Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Sampdoria - 14. března 2021   12:30

Bologna
28' Barrow (Palacio) • 41' Svanberg (Barrow) • 70' R. Soriano (Svanberg)
3:1
(2:1)
Sampdoria
37' Quagliarella  (Augello)
Bologna
Skorupski – Tomijasu (90+1. De Silvestri), Danilo, Soumaoro, Dijks – Svanberg (84. A. Poli), J. Schouten (69. Domínguez) – Skov Olsen (84. Orsolini), R. Soriano, Barrow – Palacio (69. N. Sansone).
Irrati – Bresmes, Miele
Sampdoria
Audero – Bereszynski, A. Ferrari (72. Léris), Jošida, Augello – Jankto (69. Gabbiadini), Thorsby, Ekdal, Damsgaard (69. G. Ramírez) – Candreva – Quagliarella.

Z mé strany je to vše. Přeji příjemný zbytek neděle a zase někdy u evropského fotbalu na shledanou.
Je dobojováno. Bologna na domácím hřišti přehrála tabulkového souseda ze Samdporie a dotáhla se na jediný bod. Gólově se dnes prosazovali Musa Barrow, Mattias Svanberg a nejlepší střelec týmu Roberto Soriano. O jediný zářez hostů se postaral taktéž nejlepší střelec, velezkušený osmatřicetiletý útočník Fabio Quagliarella.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 0:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:11.
90+4'
90+4'
Také Sampdoria byla ještě jednou ve vápně, ale ke střele nedošlo a míč se spíše odrážel od těla Thorsbyho přímo do rukavic dnes skvělého Skorupskiho.
90+2'
Emil Audero musel být ještě jednou naposledy pozorný proti střeleckému pokusu. Domácí se dostali do zakončení na levé straně, ale Sansone hostujícího brankáře neprostřelil!
90+1'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Takehiro Tomijasu, přichází Lorenzo De Silvestri.
90'
V polovině poslední minuty se ke střeleckému pokusu ještě dostal Mehdi Léris, jehož zakončení šlo ale jen vysoko nad branku Bologni.
89'
Utkání se už jen dohrává. Sampdoria se sice pokouší ještě útočit, ale už dochází síly a není to už ono. Bologna toto utkání vyhraje a přiblíží se svému dnešnímu soupeři na jeden bod.
88'
Łukasz Skorupski si nyní naběhl na rohový kop a ve vzduchu byl dominantní. Domácí jednička drží míč a s rozehrávkou úplně spěchat nebude.
86'
Obrovský závar v pokutovém území Bologni nebyl zakončen střeleckým pokusem. Nakonec bylo všem vyřešeno odkopem do autu od jednoho z hráčů v černočerveném.
85'
Riccardo Orsolini se po pár chvilkách na hřišti dostal do vápna a po kličce do středu zakončoval. Jeho pokus ale skončil na bránících hráčích Sampdorie.
84'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Riccardo Orsolini.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Andrea Poli.
82'
Po velice dobré kombinaci přišlo zakončení u pravé tyčky, které Skorupski skvěle vyrazil! Následná dorážka šla jen vedle branky.
81'
Centrovaný míč na pravou stranu byl moc dlouhý a jeden z hostujících hráčů jej nezachytil na hrací ploše. Pokračovat se tak bude odkopem od branky Łukasze Skorupskiho.
80'
Sampdoria má posledních deset minut na vytvoření nějakého zázraku. Jejich aktivita ovšem není již taková a Bologna si jde pro tři body.
79'
Andreas Skov Olsen předvedl další faul, tentokráte u levé lajny a nyní již za svůj prohřešek vidí žlutou kartu.
78'
Přímý kop byl točen na zadní tyčku přímo do šibenice, ale nakonec balon skončil jen na horní síti. Žádné vzrušení, pokračuje se odkopem od branky Bologni.
77'
Tommaso Augello šel na levé strany dost ochotně k zemi po souboji s Olsenem. Píská se faul a Sampdoria má výhodu standardní situace.
76'
Nicola Sansone se pak po pár sekundách na hřišti prosadil gólově, ale jeho branka byla odvolána pro ofsajd! Navíc to vypadá, že sudí nebude kontrolovat video a bude se normálně pokračovat.
75'
Mattias Svanberg se mohl dočkat třetího bodu v utkání, ale jeho zakončení u penaltového puntíku skončilo na zádech obránce postaveného na brankové čáře!
73'
Na pravé straně vápna se ke střele dostával Fabio Quagliarella, ale jeho rána se odrazila od bránícího hráče zpátky ke střelci a do autu. Uvidíme tedy odkop od branky Bologni.
72'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Mehdi Léris.
70'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí se pak vydali do otevřené obrany a nyní se v této situaci prosadili a nejspíše potvrdili výhru v dnešním duelu! ROBERTO SORIANO dostal přihrávku do vápna od Svanberga a zblízka překonal vyběhnutého Audera v brance.
