Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Empoli - 13. dubna 2024   15:00

Lecce
89' Sansone (Pierotti)
1:0
(0:0)
Lecce
Falcone – Gallo, Baschirotto, Pongračić, Gendrey (88. Venuti) – Ramadani, Blin (C) – Dorgu (73. Gonzàlez), Oudin (88. Pierotti), Almqvist (62. Sansone) – Piccoli.
Brancolini, Samooja – Touba, Rafía, Banda, Burnete.
Maurizio Mariani (ITA)
Stadio Via del mare, Lecce
Empoli
Caprile – Luperto (C), Walukiewicz, Bereszyński – Pezzella (84. Cacace), S. Bastoni (70. Kovalenko), Ră. Marin, Gyasi – Cancellieri (60. Cambiaghi), Żurkowski (60. Máleh) – A. Cerri (60. Niang).
Perisan, Seghetti – Gogličidze, Grassi, Fazzini, Shpendi, Caputo, Destro.

Lecce dnes získalo veledůležité tři body do tabulky Serie A a opustilo pásmo sestupového ohrožení. Dnes byli domácí lepším týmem, dlouho je však trápilo špatné zakončení a skvěle chytající gólman Caprile. Celek z jihu Itálie se nakonec kýžené branky dočkal, když se v samotném závěru prosadil Nicola Sansone.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 3:2. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:15.
90+6'
90+5'
Antonino Gallo se s tím nepáral. Razantně odkopl míč na tribunu, očekávaný hvizd rozhodčího přijde co nevidět.
90+4'
Hosté ztratili míč, čehož využívají domácí fotbalisté a zdržují hru u rohového praporku.
90+3'
Rohový kop hostujícího celku k ničemu nebezpečnějšímu nevedl, přesto zůstávají fotbalisté v modrých dresech v držení míče na útočné polovině.
90+3'
Empoli vše vložilo do ofenzívy. Obrana Lecce závěrečnému tlaku zatím odolává.
90+1'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Emmanuel Gyasi).
89'
Lecce právě vstřelilo branku!
Přeci jsme se jen dočkali gólu! A troufám si říct, že toho rozhodujícího. Sebastian Walukiewicz chyboval roli posledního hráče, míče se tak zmocnil Santiago Pierotti, který ještě vylepšil střeleckou pozici NICOLU SANSONEMU. Tomu stačilo trefit prázdnou bránu.
88'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Santiago Pierotti,
ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Lorenzo Venuti.
87'
Blížíme se ke konci základní hrací doby. Myslím si, že se příliš nastavovat, k žádné větší prodlevě totiž nedošlo.
86'
Ylber Ramadani u rohového praporku nic nevymýšlel. Okamžitě centroval do šestnáctky, jenomže našel pouze rukavice gólmana Empoli.
84'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Liberato Cacace.
82'
Následující rohový kop se domácím nevyvedl dle představ. Míč skončil v náručí Caprileho.
81'
Fotbalisté Lecce měli k dispozici standardku. Z ní vzešel centr, po kterém zakončoval z hranice vápna Nicola Sansone. Jeho střela voleje byla zablokována soupeře.
80'
Závěr druhého poločasu je dost chaotický. Vidíme celou řadu faulů a nepřesností.
78'
Giuseppe Pezzella chtěl hodit dlouhý aut do šestnáctky, na poslední chvíli si to ovšem rozmyslel. Chyba, hosté vzápětí přišli o míč.
77'
M'Baye Niang si vykoledoval faul, kterého se dopustil Marin Pongračić. Empoli tedy stráví zase nějaký čas na útočné polovině.
74'
Roberto Piccoli podrazil Giuseppeho Pezzella. Hostující hráč vydal agonický výkřik, o nic vážnějšího se ale nejedná.
73'
ze hřiště odchází Patrick Dorgu, přichází Joan Gonzàlez.
72'
Z ní vzešel centr, který byl pouze odvrácen hlavičkujícím obráncem Lecce.
71'
Po delší době Empoli drží míč na útočné polovině. Teď navíc bude rozehrávat standardní situaci.
70'
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Viktor Kovalenko.
68'
Lecce pokračuje na míči. Empoli toho ve druhém poločase příliš nepředvedlo, působí pasivním dojmem.
66'
Do šestnáctky hostujícího celku směřovalo dlouhé autové vhazování. Jednoduchá práce pro brankáře Caprileho.
65'
Tlak Lecce sílí. Domácí fotbalisté rozehrávali další rohový kop, tentokrát si s ním ale obrana Empoli poradila.
63'
Antonino Gallo se parádně prohnal kolem dvojice soupeřů a přihrál do druhé vlny, odkud z první střílel Rémi Oudin. Jeho dělovka byla sražena nad bránu.
62'
ze hřiště odchází Pontus Almqvist, přichází Nicola Sansone.
60'
ze hřiště odchází Matteo Cancellieri, přichází Nicolò Cambiaghi,
ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází M'Baye Niang,
ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Júsuf Máleh.
58'
Federico Baschirotto se znova ocitl v jasné gólovce. Ani tentokrát na brankáře Empoli nevyzrál, když zakončoval těsně nad břevno.
57'
Otřesený Elia Caprile se postavil mezi tři tyče a zneškodnil stoprocentní příležitost Federica Baschirotta!
56'
Hosté se zlobí. Do Elia Caprileho zajeli ve výskoku dva soupeři, Maurizio Mariani ale místo odpískání útočného faulu ukázal k rohovému praporku.
55'
Oudinovi se centr příliš nevyvedl. Přesto se Roberto Piccoli prodral k hlavičce, avšak ta neměla gólové parametry.
54'
Alberto Cerri hlavičkoval z ofsajdového postavení. Navíc ve výskoku fauloval soupeře.
53'
Matteovi Cancellierimu utekl v rohu hřiště míč, místo centru do vápna tak daroval Lecce odkop od brány.
52'
Pontus Almqvist si narazil míč se spoluhráčem a hnal se do rychlého brejku. Přihrávka na něj byla příliš dlouhá, akce tedy skončila v samotném počátku.
