stranu už míří zase hráči Juventusu.
47'
Po levé straně spěchal na polovinu domácích Morata, ale byl zastaven soupeřem. Nicméně akce hostů posléze pokračovala dále.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mario Pašalić.
46'
Střely na branku: 0 – 1
První poločas je minulostí. V něm jsme se nedočkali žádné branky a zatím je tedy stav nerozhodný 0:0. Asi největší šanci zápasu měli domácí hráči, kteří vyslali na hostující bránu hodně nebezpečnou střelu díky levačce Pessiny, ale ta skončila jen těsně vedle tyče. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně v 16:02.
45+2'
45+1'
Po faulu domácích, který se také obešel bez karty, následoval volný přímý kop hostů. Ale hosté branku domácích neohrozili.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se bude nastavovat ještě jedna minuta navíc.
44'
Hned na to pak střílel Federico Chiesa uvnitř pokutového území, ale další dobrý zákrok si připsala obrana Bergama.
43'
Od své branky odkopl míč Wojciech Szczęsny, ale moc se mu to nepovedlo, protože okamžitě balon zachytili domácí hráči a hned před jeho brankou zaútočili. Ovšem bez střeleckého efektu.
42'
Gollini si vyběhl z branky až k hranici šestnáctky, aby zablokoval pokus hostujícího hráče. Trochu riskantní krok, který ale nakonec zvládl.
41'
Blíží se závěr prvního poločasu a stále na ukazateli skóre svítí bezbrankový stav.
40'
Hosté rozehráli další rohový kop, po této standardní situaci ale neohrozili Golliniho branku a následuje tak pouze odkop od ní.
39'
Robin Gosens musí být ošetřen po kontaktu s protihráčem a už je v péči lékařů.
38'
Weston McKennie se protáhl na pravou stranu do blízkosti branky Bergama a vystřelil. Do akce pak šel brankář Gollini, jenž si připsal další velmi dobrý zákrok a svůj tým podržel.
37'
Balon je ve středu hřiště, mají ho hosté a snaží se skrze méně prostupnou obranu Bergama dostat na jeho území.
36'
Morata dostal přihrávku do pokutového území, ale míč pak zaletěl jen vedle branky domácích.
35'
Juan Cuadrado tuto standardní situaci rozehrál velmi rychle, míč ale poslal přímo do rukavic domácího brankáře Pierluigiho Golliniho.
35'
Muriel přidržel soupeře a ten skončil na zemi. Vyslechl si domluvu od hlavního sudího, příště by to už mohlo být za žlutou kartu. Následuje volný kop pro Juventus.
34'
Aléx Sandro v kontaktu se soupeřem upadl s bolestivou grimasou na zem, ale je v pořádku a hra pokračuje dále s míčem na kopačkách Juventusu.
33'
Autové vhazování zahraje Juventus, na vlastní polovině a pokusí se tak dostat hru opačným směrem.
31'
Půlhodina hry je za námi, zatím jsme se nedočkali úvodní branky zápasu, nejblíže k ní zatím měli domácí, ale hosté odolali.
30'
Ten poté od rohového praporku dobře zakroutil svůj centr, ale Chiellini na míč hlavou nedosáhl. Následovala další akce a tu domácí opět srazili na roh.
29'
Nyní zahrají další rohový kop hosté, konkrétně Paulo Dybala.
28'
Hosté pokryli velmi dobře střed pole a nepustili svého soupeře do ohrožení své branky. Pak se sami dostali na druhou stranu, ale na branku Golliniho nevystřelili.
26'
Po chvilce zase přenesli hru na opačnou stranu hosté, ovšem Rodrigo Bentancur svou dobře mířenou střelu nakonec poslal jen do obrany Bergama.
25'
A další pohyb domácích, ale obrana Juventusu byla opět pozorná a nedovolila, aby soupeř jakkoli ohrozil branku Wojciecha Szczęsného.
24'
První velká šance zápasu. Muriel dostal v pokutovém území míč na Mattea Pessinu, jenž levačkou vyslal nebezpečnoou střelu, která sice letěla těsně vedle brány, ale Wojciech Szczęsny míč tečoval a je z toho rohový kop pro domácí.
23'
Luis Muriel napřáhl pravačkou u velkého vápna, ale bylo to moc okaté a obránce před ním hrudí zablokoval jeho pokus.
23'
Zpětná přihrávka domácích, hosté se ji snažili překazit, ale nepovedlo se. Hráči Bergama tak už jsou na polovině Juventusu a snaží se o kombinaci.
22'
Na zemi zůstal ležet hostující Dybala po střetu se soupeřem, hned ale vstal a ukazuje, že je v pořádku a bude pokračovat ve hře.
21'