69'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Manolo Gabbiadini.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Gastón Ramírez.
69'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Nicola Sansone.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Nicolás Martín Domínguez.
67'
Po hře rukou se pískalo proti domácímu celku a Sampdoria předvedla velice rychlý protiútok. Centr z pravé strany hledal hráče ve vápně, ale Thorsby se k balonu nakonec nedostal.
67'
Hosté kombinovali na útočné polovině, ale celou akci opět zhatila nepovedené přihrávka na pravé křídlo, kde byl aktivní Bereszynski. Bologna bude vhazovat.
65'
Tentokrát to celek z Janova zkoušel centrem za obranu na pravou stranu, ale wingback Bartosz Bereszynski se k balonu i přes výrazný sprint nakonec nedostal.
63'
Rohový kop ovšem nic nenabídl a hra tak pokračovala odkopem od branky Łukasze Skorupskiho. Bologna stále drží těsný náskok, ale ještě je před námi třicet minut.
62'
Postupná kombinace Sampdorie byla zakončena přihrávkou do malého vápna, ale obrana Bologni míč zablokovala na rohový kop.
60'
Emil Audero teď neskutečně podržel svůj celek ve hře o body! Nejdříve na hostující jedničku unikal Svanberg, který jej ale neprostřeli. Stejně ani tak z dorážky Andreas Skov Olsen. Velké zákroky!
59'
Domácí šli po levé straně do vápna, ale těsně před ním přišel obranný zákrok, který nevypadal vůbec povoleně, ale sudí zůstal klidný a Sampdoria jde do protiakce.
58'
Aktivita Sampdorie nyní lehce upadla a Bologna hraje lehce aktivněji než na startu druhé poloviny tohoto utkání. Uvidíme, co z toho všeho nakonec bude.
56'
Pár metrů před vápnem přišel faul hostujícího obránce Alexe Ferrariho, jenž zajel na nohy Jošidy a vidí naprosto zaslouženou žlutou kartu.
54'
Právě Mikkel Damsgaard se dostal ke střele před vápnem poté, co jeho spoluhráč akci rozehrál nakrátko. Zakončení dánského fotbalisty šlo ovšem jen těsně vedle pravé tyčky.
53'
Po menší faulu před vápnem na hostujícího Damsgaarda uvidíme standardní situaci Sampdorie, která pokračuje v aktivní hře a je mnohem lepším celkem.
51'
Jakub Jankto na zadní tyčce v obrovské šanci, ale český záložník netrefil míč ideálně a nedostal utkání do remízového stavu – velké škoda!
50'
Fabio Quagliarella se ve vápně dostal odraženému míči a levačkou se pokoušel přidat druhou branku v utkání. Jeho přízemní pokus ale skončil jen vedle branky.
49'
Na začátku druhého poločasu je hra nějakým stylem kostrbatá a ani jeden celek se nedokáže dostat do něčeho kloudného a delšího.
47'
Ve středu hřiště byl faulován jeden z hostů, a tak Sampdoria bude rozehrávat nepřímý kop. Uvidíme, jak se hosté popasují s aktuálním stavem.
46'
Sudí ukončili první poločas ještě dvě sekundy před jeho uplynutím, a tak se jde do kabin za stavu 2:1 pro domácí Bolognu. O něco aktivnější byla sice Sampdorie, ale domácí dobře využívali nabídnuté šance. Skóre otevřel Musa Barrow, ale s vyrovnáním přišel velezkušený Fabio Quagliarella. Zatím rozdílovou trefu obstaral Mattias Svanberg.
45'
44'
Následně se ale právě domácí provinili útočným faulem a Sampdoria v posledních chvilkách prvního poločasu může zkusit vymyslet ještě jednu útočnou akci.
43'
Domácí se dostali do další akce a před pokutovým územím opět střílel Svanberg. Jeho rána se ale otřela o záda bránícího hráče a skončila v zámezí. Uvidíme rohový kop.
41'
Domácí si vovšem celkem rychle berou své vedení zpátky! Neuvěřitelnou práci předvedl Barrow, který se s míčem prodral až před vápno, kde jej jen nabídl pro MATTIASE SVANBERGA, který technickým zakončením o tyčku vrací Bologně vedení.
40'
Na první tyčce musela být pozorná domácí obrana, neboť centrovaný míč byl dosti nebezpečný. Nakonec vše zvládla a poté přišel dokonce útočný faul modrobílých.
39'
Na začátku dalšího útoku Sampdorie přišel faul přímo na polovině hřiště a hosté musí začít od začátku svou útočnou akci.
37'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno a také hosté se prosazují po centrovaném míči. FABIO QUAGLIARELLA dostal centr lehce nad zemí a stačilo mu jen nastavit nohu a dát již devátou branku v letošním ročníku. Zkušený útočník nezastavuje!
36'