50'
Matteo Cancellieri se dostal do obležení dvojice soupeřů. Situaci vyřešil tak, že fauloval Valentina Gendreye.
49'
Sebastiano Luperto v hlavičkovém souboji srazil Roberta Piccoliho. O faul se podle všeho nejednalo.
48'
Alberto Cerri se neprotlačil před beka Lecce, míč tak mohl doputovat k brankáři Falconemu.
46'
Pontus Almqvist pohledně prostrčil míč na Roberta Piccoliho, který se obtočil kolem obránce a zkoušel pálit. Střela byla sražena na rohový kop.
46'
První poločas branku nenabídl, nicméně diváci se rozhodně nenudili. Šancí bylo spousty na obou stranách a myslím si, že je jen otázkou času, než některá z nich skončí gólem. Lehce navrch doposud měli fotbalisté Lecce, o žádnou větší dominanci se však nejednalo.
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
45+4'
45+3'
Do poslední akce prvního poločasu se hnali hosté, jejich postup ovšem zastavil odmávaný ofsajd.
45+2'
Pontus Almqvist zajel do jednoho ze soupeřů a vysloužil si napomenutí v podobě žluté karty.
45'
Hostující hráči v šestnáctce zapomněli na Marina Pongračiće, jenž v obrovské příležitosti trefil míč pouze do země. V boji o volný balón pak uspěl jeho spoluhráč a orazítkoval břevno!
44'
Patrick Dorgu obdržel parádní pas na levou stranu. Pokusil se probojovat do šestnáctky, plán mu však nevyšel. Rohový kop pro Lecce.
42'
Autové vhazování pro domácí výběr. Závěr prvního poločasu nenabízí nic, co by stálo za zmínku.
40'
Valentin Gendrey upadl v šestnáctce a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Maurizio Mariani mu jeho ochotnické číslo nezbaštil.
39'
Valentin Gendrey se zápasnicky uvolnil ze sevření trojice soupeřů. Následná přihrávka postrádala na kvalitě, jenže jí předcházel faul, a tak bude Lecce zahrávat standardní situaci.
37'
Nyní při Lecce stáli všichni svatí! Wladimiro Falcone se blýskl na brankové čáře dvěma fantastickými zákroky proti pokusům z bezprostřední blízkosti.
36'
Fotbalisté Empoli FC zahrávali nebezpečnou standardní situaci. Z ní vzešel centr na malé vápno, přičemž Rémi Oudin odhlavičkoval míč na rohový kop.
34'
Matteo Cancellieri si stříhl nůžky! Zakončení chybělo pár desítek centimetrů, přesto se jednalo o hezký fotbalový moment.
32'
Prostor se otevřel před Federicem Baschirottem, který neváhal a vyslal dalekonosný přízemní pokus. Ten nešťastně tečoval Sebastian Walukiewicz a Elia Caprile měl co dělat, aby míč vyrazil nad břevno.
31'
Antonino Gallo byl faulován Szymonem Żurkowskim, domácí mohou pokračovat v kombinaci na polovině hřiště.
30'
Alexis Blin si vymodlil faul. Obrana Lecce se při rozehře dostala pod velký tlak, rozeznění píšťalky tak pro domácí představovalo vysvobození.
28'
Federico Baschirotto trefil loktem Szymona Żurkowskiho. Tady se klidně mohla udělovat žlutá karta.
27'
Tentokrát si dal Elia Caprile pozor. Míč z hranice šestnáctky raději odkopl na tribunu.
26'
Hra se momentálně dost kouskuje, píská se jeden nedovolený zákrok za druhým.
25'
Antonino Gallo odcentroval do vápna, kde si s míčem poradili obránci v modrých dresech. Domácí obránce nemusí smutnit, Lecce zůstává na balónu.
24'
Ylber Ramadani tak dlouho okopával soupeře, až došla sudímu trpělivost a odpískal faul.
21'
Fotbalisté Lecce zahrozili také z následujícího rohového kopu! A znovu to byl hostující gólman, který podržel svůj tým, když se mu podařilo zlikvidovat hlavičku Patricka Dorgua z bezprostřední blízkosti.
20'
Na zadní tyč si nabíhal Almqvist, jehož střelu z voleje famózně vyrazil Elia Caprile!
19'
Teď to byl Bartosz Bereszyński, který podrazil nohy Patricku Dorguovi. Do vápna Empoli přiletí centr.
18'
Emmanuel Gyasi se dopustil nedovoleného zákroku na polovině hřiště, což neuniklo zraku rozhodčího Maurizia Marianiho.
17'
Giuseppe Pezzella odcentroval až za úrovní brankové čáry. Wladimiro Falcone bude odkopávat od své svatyně.
16'
Szymon Żurkowski měl nohu příliš vysoko a může být rád, že Antonina Galla netrefil do obličeje.
15'
Týmy si nyní vyměnily pozdravy v podobě dlouhých nákopů za obranu. Ani jeden nenašel adresáta.
14'
Od záchranářského souboje bych očekával trochu nervóznější podívanou. Opak je pravdou, oba celky si dnes jdou pro tři body.
12'
Alberto Cerri si mohl spravit chuť. Na hranici malého vápna mu chyběl kousek k tomu, aby se procpal k hlavičce.
10'
Ta byla rozehrána na Roberta Piccoliho, jehož přízemní pokus představoval rutinní záležitost pro Elia Caprileho
9'
A opravdu, branka neplatí! Lecce má navíc k dispozici standardní situaci z hranice vápna.
6'
Empoli právě vstřelilo branku!
Empoli se zásluhou ALBERTA CERRIHO ujímá jednobrankového vedení! Jenže hosté musí s oslavami počkat, u videa se totiž přezkoumává předcházející situace, kdy gólman Elila Caprile možná zahrál rukou mimo pokutové území.
4'
Valentin Gendrey to nemyslel špatně. Jenže volný míč nezastihl na hrací ploše.
3'
Dlouhý nákop za domácí obranu končí až v rukavicích gólmana Falconeho.
2'
Do zajímavé příležitosti se hnal Roberto Piccoli. Svou individuální akci zbytečně zpomalil, načež pálil mimo. Následovalo odmávání ofsajdového postavení.
1'

