Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : AS Řím - 18. dubna 2021   18:00

Torino
57' A. Sanabria (Ansaldi) • 72' Zaza  • 90+2' Rincón (Belotti)
3:1
(0:1)
AS Řím
4' B. Mayoral  (Pedro)
Torino
V. Milinković-Savić – Izzo, Bremer, N'Koulou – Vojvoda (63. Singo), Verdi (82. Baselli), Mandragora, Lukić (71. Rincón), Ansaldi – A. Sanabria (71. Zaza), Belotti (C).
Massa – Tegoni, Vecchi
Stadio Olimpico di Torino, Turín
AS Řím
Mirante – Cristante (C), Ibañez, Fazio – Reynolds (75. Karsdorp), Veretout (65. Diawara), Villar (82. Pastore), Peres – C. Pérez, Pedro (46. Mchitarjan) – B. Mayoral (75. Džeko).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.
Čerstvý semifinalista Evropské ligy zůstává v tabulce Serie A až na sedmém místě. Šesté Lazio má náskok čtyř bodů a jedno utkání k dobru. Turín naopak podruhé za sebou vyhrál a výrazně si polepšil v boji o záchranu. Nyní je patnáctý a v porovnání s ostatními má na kontě o jeden odehraný zápas méně.
Začátek utkání jednatřicátého kola byl pro Turín jako z hororu, protože stačily dvě a půl minuty a Milinković-Savić už lovil míč ze sítě po střele Mayorala. Do přestávky spálili domácí fotbalisté velké množství příležitostí a do kabin se šlo za stavu 0:1. Po změně stran se produkce šancí trochu zpomalila, svěřenci kouče Nicoly ale zlepšili efektivitu a Sanabria jim v 57. minutě zajistil vyrovnání. Další direkt AS dostalo o čtvrthodinu později, když se z prvního kontaktu s balonem prosadil Zaza. To hostující náhradník Diawara si nechal dát druhou žlutou kartu a v nastaveném čase nabídnutou přesilovku využilo duo Andrea Belotti a Tomás Rincón.
90+4'
90+4'
Edin Džeko byl krátký na Mchitarjanův pas z levého křídla. Odkop Milinkoviće-Savice bude asi to poslední, co se v tomto duelu stane.
90+2'
FC Turín právě vstřelil branku!
V deseti hrající AS si z Turína body neodveze! Andrea Belotti z posledních sil napadal váhavou rozehrávku Fazia. O míč o oloupil a rázem z toho byl brejk dvou na jednoho. Domácí kapitán procedil přihrávku přes Ibañeze a zakončující TOMÁS RINCÓN už to měl se zakončením z jedenácti metrů poměrně jednoduché.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Edin Džeko perfektně sklepl nákop ze středu hřiště. Cristante se na hranici šestnáctky uvolnil ke střele efektní i efektivní zasekávačkou, ale Milinković-Savić ve finále zasahovat nemusel.
89'
Belotti dvakrát nepotěšil trenéra Nicolu. Střelou z dálky míč víceméně odevzdal. Hosté na nic nečekají a vyráží do útočného dobrodružství.
88'
Tomás Rincón si předkopl míč daleko od nohy. Mezitím kolidoval s Cristantem, ale na zisk penalty to bylo hodně málo.
87'
Býci tento tresťnák doslova prohospodařili. Trojice hráčů si dávala přednost v zakončení a to už stihli vyrazit muži ve zdi proti balonu.
86'
Římané měli ještě kliku, že k faulu nedošlo uvnitř šestnáctky. Místo penalty se připravuje přímý kop. I ten ale může být velmi nebezpečný.
85'
Amadou Diawara na samotné hranici pokutového území přišlápl nohu Zazy. Vyfasoval za to žlutou kartu a jelikož byla už druhá, tak AS bude dohrávat v oslabení.
84'
Džeko s Diawarou se společně natahovali po kvalitním centru do malého vápna a míč skončil jen těsně vedle pravé tyče branky Vanji Milinkoviće-Saviće.
83'
Džeko nevyužil výborného nákopu z hloubi pole. N´Koulou k němu přistoupil jako první a poslal balon na rohový kop.
82'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Daniele Baselli.
82'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Javier Pastore.
81'
Byl to už jedenáctý turínský roh. K šanci znovu nepřispěl a nic vážnějšího nevymysleli ani Mandragora se Singem, kteří krátce po sobě vraceli balon do ohně.
