Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Atalanta - 20. března 2022   20:45

0:1
(0:0)
Atalanta
82' Cissé  (Pašalić)
Bologna
Skorupski – Soumaoro, Medel (90+5. Dijks), Theate – De Silvestri (87. Kasius), R. Soriano (C) (90+5. Falcinelli), J. Schouten, Hickey (87. Vignato) – Orsolini, Svanberg (87. Musa Barrow) – Arnautović.
Maresca – Mondin, Bottegoni
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna)
Atalanta
Musso – Scalvini (46. Palomino), Demiral, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler (C) (70. Pašalić), Gi. Pezzella (80. Maehle) – Pessina (46. Mihăilă), Koopmeiners – Muriel (65. Cissé).
Sportiello, F. Rossi – Pašalić, Cissé, Palomino, Mihăilă, Maehle, De Nipoti.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 9:12.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které byli po většinu času sice lepší domácí fotbalisté, jenže fotbal se hraje na branky. O jedinou v dnešním klání se postaral střídající guinejský fotbalista Moustapha Cissé, a proto si tři body do tabulky zapisují hosté. Domácí jsou po zápase jako opaření, protože zvláště ve druhé půli byla jejich převaha na hrací ploše poměrně velká. Atalantě se příliš nedařilo vytvářet si brankové příležitosti a sledovali jsme spíše remízové utkání. Pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+10'
90+9'
Nepřesná přihrávka na polovinu Atalanty byla zřejmě jednou z posledních reálných šancí na vyrovnání stavu.
90+8'
Míč letěl skutečně do míst, kde se pohyboval polský brankář, ovšem k vyrovnání to nevedlo.
90+7'
Domácím se ještě podařilo vybojovat rohový kop, na který si naběhne i brankář Skorupski.
90+6'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou do další příležitosti, ovšem Jerdy Schouten zabránil přihrávce na volného soupeře.
90+5'
Závěrečné okamžiky ještě na hřišti stráví Dijks s Falcinellim, kteří nahrazují Medela se Sorianem.
90+4'
Roberto Soriano byl těsně před pokutovým územím soupeře obrán o míč a vpřed se vydali hosté, kteří dostali Pašalićem míč do branky, jenže akci předcházel ofsajd.
90+3'
Nepřesný centr se stal snadnou kořistí pro argentinského brankáře Atalanty.
90+2'
Bologna si vůbec nemůže najít cestičku k soupeřově brance a čas se krátí.
90+1'
Gary Medel se drží za rameno, ale bude zřejmě schopen pokračovat a pomoci svému týmu v honbě za vyrovnáním.
90'
Nastavovat se bude 8 minut. Delší nastavení je způsobeno výměnou pomezního rozhodčího.
90'
Gary Medel se opět vytáhl až do pozice zakončujícího hráče, jenže míč poslal jen do boční sítě. Následně potřebuje ošetření.
88'
Hosté se snaží podržet míč a ušetřit drahocenné vteřinky, protože by samozřejmě rádi dokráčeli k co nejpohodlnějšímu vítězství. Ovšem dá se čekat poměrně hodně velké nastavení.
87'
Hned trojité střídání domácích. Barrow, Kasius a Vignato nahrazují Svanberga, De Silvestriho s Hickeym.
86'
Ze střední vzdálenosti vyslal střelecký pokus Mattias Svanberg, ale slabá střela doprostřed branky nemohla zaskočit Mussa.
85'
Domácí zvyšují útočné snažení, dnes zatím rozhodně nebyli horším celkem, přesto prohrávají.
83'
Situace se ještě přezkoumávala u videa, ovšem zkoumání bylo velmi krátké, protože se jednalo o poměrně jasnou záležitost, jelikož Soumaoro byl hodně vzadu.
82'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen tu máme branku v podání hostů! Mario Pašalić poslal přesnou přihrávku na MOUSTAPHU CISSÉHO, který se vyhnul ofsajdové linii díky špatné pozici Soumaora, načež střídající hráč přesným zakončením nedal šanci na zasáhnutí polskému brankáři.
81'
Atalanta se po delší době k něčemu dostala na útočné polovině, ovšem míč do pokutového území nikdo v bílém nezasáhl.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Joakim Maehle.
79'
Marko Arnautović dostává křeče, od kterých mu nyní přímo na trávníku pomáhá klubový lékař.
78'
Bologna je v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem, Atalanta se ani po prostřídání moc do útoku nedostává.
77'
Marko Arnautović se dostal do zakončení, jenže do toho se mu vrhl Merih Demiral a zblokoval na roh. Centr od praporku pak doletěl jen do rukavic Mussa.
75'
Až nyní se po Orsoliniho centru k akrobatickému zakončení propracoval z pozice stopera Gary Medel, ovšem branku zaměřit nedokázal.