Po pravé straně se opět do útoku hnal aktivní krajní bek Bartosz Bereszynski, ale Adama Soumaoro byl u míče první a skluzem jej odehrál do zámezí.
35'
Samdporia poté rozehrávala již třetí rohový kop, ale na levé straně vše bylo nakrátko a centr byl zablokován. Bologna tak mohla jít dopředu.
34'
Antonio Candreva se snažil odcentrovat na pravé straně, ale ani jednou se mu to nepovedlo. Nakonec alespoň vybojoval rohový kop z pravé strany.
32'
Rodrigo Palacio nejdříve přivedl útočný faul a když chtěl brankář Audero rozehrávat, nastavil mu nohu a míč dopravil po přerušení do branky. Naprosto zbytečná žlutá karta.
31'
Na pravé straně přišel faul na hostujícího Candrevu a uvidíme standardní situaci. Sudí stále nerozdali jedinou žlutou kartu, ale je potřeba říct, že se nehraje nijak zákeřně či tvrdě.
30'
Sampdoria se ovšem nadále pokouší vymyslet něco, co by vedlo k vyrovnávací brance. Janovský celek byl do této chvíle aktivnějším týmem.
28'
Následně se domácí celek z ojedinělé šance prosazuje a jde do jednobrankového vedení! Palacio na pravé straně převzal míč po vhozeném autu a odcentroval do vápna, kde MUSA BARROW v lehkém záklonu nedal hlavičkou brankáři šanci. Asistence: Rodrigo Palacio.
26'
Fabio Quagliarella byl následně před vápnem poslán k zemi, ale pískal se právě jeho faul, což nechápal sám hráč a nejspíše ani nikdo u televizních obrazovek.
25'
Bartosz Bereszynski dostal přihrávku do vápna a na pravé straně posílal střílenou přihrávku do malého vápna. Nikdo v modrém ale nepřispěchal s dorážkou či tečí a Skorupski balon ukryl v rukavicích.
23'
Aktivita domácího celku byla následně ukončena útočným faulem. Mezitím si sympaticky na prázdném stadionu pořádně popovídali oba trenéři.
22'
Na druhé straně si jeden z hráčů domácího celku dobře dal hlavičku před bránící hráče, ale u míče ve vápně byl jako první pozorný brankář Audero.
20'
Následoval faul a standardní situace hostujícího celku, která ale nebyla nebezpečná. Zakončení po zemi z přímého kopu byla zastavena bránícími hráči Bologni.
19'
Łukasz Skorupski se musel poprvé v utkání ukázat. Mikkel Damsgaard se před vápnem dostal k míči a domácího brankáře pořádně protáhl, jeho tygří skok ale na tuto střelu stačil!
18'
Adama Soumaoro se nyní dostal v obraně pod dost velký tlak, ale nakonec to po boji ustál a Sampdoria se do šance nedostala. Hned ale získala míč zpátky.
16'
Akce hostujícího celku byla ukončena po delší době, neboť na levé straně došlo k ofsajdu. Pokračovat se tak bude odkopem od branky polského brankáře.
14'
Rodrigo Palacio dostal míč za obranu a na levé straně vápna přihrával na penaltu, ale bránící hráč míč zablokoval a nakonec ještě došlo k doteku domácího útočníka. Roh z toho tedy nebude.
13'
Antonio Candreva si teď počínal nedovoleně na obranné polovině proti Svanbergovi, ale následná standardka nebyla nebezpečná a rozehrává se od branky Audera.
12'
Bologna stále kombinuje na útočné polovině, ale nic nebezpečného se jim zatím vymyslet nepovedlo. Hosté dobře brání v blízkosti branky.
10'
Aktivní kombinace hostujícího celku byla ukončena faulem ve středu hřiště na Palacia, provinil se střední obránce Ferrari. Bologna tak může rozehrávat.
8'
Obrana janovského celku vše ovšem zvládla, ale do protiakce se zatím nedostala. Bologna je opět u míče a pokouší se vymyslet něco nebezpečného.
7'
Standardní situaci z dálky budou mít domácí, a to kvůli faulu na Svanberga u levé postranní čáry.
6'
Zatím pohledně hrající Sampdoria vymyslela další útočnou akci, ale přihrávka na levou stranu vápna byla moc dlouhá a míč nakonec skončil v zámezí.
4'
Obrovská chyba domácí obrany jen se štěstím nevedla k vedoucí brance Sampdorie! Morten Thorsby se na hranici vápna dostal k míči a dokonce překonal domácí jedničku, balon ale skončil na levé tyčce a poté se odrazil ven!
3'
Poté štěstí vyzkoušel také krajní obránce Bologni Takehiro Tomijasu, ale jeho centr do vápna nenašel nikoho, kdo by oblékal červenočernou kombinaci.
2'
Na druhé straně byl aktivní Rodrigo Palacio, který si obhodil bránícího hráče a u brankové čáry upadl. Sudí ale standardní situaci pískat nebudou a odkopávat se bude od branky Audera.
1'
Bartosz Bereszynski na pravé straně hned vymyslel první nebezpečnější akci utkání. Ve vápně našel spoluhráče, ale ten zakončoval jen do bránícího protihráče.
1'