80'
První příspěvek od Edina Džeka úplně povedený nebyl. Souhra s Pérezem nezafungovala a na opačnou stranu vyrazil Singo, který získal na skluzujícím Peresovi rohový kop.
79'
I v tomto případě uvedl míč do pohybu Verdi. Ze souboje Zazy propadl centr do volného prostoru, odkud to tvrdě zkoušel Mandragora, ale zasáhl jen ideálně stojícího gólmana.
78'
Žádná reakce AS na nepříznivý stav zatím nepřichází. Naopak jsou to domácí, kteří se chystají na devátý rohový kop.
77'
Jednoduchá práce pro Milinkoviće-Saviće. Pérezův centr prolétl nad hlavami všech až do jeho rukavic.
76'
Ansaldimu byla odpískána hra rukou, i když to vypadalo spíše na pravé rameno. Nic to ale nemění na tom, že Pérez bude kopat standardku.
75'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Edin Džeko.
75'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bryan Reynolds, přichází Rick Karsdorp.
75'
Střídající hráči AS se v tak dobrém světle zatím nepředvedli. Za zbytečné zbourání Rincóna si nyní řekl o žlutou kartu Amadou Diawara.
74'
Je trochu paradoxní, že se Turín rozstřílel až potom, co jeho produkce šancí v porovnání s první půli výrazně poklesla. Římané mají co dohánět.
72'
No tak za tohle střídání se Davide Nicola může pochvalně poplácat na rameni! Jen pár vteřin po svém nástupu strhává vedení na domácí stranu SIMONE ZAZA, který pohodlně dorazil Belottiho zneškodněnou střelu. Za vším stála famózní kolmice Mandragory.
71'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Tomás Rincón.
71'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Simone Zaza.
70'
Ansaldi nezopakoval moment zpřed malé, kdy byl za svůj centr odměněn asistencí. Teď překopl všechny kolegy v předbrankovém území.
69'
Čerstvý Singo se na pravém kraji nabídl rozhlížejícímu se Belottimu, nicméně následný pas před Sanabriou zneutralizoval Bryan Cristante.
68'
Carles Pérez přenesl hru na Perese, který svou přihrávku pokazil. Na druhé straně podobně chyboval kapitán Andrea Belotti.
66'
Skoro na stejném místě si pro faul došel také Andrea Belotti. Býci vymýšlí novou akci, přestože na rozehrávku nemají úplný klid.
65'
Davide Massa podruhé v utkání vytahuje žlutou kartu. Verdi na půlce podrazil rozběhnutého Reynoldse. Tady ani nejde protestovat.
65'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Amadou Diawara.
64'
Simone Verdi kopal roh zleva a totéž si vzápětí mohl vyzkoušet i z druhé strany. Sedmatřicetiletý Mirante ale nemusel řešit zhola nic.
63'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Wilfried Stephane Singo.
62'
Verdi kroutil míč od praporku směrem od brány. Římané žádné drama nedopustili a později zlikvidovali ještě jeden Verdiho centr. Mandragora to celé uzavřel tečovanou ranou z dálky.
61'
Vanja Milinković-Savić si došel pro další z celé řady centrovaných míčů. Ten dosud poslední vyrobil Brazilec Bruno Peres.
60'
Carles Pérez se napravo zahnal do úhlu, ze kterého mu už zbyla jen přihrávka před bránu. Tam však měl situaci pod kontrolou obránce Armando Izzo.
59'
Cristante chyboval v přechodové fázi. Býci opět obléhali pokutové území, i když Belotti se k centru zprava neprobojoval.
58'
Zápas tímto získává nový rozměr. Vzhledem k předchozímu počtu domácích šancí se AS možná bude strachovat i o remízový výsledek.
57'
Vanja Milinković-Savić riskantním výběhem získal míč a započal tím gólovou protiakci! Na Ansaldiho centr z levého okraje pokutového území si naskočil ANTONIO SANABRIA a Mirante tentokrát na zakončení hlavou z bezprostřední blízkosti nestačil.
56'
Verdi neposunul míč přesně na Belottiho, který si musel vystačit se ziskem rohového kopu. Hlavička důrazného Bremera pak letěla hodně vedle brány.