Zatím nesledujeme nijak oku lahodící fotbalovou podívanou, ani jeden celek se nedokázal dostat ke střele, která by mířila přímo na branku soupeře.
20'
Před brankou Juventusu bylo chvíli rušno, nakonec ale skákavý míč ukryl do rukavic Wojciech Szczęsny a následuje další jeho odkop z brankoviště.
19'
Joakim Maehle neuspěl se svojí střelou, ale nemusí litovat. Domácí budou zahrávat další rohový kop.
18'
Další zmařená akce domácích, hosté ve středu pole získali balon na svou stranu a mířili dopředu. I obrana Bergama ale jejich snahu překazila.
17'
Duván Zapata se zbavil hostujícího hráče, poté pokračoval dále do slibné akce. Ale po pravé straně nestihl odcentrovat, protože hosté znovu posílají míč za pravou čáru. Další autové vhazování pro Bergamo.
16'
Federico Chiesa z hranice velkého vápna vyslal pěkný lob pravačkou, míč ale zaletěl jen vedle tyče domácí branky. Pierluigi Gollini tak bude opět odkopávat pryč.
15'
Na Duvána Zapatu letěl centr, který byl ale příliš prudký a útočník Bergama tak nemohl pokračovat v akci. Hosté ale srazili míč za postranní čáru a domácí zahrají autové vhazování.
14'
Další dobrý obranný zákrok domácích, ti tak velmi rychle zastavili rodící se akci soupeře. Nakonec pak došlo k faulu na Muriela a u balonu budou znovu hráči Bergama.
13'
Luis Muriel se dostal do zakončení před brankou hostů, ale tam byl s dalším zákrokem připravený Wojciech Szczęsny a bude míč odkopávat daleko od své branky.
12'
Robin Gosens se snažil uvolnit a dostat se před branku Juventusu, ovšem pomohl si za cenu faulu a je pískáno. U míče tak bude soupeř.
11'
Domácím se opět těžko dostávalo na polovinu Juventusu. Nakonec se to povedlo, ale Matteo Pessina svůj vysoký centr poslal jen na hruď jednoho z hráčů turínského Juventusu.
10'
Federico Chiesa z levé strany posílal míč do velkého vápna, kam si nabíhal Paulo Dybala. Ovšem Joakim Maehle tuto akci vystihl a balon vypíchl do bezpečí.
9'
Matteo Pessina nyní dobrým obranným zákrokem zastavil nebezpečnou střelu Juana Cuadrada a připsal tak další pomoc pro svůj tým. Následuje odkop od jeho zařízení.
8'
Znovu z ní nebylo nic a do akce na druhou stranu tak míří zase celek Bergama.
8'
Pierluigi Gollini zakročil proti nabíhajícímu Dybalovi a míč daleko od své branky poslal levačkou na rohový kop. Další standardka pro Juventus.
7'
Centr od rohového praporku do pokutového území poslal Paulo Dybala, nejvýše si pak vyskočil Matthijs de Ligt, ovšem míč po jeho hlavičce nekončí za zády domácího brankáře.
6'
Hosté byli opět v další akci, ve které si vybojovali rohový kop. Ohrozí soupeřovu branku z této standardní situace?
5'
Akce domácích pokračuje dále, po autovém vhazování jsou u míče a znovu se tlačí na soupeřovu polovinu, kde by rádi ohrozili branku Juventusu. Wojciech Szczęsny už si svou branku hlídá.
4'
Joakim Maehle na pravé straně držel míč, poté ho poslal směrem před velké vápno, kam se probil Luis Muriel, ale proti jeho případnému zakončení byl obránce hostů Giorgio Chellini.
3'
Skrze precizní obranu se ale hráčům Juventusu nedaří proniknout do velkého vápna a domácí se tak velmi dobře brání.
2'
A už jdou také poprvé do akce hráči Bergama, ale ve středu hřiště je o míč připravil celek Juventusu, jenž tak znovu kráčí směrem k další akci.
1'
Álvaro Morata se protancoval s míčem do pokutového území, avšak Golliniho nedokázal ohrozit a ani tedy překonta. Následuje tak jen odkop od domácí brány.
1'
Hosté se hned na úvodu prvního poločasu protáhli na polovinu soupeře, kde už kombinují a zakládají první akci zápasu.
1'
Do Bergama neodcestoval Cristiano Ronaldo, hvězda Juventusu, který má svalové zranění. Domácí celek Juventus neporazil dlouhých dvacet let, dojde dnes ke změně? Nechme se překvapit.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói (C), Djimsiti, Palomino – Maehle, de Roon, Freuler, Gosens – Pessina – D. Zapata, Muriel.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Ruggeri, Šutalo, Caldara, Malinovskyj, Kovalenko, Al. Mirančuk, Pašalić, Iličić, S. Lammers.

