Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Spezia - 18. dubna 2021   15:00

Bologna
13' Orsolini  • 19' Barrow (J. Schouten) • 55' Svanberg (Danilo) • 61' Svanberg (Barrow)
4:1
(2:1)
Spezia
35' Ismajli  (Bastoni)
Bologna
Skorupski – De Silvestri (82. M'Baye), Danilo, Soumaoro, Dijks (87. Antov) – J. Schouten, Svanberg (67. Domínguez) – Orsolini (67. Skov Olsen), R. Soriano (82. N. Sansone), Barrow – Palacio.
Spezia
Provedel – Vignali, Ismajli, Erlić (75. Marchizza), Bastoni (75. Terzi) – Maggiore, M. Ricci, Sena (66. Acampora) – D. Verde (66. Agudelo), N'Zola, E. Gyasi (84. Piccoli).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:0. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 15:11.
Je konec! Domácí Bologna zvládla domácí duel a poráží Speziu 4:1. Domácí celek totiž zvládl lépe vstup do utkání a z penalty otevřel skóre Orsolini. Na jeho zásah navázal po rychlém protiútoku Musa Barrow. Spezia však dokázala odpovědět z rohového kopu, kdy se trefil Ismajli. Hosté po návratu z kabin nedokázali najít recept na domácí obranu. Bologna naopak udeřila ze standardních situací. Hned dvakrát se prosadil Mattias Svanberg.
90+1'
90+1'
Luca Vignali se z hranice velkého vápna položil do odraženého míče, jenže jeho prudkou ránu srazil obětavý obránce v domácím dresu na roh.
90'
Giulio Maggiore prošel do blízkosti velkého vápna, kde začal kličkovat a sám se obral o možnost na zakončení pravačkou. Spezia však pokračuje v kombinaci.
89'
Právě Vignali zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za pravou nohu. Uvidíme, zda bude schopen duel dohrát.
88'
Luca Vignali dostal přihrávku na pravou stranu a pobavil parádním zpracováním. Hostující fotbalista si však následně pomohl jen přihrávkou na obránce.
87'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Valentin Antov.
86'
Spezia zahrávala rohový kop. Prudký centr přiletěl na přední tyč, kam vystartoval domácí brankář Skorupski a ukryl míč do svých rukavic.
85'
Spezia se opět usadila na polovině soupeře, jenže kombinace hostujícího celku je zatím hodně kostrbatá. Naopak domácí drží defenzivní blok.
84'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Roberto Piccoli.
83'
Matteo Ricci se uvolnil na levé straně, jenže se nedokázal zbavit Sansoneho, který jeho následný pokus o odcentrování srazil do autu.
82'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Nicola Sansone.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Ibrahima M'Baye.
81'
Další akce hostujícího celku končí odmávaným ofsajdem. Na své postavení si tentokrát nedal pozor N´zola.
80'
Ardian Ismajli poslal nákop na pravé křídlo, jenže tam neměl nikoho ze svých spoluhráčů. Spezia se sice snaží hrát ofenzivně, ale z její strany je to spíše křeč.
79'
Riccardo Marchizza dostal přihrávku na levou stranu, přehodil si míč na pravačkou a odcentroval do velkého vápna. Jeho pobídku si domácí pohlídali.
78'
Matteo Ricci prošel do blízkosti velkého vápna, jenže přenesení vnějším nártem skončila u obránce v dresu domácího mužstva.
77'
Nicolás Martín Domínguez spěchal za nákopem na levou stranu, jenže ani s vypětím všech sil míč neudržel na trávníku. Vhazovat bude Spezia.
76'
Adama Soumaoro si v blízkosti vlastní šestnáctky troufl na hodně riskantní rozehrávku a zbavil se napadajícího soupeře.
75'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Martin Erlić, přichází Riccardo Marchizza.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Claudio Terzi.
74'
Nicolás Martín Domínguez si navedl míč do blízkosti velkého vápna a zakončil přímým nártem. Jeho pokus však směřoval přímo do rukavic brankáře.
73'
Andreas Skov Olsen se na pravém křídle pěknou kličkou zbavil obránce a pokusil se odcentrovat. Jeho pobídku zablooval obránce do autu.
72'
Spezia se opět usadila na polovině soupeře, jenže hosté kombinují daleko od pokutového území domácího mužstva. Bologna brání v kompaktním bloku.