55'
Nicolas N'Koulou ochutnal vlastní medicínu, když ho ve středovém kruhu podkopl Villar. I ten už má na kontě nejeden faul.
54'
Carles Pérez střílel bezprostředně poté, co se k němu vrátila zastavená přihrávka. Milinković-Savić si ale věděl rady a Mchitarjan už dorážel z jasného ofsajdu.
53'
Cristian Ansaldi nedostal ideální přihrávku k levé postranní čáře. Ta skončila v autu, což umožňuje vhazovat Reynoldsovi.
52'
Úvod druhé půle je přece jenom opatrnější. Turínští se trochu zasekli v tvorbě šancí, i když teď se mohou pokusit potrestat faul Villara na Mandragoru.
51'
Nicolas N'Koulou si dnes počíná dost agresivně. Teď mu byl odpískán další přestupek a sudí Massa už ho ocenil i první žlutou kartou.
51'
Jordan Veretout vsadil na centr, kterým objevil špatně hlídaného Ibañeze. Hlavička brazilského obránce ale proletěla vedle brány.
50'
Gonzalo Villar se zkoušel prosadit individuálně. Zapříčinil se tím o zisk standardní situaci. Ve hře je střela i centr.
49'
Roger Ibañez se ve středu hřiště vyfauloval na neúnavně bojujícím Belottim. Pravdou ale je, že i útočník Turína si pomáhal držením.
48'
V chumlu těl uprostřed velkého vápna se snažil o slovo přihlásit Gleison Bremer, ale míč letěl neškodně k rukavicích Antonia Miranteho.
47'
Centrující Asaldi vytloukl obráncovy bloky a připravil Veridmu rozehrávku od rohového praporku.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Henrich Mchitarjan.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Nesmírně zajímavá první půle končí! Římané se ujali vedení hned z první šance, byť zásah Mayorala muselo posvětit až video. Jinak se ale hrálo především na druhé straně, kde si Turínští připravili kvantum šancí. Bylo jich zhruba šest, ale na vyrovnání to stejně nestačilo. Mirante měl v některých situacích i výrazné štěstí, ale ve finále mohl jeho tým klidně vést 2:0, protože AS se párkrát vydalo do nebezpečných protiútoků. Dvakrát se z nich neprosadil Pedro.
45+1'
45+1'
Belotti byl v jeden okamžik úplně sám v pokutovém území. Míč si tam ale nezpracoval a něco podobného se dalo říct i o chvíli později, kdy na něj nedosáhl Sanabria.
45'
Římané hrozí výhradně z rychlých protiútoků. Pérez to však měl o něco dále k průnikové přihrávce než startující gólman Milinković-Savić.
44'
Belotti pěkně přenesl hru na pravý kraj. Tam se Lukić po chvilce váhání rozhodl odcentrovat, jenže před bránou zaúřadoval Roger Ibañez.
43'
Bryan Reynolds každopádně odevzdává míč hodně nepřesným centrem na Mayorala. Z druhé strany bude z nevýhodné pozice vhazovat Vojvoda.
42'
Belotti se srdnatě pere s hostující obranou. Teď ale narazil hned na půlící čáře a je tady útočné snažení od AS.
41'
Z jedné šance rovnou do druhé! Rychlý protiútok přinesl možnost pro Pedra, kterého Milinković-Savić zdárně vychytal a pak měl i trochu štěstí, že Mayoral dorážel hodně mimo.
40'
Menší zmatky u malého vápna Římané rovněž přečkali. Belotti se ještě pouštěl do akrobatického zakončení, které Mirante po teči zlikvidoval.
39'
Ansaldiho přetažený centr jistil Bruno Peres, který se nezdráhal odhlavičkovat míč na rohový kop. Turínský tlak pokračuje!
38'
Federico Fazio neuhlídal Ansaldiho, který dával z levé strany přízemní přihrávku před bránu. Žádný z útočících hráčů se však míče nedočkal.
38'
Andrea Belotti zaregistroval náběh Verdiho. Nedal mu však přesnou přihrávku a propadlý míč si vzal Antonio Mirante.
37'
Simone Verdi měl kolem sebe trošku prostoru. Využil ho k ambiciózní střele levou nohou, která však letěla až moc vysoko.
36'
Trošku na riziko zahrál také Vanja Milinković-Savić, který vylezl z pokutového území a hlavou odvrátil nákop na blížícího se útočníka.