US Lecce: Falcone – Gallo, Baschirotto, Pongračić, Gendrey – Ramadani, Blin (C) – Dorgu, Oudin, Almqvist – Piccoli.
Náhradníci: Brancolini, Samooja – Venuti, Touba, Rafía, Gonzàlez, Sansone, Banda, Burnete, Pierotti.
Trenér: Luca Gotti

Empoli FC: Caprile – Luperto (C), Walukiewicz, Bereszyński – Pezzella, S. Bastoni, Ră. Marin, Gyasi – Cancellieri, Żurkowski – A. Cerri.
Náhradníci: Perisan, Seghetti – Gogličidze, Cacace, Grassi, Kovalenko, Fazzini, Cambiaghi, Máleh, Shpendi, Caputo, Niang, Destro.

Empoli FC

Hosté minulý víkend zastavili svou sérii čtyř po sobě jdoucích porážek. Na domácí půdě zařídil Empoli vítězství Senegalec M'Baye Niang, jenž skóroval ve čtvrté nastavené minutě.

Toskánský celek se díky tříbodovému zisku odlepil od sestupových příček, na které nyní má náskok dvou bodů. Nicméně je nutné dodat, že Empoli v závěru sezony nečeká nic jednoduchého. V sedmi zbývajících kolech se střetne například s AS Řím či Atalantou.
US Lecce

Domácímu celku se dlouhodobě nedaří. Z posledních deseti zápasů Lecce dokázalo vytěžit pouhých osm bodů a klidně se může stát, že se svěřenci Lucy Gottiho nevyhnou záchranářským bojům. Na sestupové 18. místo disponují náskokem tří bodů, a tak si proti sobě rovnému Empoli nemohou dovolit dnes prohrát.

V minulém kole klub z jihu Itálie zavítal na San Siro, kde podlehl AC Milán jednoznačně 0:3. Červenou kartu na konci úvodního poločasu obdržel nejlepší střelec Lecce Nikola Krstovič, jenž tedy bude dnes svému týmu chybět.
Přeji krásné sobotní odpoledne! Dnes se společně podíváme na utkání 32. kola Serie A, ve kterém proti sobě od 15:00 nastoupí týmy US Lecce a Empoli FC.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62