71'
Giulio Maggiore na levé straně udělal riskantní kličku a napadající soupeř mu přišlápl levou nohu. Rozhodčí vše ponechává bez karty.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a domácí Bologna si stále hlídá luxusní náskok. Ani jeden z týmů se teď nikam nežene.
69'
Luca Vignali dostal prostor na pravé straně, jenže centrem na značku pokutového kopu odevzdal míč fotbalistům domácího mužstva.
68'
Spezia se usadila v blízkosti velkého vápna, jenže nikdo v modrém dresu si stále netroufl na zakončení přímým nártem.
67'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Nicolás Martín Domínguez.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
66'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Kevin Agudelo.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Leonardo Sena, přichází Gennaro Acampora.
65'
Emmanuel Gyasi napadal rozehrávku domácího celku na jeho polovině. Gyasi dostal pod tlak Soumaora, který balón odkopl do bezpečí.
64'
Rodrigo Palacio si naběhl na dlouhý nákop na polovinu soupeře, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu utekl k obráncům v modrém.
63'
Spezia zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde bez problémů zasáhl muž posledních okamžiků Mattias Svanberg.
61'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí celek opět udeřil po rohovém kopu. Po přetaženém centru vyplaval u zadní tyče zcela osamocený MATTIAS SVANBERG a během šesti minut přidal svou druhou branku!
60'
Je za námi hodina hry a domácí Bologna zatím bez problémů kráčí za triumfem v dnešním souboji. Spezia se po změně stran nedostala k ničemu.
59'
Domácí brankář se zapojil do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop přiletěl na levé křídlo, ale tam se k balónu nedostal nikdo z domácích.
58'
Další ofenzivní výpad hostujícího celku končí zdviženým praporkem asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Matteo Ricci.
57'
Spezia se ihned vydala vpřed se snahou o bleskovou odpověď. Akce hostujícího celku však vyústila v nepřesnou přihrávku mezi obránce.
55'
Bologna přidává třetí branku a výrazně se přibližuje k vítězství! Po rohovém kopu se míč odrazil na zadní tyč, odkud jej P Danilo hlavou vrátil zpět před branku a MATTIAS SVANBERG překonal gólmana!
55'
Musa Barrow se z pravého křídla prosmýkl do pokutového území, kde se snažil zakončit na přední tyč, ale obránce jeho pokus srazil na rohový kop.
54'
Riccardo Orsolini dostal přihrávku na pravou stranu, kde si skvěle zpracoval míč levačkou a přenesl hru na Palacia. Domácí si mohou odpočinout.
53'
Bastoni si na vlastní polovině pohlídal vysoký nákop a před rozběhnutým soupeřem míč odkopl do autu. Spezia bude rozehrávat.
52'
Nyní už se hosté do pokutového území sice prodrali, jenže centr z pravé strany si pohlídal domácí brankář Skorupski, který míč schoval do rukavic.
51'
Simone Bastoni poslal přihrávku na levou stranu, jenže hosté kombinují daleko od velkého vápna soupeře. Spezia se jen těžko dostává do vápna.
50'
Roberto Soriano si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, jenže se nedokázal otočit kolem svého strážce a přišel o balón.
49'
Bologna se vydala do útoku, jenže Barrow si nepohlídal své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti. Rozehrávat bude Spezia.
48'
Daniele Verde dostal přihrávku na pravé křídlo, jenže zakončením nártem trefil prvního obránce v dresu domácího mužstva.
47'
Palacio se hnal za přihrávkou na levou stranu, ale centrem do pokutového území neoslovil nikoho ze svých spoluhráčů.
46'
Domácí Bologna obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí se ihned vydali vpřed, ale obrana soupeře si poradila.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Bologna. Domácí celek totiž zvládl lépe vstup do utkání a z penalty otevřel skóre Orsolini. Na jeho zásah navázal po rychlém protiútoku Musa Barrow. Spezia však dokázala odpovědět z rohového kopu, kdy se trefil Ismajli. Do kabin se proto odchází za stavu 2:1.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Emmanuel Gyasi si naskočil na centr z levé strany, jenže pokus o zakončení hlavou mu vůbec nevyšel. Skorupski měl snadnou práci.