35'
Římané chtějí být na obranné třetině hřiště za každou cenu konstruktivní. Často se tím dostávají při rozehrávce pod tlak.
34'
Pedro vymýšlel nesmysly ve vlastní šestnáctce. Míč mu sebral Lukić, ale střelou z ostrého úhlu orazítkoval jen pravou nohu brankáře Miranteho.
33'
Žádné drama se nekonalo, protože Verdiho centr přistál na hlavě pozorně bránícího kapitána Bryana Cristanteho.
32'
Po několika důraznějších soubojích je nařízena standardka pro Turín. Verdi bude centrovat zblízka pravé pomezní čáry.
31'
Andrea Belotti se pokoušel prodat Faziovo drobné strčení v pokutovém území, nicméně rozhodčí Massa po jeho pádu nehodlal pískat na znamení penalty.
30'
Borja Mayoral byl na půlce nekompromisně odstřižen od balonu. Ten se opět nachází na domácích kopačkách.
29'
Ještě jednou v hlavní roli Ansaldi, který táhl míč po často využívané levé straně. Před brankou měl Sanabriu, ale Cristante se do této finální přihrávky vložil.
28'
Rychlý ťukes proti nezformované obraně zakončoval Ansaldi. Mirante nezasáhl nejlépe a hodně si oddechl, když se vyražený míč zastavil decimetry před brankovou čarou.
27'
Býci dostatečně zahustili prostor před pokutovým územím. Následoval zprvu nenápadný výpad Belottiho, který se jednoduše dostal do vápna i k zakončení. Bránu však pravačkou netrefil.
26'
Pomoct s kombinací v rizikovém prostoru přišel i útočník Borja Mayoral. A udělal to dobře, Nicolas N'Koulou se na něm vyfauloval.
25'
Vojvodova spolupráce s Lukićem nepadla na úrodnou půdu. Domácí o míč přišli, a tak alespoň nalézají na riskantní rozehrávku AS.
24'
Carles Pérez už nestihl zastavit míč uvnitř hrací plochy. Vhazovat bude Turín, který skutečně výborně zareagoval na inkasovaný gól.
23'
Obrana Římanů má obrovské problémy. Nyní se musela spolehnout na Miranteho, který si poradil s Belottiho hlavičkou. Tentokráte zleva přihrával Ansaldi.
22'
Simone Verdi poslal do ohně exkluzivní centr. Sanabria ve vzduchu natáhl nohu a jen těsně minul ze svého pohledu levou tyč.
21'
Rychlý brejk dvou hostujících hráčů doplnil Pedro, který bral zakončení na sebe, ale Mandragora mu ho dobrým obranným zásahem srazil na roh.
20'
Cristante nejprve zneškodnil prudký přízemní centr a pak i výpad Ansaldiho, který si odhodlaně přišel pro odražený míč.
19'
Vojvodův nadýchaný centr se snášel k Belottimu, ale pozorný Federico Fazio odhlavičkoval míč mimo největší nebezpečí.
18'
Pedro schytal od letícího N´Kouloua bolestivou ránu do zad. Kamerunský zadák si v tomto případě počínal dost neohrabaně. Žlutit se však nebude.
17'
Antonio Sanabria nedostal od Verdiho přesnou nahrávku do pokutového území. Míč vyletěl do zámezí a zpátky ho pošle veterán Mirante.
16'
Zahajovacích patnáct minut rozhodně nenudilo. Turín inkasoval z první šance, ale od té doby si už připravil několik zajímavých příležitostí.
15'
Velká šance na srovnání stavu! Verdiho střelu z úhlu Mirante na první tyči nebezpečně vyrazil. Lukićovi šel míč proti noze, jenže z dorážky trestuhodně minul zařízení.
14'
Armando Izzo se snažil prosadit ve vzduchu, ale nebyl v natolik komfortní pozici, aby hlavou umístil míč mezi tři tyče.
13'
Villar se nechal jednoduše připravit o míč. Domácí rychle otočili hru a Verdi po posunutí od Belottiho ukázal tečovanou střelu z dvaceti metrů, jež proletěla kousek nad bránou.
12'
Římané se po ubráněné standardce hnali kupředu. Jedna z přihrávek se ale minula účinkem a Mandragora doprovodil balon do autu.