74'
Poslední okamžiky jsou spíše nervózní, než že bychom sledovali nějaké pěkné fotbalové akce.
73'
Ofsajdová pozice znamená míč pro Atalantu, vzrušení ze šance domácích je tak zbytečné.
71'
Arthur Theate vrazil do Hateboera, který se svalil na trávník a píská se faul domácího hráče, jenž se na soupeře zlobí, protože dle něho se o žádný velký zákrok nejednalo.
70'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Mario Pašalić.
69'
Hans Hateboer centroval, jenže od soupeře se míč odrazil zpět do Nizozemce a následně do zámezí.
68'
Obrana Atalanty si i s dalším centrovaným míčem dokázala poradit na výbornou.
67'
Domácí se pokusili zaskočit soupeře rychle rozehraným rohem, ovšem připraven nebyl ani rozhodčí, navíc ukazuje, že se bude rozehrávat z druhé strany.
66'
Merih Demiral zlostně zakopl míč, poté, co je Palominovi odpískán faul na Arnautoviće, načež vidí zaslouženou žlutou kartu. Spoluhráči ho ještě musí pacifikovat, aby si nevysloužil nějakou další reakcí okamžitou druhou žlutou kartu.
66'
Tvrdý projektil Teuna Koopmeinerse jenom o kousek minul pravou tyč z pohledu střílejícího hráče.
65'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Moustapha Cissé.
64'
Merih Demiral viditelně rval soupeře za dres, ale rozhodčí faul tureckého obránce nepíská. Arnautović je samozřejmě patřičně frustrovaný.
63'
Aaron Hickey se skácel k zemi nedaleko postranní čáry u soupeřova pokutového území, ovšem sudí nereflektuje a nechává pokračovat ve hře.
62'
Hans Hateboer skryl zakončení mezi soupeřovýma nohama, ovšem křižná střela na zadní tyč o kousek branku minula.
61'
Valentin Mihăilă hlídkoval na hranici ofsajdu, ovšem k narýsované kolmici se jako první nedokázal dostat.
60'
Švédský internacionál centroval do předbrankového prostoru, ale hlavu spoluhráče nenašel.
59'
Sorianovi se povedlo vybojovat výhodu rohového kopu, který rozehraje Mattias Svanberg.
58'
Všechno je konečně nachystáno na pokračování, situace se samozřejmě promítne do nastaveného času.
57'
Stále ještě nepokračujeme ve hře, čtvrtý rozhodčí se musí náležitě nachystat včetně výstroje.
56'
Neobvyklá situace je zde. Pomezní rozhodčí skutečně není schopen adekvátně pokračovat, takže přichází na řadu střídání stráží.
55'
Už pokračujeme, nicméně vypadá to, že se po chvíli přeci jen do akce dostane čtvrtý rozhodčí.
54'
U postranní čáry stále probíhá ošetřování rozhodčího, kterému je tedy momentálně obvazováno stehno.
53'
Přerušuje se hra, protože ošetření potřebuje pomezní rozhodčí. Zřejmě se jedná o problém v oblasti třísla.
51'
V nadějné příležitosti se ocitl také Luis Muriel, neproměnil, jenže Kolumbijec byl usvědčen z ofsajdu.
50'
Další vyložená příležitost domácích! Marko Arnautović unikl obraně i ofsajdu, jenže následně se asi trochu zalekl skluzujícího soupeře a poslal míč mimo tři tyče.
49'
Sám faulovaný fotbalista se postavil k exekuci volného přímého kopu, poslal centr do pokutového území, ale našel jen hlavu bránícího hráče. Poté se ještě Freuler dostal k odraženému míči, ovšem napálil ho úplně mimo vymezené území.
48'
Luis Muriel skončil na trávníku po nedovoleném zákroku soupeře, uvidíme volný přímý kop na útočné polovině Atalanty.
47'
Domácí kombinují s míčem u kopaček, ale nakonec se dostali až k vlastnímu brankáři, protože nebylo místo, kudy se dostat přes pozorné soupeře.
46'
Do druhého poločasu již nezasáhnou Matteo Pessina a Giorgio Scalvini, místo nichž nastupují José Luis Palomino a Valentin Mihăilă.
46'
Máme za sebou prvních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme sledovali možná trochu překvapivě poměrně vyrovnanou podívanou, kde si oba celky nakonec připsaly po jedné vyložené příležitosti. Ovšem ani jeden ze zakončujících hráčů nedokázal dostat míč za záda brankáře. Nejprve velmi pěknou příležitost dostal na zadní tyči dobíhající Giorgio Scalvini, jenže v nadějné pozici poslal míč pouze do tyče. V závěru poločasu pak po rychlém útoku zakončoval Riccardo Orsolini, avšak ani on si na brankáře soupeřova týmu nepřišel. Uvidíme, zda se nějaké změny stavu dočkáme ve druhé půli, která začne přibližně v 21:48.