44'
Leo Sena si na polovině hřiště skvěle pokryl míč a Svanberg jej trefil ostrým šlapákem. Domácí hráč však vyvázl bez karetního trestu.
43'
Rodrigo Palacio si pohybem řekl o přihrávku mezi stopery hostujícího celku, ale Bastoni se s domácím útočníkem vrátil a předvedl dobrý zákrok.
42'
Matteo Ricci dostal přihrávku do pokutového území, přehodil si míč na levačku, ale z ostrého úhlu trefil obránce. Spezia vytěžila z akce další rohový kop.
41'
Soumaoro si v hlavičkovém souboji pomohl loktem a vidí žlutou kartu.
40'
Rodrigo Palacio svedl souboj s Bastonim na levé straně hrací plochy. Argentinec poslal Bastoniho na zem, ale podle rozhodčího to bylo čisté.
39'
Palacio z levé strany dloubl míč do pokutového území, jenže nikdo z jeho spoluhráčů na oblouček nedosáhl. Míč skončil v rukavicích brankáře.
38'
Bologna zahrávala přímý kop a mohla přidat další branku! Nadýchaný centr lehce tečoval jeden z fotbalistů domácího celku a míč zastavila až tyčka!
37'
Bastoni trefil soupeře ostrým skluzem a dostává žlutou kartu.
35'
Spezia právě vstřelila branku!
Hostující celek se deset minut před přestávkou dočkal snížení! Spezia zahrávala rohový kop. Na nadýchaný centr si ve vápna naběhl ARDIAN ISMAJLI a poslal míč k tyči!
34'
Mitchell Dijks prošel na polovinu soupeře, jenže kličkou kolem obránce si míč předkopl daleko od sebe a nedostal šanci na odcentrování do vápna.
33'
Ardian Ismajli potáhl míč na polovinu soupeře, nicméně jeho rozehrávka na Gyasiho skončila v zámezí. Vhazovat bude domácí Bologna.
32'
Musa Barrow dostal přihrávku z pravé strany, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil k Provedelovi. Asistent rozhodčího navíc odmával ofsajd.
31'
Ivan Provedel se musel znovu zapojit do rozehrávky svého mužstva. Brankář Spezie nakopl míč na pravou stranu, kde v hlavičkovém souboji neuspěl Verde.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačný průběh utkání. Domácí Bologna rychle vsítila dvě branky a od té doby kontroluje své vedení.
29'
Mbala N'Zola poslal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně Emmanuel Gyasi se nedokázal odpoutat od domácího obránce a přišel o zakončení.
28'
Zadáci domácího celku kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Nikdo v modrém dresu Spezia navíc rozehrávku domácího mužstva neatakuje.
27'
Musa Barrow se vrhl do hlavičkového souboje na polovině soupeře, ale podle rozhodčího si počínal nedovoleným způsobem. Spezia má výhodu.
26'
Spezia zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale hlavní rozhodčí postřehl útočný faul jednoho z hráčů v modrém.
25'
Hostující brankář Provedel se vysunul daleko z pokutového území a rozehrál na svého spoluhráče. Spezia je v posledních minutách o něco aktivnější.
24'
Martin Erlić se vysunul daleko na polovinu soupeře, jenže si nepotykal se zpracováním a pod tlakem si musel pomoci zpětnou přihrávkou.
23'
Palacio si znovu našel prostor na levém křídle, jenže podle asistenta rozhodčího si nepohlídal své postavení. Ofsajd!
22'
Rodrigo Palacio dostal přihrávku na levou stranu a předvedl parádní sprint přes polovinu hrací plochy. Domácí fotbalista ale proti dvojici soupeřů neuspěl.
21'
Bologna stále pokračuje ve svém ofenzivním představení. Rodrigo Palacio se na levé straně zbavil obránce, ale centrem trefil dalšího hráče v modrém.
19'
Následný protiútok domácího celku obrana Spezie vůbec nezvládla! Hned dva domácí hráči se dostali za obranu soupeře a hnali se na brankáře. Jerdy Schouten ještě přihrál před prázdnou branku a MUSA BARROW měl snadnou práci!
19'
Domácí brankář udělal obrovskou chybu a při odkopu od branky trefil Gyasiho, jenže od hostujícího křídelníka se míč odrazil ven ze šestnáctky.