11'
Simone Verdi prostřelil zeď, kterou zdola jistil ležící Peres. Tvrdou střelu však dobře postavený Mirante vyrazil.
10'
Centr na zadní tyč se neujal. Zpoza vápna se ještě snažil vypálit Mandragora, kterého nakopl Pedro. Je z toho přímý kop.
9'
Belotti doběhl dlouhý míč na pravé straně, kde opřel svou přihrávku o Fazia a ukořistil tím rohový kop.
8'
Cristian Ansaldi to udělal dobře na levém křídle, ovšem Belotti po jeho centru nenasměroval míč do prostoru Miranteho brány.
7'
Turínští si zatím nejsou schopni vyměnit větší počet přihrávek za sebou. Díky zisku míče na útočné polovině se o to ale mohou znovu pokusit.
6'
Andrea Belotti napřahoval před pokutovým územím ke střele. Vtom do něj vrazil Reynolds, ale sudí Massa v tom žádný faul neviděl.
4'
AS Řím právě vstřelil branku!
Tak změna, po konzultaci s videorozhodčím je hostující trefa uznána za platnou! Pedro patou prodloužil Villarovu přihrávku na BORJU MAYORALA, který se zjevil sám před Milinkovićem-Savićem a při zakončení si počínal jako zkušený mazák.
3'
Borja Mayoral otevřel skóre už ve třetí minutě, ale než stihl zvednout ruce na znamení radosti, tak zjistil, že mu byl odmáván ofsajd.
2'
Roger Ibañez si zkontrolovat trajektorii nákopu na hrot domácího útoku. Římané pozvolna zakládají akci ze své poloviny.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí ve vínově červených dresech.
1'

Turín FC: V. Milinković-Savić – Izzo, Bremer, N'Koulou – Vojvoda, Verdi, Mandragora, Lukić, Ansaldi – A. Sanabria, Belotti (C).
Náhradníci: Ujkani – Baselli, Bonazzoli, Buongiorno, Gojak, Linetty, Murru, Rincón, Ricardo Rodríguez, Lyanco, Singo, Zaza.

AS Řím: Mirante – Cristante (C), Ibañez, Fazio – Reynolds, Veretout, Villar, Peres – C. Pérez, Pedro – B. Mayoral.
Náhradníci: Fuzato, Pau López – Calafiori, Diawara, Džeko, Juan Jesus, Karsdorp, Mancini, Mchitarjan, Pastore, Santon.

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Vecchi.
1. Vzájemný zápas

17.12.2020
AS Řím – Turín 3:1
Branky:
27. Mchitarjan, 43. Veretout (pen), 68. Pellegrini – 73. Belotti.
AS Řím

Římané byli ještě po dvacátém kole třetím nejlepším týmem v Serii A. V březnu ale prohráli zápasy s Parmou i Neapolí, v Sassuolu rovněž nebodovali naplno a nechali si utéci místa zaručující postup do evropských pohárů. Ani před týdnem AS nepodalo přesvědčivý výkon. Díky trefě Mayorala však udolalo 1:0 Boloňu a upevnilo si sedmé místo. Z toho ztrácí na šesté Lazio jediný bod, ale zároveň má o jeden odehraný duel více. S deseti brankami je nejlepší střelec Jordan Veretout, jenž se naposledy trefil na konci února. Kromě vykartovaného Lorenza Pellegriniho chybí zranění obránci Smalling s Kambullou a záložníci Spinazzola, El Shaarawy a Zaniolo.
Turín FC

Remízový král dosavadního průběhu sezóny si v nedávné minulosti vylepšil pozici v boji o setrvání v nejvyšší soutěži. V polovině března poprvé v sezóně vyhrál na domácím hřišti nad Sassuolem a po cenné remíze 2:2 s Juventusem naplno bodoval také proti Udinese. Jediný gól dal z penalty Andrea Belotti, který je s dvanácti trefami jednoznačně nejlepším střelcem svého týmu. Stejně tak má nejvíce asistencí (5). V tabulce je Turín sedmnáctý. Na zónu sestupu má dva body náskok, avšak oproti hlavním konkurentům má jeden až dva zápasy k dobru. Opakující se zdravotní trable nepustí do hry pouze záložníka Baselliho.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jednatřicátého kola italské Serie A. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Turínem a AS Řím!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62