45+3'
45+2'
Domácí fotbalisté ztratili míč, jenže následovala jen přihrávka na Muriela do ofsajdu.
45+1'
V posledních okamžicích jsou jednoznačně aktivnější domácí, kteří kombinují na útočné polovině.
45'
Nastavovat se budou ještě 3 minuty nad rámec základní hrací doby první půle.
45'
Giovanni Di Lorenzo si dle verdiktu pomezního rozhodčího nepohlídal ofsajdovou linii.
44'
S centrem do pokutového území po rohovém kopu si hostující obrana dokázala poradit.
43'
Hosté kombinovali na útočné polovině v okolí soupeřovy šestnáctky, jenže ztratili míč, načež se Bologna dostala do rychlého kontru, na jehož konci stál Riccardo Orsolini, který si dobře zasekl, jenže míč poslal jen do míst, kde skvěle zasáhl Juan Musso.
41'
Luis Muriel si na hranici pokutového území obhazoval soupeře, ovšem území bylo plné hráčů hájících domácí dres, takže se mu probít nepodařilo.
40'
Volný přímý kop byl rozehrán překvapivě po zemi, následovala nahrávka na Schoutena, který zakončoval ze střední vzdálenosti, ovšem rána se mu moc nepovedla, takže Musso mohl zůstat klidný.
39'
Giorgio Scalvini se diví verdiktu rozhodčího, ovšem Maresca si trvá na svém a uvidíme volný přímý kop domácích na útočné polovině.
38'
Hans Hateboer šel do skluzu, přičemž na něj nepříjemně došlápl Hickey, ale za celou situaci si Nizozemec mohl sám, o faul nešlo.
37'
Přihrávku do vápna dostal Matteo Pessina, snažil se ihned zakončit šajtlí, jenže trefil jen Soumaora, který zakončení očekával a šel do skluzu.
36'
Nadějně se rozvíjející rychlý protiútok domácích zabrzdila nepřesná rozehrávka mířící do strany na Orsoliniho, který musel zpomalit a možnost útoku do otevřené obrany se uzavřela.
35'
Opět těžká rozehrávka pro brankáře Mussa, který tentokrát trefil napadajícího Arnautoviće, ovšem Rakušan zahrál rukou.
34'
Muriel opět dobře našel spoluhráče, jenže ten při pokusu o zakončení z hranice šestnáctky podklouzl.
33'
Přihrávka měla mířit na Djimsitiho, jenže byla příliš dlouhá, takže si obrana poradila a odkopla do bezpečí.
31'
Také hostující mužstvo vybojovalo výhodu rohového kopu. Rozehrál ho Luis Muriel, jeho centr si našel Djimsiti, na zadní tyči pak situaci zavíral Giorgio Scalvini, který se ocitl ve stoprocentní šanci, jenže trestuhodně poslal míč pouze do tyče, načež se od něj míč odrazil mimo hřiště.
30'
První rohový kop v utkání v podání domácích přišel na řadu až na rozhraní 29. a 30. minuty, nic zajímavého z něho však nevzešlo.
29'
Z levé strany centroval Aaron Hickey, trefil soupeře, čímž ale vybojoval rohový kop.
28'
Příliš pohledných fotbalových akcí zatím bohužel k vidění není, o něco aktivnějším dojmem se prezentují hosté.
27'
Také Pezzella už může pokračovat ve hře, když mu tvář zdobí náplast. Ovšem před návratem na trávník musí dle pravidel mimo hrací plochu, což se mu vůbec nelíbí.
26'
Více otřesený je Giuseppe Pezzella, který potřebuje lékařské ošetření přímo na hrací ploše.
25'
Nepříjemná srážka v pokutovém území domácích, kdy Pezzella vletěl do souboje s De Silvestrim a oba hráči zůstali ležet na trávníku.
24'
Po rohovém kopu míč odletěl opět od fotbalisty hájícího domácí dres mimo pokutové území.
23'
Hans Hateboer postupoval z pravé strany, na hranici šestnáctky vypálil a od Hickeyho se míč odrazil na roh.
22'
Juan Musso se dostal pod tlak při rozehrávce, takže napálil Orsoliniho a měl štěstí, že se míč odrazil mimo branku.
22'
Matteo Pessina si nedokázal na útočné polovině zpracovat míč, takže Bologna získává v poklidu míč do své moci.
21'
Centrovaný míč do pokutového území však dokázala odvrátit obrana domácích velmi záhy.
20'
Lorenzo De Silvestri raději odvrátil míč na rohový kop, kterého se ujme Koopmeiners.
19'
Starosti Atalanty v rozehrávce, kde se dobře napadající Mattias Svanberg dostal k míči, jenže nakonec z celé situace nic zásadního nebylo.