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Soumaoro, Dijks – Svanberg, J. Schouten – Skov Olsen, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa – Hickey, Orsolini, Domínguez, N. Sansone, M'Baye, A. Poli, Medel, Baldursson, Antov, De Silvestri, Vignato.

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski, A. Ferrari, Jošida, Augello – Jankto, Thorsby, Ekdal, Damsgaard – Candreva – Quagliarella.
Náhradníci: N. Ravaglia, Avogadri – Adrien Silva, Verre, K. Baldé, G. Ramírez, Askildsen, Regini, La Gumina, Tonelli, Gabbiadini, Léris.

Rozhodčí: Irrati – Bresmes, Miele.
BOLOGNA FC (13.)
26 utkání, 28 bodů, skóre 33:41

Bologna je aktuálně na třináctém místě s dosti podobnou formou. Rossoblù získali osmadvacet bodů a aktuálně mají dvě prohry v řadě proti Neapoli (1:3) a Cagliari (0:1). Nejlepším střelcem týmu je také s osmi branky Roberto Soriano.

Poslední tři duely v Serii A
Neapol 3:1 Bologna
Cagliari 1:0 Bologna
Bologna 2:0 Lazio
UC SAMPDORIA (11.)
26 utkání, 32 bodů, skóre 36:39

Sampdoria je na jedenáctém místě italské Serie A se ziskem třiadvaceti bodů a z posledních čtyř bodů nemá na kontě ani jednu výhru. V řadě mají navíc dvě remízy proti Cagliari (2:2) a Janovu (1:1). Nejlepším střelcem týmu je již klasicky velezkušený Fabio Quagliarella, který má osm branek, ale naposledy se trefil před měsícem.

Sampdoria 2:2 Cagliari
Janov 1:1 Sampdoria
Sampdoria 0:2 Atalanta
Krásný den všem fanouškům italského hokeje. Třináctá Bologna hostí jedenáctou Sampdorii a v případě výhry se může dostat na rozdíl jediného bodu. Utkání startuje ve 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62