18'
Rodrigo Palacio dostal prostor na levém křídle, prošel na hranici pokutového území, jenže zpětnou přihrávkou neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
17'
Mattias Svanberg dostal přihrávku na levou stranu, kde se zbavil obránce a přenesl hru na opačnou stranu hřiště. Spezia se však stačila srovnat.
16'
Hosté se dostali na polovinu domácího celku, jenže Spezia kombinovala daleko od branky soupeře. Bologna brání v pevném bloku.
15'
Spezia se hned po obdržení úvodní branky tlačí do útoku se snahou o bleskovou odpověď. Fotbalisté hostujícího celku se jen těžko dostávají za obránce.
13'
Domácí Bologna se hned v úvodu utkání dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil RICARDO ORSOLINI a bez problémů zakončil k levé tyči!
12'
Pokutový kop pro domácí celek! Obránce Bastoni zahrál rukou v pokutovém území a sudí neváhal!
11'
Domácí zahodili prvního obrovskou šanci! Orsolini dostal přihrávku mezi obránce, zjevil se ve vápně, ale levačkou trefil jen boční síť!
10'
Emmanuel Gyasi sprintoval za přihrávkou na levou stranu, jenže míč byl příliš prudký a domácí fotbalista už jej nezastihl na hrací ploše.
9'
Palacio sice dostal přihrávku do pokutového území, nicméně podle asistenta rozhodčího si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu.
8'
Danilo diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hrací plochy. Fotbalisté domácího celku si hledají prostor v blízkosti velkého vápna.
7'
Emmanuel Gyasi poslal přihrávku na levou stranu, kam si naběhl Leo Sena. Hostující celek se usadil na polovině Bologni a hledá si cestičku do šestnáctky.
6'
Riccardo Orsolini dostal přihrávku na pravou stranu, jenže akci domácího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
5'
Emmanuel Gyasi dostal přihrávku na levou stranu, jenže si neporozuměl se spoluhráčům v modrém dresu a odevzdal míč hráčům Bologni.
4'
Další útočnou akci doácího celku zastavuje útočný faul Soriana, který si v souboji přidržel za dres jednoho z obránců hostující Spezie.
3'
Bologna zahrávala první rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, nicméně nikdo v dresu domácího celku nezakončil.
2'
Domácí brankář Skorupski měl hned v úvodu velké problémy. Gólman domácího celku dostal malou domů, ale podklouzl a míč odkopl na poslední chvíli.
1'
Spezia obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek na úvod předvedl kombinaci v zadních řadách a postupně si hledá cestičku vpřed.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Bologna bude hrát v tradičních červenočerných dresech, zatímco Spezia oblékne modrou sadu.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Danilo, Soumaoro, Dijks – J. Schouten, Svanberg – Orsolini, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Antov, Baldursson, Domínguez, Faragò, Juwara, M'Baye, A. Poli, N. Sansone, Skov Olsen, Vignato.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Vignali, Ismajli, Erlić, Bastoni – Maggiore, M. Ricci, Sena – D. Verde, N'Zola, E. Gyasi.
Náhradníci: Zoet – Acampora, Agoumé, Agudelo, Estevez, Farias, Chabot, Ferrer, Marchizza, Piccoli, Pobega, Terzi..
Vzájemný zápas

V podzimním souboji se zrodila remíza 2:2.
Bologna FC

Domácí Bologna je na tom ještě o něco lépe. Ve třiceti odehraných zápasech získala Bologna třicet čtyři bodů a zatím drží dvanáctou pozici ligové tabulky. V přápadě úspěchu může v dalších kolech pomýšlet na umístění v nejlepší desítce. Poslední dva duely se však domácím nepovedly. Nejprve doma padla Bologna 0:1 s vedoucím Interem a naposledy padla stejným výsledkem na hřišti AS Řím.
ASD Spezia Calcio 2008

Hostující Spezia prožívá povedený ročník. Jeden z adeptů na sestup totiž ve třiceti kolech získal třicet dva bodů a zatím drží čtrnáctou pozici ligové tabulky. Na sestupové vody má Spezia k dobru náskok devíti bodů a s její účastí v příštím ligovém ročníku to vypadá velmi slibně. V posledním duelu doma přehrála 3:1 Crotone. Jinak dokázala potrápit i silnější týmy. Za zmínku stojí domácí triumf nad AC Milán.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Bolognou a Speziou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62