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Chiellini (C), Sandro – McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa – Dybala, Morata.
Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Danilo, Demiral, Bonucci, Frabotta, Ramsey, Arthur, Correia, Kulusevski.

Rozhodčí: Orsato – Giallatini, Preti.
Posledních pět vzájemných zápasů

Juventus – Atalanta 1:1
Juventus – Atalanta 2:2
Atalanta – Juventus 1:3
Atalanta – Juventus 3:0 (Pohár)

Juventusu se proti Atalantě dlouhodobě daří, v lize s ní prohrál naposledy 3. února 2001, kdy jí na jejím hřišti podlehl těsně 1:2.
Juventus Turín FC

Hostům patří bronzová pozice, na svém kontě však mají pouze o jediný bod víc, než jejich dnešní protivník. Na cizích trávnících se staré dámě nedaří tak, jak by si její funkcionáři jistě přáli, ze čtrnácti venkovních klání si Juventus odvezl čtyřiadvacet bodů díky šesti výhrám a stejnému počtu remíz, vstřelil sedmadvacet branek a patnáct inkasoval. V posledním zápase mimo svůj trávník zachraňoval aspoň remízu 2:2 proti svému městskému rivalovi Turínu. Vyrovnání zařídil v 79. minutě portugalský snajpr Cristiano Ronaldo, pro kterého to byl už pětadvacátý zásah v sezóně, hvězda Juventusu tak vede tabulku střelců nejen svého mužstva, ale i celé ligy.
Atalanta Bergamasca Calcio

Domácí se nachází na čtvrté pozici, poslední místě zajišťující postup do Ligy mistrů. Vzhledem k velké vyrovnanosti ztrácí na druhý AC Milán jen dva body, před pátou Neapolí má ovšem stejný náskok. Na svém hřišti se jí poměrně daří, z patnácti zápasů vybojovali její hráči devět výher, třikrát brali bod za remízu a třikrát prohráli, vstřelili jednačtyřicet branek a dvaadvacet inkasovali. V tuto chvíli drží sérii tří domácích výher za sebou, naposledy porazili těsně 3:2 Udinese.
Nejlepším střelcem je s osmnácti góly Luis Muriel, kterému v celkové tabulce patří třetí příčka.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Šesti zápasy 31. kola pokračuje nejvyšší italská fotbalová soutěž, tři z nich mají úvodní výkop naplánován v 15:00, což je také případ pikantního souboje mezi Atalantou a Juventusem, což jsou tabulkoví sousedé. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62