18'
Opět v akci Luis Muriel, znovu dobře poslal míč na spoluhráče, kterým byl tentokrát Koopmeiners, jenže ten si při zpracování podle sudích pomohl rukou, takže následné zakončení vedle je stejně zbytečné.
17'
Nyní už řešil Muriel situaci mnohem lépe, když se přiblížil k brance a poslal míč na dobíhajícího spoluhráče, jenže ten nepropálil obrannou hráz.
16'
Kousek za pokutovým územím dostal míč k noze Muriel, příliš se nerozpakoval a pokusil se o technický obstřel na zadní tyč, jenže záměr se mu naprosto nevyvedlo realizovat a Kolumbijec se následně omlouvá spoluhráčům.
15'
Napadání Atalanty sice slavilo úspěch, jenže následná zpětná přihrávka na vlastní polovinu znamenala nebezpečí a Djimsiti měl co dělat, aby se k míči dostal jako první.
14'
Na pravé straně se pokusil projít Marko Arnautović, ovšem na obranu Atalanty si nepřišel.
13'
Hodně těžkou přihrávku vymyslel Skorupski k levé postranní čáře, ovšem Orsolini zvládl míč udržet ve hře.
12'
Také Bologna centrovala do soupeřova pokutového území, ovšem v pádu zasáhl jeden z hráčů v bílém.
11'
Teun Koopmeiners servíroval míč do pokutového území po přistrčení od Muriela, ale obrana domácích si poradila.
10'
Muriel pěkně udržel míč a poslal ho na rozběhnutého Pessinu, který postupoval vpřed, následně byl faulován Giuseppe Pezzella.
9'
Domácí kombinují na vlastní obranné polovině a kupředu se zatím vůbec neženou.
8'
Na zeleném pažitu tentokrát skončil Orsolini po hlavičkovém souboji s Djimsitim.
7'
Berat Djimsiti byl stažen k zemi Lorenzem De Silvestrim, píská se faul domácího hráče.
6'
Riccardo Orsolini se dobře obtočil kolem de Roona, který ho následně nedovoleně poslal na trávník.
5'
Luis Muriel si nedokázal obhodit soupeře v pokutovém území a nakonec nezískal ani rohový kop.
4'
Proti centru z pravé strany dobře zasáhla obrana domácího celku a odhlavičkovala do bezpečí.
2'
Hosté měli k dispozici autové vhazování nedaleko soupeřovy šestnáctky, ale sklepnutí mířilo jen k hráči domácího celku.
1'
Komplikovaná rozehrávka domácích, kdy Medel vracel těžký míč na Skorupského, který musel vyrazit daleko od brankové čáry a hlavou odehrát.
1'

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – De Silvestri, R. Soriano, J. Schouten, Hickey – Orsolini, Svanberg – Arnautović.
Náhradníci: Molla, F. Bardi – Vignato, Falcinelli, Binks, Dijks, Viola, Kasius, Musa Barrow, Aebischer.
Trenér: Siniša Mihajlović

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Scalvini, Demiral, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gi. Pezzella – Pessina, Koopmeiners – Muriel.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Pašalić, Cissé, Palomino, Mihăilă, Maehle, De Nipoti.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Maresca – Mondin, Bottegoni.
Atalanta Bergamasca Calcio

Vzhledem k minulým ročníkům byla očekávání od Atalanty poměrně velká, ale zatím se je příliš nedaří naplňovat. Atalanta se totiž nachází na průběžné 7. příčce se ziskem 48 bodů za 13 výher, 9 remíz a 6 proher při skóre 50:31. Na páté Lazio má sice Atalanta ztrátu pouhého bodu, ovšem na čtvrtý Juventus je to již bodů 8 a to se bude stahovat hodně obtížně, takže na nedávnou štiku ligy by nezbyla místenka v novém ročníku Ligy mistrů. Na metu devíti gólů dosáhl tandem Pašalić – Zapata. Chorvat k tomu připsal pět asistencí, Kolumbijec čtyři.
Bologna FC

Bologna se před startem kola nachází na průběžné 12. příčce se ziskem 33 bodů za 9 výher, 6 remíz a 13 porážek při skóre 32:43. V posledních pěti zápasech tým rozhodně nevykazuje velkou formu, když vyhrál pouze se Spezií jinak prohrál na Laziu Řím a ve Florencii, remizoval pak na hřišti poslední Salernitany a v Turíně na půdě FC. Nejlepším střelcem týmu je rakouský enfant terrible Marko Arnautović, jemuž se v dosavadním průběhu soutěže povedlo nasázet 9 branek.
V rámci 30. kola nejvyšší italské fotbalové soutěže se utkají týmy Bologna FC a Atalanta Bergamasca Calcio. Lepší výchozí pozici má hostující celek, který však letos přesto zatím zůstává za očekáváním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62